logo
کد خبر: ۶۷۹۰
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۵۱
محمد نبي حبيبي دبير كل حزب موتلفه اسلامي:
دبيركل حزب موتلفه اسلامي با محكوم كردن مصوبه جديد كنگره آمريكا مبتني بر تشديد تحريمها گفت: مردم با همراهي دولت جديد پاسخ مصوبه كنگره آمريكا را مي‌دهند.

به گزارش روابط عمومي حزب موتلفه اسلامي محمد نبي حبيبي در حالي كه در پايان نشست دبيران حزب سخن مي‌گفت، افزود: سال گذشته هم كنگره مصوباتي در مورد تشديد تحريمها داشت كه اوباما از آن به عنوان اقدامات فلج كننده ياد كرد. اگر قرار بود ما با آن مصوبات فلج بشويم نيازي به مصوبات جديد نبود. امروز هر كس به ايران مي‌آيد و زندگي مردم و مقاومت آنها را عليه مظالم آمريكا مي‌بيند به اقدامات آمريكا عليه ملت ايران به ديده تمسخر نگاه مي‌كند.

ملت با حركت جهادي از تحريمها عبور مي كند
حبيبي با اشاره به پيشرفتهاي علمي و اقتصادي ايران در سه دهه گذشته به ويژه دولتهاي نهم و دهم گفت: پيشرفتهاي ايران در دولت جديد شتاب بيشتري مي‌گيرد. ملت ايران با حركت جهادي خود از تحريمها عبور خواهند كرد و اراده خود را در خلق حماسه اقتصادي انشاءالله به رخ دشمنان نظام خواهند كشيد.
وي افزود: همراه كردن موضوع مشكلات اقتصادي با پيشرفت علمي از سوي رهبري در جلسه تنفيذ و برشمردن آنها به عنوان دو مسئله درجه يك كشور، يادآور اين مهم است كه براي رفع مشكلات ناشي از تحريمها بيش از آنكه به فكر رايزني با ديگر كشورها براي خام فروشي نفت باشيم، بايد با تاسيس شركت هاي دانش بنيان رشد اقتصادي كشور را با پيشرفت علمي رقم بزنيم.

پيامهاي ويژه راهپيمايي روز قدس
وي با اشاره به راهپيمايي عظيم روز قدس در ايران و 80 كشور جهان گفت: راهپيمايي قدس امسال پيامهاي ويژه‌اي براي آمريكا داشت اولين پيام آن پاسخ قاطع به كنگره آمريكا بود. مسلمانان جهان با خلق حماسه‌اي بي نظير يك بار ديگر رهايي قدس را از چنگال غاصبان صهيونيستي فرياد زدند و فرايند اضمحلال رژيم صهيونيستي را شتاب بخشيدند.

بايد ركورد جديدي از خدمت ثبت شود
وي در پاسخ يك سئوال در مورد تركيب كابينه آينده و شروع كار آقاي روحاني گفت: مراسم تنفيذ و تحليف برگزار شده و عملا دولت كار خود را آغاز كرده است. اولاً بايد از همه دست‌اندركاران دولتهاي نهم و دهم و آقاي احمدي نژاد تشكر كرد و به آنها خسته نباشيد گفت. موضوع انتقال قدرت قانونمندو اخلاقي صورت گرفت. يك فرصت جديد پديد آمده است كه روح جديدي به كابينه اجرايي كشور دميده شود. ظرفيت جديدي ازنيروهاي انساني به عرصه اجرا مي‌آيند و كار را از مديران قبلي تحويل مي‌گيرند آنها بايد ركورد جديدي از خدمت بجاي بگذارند كه به كارآمدي نظام افزوده شود.

مجلس براي راي اعتماد دقت كند
وي گفت: سه دهه انقلاب حيات افتخارآفرين داشته است. مديران دهه چهارم بايد با انرژي بيشتر باشند لذا بايد از كادرهاي كارآمد و با تجربه استفاده كرد، اميدوارم مجلس در رأي اعتماد اين دقت را داشته باشد.
وي در پاسخ به سئوالي در مورد خطر ورود برخي فتنه‌گران به كابينه آينده گفت: ما اميدواريم اين اتفاق نيفتد. چشم‌هاي بيداري در مجلس و بيرون مجلس اين پديده را رصد مي‌كند لذا نبايد برخي آن را ناديده بگيرند. اگر دولت، دولت تدبير باشد و بخواهد اميد بيافريند به چنين سمتي نخواهد رفت ما بايد به رويكردهاي دولت حسن ظن داشته باشيم ، مگر اينكه عكس آن اتفاق بيفتد.

دلباختگان غرب خلع سلاح مي شوند
وي با تجليل از مواضع روحاني در مراسم تحليف در برابر غرب كه گفته بود ملت ايران را با تحریم و تهديد به جنگ نمي توان به تسلیم واداشت ، گفت: با تقويت قدرت و انسجام ملي و استحكام ساخت درونى اقتدار ملى است كه مي توان غرب را به تكريم بجاي تحريم واداشت و كساني كه دل در گرو غرب دارند و در فتنه 88 موضع صريح عليه فتنه و سران فتنه نگرفتند نمي توانند همكار خوبي براي آقاي روحاني باشند و با فشارها خلع سلاح خواهند شد.


شهدا صادق ترين وفاداران انقلاب
همچنين محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه در مراسم ضیافت افطاری این حزب که در مسجد دانشگاه امام صادق (ع) برگزار شد، اظهار داشت: برای یک انقلاب علاقمندان آن بر اساس تحمل خود حاضر به همراهی با آن هستند اما صادق‌ترین افراد در این انقلاب کسانی هستند که حاضرند جان خود را تقدیم انقلاب کنند که از این رو شهدا صادق‌ترین این وفاداران محسوب می‌شود.
حبیبی با اشاره به آخرین جمعه ماه رمضان و روز قدس ادامه داد: فلسطین یک مسئله‌ای مربوط به کشورهای اسلامی یا منطقه‌ای نیست بلکه مسئله قدس امروز به یک مسئله بین‌المللی تبدیل شده است.
دبیرکل حزب مؤتلفه حضور در روز قدس را یک وظیفه سنگین برای تمام انسان‌های آزادیخواه دانست و تصریح کرد: باید نسبت به مسئله فلسطین حساسیت باید داشته باشیم از این رو محدود کردن فلسطین به یک موضوع عربی بزرگترین اشتباه است.

کودتای مصر نتيجه تسامح غيرمنطقي بود
وی با تاکید بر اینکه ما در مقابل رژیم صهیونیستی راهی جز مقاومت نداریم به حوادث اخیر مصر و کودتای مصر اشاره کرد و افزود: حوادث اخیر مصر نشان داد که روی خوش نشان دادن به آمریکا واسرائیل که از اشتباهات استراتژیک اخوان المسلمین بود منجر به یک کودتای آمریکایی می‌شود لذا تنها باید در این مسیر مقاومت کرد.
حبیبی با بیان اینکه اخوان المسلمین که حکومت را به دست گرفت به جای قطع رابطه با آمریکا با سوریه قطع رابطه و با عربستان ابراز تمایل کرد، گفت: پاداش تسامح‌های غیرمنطقی کودتای این کشور بود لذا همه موظف هستیم فرهنگ مقاومت را برای تحقق وعده‌های امام (ره) توسعه دهیم.


 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: