به‌روز شده در: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۶۹۷۲
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۷:۴۵
اخبار 24 ساعت گذشته:
سوارکاری مختلط دختران و پسران در قم؟!

چند وقتی است که سوارکاری در قم رونق خاصی گرفته است و باشگاه های سوارکاری هم به همین منظور راه اندازی شده است اما هیچ گونه نظارت خاصی بر روی عملکرد این باشگاهها صورت نمی گیرد تا آنجا که دختران و پسران بصورت مختلط در این باشگاه ها سوارکاری می کنند و کسی هم معترض آنها نمی شود. با شروع فعالیت شبانه این باشگاه ها ، دختران و پسران در چند باشگاه سوارکاری در قم که مطرح هستند و وسعت زیادی هم دارند بصورت مختلط ورزش پرهیجان سوارکاری را انجام میدهد که با اوضاع بدحجابی بسیار زننده و آرایش غلیظ سعی در بی عفتی دارند .
متاسفانه مسئولین این باشگاه ها هم بدلیل کسب درآمد بیشتر و بی توجهی به مسائلی از این قبیل به این بی عفتی دامن می زنند که بایستی برخوردی جدی با آنها صورت گیرد.

رواج جرم و جنایت حکومتی در عربستان

«خالد بن‌فرحان آل‌سعود» با اشاره به سرکوب مخالفان در عربستان گفت: رژیم سعودی به‌شدت از انقلاب در کشورهای عربی به وحشت افتاده و برای جلوگیری از انقلاب در کشورش مانند همیشه به سرکوب و خشونت و تصویب قوانین خودسرانه و بازداشت و شکنجه معترضان دست‌ زده است.این شاهزاده ناراضی سعودی که در خارج از این کشور به‌سر می‌برد، در مصاحبه با تلویزیون روسیه اظهار داشت: در عربستان حداقل کاری که برای آزار معترضان انجام دهند، این است که حقوق آن‌ها را قطع می‌کنند یا آن‌ها را از کار اخراج کنند.

وی خاطرنشان کرد: در عربستان سعودی هیچ نهاد قضایی مستقلی وجود ندارد و پلیس و دادستانان و مسئولان قضایی تحت فرمان وزارت کشور هستند. وی با اشاره به بازداشت منادیان آزادی بیان در عربستان تأکید کرد: آن‌ها در دادگاه با اسناد جعلی و ساختگی، معترضان را محاکمه می‌کنند و اجازه نمی‌دهند وکیل داشته باشند.خالد بن‌فرحان با بیان اینکه برخی از افراد در عربستان برای مدت نامشخصی در بازداشت نگه داشته می‌شوند، از شکنجه و حتی قتل برخی متهمان در زندان‌های این کشور خبر داد.این ناراضی سعودی گفت: سرکوب‌ها در عربستان سعودی به‌شدت ادامه دارد. هیچ‌گونه آزادی بیان در این کشور وجود ندارد. فساد اداری و مالی در همه دستگاه‌های دولتی وجود دارد. در عربستان سعودی از پایین‌ترین تا بالاترین رده در دستگاه‌های دولتی رشوه دریافت می‌شود.

نظر کمیسیون آموزش به میلی منفرد مثبت نیست

 سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس روز گذشته درباره رأی این کمیسیون به میلی منفرد، وزیر پیشنهادی وزارت علوم، گفت: اجماع برای ارائه رأی موافق به میلی منفرد در کمیسیون آموزش صورت نگرفت. عبدالوحید فیاضی در گفت‌وگو با مهر، درباره نظر کمیسیون آموزش درباره جعفر میلی منفرد به‌عنوان گزینه پیشنهادی حسن روحانی برای وزارت علوم، اظهار داشت: جمع‌بندی مناسبی از میلی منفرد در کمیسیون آموزش به عمل نیامد و بعید می‌دانم در صحن علنی هم رأی مثبتی کسب کند.  وی ادامه داد: اجماع برای ارائه رأی موافق به میلی منفرد در کمیسیون آموزش صورت نگرفت، با این حال این گزینه پیشنهادی موافقانی هم در کمیسیون دارد.

سخنگوی کمیسیون آموزش درباره بررسی اسناد و مدارکی دال بر اینکه میلی منفرد در 18 تیر 78 و خرداد 88 حضور داشته است، گفت: وقتی خود میلی منفرد حضورش را در این اتفاقات رد نمی‌کند، یعنی قبول دارد که فعالیت داشته است. در پی انتشار‌ بیانیه‌ای‌ در برخی دانشگاه‌ها در حمایت ‌از میلی‌منفرد، مسئولان واحدهای مختلف دانشگاهی مانند دانشگاه شیراز، دانشگاه آزاد اسلامی واحد الیگودرز، سروان، نی‌ریز، لاهیجان، ملکان، شهرکرد، زاهدان، زنجان، ارومیه و تهران جنوب اعلام کردند که نام‌های اعضای هیئت علمی این دانشگاه‌ها بدون هماهنگی با آنان و بدون رضایتشان در این بیانیه درج شده است.

بولتن دانشمندان آمریکایی:ایران به عمو سام آری نمی‌گوید!
رویکرد تشدید فشار بر ایران نتیجه عکس برای آمریکا در پی خواهد داشت.نشریه «بولتن دانشمندان آمریکایی» با انتشار این تحلیل به قلم ماتیو داس و لارنس جی‌کورب (دو عضو اندیشکده مرکز پیشرفت آمریکا) نوشت: برخی سیاستگذاران آمریکایی استدلال می‌کنند که بهترین و تنها راه رسیدن به توافق بر سر برنامه هسته‌ای ایران، اعمال فشار و تهدید این کشور است و منطق اصلی آخرین دور تحریم‌هایی نیز که مجلس نمایندگان آمریکا در 31 ژوئیه (نهم مردادماه سال جاری) علیه ایران تصویب کرد، همین بوده است: «آنقدر فشارها را ادامه دهید تا سرانجام ایران فروپاشیده به لحاظ اقتصادی، «عمو» (سام) را صدا بزند
این تحلیل خاطرنشان می‌کند: شاهد چندانی در زمینه موثر بودن این رویکرد وجود ندارد. در واقع این رویکرد نتیجه عکس خواهد داد؛ درست مانند سخنان جرج‌ بوش درباره «محور شرارت» که تحسین جنگ‌طلبان آمریکایی را برانگیخت اما هرگونه امکان آشتی را که بسیاری از اصلاح‌طلبان ایرانی حامی آن بودند، به کلی نابود کرد. تا به حال، تهران اقداماتی از این دست را که در واشنگتن طراحی شده، نشانه‌ای از یک تهاجم غیرمنطقی تلقی کرده است.
بولتن دانشمندان آمریکایی معتقد است: غرب نباید درباره رئیس‌جمهور جدید ایران دچار توهم شود و خیال کند او به سادگی تسلیم خواسته‌های غرب خواهد شد.

کمک دولت به تامين اجتماعي در آخرين جلسه
گفته مي شود بر اساس بررسي هاي کارشناسان يک نهاد نظارتي، هيئت دولت دهم در آخرين جلسه خود قبل از حضور حجت الاسلام روحاني در کابينه، با صدور ابلاغيه اي به دستگاه‌هاي مختلف اجرايي اعلام کرده است که به منظور کمک دولت به سازمان تأمين اجتماعي، سازمان ملي زمين و مسکن مکلف است نسبت به تمديد قرارداد به مدت 6 سال ديگر درباره يکي از پروژه هاي مهم شستا در شرق کشور اقدام کند.
تأسیس دانشگاه کاملاً آمریکایی در عراق
گروه سیاسی- عرب: آمریکا یک دانشگاه کاملاً آمریکایی در سلیمانیه عراق تأسیس کرد.
این دانشگاه بر اساس سرفصلهای آموزش عالی و قوانین آمریکا اداره می‌شود و وزارت تعلیم عالی عراق حق دخالت در این دانشگاه را ندارد.

تکذیب ضیافت ناهارلاریجانی با روحانی
خانه ملت: حسن زمانی مشاور رئیس‌ مجلس، ضمن تکذیب خبر برخی رسانه ها در مورد ضیافت ناهار روز دوشنبه روسای دو قوه گفت: رئیس جمهور پس از پایان یافتن نشست علنی مجلس در نوبت صبح برای استراحت و صرف ناهار به دفتر خود واقع در پاستور مراجعه کرده است.
گلايه برخي نهادهاي فرهنگي از تعلل 5 ساله دولت
شنيده شده در حالي که دولت نهم در جلسه مهرماه سال 87 خود با ائمه جمعه سراسر کشور، وعده هاي مختلفي چون معافيت مالياتي قراردادهاي پيمانکاري براي احداث و تجهيز مصلي ها، مدارس علميه، حوزه ها و مساجد را مطرح کرده بود، برخي نهادهاي فرهنگي طي ماه‌هاي اخير با ارسال نامه هايي به مسئولان ارشد دولت دهم خواستار اجرايي شدن اين وعده‌ها از طريق صدور دستورالعمل و ابلاغيه ها لازم شده بودند که نتيجه اي در بر نداشته است.

دستور رحيمي به سه وزير درباره عطاري‌ها
ظاهرا رحيمي در روزهاي آخر ابلاغيه‌اي براي حمايت از عطاران صادر كرده است.به گزارش روزنامه خراسان، بر اساس ابلاغيه روزهاي اخير محمدرضا رحيمي معاون اول سابق رئيس‌جمهور كه به وزارتخانه‌هاي بهداشت، صنعت و جهادكشاورزي ارسال شده، اين 3 وزارتخانه موظف شده‌اند نسبت به ممنوعيت عرضه داروهاي تركيبي بدون مجوز در عطار‌ي‌ها، نظارت بر عرضه گياهان دارويي با بسته‌بندي مناسب و بهداشتي و نيز برنامه‌ريزي و اجراي آموزش عطاران در اسرع وقت اقدام كنند.

رسايي: با پول آگهي كار مي‌كنم
به گزارش تسنيم، ضرغام صادقي، عضو هيات رئيسه مجلس، جوابيه حميد رسايي، مدير مسئول هفته‌‌نامه 9 دي در پاسخ به مطالب مطرح شده توسط تعدادي از نمايندگان را قرائت كرد رسايي نوشته:هفته‌‌نامه 9 دي رسانه‌اي است مستقل كه به هيچ حزب و جريان سياسي وابستگي ندارد و مورد حمايت مالي هيچ جريان خاصي نيست.رسايي نوشته:استقبال عمومي نيز از اين هفته‌‌نامه به اندازه‌اي است كه در برخي از استان‌ها با فروش صددرصدي مواجه مي‌شود امورات اين نشريه مانند برخي از نشريات ديگر از راه فروش نشريه و قبول آگهي، قناعت و تدبير در هزينه‌ها مي‌گذرد و مانند همه نشريات ديگر از كمك‌هاي رسمي و قانوني نهادهاي ذي‌ربط استفاده مي‌كند.رسايي نوشته:هفته‌‌نامه 9 دي مانند حماسه 9 دي جيبش بسته و دهانش باز است و همين خصلت بارزترين دليل بر استقلال اين نشريه است. نويسندگان اين نشريه عمدتا نيروهاي جوان و انقلابي هستند كه بدون هيچ توقعي در اين نشريه قلم مي‌زنند.
توصیه قرائتی به دولت جدید در مورد درو کردن
فردا: حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در برنامه سه شنبه «سمت خدا» که به صورت زنده از شبکه سوم سیما پخش شد، گفت: امیدواریم مسؤولان دولت یازدهم همه مدیران سابق را درو نکنند و مسؤولان خوب را هم ببینند.

ترفند تازه برای باقی ماندن مرتضوی
ایلنا: یکی از کارشناسان سازمان تامین اجتماعی، فاش کرد مرتضوی به عضویت هیات امنای سازمان تامین اجتماعی درآمده است تا در مدت باقی مانده از استقرار کامل وزیر کار دولت یازدهم، به‌عنوان نماینده هیات‌امنا به مسؤولیت اجرایی‌اش در سرپرستی سازمان ادامه دهد.

کلید داران هسته ای چه کسانی هستند؟
دكتر يوسف نجفي، نماينده ادوارمجلس و كارشناس مسائل سياسي و اقتصادي، در گفت وگو با بولتن نيوز، در مورد ويژگي‌هاي دبير شوراي امنيت ملي گفته چنين فردي بايد -داراي تجربه سياسي، امنيتي، اطلاعاتي، اقتصادي واجتماعي باشد.بامسائل وفنون مذاكره آشنا باشد.، چهره معتدل و حتي فراجناحي باشد.،مورد احترام ووثوق نسبي جريان‌هاي سياسي داخلي باشد، توان ايجاد هماهنگي در بين قواي سه گانه را داشته باشد و مورد اعتماد رهبري باشد.وي با اشاره به اينكه تاكنون اسامي چه كساني مطرح شده و شما از بين اسامي مطرح شده، چه كساني را بهتر ارزيابي كرده‌ايد، گفته: از بين افراد مطرح شده آقايان فروزنده و محمد شريعتمداري را بهتر ارزيابي كرده‌اند و هردو ازچهره‌هاي مثبت و با كارنامه خوبي در نظام هستند كه دكتر روحاني بايد ازبين آنها يا افراد ديگر، به شاخص‌هاي مثبت آنها توجه كند زيرا بايد كسي انتخاب شود كه هنر آشتي‌سازي دربين گروه‌هاي سياسي كشوررا داشته باشد و فضاي تنش را به همدلي تغيير دهد و فضاي تنش بين‌المللي را به سمت مذاكره و گفت وگو و توجه به‌حقوق هسته‌اي ايران هدايت كند.وي گفته: انتخاب و پيشنهاد دكتر ظريف به عنوان وزير امورخارجه، حاكي از نگاه مثبت روحاني به روابط خارجي و تعامل سازنده با تمام كشورها به‌ويژه كشورهاي اروپايي و آمريكا وعزم جدي ايشان به حل مسائل خارجي بخصوص تحريم‌ها و پرونده هسته‌اي است. زيرا ظريف يك چهره شناخته شده در عرصه بين‌المللي و مسلط به مسائل حقوق بين‌الملل و آشنا با چهره‌هاي سياسي وديپلماتيك اروپايي وآمريكايي است وزبان ديپلماسي اروپايي‌ها و آمريكايي‌ها را خوب مي‌فهمد هرچند كه تعدد مراجع تصميم‌گيري و اظهارنظر درخصوص مسائل خارجي در كشور ازجمله موانع ايشان خواهد بود.

 مقصد بعدی قالیباف کجاست؟
شنیده شد که محمدباقر قالیباف، شهردار فعلی تهران ظاهرا قرار است پس از پایان دوران شهرداری خود در کلانشهر تهران به بنیاد مستضعفان برود. پانا نوشت؛ شهردار فعلی تهران در نظر دارد به پیشنهاد برخی مقامات درباره قبول مسئولیت مدیریت بنیاد مستضعفان پاسخ مثبت دهد.

شمقدری فیلم میلیاردی می‌سازد
شنیده شد که بنياد سينمايي فارابي هرگونه مشاركت در ساخت فيلم آينده شمقدري را رد كرده است. بانی فیلم نوشت؛ گفته مي‌شود نام موقت فيلم تازه رئيس سازمان سينمايي «22 روز» است كه اتفاقات مربوط به جنگ 22 روزه لبنان را به تصوير مي‌كشد. توليد اين پروژه ميلياردي در دستور كار شمقدري قرار دارد تا به محض خداحافظي‌اش از سازمان سينمايي مشغول فيلمسازي شود. فيلمي كه قرار است در ايران، لبنان و غزه فيلمبرداري شود. پيش از اين گفته مي‌شد فيلمساز ديگري در تدارك ساخت فيلمي با همين مضمون است كه به نظر مي‌رسد با اقدام شمقدري براي توليد اين پروژه ساخت آن توسط كارگرداني د‌‌يگر منتفي شده باشد.

تشکیل گروه ضربت ضد اسلام هراسی
شنیده شد که به‌دنبال رفع نگرانی‌های جامعه مسلمانان انگلستان و آرام نمودن جو حاکم بر این کشور، نخست‌وزیر انگلستان از «مسجد جامع منچستر» بازدید کرد و با مسئولان و مسلمانان حاضر در مسجد درباره افزایش اسلام‌هراسی و اقدامات ضداسلامی و همچنین عملکرد دولت و نیروهای پلیس برای مقابله با این حملات به گفت‌وگو پرداخت. باشگاه خبرنگاران نوشت؛ وی اظهار کرد: من به‌شدت حملات ضداسلامی را محکوم می‌کنم ولی مهم‌ترین مساله پس از محکومیت این حملات، اقداماتی است که باید برای جلوگیری از روی دادن این‌گونه حوادث اجرا شود. به همین منظور گروه ضربتی را برای مقابله با اقدامات ضد اسلامی به‌کار خواهیم گرفت.

تاکید روسیه بر حضور ایران در ژنو 2
شنیده شد که معاون وزارت امورخارجه روسیه بار دیگر اعلام کرد که از حضور ایران در کنفرانس بین‌المللی درباره سوریه استقبال می‌کند. خبرگزاری شینهوا نوشت؛ گنادی گاتیلوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه روز دوشنبه گفت که مسکو پیش‌بینی می‌کند کنفرانس بین‌المللی درباره سوریه بعد از سپتامبر برگزار شود. وی ادامه داد که کشورش می‌خواهد این نشست در اسرع وقت برگزار شود «اما باید شرایطی واقعی را که می‌تواند بر این نشست تاثیرگذار باشد درنظر داشته باشیم». گاتیلوف اظهار کرد که نمایندگان روسیه و آمریکا اواخر ماه اوت برای مذاکره درباره جزئیات مربوط به تدارکات این کنفرانس با یکدیگر دیدار می‌کنند.
سمیرجعجع در آستانه طلاق
مشرق: سمیر جعجع رئیس حزب القوات اللبنانیه و همسرش ستریدا طوق مشهور به ستریدا جعجع به دلیل اختلافات، پس از 22 سال زندگی مشترک که 4 سال اخیر آن را به طور جدا از هم سپری کرده اند، در آستانه جدایی از هم قرار دارند.

اگر ناراحتید خود را دار بزنید!
ایسنا: رابرت موگابه 89 ساله، رئیس جمهوری زیمبابوه خطاب به آن دسته از افرادی که از پیروزی شگرف وی در انتخابات ناراضی هستند، گفت: اگر ناراحتید بروید خودتان را دار بزنند.
کیفرخواست پرونده ستار بهشتی صادر نشده است
شنیده شد که با وجود اعلام دادستان تهران مبنی بر پایان تحقیقات پرونده ستار بهشتی در تاریخ ۱۸ تیرماه، هنوز کیفرخواستی برای متهمان این پرونده صادر نشده است. تسنیم نوشت؛ درحالی که عباس جعفری‌دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران روز 18 تیرماه و در جمع خبرنگاران از پایان تحقیقات در پرونده ستار بهشتی خبر داده و گفته بود بازپرس درحال اخذ آخرین دفاعیات از متهمان پرونده است، اما هنوز خبری از صدور کیفرخواست برای متهمان و ارسال پرونده به دادگاه نیست. بازپرس پرونده نیز در این زمینه گفت: رسیدگی به این پرونده همچنان ادامه دارد و کیفرخواستی برای متهمان صادر نشده است.

درآمد هنگفت عربستان از گردشگری
شنیده شد که با پایان پروژه توسعه صحن مسجدالحرام و افزایش ظرفیت پذیرش عمره‌گذاران از سال آینده، درآمد گردشگری مذهبی عربستان سالانه به ۳۰۰ میلیارد ریال (سعودی) خواهد رسید. احمد بافقیه، نایب‌رئیس شورای اداری حج و نماینده شرکت گسترش گردشگری عربستان گفت: با پایان پروژه توسعه صحن مسجدالحرام تا چهار سال آینده و افزایش ظرفیت پذیرش عمره‌گذاران تا ۳۰ میلیون نفر در سال‌، با احتساب اینکه زائر برای اقامت ۱۰ روزه در مکه و مدینه حداقل ۱۰ هزار ریال عربستان هزینه کند حداقل ۳۰۰ میلیارد ریال در پایان سال بخش گردشگری مذهبی عربستان در آمد کسب خواهد کرد.
باعث تعجب روحانی ‌شدم
مهر: مسعود سلطانی‌فر، وزیر پیشنهادی دولت یازدهم برای وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه با اطلاعاتی که در مورد ورزش داشتم برخی اوقات باعث تعجب رئیس جمهور می شدم، گفت: آقای روحانی بر گسترش ورزش همگانی و سالم سازی جامعه تأکید ویژه دارند.

کیفرخواست صادر نشده است
تسنیم: با وجود اعلام عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران مبنی بر پایان تحقیقات پرونده ستار بهشتی در تاریخ 18 تیرماه، هنوز کیفرخواستی برای متهمان این پرونده صادر نشده است. بازپرس پرونده در این زمینه گفت: رسیدگی به این پرونده همچنان ادامه دارد و کیفرخواستی برای متهمان صادر نشده است.
سرپرست خبرگزاری ایرنا مشخص شد
شنیده شد که علی خزایی با پیشنهاد دفتر رئیس‌جمهور به‌عنوان سرپرست خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران منصوب شد. یک منبع آگاه در دولت در گفت‌وگو با «ندای انقلاب» با اعلام این خبر تصریح کرد: قرار است تا ۲ روز آینده مراسم تودیع و معارفه سرپرست ایرنا از سوی محمدرضاصادق مشاور روحانی در محل این خبرگزاری برگزار شود. خزایی در اولین تغییراتش در ایرنا، امیریان خبرنگار دوران ریاست‌جمهوری هاشمی را به عنوان دبیر سیاسی این خبرگزاری منصوب کرد. خزایی در زمان ریاست‌جمهوری هاشمی، مدیرکل اخبار داخلی و در دوران احمدی‌نژاد که بهداد مدیرعامل ایرنا بود، مسئول دفتر خبرگزاری در روسیه و در زمان علی‌اکبر جوانفکر به عنوان سردبیر اقتصادی این خبرگزاری بود.

فساد دبیرکل سابق اوپک
شنیده شد که دادستان الجزایر در یک کنفرانس خبری از تحت تعقیب‌قرار گرفتن شکیب‌خلیل دبیرکل سابق اوپک و وزیر سابق انرژی این کشور به‌همراه 9 نفر از اعضای خانواده و نزدیکانش به‌دلیل پرداخت رشوه خبر داد. روزنامه الشرق الاوسط نوشت؛ قضات الجزایری به‌منظور بازداشت شکیب خلیل وزیر سابق انرژی الجزایر حکم قضایی خود را به پلیس بین‌المللی ارائه کرده‌اند. این حکم به‌منظور فساد و پرداخت رشوه وزیر سابق انرژی الجزایر هنگامی که در شرکت نفت و گاز دولتی الجزایر مشغول به کار بود صادر شده است.
جریانهای متوهم
تابناک: منصور حقیقت‌پور عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه برخی نمایندگان مجلس به خانواده هاشمی آلرژی دارند، گفت: جریانهای متوهم همه اتفاقات کشور را به خانواده هاشمی مربوط می‌کنند.

سایت دالایی‌لاما هک شد
قدس آنلاین: یک شرکت امنیت رایانه هشدار داد، وب سایت چینی زبان دالایی لاما توسط هکرها هک شده و رایانه های متعلق به بازدید کنندگان این وب سایت نیز به این ویروس آلوده می شود.
بازداشت مدیرعامل شرکت بزرگ صنعتی
شنیده شد که مدیرعامل یک شرکت بزرگ صنعتی- معدنی از چهارشنبه هفته گذشته بازداشت شده است. فارس نوشت؛ «پ» در دولت نهم به مدیرعاملی یکی از شرکت‌های بزرگ صنعتی منصوب شد، اما به‌دلیل تخلفات وی به‌خصوص در بحت واگذاری بلوک عمده این شرکت که در تحقیق و تفحص مجلس نیز دنبال و پیگیری شد از مدیریت آن کنار گذاشته شد. نحوه عرضه و قیمتگذاری محصولات این شرکت بزرگ در بورس کالا در سال گذشته انتقاد تولیدکنندگان را برانگیخت و برخی از تشکیل پرونده این تخلفات در سازمان بازرسی کل کشور خبر دادند. گفته می‌شود در مقاطعی وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز برای برکناری این فرد تلاش کرد، اما این تلاش‌ها با نفوذ یک جریان خاص در دولت ناکام ماند

نماینده معترض با تبلت سوژه شد!
فارس: پس از صحبت‌های روز دوشنبه بزرگواری، نماینده مردم کهگیلویه در جلسه بررسی صلاحیت وزرای دولت یازدهم، به سرعت عکسی از دوران نوجوانی وی با کراوات در سایتها و شبکه‌های اجتماعی پخش شد. این در حالی است که ایرج ندیمی، نماینده لاهیجان در جلسه مجلس نیز با یک تبلت، تصویر بزرگواری را به دیگر نمایندگان، نشان داده است.
«
م.الف» نام من است
ایسنا: معصومه ابتکار با اشاره به برخی اظهارات صورت گرفته در مورد وی و شورا در جلسه دوشنبه مجلس گفت: «م.الف» مطرح شده در جلسه مجلس ربطی به اختلافها ندارد و نام من است..
تذکریک نماینده به پخش زنده جلسات مجلس
شنیده شد که نماینده مردم زاهدان با اشاره به درگیری‌های لفظی صورت گرفته در مجلس گفت: من متاسفم از اینکه چرا این گونه برنامه‌ها را به صورت زنده از تلویزیون پخش می‌کنید. در پایان جلسه علنی نوبت عصر مجلس تعدادی از نمایندگان در واکنش به بی نظمی مجلس و عدم رعایت شان مجلس توسط نمایندگان تذکراتی را به هیات رئیسه و رئیس جلسه داند. حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت به عنوان اولین تذکر‌دهنده گفت: تذکر من در خصوص ماده 24 آئین نامه مجلس است چرا که شان مجلس توسط همکاران محترم رعایت نشد.

تکذیب ادعای رسانه‌های آذربایجان
مهر: سفیر ایران در باکو ادعای دروغین به گروگان گرفته شدن یک کودک بیمار تبعه آذربایجان در بیمارستان شهید مدنی تبریز به علت ناتوانی والدین کودک درپرداخت هزینه‌های درمان را تکذیب کرد و گفت: نظام پزشکی و درمانی ایران تحت تاثیر تبلیغات منفی قرار نگرفته و همچنان وظایف انسانی خود را در قبال بیماران خارجی از جمله اتباع جمهوری آذربایجان انجام می‌دهند.

مقابل رئیس جمهور هم استرس ندارم
جهان: مرتضی حیدری که قرار است اجرای مناظره‌های شبکه اول را عهده‌دار باشد، درباره‌ اجرای برنامه‌های مناظره‌ای تلویزیون و استرسی که این گونه برنامه‌ها به همراه دارند، گفت: در اجرای هیچ یک از برنامه‌هایم استرس ندارم، حال آن برنامه برابر رئیس‌جمهور باشد یا فردی دیگر. وی درباره‌ گفت‌وگوی اختصاصی‌اش با رئیس جمهور مقابل دوربین گفت: هنوز درباره مصاحبه اختصاصی با جناب آقای روحانی برنامه‌ریزی خاصی نشده است و چیزی مشخص نیست.
درخواست مذاکرات محرمانه!
مشرق: به رغم اینکه ایران تمایلی به مذاکرات با آمریکا به دلیل سیاستهای خصمانه این کشور ندارد، اندیشکده اروپایی «گروه بحران بین‌الملل» به واشنگتن توصیه کرده است که با تهران وارد مذاکره مستقیم اما محرمانه شود!.

بازداشت یک مدیرعامل
مشرق: آقای «پ»مدیرعامل یکی از بزرگترین شرکت‌های صنعتی-معدنی کشور که ارتباط بسیار نزدیکی با حلقه انحرافی دولت دهم داشت به اتهام مفاسد مالی دستگیر شد. طق منصفانه محمدعلی نجفی در مجلس که به زعم بسیاری از نمایندگان مخالف و موافقِ او قانع‌کننده بود وهمه ابهامات را در مورد او و کل کابینه برطرف کرد، گویا با اقدامات تخریبی برخی افراد ناشناس مواجه شده است.

