logo
تازه های سایت
کد خبر: ۶۷۱۸
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۱
با انفعال سینمای مقاومت صورت می گیرد؛
زامبی‌ها، مرده‌های متحرکِ ترسناک و بی‌مغز و بی‌روحی هستند که معمولاً آرام حرکت می‌کنند و علاقه زیادی به خوردن گوشت و مغز انسان دارند و از طریق گاز گرفتن و وارد کردن بزاق خود به بدن قربانیان‌شان آنها را همانند خود به یک مرده متحرک تبدیل می‌کنند.
محمد مهدی شیخ صراف- زامبیها، مردههای متحرکِ ترسناک و بیمغز و بیروحی هستند که معمولاً آرام حرکت میکنند و علاقه زیادی به خوردن گوشت و مغز انسان دارند و از طریق گاز گرفتن و وارد کردن بزاق خود به بدن قربانیانشان آنها را همانند خود به یک مرده متحرک تبدیل میکنند.

تاکنون در هالیوود فیلمهای زیادی با محوریت زامبیها ساخته شده اند. فیلمهایی که پایان دنیا را با همهگیر شدن یک ویروس و تبدیل شدن تمام مردم دنیا به زامبی ها تصویر می کنند. معروفترین آنها سری 5 گانه رزیدنت اویل ( Resident EviL) است که هم اکنون قسمت ششم آن نیز در مرحله تولید قرار دارد. نسخه اول این فیلم در سال 2002 پس از موفقیت چشمگیر فروش جهانی یک بازی به همین نام در کنسول پلیاستیشن ساخته شد، تا اولین بازی کامپیوتری لقب بگیرد که فیلم سینمایی بر اساس آن ساخته شده است.

در این سالها فیلمهای سینمایی متعددی در هالیوود ساخته شده اند که در آنها مفاهیمی چون «افراطیگری»، «عدم پیروی از قانونهای جهانی»، «حرکت ویروسوار»، «حرکاتی که نتیجهاش برایشان مهم نیست»، «حملات انتحاری»، «بیفکر و غیرمنطقی و غیرقابل مذاکره بودن » با مسلمانی و مسلمانان همنشین شده اند. اما هم اکنون در اکران تابستانه هالیوود در بیش از سه هزار سینما در سراسر جهان فیلمی با عنوان جنگ جهانی
  (
World War Z) روی پرده است که تصویر جدیدی از مسلمانان را در خود گنجانده است. مسلمانانی در قامت زامبی!

 

   آتشی از گور اسامه

بدل كردن مسلمانان به «زامبي» ها اولينبار نيست كه در سينماي هاليوود صورت مي گيرد، چه آنكه درست يك سال بعد از كشته شدن «اسامه بن لادن» رهبر گروه تروريستي القاعده توسط ارتش آمريكا و سپردن جسد سوخته وي به اقيانوس، در سال 2012 فيلمي به نام «اوسامبي» (Osombie) ساخته شد كه در عنوان آن دو لغت «اسامه» و «زامبي» به عاريت گرفته شده است.در ذيل اين فيلم كه در آن نشان داده مي شد «بن لادن» اين بار در قامت يك زامبي از بطن اقيانوس دوباره زنده مي شود و به جهان باز مي گردد تا اعمال تروريستي خود را از سر گيرد و ارتشی از زامبیهای مسلمان تشکیل میدهد تا آخرالزمان را برپا کرده و دنیا را نابود کند.در این فیلم که چندان هم سر و صدایی نکرد و مورد استقبال هم قرار نگ