logo
کد خبر: ۶۵۸۹
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۶
اسماعیل جلیلی خبر داد:
نكته مهم این دیدار آن بود که اقبال نمايندگان نسبت به رئيس جمهور منتخب، يك پيام مثبت به دولت جديد است كه اميدوارم دولت با همين رويكردي كه شروع كرده در تعامل با قاطبه نمايندگان بتواند از اين فرصت و ظرفيت به نفع پيشبرد اهداف نظام، اهداف برنامه‌اي و سياستهاي كلي در بخش هاي مختلف بهره ببرد.
اسماعیل جليلي عضو فراکسیون رهروان ولایت با اشاره به دیدار رئیس جمهور منتخب مردم با نمایندگان اظهار داشت: این دیدار آن طور كه انتظار مي رفت با استقبال نمايندگان مواجهه شد. رويكرد و گفتماني كه آقای روحاني در آن جلسه انتخاب و ارائه كردند، نشان از يك اراده قوي براي ايجاد یک تعامل مثبت و مستمر در دستور كار دولت وی خواهد بود. 

وی افزود: در این دیدار نمايندگان هم نظرات آقای روحانی را به دقت بررسي كردند و از پيامهاي مثبتی که از جانب وی دريافت شد، قدرداني و  به آينده کشور اظهار اميدواری كردند كه يك دولت با رويكرد معتدل در جهت تعامل بین دو بخش اساسي در حوزه قانونگذاري و هم در حوزه اجرا و نويد يك رويكرد مناسب در محيطي آرام براي حركت به سمت توسعه وتعالی كشور در چهار سالي كه در پيش رو داريم خواهد داشت. 

جلیلی با بیان آنکه اقبال نمايندگان نسبت به رئيس جمهور منتخب، يك پيام مثبت به دولت جديد دارد  گفت: نكته مهم این دیدار آن بود که اقبال نمايندگان نسبت به رئيس جمهور منتخب، يك پيام مثبت به دولت جديد است كه اميدوارم دولت با همين رويكردي كه  شروع كرده در تعامل با قاطبه نمايندگان بتواند از اين فرصت و ظرفيت به نفع پيشبرد اهداف نظام، اهداف برنامهاي و سياستهاي كلي در بخش هاي مختلف بهره ببرد. 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: اميدوارم خطايي كه دولت قبل مرتكب شد، دولت جديد مرتكب نشود.آن خطایی که دولت قبل مرتکب شد این بود که تلاش براي ايجاد ارتباط از كانال هاي مشخص با نمايندگان بود و به عبارتي در ارتباط با نمايندگان افراد معدودي مورد توجه دولت قرار مي گرفتند. 

نماینده مردم مسجد سلیمان تصریح کرد: لذا با شرايطي كه امروز در جامعه و محيط مجلس مي بينيم، فضا براي تعامل درمجلس برای این دولت كاملاً آماده است و نياز به هيچ معبر و يا افراد خاصي نيست. اميدوارم مشاورين و افرادي كه به عنوان رابط بين دولت مجلس كه انتخاب ميشوند هم توانايي بهره گيري از اين ظرفيت و انتقال اين پتانسيل را به دولت، به خصوص جناب دكتر روحاني را داشته باشند.

این عضو فراکسیون حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اقدام اخیر مجلس مبنی بر تشکیل کارگروهها بیان کرد: رويكرد خوبي را كه اخيراً مجلس در دستور كار خود قرار داده است،  تشكيل كارگروههاي تخصصي برای تعامل مجلس با دولت است كه قريب دویست نفر از نمايندگان دراين كارگروهها ثبتنام كردند كه بتوانند راهكارهاي مناسب در بخشهاي تخصصي براي تسريع در برنامه ها و حتي نيازهايي كه وجود دارد فارغ از رويكردهاي بروكراتيك و اداري كه معمولاً در فرايند كميسين ها طول مي كشد تا به نتيجه برسد براي ايجاد يك فضاي هم انديشي قبل از ورود به صحنه علني و كميسيون ها اين فضاي هم انديشي بين مجلس و دولت توسط نمايندگان بر اساس تخصصها به طور داوطلبانه در حال انجام است  كه اين جلسات از هفته آينده برقرارمي شود.

وی ادامه داد: اين جلسات هم انديشی ظرفيتي منسجم و هماهنگ براي جلوگيري از پراكندگي ها و تفرق در ارائه برنامه ها و ديدگاههاست. امیدواریم كه كارگروههاي متناسب در دولت از اين ظرفيت به خوبی استفاده كنند لذا در كنارهم قرار گرفتن اين كارگروهها يك هم افزايي را در تحقق برنامه ها و اهدافی كه در دوره جديد دولت مدنظر است ، ايجاد خواهد کرد.

جلیلی با اشاره به شعار اعتدال آقای روحانی در رویه خود اظهار داشت: آقاي روحانی در اين مدت هم نشان داد كه نگاهش به همه بخشها، گروهها و جريانات سياسي كه دغدغه آنها فعاليت در راستاي اهداف عالي كشور و حركت به سمت بهتر شدن هست را در دستور كار قرار دادند. هرچند جلوتر برويم ممكن است لايه هايي بين اين اقتباس آقاي روحاني و آن نيازهايي كه با جامعه تخصصي نخبگان گروههاي مختلف وبخشهای  تأثير گذار در حوزه فعاليتهاي دولت را دارد با آن مواجهه شويم ولی امیدواریم كه وی اجازه ندهد که این سدها وموانع به وجود بيايند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: ظرفيت فراكسيون ها، ظرفيت مجامع استاني كميسيون ها تخصصي و ظرفيت صحن علني و تك تك نمايندگان يك ظرفيت فوقالعاده بالايي است كه مي تواند كمك به در عبور از اين شرایطي كه قرار داريم، کند. خصوصاً دولت آینده در حوزه برنامه هاي اقتصادي باید به  شدت با مجلس همانديشي داشته باشد. در حوزه كاركردهاي اشتغال، توليد و ... بايد این ارتباطها باشد كه بتوانیم فضايي را كه موجود است را بهينه كنيم تا سرعت بیشتري بگيرد تا رضايت مردم ايجاد شود و اين نگراني هايي كه در حوزه اقتصاد وجود دارد مانند افزايش قيمتها و بيكاري و حوزه توليد داريم مرتفع شود.     

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: