به‌روز شده در: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۶۶۴۲
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۵۴
اخبار 24 ساعت گذشته:
احمدی‌نژاد از ترس من نیامد!

شنیده شد که بازیکن قدیمی فوتبال در گفت‌وگویی درمورد بازی نمادینی که با پیشنهاد رئیس‌جمهور بین تیم‌های ملی ۱۹۹۸ و ۲۰۱۴ برگزار شد، به سوالات پاسخ داد که بخش‌هایی از آن جالب است. قانون نوشت؛ استاد اسدی در پاسخ به این سوال که چرا محمود احمدی‌نژاد به استادیوم آزادی نیامد، گفت: بنده خدا ترسید! من قبل از مسابقه مصاحبه کردم و گفتم چند تکل برایش کنار گذاشته‌ام. شاید از ترس تکل‌های من بود که بهانه آورد و به استادیوم نیامد! به هر حال او در آخر عمر دولتش به سر می‌برد و ترسید آخر کاری مصدوم شود!

حزب روحانی در حال راه‌اندازی
«
محمدرضا راه‌چمنی» از اعضای سابق حزب همبستگی، اعلام كرد جبهه اعتدال‌گرایان با حضور 14 حزب و تشكل سیاسی تشكیل می‌شود. وی با اشاره به ایده تشكیل جبهه اعتدال اظهار داشت: ما به همراه آقای نوبخت دبیركل حزب اعتدال و توسعه به دنبال تشكیل جبهه اعتدال‌گرایان در میان احزاب و تشكل‌های سیاسی هستیم، چرا كه هر جبهه‌ای باید از سوی چند حزب و تشكل تشكیل شود و افراد به تنهایی نمی‌توانند جبهه تشكیل دهند، البته می‌توانند مجوز حزب دریافت كنند. وی ادامه داد: برای تشكیل جبهه اعتدال‌گرایان اولین جلسه آن در دفتر آقای نوبخت برگزار و آیین‌نامه داخلی و منشور اولیه این جبهه تصویب شد. به نظر می‌رسد تشكیل این جبهه نوعی اعلام استقلال از جبهه اصلاحات و مواضع قیم‌مآبانه آنان باشد.

رایزنی‌های کودتای موساد با مقامات اماراتی!

بر اساس برخی گزارش‌ها، رئیس سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی مدتی پیش از کودتای مصر و سقوط دولت محمد مرسی، به دیدار رهبران و مقام‌های کشورهای عربی رفته بود. به نوشته روزنامه «اورشلیم پست» براساس این گزارش‌ها «تامیر پاردو» رئیس سازمان اطلاعات این رژیم موسوم به موساد به کشور امارات سفر کرده و با برخی مقامات امنیتی بلندپایه در منطقه، نشست‌های محرمانه داشته است.

بر اساس این گزارش‌ها تامیر پاردو دیداری هم با شیخ‌محمد بن‌زاید آل‌نهیان، ولیعهد ابوظبی و محمد دحلان، رئیس سابق نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان که هم‌اکنون در دوبی ساکن است، داشته است. در این گزارش‌گفته شده‌ است که نشست تامیر پاردو با دحلان حدود شش هفته پیش از سقوط محمد مرسی در مصر اتفاق افتاده است. در این گزارش‌ها که هنوز هیچ منبع خبری رسمی صهیونیست به ‌آن‌ها اشاره نکرده، آمده است: «رئیس سازمان موساد احتمالاً در دیدارهای خود به بحث درباره راه‌های احتمالی تحریک اعتراضات و دامن زدن به تظاهرات در مصر به‌منظور تسریع برکناری نماینده اخوان‌المسلمین از قدرت پرداخته است.» ماه گذشته امارات به‌دنبال استقرار دولت موقت در قاهره سه میلیارد دلار به مصر کمک کرد. پیش‌تر نیز روزنامه «حریت» ترکیه گزارش داد: تامیر پاردو به‌طور محرمانه با مقامات اطلاعاتی ترکیه در آنکارا دیدار کرده تا به بحث درباره مسائل ایران، سوریه و اعتراضات داخلی در ترکیه بپردازد.

تلاش ویژه برای بازگرداندن فتنه‌گر فراری

در راستای طرح دیوار آتش که جریان غرب‌گرا برای بازسازی جریان فتنه و بازگشت عناصر این جریان به کشور دنبال می‌کند، به‌تازگی تلاش‌هایی از سوی این جریان به‌ویژه سیدمحمد خاتمی برای بازگرداندن ابوالفضل فاتح که هم‌اکنون مقیم لندن است، آغاز شده تا در دولت یازدهم به‌عنوان مدیر عامل ایرنا مشغول به فعالیت شود.

 این رویکرد سهم‌خواهانه از سوی این جریان در حالی است که فاتح، رئیس کمیته اطلاع‌رسانی میرحسین موسوی در دوران انتخابات دهم ریاست‌جمهوری بوده و از جمله افرادی است که بيشترين نقش را در ساعات اوليه پس از رأي‌گيري در القاي شبهه تقلب و شكل‌گيري فتنه ايفا كرد و حتي سال ۸۹ نيز در جريان موسم حج به همراه برخي دوستانش به‌دنبال ايجاد فضاي موردنظر سران فتنه در ميان حجاج در عربستان بود كه با شكست مواجه شد. اصلاح‌طلبان افراطی به‌دنبال بازگرداندن بسیاری از فراریان فتنه 88 هستند.

روحانی انتخابی بین بد و بدتر بود!

«علی افشاری» از عوامل ضدانقلاب فراری آشوب‌های خیابانی تیر 78، در وب‌گاه «روزآنلاین» با ادعای اینکه انتخاب روحانی، انتخاب بین بد و بدتر بود، می‌نویسد: در حوزه سیاسی به لحاظ راهبردی، تقابل بین تغییرخواهی و سیاست دولت یازدهم و حامیانش وجود دارد. حسن روحانی نتیجه انتخابات را پایان تمامی شبهات پیرامون مشروعیت نظام سیاسی دانسته است؛ اما از دیدگاه تغییرخواهی، مشروعیت و کارآمدی نظام سیاسی همچنان زیر سؤال است. دولت روحانی می‌کوشد تا نظام سیاسی و قانون اساسی و نهادهای موجود را توانمند و مناسب برای تحقق خواسته‌های ملت معرفی کند؛ اما نیروهای تغییرخواه، معتقد به تغییر حکومت هستند.  بنابراین اینجا حوزه افتراق است و نیروهای تغییرخواه نیازمند تبیین و تدقیق تمایزات و نقاط تفاوت هستند. وی اضافه کرد: در مجموع، ریاست‌جمهوری روحانی آغاز فصل جدیدی در عرصه سیاسی ایران است. نیروهای تغییرخواه نیز به مانند دیگران نیاز دارند خود را بر مبنای مختصات این فصل جدید بازتعریف کنند؛ اما موجودیت راهبرد تغییرخواهی و گفتمان عبور از جمهوری اسلامی همچنان پابرجا است!

مسلمان ژاپنی: دوست دارم به مقام معظم رهبری «آقا» بگویم
اتسوكو هوشیمو تازه‌مسلمانی از كشور ژاپن است كه در خانواده‌ای مسیحی ـ بودایی متولد شده و رشد یافته است. او مهمان 26 تیرماه بخش «ره‌یافتگان» نمایشگاه قرآن بود.
، او از یك سو به مسیحیان و از سوی دیگر به بوداییان وصل می‌شد چنانچه عمویش نماینده پارلمان بودایی‌ها در شهر میگاتای ژاپن است.
وی كه به دلیل پذیرش دین اسلام، خانواده و دوستانش را از دست داد و مدت‌ها در توكیو تنها زندگی كرد، در ادامه سخنانش افزود: قدرت و نور قرآن باعث شد بتوانم این سختی‌ها را تحمل كنم. در آن زمان تنها از طریق اینترنت و سایت‌هایی كه وجود داشت، قرآن می‌خواندم.هوشیمو در زمان عقد، به دلیل یكتا بودن خداوند، تنها یك سكه را به عنوان مهریه قبول می‌كند كه آن را بعد از اینكه همسرش در زمان عقد می‌دهد، نگه می‌دارد اما بعدها با تفكر درباره زندگی حضرت زهرا(س)، سكه را می‌فروشد و در زندگی‌اش استفاده می‌كند.
اتسوكو كه به مقام معظم رهبری علاقه زیادی دارد، درباره اینكه چرا ایشان را مانند ایرانی‌ها «آقا» و نه رهبر خطاب می‌كند، می‌گوید: من اول نمی‌دانستم چرا مردم به ایشان آقا می‌گویند، از شوهرم پرسیدم: آقا كیست؟ گفت: یعنی رهبر. و من دوست داشتم به ایشان آقا بگویم چون احساس عزیزی و نزدیكی به ایشان می‌كنم. هر روز برای نماز به بیت رهبری می‌رفتم و آقا نیز، چفیه خود را به من هدیه داده‌اند كه بهترین هدیه برای من محسوب می‌شود.
وی همچنین درباره انتخاب ایران برای زندگی می‌گوید: همیشه آرزو داشتم در یك كشور اسلامی زندگی كنم. در ژاپن نیز سختی‌های زیادی داشتم و تنها زندگی می‌كردم. به دلیل مسلمان بودن، شغل و كاری به من واگذار نمی‌شد. بعدها با خواندن بیشتر قرآن، دیدم كه بر مهاجرت تأكید زیادی شده است و تصمیم گرفتم به ایران مهاجرت كنم. اتسوكو می‌گوید: ایران دو مرز دارد؛ مرز معنوی و مادی. هر كسی كه به دنبال حقیقت باشد، در مرز معنوی ایران قرار می‌گیرد و «آقا»، رهبر تمام این افراد است.

شهیدی كه رهبر انقلاب دلش برایش تنگ شد
امیر احمدرضا پوردستان، فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: صیاد با نفس گرم امام(ره) و شاگردی در مكتب ولایت به مالك اشتر نیروهای مسلح ایران تبدیل شد. پوردستان با اشاره به تعابیری كه مقام معظم رهبری در خصوص شهید صیاد شیرازی به كار بردند، گفت: فرمانده معظم كل قوا علاوه بر اینكه در مراسم تشییع این شهید حضور پیدا كردند، روز بعد از خاك‌سپاری زمانی كه خانواده شهید صیاد شیرازی به مزار آن بزرگوار می‌روند، مقام معظم رهبری را در آنجا می‌بینند كه حضرت آقا می‌فرمایند: «دلم برای صیادم تنگ شده است
چاپ مقالات در نشریاتی كه وجود ندارند!
متأسفانه چند سالی‌است كه گرایش كاذبی در میان ایرانیان برای چاپ مقاله علمی در نشریات خارجی به وجود آمده و همین موضوع سبب شده است تا بسیاری از كم‌تجربه‌ترها برای ارسال مقالات خود، عجول‌تر و كم‌دقت‌تر عمل كنند. به گفته مدیركل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور پژوهشی وزارت علوم بسیاری از نشریاتی كه افراد مقالات خود را برای چاپ به آن‌ها ارسال می‌كنند از پایین‌ترین نشریات كشور نیز رتبه پایین‌تری به لحاظ علمی دریافت می‌كنند. دكتر مظفر شریفی با تأكید بر اینكه چاپ مقاله در این نشریات گاه ناآگاهانه صورت می‌گیرد، گفت: «برای آنكه تمامی پژوهشگران و مؤلفان این مقالات از نامعتبر بودن آن‌ها اطلاع پیدا كنند وزارت علوم انتشار این فهرست‌ها را آغاز كرد.» شریفی ادامه داد: «بسیاری از این نشریات، وجود خارجی ندارند و تنها برای كسب درآمد، سایت‌های كاذبی را به اسم نشریات علمی راه‌اندازی كرده‌اند

لوموند: توقع غرب برآورده نمی‌شود؛روحانی وفادار به جمهوری اسلامی است
یک روزنامه فرانسوی در تحلیلی نوشت: حسن روحانی رئیس جمهور منتخب ایران نامزد شخص آیت‌الله خامنه‌ای است.
لوموند در گزارشی نوشت: یک طلبه جوان در سال 1960 به شهر نجف در عراق رفت تا در محل تبعید با آیت‌الله خمینی دیدار کند. طلبه جوان آن روز اکنون حسن روحانی است که از سوم ماه اوت پست ریاست جمهوری را برعهده خواهد گرفت.نویسنده آنگاه به اختلاف نظر مفسرین بین‌المللی در مورد روحانی و توانایی‌های او اشاره می‌کند و می‌نویسد: مهم‌ترین اهرم‌های سیاست خارجی و داخلی رژیم در دست رهبر جمهوری اسلامی متمرکز شده است.
وی به برنامه اتمی ایران و نقش حسن روحانی در آن اشاره می‌کند و می‌نویسد: به گفته کارشناسان او یکی از عوامل سیاست‌های هسته‌ای رژیم اسلامی بوده و بنابراین چگونه می‌تواند اکنون خواسته‌های غرب را برآورده کند.آلن فراشون در این تحلیل می‌نویسد: هستند بسیاری از مفسرین امور ایران که تأکید می‌کنند روحانی همان کاندیدای شخص رهبر جمهوری اسلامی برای ریاست جمهوری بوده است. او بر مشروعیت رژیم خواهد افزود.

غرضی: امکانات ندارم
تابناک: سیدمحمد غرضی وزیر دولت هاشمی رفسنجانی در ضیافت افطاری حزب اسلامی کار در پاسخ به پرسشی مبنی براینکه آیا به دنبال تشکیل حزبی فراگیر هستید یا خیر، گفت: من نه امکانات و نه کسی را دارم که حزب فراگیر تشکیل دهم بنابراین کسی باید حزب فراگیر تشکیل دهد که تشکیلات و امکانات داشته باشد.وی در پاسخ به این پرسش که آیا برنامه‌هایتان را به آقای روحانی پیشنهاد می‌کنید،گفت: من برنامه‌هایم را به تمام ملت ایران عرضه کردم.

اصلاح‌طلبان به دنبال چه وزارتخانه‌هایی هستند!
پس از اینکه حسین مرعشی در مصاحبه‌ای اعلام کرد، اصلاح‌طلبان پیروز این انتخابات بودند؛ پس چه دلیلی دارد که آن‌ها در دولت نباشند؟ اخیراً اصلاح‌طلبان که ظاهراً به خوبی ارزش هر وزارتخانه را می‌دانند. در روزهای اخیر، سه وزارتخانه را نشانه رفته‌اند: وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ سه وزارتخانه راهبردی که هدایت و سازماندهی جامعه مدنی ایران را برعهده دارد و هر تغییر و تحول بنیادینی که در کشور انجام می‌گیرد، نخست در این سه وزارتخانه، یا توسط و با حمایت و همراهی این سه وزارتخانه صورت می‌گیرد.
خاتمي می‌گفت کاندیدا شدیم تا یک حالی کنیم
محمدرضا باهنر نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در دیداری كه با آقای خاتمی داشتم، گفتم در زمینه‌های مختلف چه برنامه‌هایی دارید كه ایشان زدند زیر خنده و گفتند چه برنامه‌ای؟ مگر من فكر می‌كردم كه رئیس‌جمهور خواهم شد؟ گفتم پس چرا كاندیدا شدید؟ ایشان در پاسخ گفتند: كاندیدا شدم و حس كردم 5، 6 میلیون نفر كه از نظام دلخور هستند به من رأی خواهند داد و دور هم جمع می‌شویم و یك حالی می‌كنیم. نایب‌رئیس مجلس افزود: بعد از اینكه یكی‌ـ دو سال از دوران ریاست آقای خاتمی گذشته بود، در جلسه‌ای بنده انتقاداتی را نسبت به بچه‌های تحكیم وحدت و... انجام دادم. آقای خاتمی آنجا به صراحت گفتند كه من به این‌ها گفتم شما 2، 3 یا 5 میلیون رأی دارید. بیایید و رأی‌های‌تان را ببرید و بگذارید، خاتمی با بقیه 15 میلیون رأی خود حكومت كند.

رایزنی اصلاحات برای دیدار با روحانی
ایلنا: سخنگوی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت: در حال رایزنی با دفتر دکتر روحانی برای دیدار اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و منتخبان اصلاح طلب شورای شهر با ایشان پیش از مراسم تحلیف هستیم.

تجمع مدیران تعاونی‌های تولیدی مقابل مجلس
شنیده شد که جمعی از مدیران عامل تعاونی‌های تولیدی با تجمع مقابل مجلس نسبت به آنچه عدم اجرای کامل مصوبه مجلس درمورد استخدام خود می‌خواندند، انتقاد کردند. جمعی از مدیران عامل تعاونی‌های تولیدی صبح دیروز مقابل مجلس تجمع کردند. ایسنا نوشت؛ یکی از این تجمع‌کنندگان درخصوص دلیل این تجمع‌ گفت: مجلس برای حمایت از کارشناسان کشاورزی قانونی تصویب کرد به موجب آن وزارت جهاد کشاورزی موظف به استخدام مدیران عامل تعاونی‌های تولیدی و مهندسان ناظر شده است که این مصوبه به صورت کامل اجرایی نمی‌شود.
به گفته وی، وزارت جهاد کشاورزی تنها مهندسان ناظر را استخدام کرده و تاکنون اقدامی برای استخدام مدیران تعاونی‌های تولیدی انجام نداده است. درخواست این تجمع‌کنندگان از مجلس نظارت کامل بر اجرای کامل این مصوبه است تا مدیران تعاونی‌های تولیدی نیز استخدام شوند.
ابطال انتخابات شوراها در چهار حوزه
ایسنا: محمدجواد کولیوند رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از ابطال انتخابات در چهار حوزه خبر داد.

ارسال پرونده گروهک اخلالگر به دادگاه
حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی رئیس دادگستری سیستان و بلوچستان در رابطه با آخرین وضعیت پرونده گروهک تروریستی اخلالگر انتخابات گفت: این گروهک تروریستی که قصد ورود به کشور را داشتند در همان بدو ورود دستگیر شدند و اکنون این پرونده از دادسرا به دادگاه ارسال شده است
تلاش حداد برای ممانعت از ورود اصلاح‌طلبان
شنیده شد که رایزنی دو چهره شاخص مجلس یعنی علی لاریجانی وغلامعلی حدادعادل درباره نحوه برخورد با کابینه روحانی نشان می‌دهد که مجلس درحال نهایی کردن موضع خود در برابر دولت روحانی است. نامه نوشت؛ حدادعادل که در همین روزهای پیشین مورد تقدیر و ستایش جمعی از همراهان اصول‌گرایش قرار گرفته بود به صرافت افتاده تا در اولین گام بعد از آن مراسم خواست این طیف از درباره وزرای دولت آینده و جلوگیری از ورود وزرای‌ هاشمی و رئیس دولت اصلاحات به دولت یازدهم را در مجلس عملیاتی کند.

رژیم صهیونیستی افطاری داد
شنیده شد که رئیس رژیم‌صهیونیستی هم افطاری داد. جمهوری اسلامی در ستون جهت اطلاع خود در اینباره نوشت؛ در مهمانی افطاری شیمون پرز که یکشنبه شب در محل اقامت وی برگزار شد، تعدادی از مسلمانان سازشکار و سفرای کشورهای عربی در فلسطین اشغالی حضور داشتند. مصر، اردن و مراکش از جمله کشورهای عرب هستند که نزد رژیم صهیونیستی سفیر دارند.

آخرین برکناری در سازمان میراث
شنیده شد که مرتضی شریفی، مدیرکل مراکز خدمات گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از سوی معاون گردشگری این سازمان، برکنار شد. این درحالی است که تنها ۱۱ روز تا پایان عمر دولت دهم باقی مانده است. لطفی، یکی از مدیران سازمان هواپیمایی به عنوان جایگزین شریفی در جایگاه مدیرکل مراکز خدمات گردشگری معرفی شده است.

تحصن کارمندان وزارت ورزش
شنیده شد که صبح دیروز تعدادی از کارکنان قراردادی و رسمی وزارت ورزش در اعتراض به حق و حقوق‌شان تحصن کردند. صراط نوشت؛ آنها که مقابل در وزارت ورزش تجمع کرده بودند به سمت نمازخانه هدایت شدند تا یکی از مسئولان با آنها حرف بزند. این درحالی است که خواسته کارکنان قراردادی به‌دلیل عدم تمدید قراردادهایشان است و رسمی‌ها هم خواستار افزایش حقوقشان در سال جدید هستند.

روزه سکوت کواکبیان
شنیده شد که مراسم افطاری حزب اسلامی کار روز دوشنبه در تالار سجاد با حضور شخصیت‌هایی همچون حجت‌الاسلام سیدهادی خامنه‌ای دبیرکل مجمع نیروهای خط امام(ره)، مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری، فائزه‌هاشمی، حجت‌الاسلام رهامی، حسین کمالی دبیرکل حزب اسلامی کار و سیدمحمد غرضی از نامزدهای ریاست‌جمهوری یازدهم برگزار شد که با حاشیه‌هایی همراه بود. مصطفی کواکبیان نیز دیگر مهمان این افطاری بود