بازيگر مشهور در كنسرت هاي ضد اخلاقي

محمدرضا گلزار" "بازيگر سينما" و "سوپر استار" سال‌هاي نزديک سينماي ايران که چند وقتي است به خارج از ايران سفر کرده است، با حضور در "کنسرت‌"هاي ضد اخلاقي برخي از "خواننده‌هاي زيرزميني" در "دبي" عکس‌هاي تامل برانگيزي را گرفته است.

در ميان عکس‌هاي منتشر شده از گلزار در فضاي مجازي، اين فرد سه عکس با خواننده‌هاي لس آنجلسي و خواننده مشهور ضد اخلاقي آمريکايي نيز منتشر کرده است.

دریافتی از 2 سال توقف غنی‌سازی
قدس آنلاین: «پاول فون مالتسان» سفیر پیشین آلمان در تهران گفت: ایرانی‌ها 10 سال پیش برای 2 سال غنی‌سازی را متوقف کردند، اما جز قول و وعده چیزی دریافت نکردند.

ابراز بی‌اطلاعی یمن
ایسنا: وزارت خارجه یمن درخبری عجیب اعلام کرد که دولت این کشور از محل نگهداری دیپلمات ایرانی ربوده شده صنعا بی‌اطلاع است.

اشتباه‌ عجیب‌ فیس‌بوکی‌ درباره‌ علی دایی

 

صفحه world of football در فیس بوک با بیش از هفتصد هزار عضو در اقدامی جالب با قرار دادن نام و عکس علی دایی در کنار رایان گیگز اسطوره ولزی منچستریونایتد و فلیپ لام، مدافع بایرن مونیخ، از این سه فوتبالیست به عنوان کسانی یاد کرد که در دوران بازیگری خود هرگز کارت قرمز نگرفتند.
این در حالی است که در کارنامه علی دایی، دریافت کارت قرمز دیده می شود، آن هم بیش از یک بار!

مردم ببینند
اکبر ترکان در یادداشتی با عنوان "مردم ببینند" در روزنامه شرق نوشت: پخش زنده مذاکرات نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در جلسات راي‌اعتماد به کابينه دولت يازدهم اقدام پسنديده‌اي است که از طرف صداوسيما انجام شده است. چرا که باعث روشنگري و آگاهي مردم با ديدگاه‌هاي وزراي پيشنهادي و نمايندگان منتخب مردم شده است. مردم عزيز، در اقصي‌نقاط کشورمان با دنبال‌کردن نقطه‌نظرات نمايندگانشان، مي‌توانند درک بهتري از مواضع آنها داشته باشند. راي‌اعتماد به کابينه رييس‌جمهوري که منتخب اکثريت مردم است، بزنگاه خوبي است براي محاسبه ميزان نزديکي نظرات نمايندگان با مردمي که به آنها راي داده‌اند. فکر خوبي است اگر از مردم عزيز کشورمان خواسته شود که فرمايشات نمايندگانشان را به‌دقت گوش کنند. اگر اين حرف‌ها، حرف دلشان بود در دور بعدي هم دوباره به آنها راي مي‌دهند. اما اگر نظرات و حرف‌هاي برخي نمايندگان، حرف دل مردمي نيست که به آنها راي داده‌اند در دور بعد، در راي‌دادنشان تجديدنظر کنند. حق اين است که نمايندگان محترم مردم در مجلس شوراي اسلامي با وجدان بيدار و ظرفيت‌هاي علمي و تجربي خودشان در مسير عدالت و خواست مردم نظر داده و راي بدهند.

استخدام 500نفر به دستور وزير
بر طبق اخبار رسيده به روزنامه تابناك، دوشنبه شب طي جلسه اي با وزير رفاه 500 نفر استخدام مي شوند. تابناك در تماسي با يكي از اعضاي هيئت مديره تلاش كرد از چند و چون خبر مطلع شود كه وي از اين موضوع ابراز بي اطلاعي كرد و خواستار گفتگو با هيئت مديره شد. تلاش خبرنگار تابناك براي گفتگو با اعضاي هيئت مديره تا كنون نتيجه اي در بر نداشته است. ظاهرا اين اقدام دستور شخص وزير بوده است.

اخبار کوتاه 

 تروریست معروف به «ابوزید الآلمانی» از سرکردگان القاعده در شهر «دورین» در استان لاذقیه به هلاکت رسید. این تروریست تبعه آلمان بود. منابع رسانه‌ای همچنین اعلام کرده‌اند «عماد الاحمد الحمد» تروریست تحت تعقیب و فرمانده نظامی جبهه النصره و سرکرده این گروه در «دیرالزور» در شهرک «الحویقه» به هلاکت رسیده است.

 به‌تازگی درجلسه‌ای با حضور فعالان ستاد انتخاباتی روحانی در خوزستان و تعدادی از چهره‌های اصلاح‌طلب خوزستانی (غالباً مرکزنشین) در تهران، پس از بحث و بررسی، «علی عماد»، «جمال عالمی نیسی» و «حمید کهرام» برای استانداری خوزستان پیشنهاد شدند. در صورتی که روحانی و وزیر کشور بپذیرند، یکی از این سه نفر به صندلی استانداری خوزستان تکیه خواهد زد. جمال عالمی نیسی و علی عماد (اصلاح‌طلب)  فرمانداری چند شهرستان خوزستان را در کارنامه خود دارند و حمید کهرام (اصلاح‌طلب و عضو جبهه مشارکت سابق)  سابقه حضور در مجلس ششم را دارد.

 یکی از آقازاده‌های مشهور که نام وی با بسیاری از پرونده‌های اقتصادی گره خورده است، پیش از استقرار دولت و وزیر جدید، در طبقه پانزدهم یکی از وزارت‌خانه‌های مهم اقتصادی مستقر شده است و بعضی تحرکات را در این وزارت‌خانه نظارت و اداره می‌کند! بر اساس این گزارش، طبقه پانزدهم وزارت‌خانه مزبور محل استقرار وزیر و مدیران ارشد است. این در حالی است که وزیر پیشنهادی این وزارت‌خانه هنوز رأی‌اعتماد نگرفته و به‌عنوان وزیر در این وزارت‌خانه مستقر نشده است. بعضی خبرها حاکی از عجله آقازاده‌ها برای بازگشت به عرصه‌های آشکار اقتصادی است!

* آيت‌الله دري نجف آبادي، وزير اسبق اطلاعات و امام جمعه كنوني اراك، با ارسال نامه‌اي به دكتر علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي خواستار فرصتي براي پاسخگوئي به اتهامات حميد رسائي به دستگاه‌هاي امنيتي در سال‌هاي 76 و 77 در جلسه مجلس شد. وي در اين نامه نوشت در اين زمينه تحليلهاي غلط و ناصوابي ارائه شد كه اولاً خلاف واقع و بدور از حقيقت است، ثانياً برخلاف مصالح كشور مي‌باشد، ثالثاً تعرض به اشخاصي كه خود حضور و امكان دفاع و توضيح ندارند، كار صحيح و اخلاقي نيست و برخلاف رهنمودهاي امام راحل قدس سره مي‌باشد و رابعاً تحليل و مقايسه‌ها نيز دور از واقعيت بوده و نبايد براي تخريب وزير پيشنهادي خدمات ديگران را زير سؤال برد و آنان را تخريب كرد." وزير اسبق اطلاعات در اين نامه افزود: "اينجانب در صورت نياز و صلاح آماد‌گي لازم براي ارائه توضيحات كافي دارم."

*
والدين يك نوزاد پسر در ايالت تنسي آمريكا به اين خاطر كه نامش به شدت يادآور حضرت عيسي(ع) است، ديگر حق ندارند او را مسيح صدا كنند. شبكه خبري "او ار اف" اتريش گزارش داد، دادگاهي در اين ايالت نام اين نوزاد هفت ماهه را به اجبار تغيير داد. به گزارش تابناك به نوشته روزنامه "تنسين"، لو آن بالو، قاضي دادگاه گفت: "كلمه مسيح يك عنوان است كه فقط براي يك شخص به كار مي‌رود و آن شخص هم عيسي است." والدين اين كودك هفت ماهه مي‌خواستند او مسيح مارتين ناميده شود. اما حالا دادگاه اين حق را از آنان سلب كرده است. آنها فقط بايد او را مارتين صدا كنند. مادر كودك قصد تجديدنظر خواهي دارد. انتظار مي‌رود راي نهايي در شهريور ماه صادر شود.

*
رئيس كميته امور خارجي مجلس عربستان معتقد است به قدرت رسيدن حسن روحاني رئيس‌جمهور جديد ايران تأثيري در روابط سرد و پرتنش تهران - رياض ايجاد نخواهد كرد. به گزارش عصر ايران "عبدالله العسكر" به خبرگزاري رويترز گفت: "تفاوت دوره احمدي نژاد با دوره روحاني به نظر من مثل تفاوت "كوكاكولا" و "پپسي" است. من فكر نمي‌كنم روحاني مثل احمدي نژاد حرف‌هاي تند بزند، اما روحاني در موضوعات كلان در چارچوب سياست‌هاي كلي حركت خواهد كرد كه رهبري ايران ترسيم مي‌كند." برخلاف نظر عبدالله العسكر، دكتر روحاني عزم خود را براي بهبود بخشيدن به روابط ايران با كشورهاي منطقه از جمله عربستان جزم كرده و سياست رهبري نيز همين است.

 

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: