به‌روز شده در: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۶۳۳۸
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۲ - ۱۶:۴۱
اخبار 24 ساعت گذشته:

آقای روحانی با رهبر ایران هماهنگ است

روزنامه واشنگتن‌تایمز به‌تازگی با استناد به‌سوابق کاری حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی نوشت: او شخصیتی تابع و همراه رهبر عالی ایران است و پیروزی وی، تغییری در مسیر برنامه هسته‌ای این کشور ایجاد نخواهد کرد. «ایلان برمن» نویسنده واشنگتن‌تایمز، با ادعای اینکه انتخابات ایران از اساس ناسالم بود(!)، نوشت: «شورای نگهبان نامزدها را احراز صلاحیت کرد که همه به‌لحاظ ایدئولوژی در جرگه نزدیکان رژیم انقلابی ایران قرار دارند. رئیس‌جمهور منتخب نیز از بقیه مستثنی نیست.» وی افزود: «زمانی که بنیان‌گذار انقلاب اسلامی در تبعید بود، روحانی برایش فعالیت می‌کرد و سرانجام اواخر دهه ۷۰ میلادی در فرانسه به وی پیوست. روحانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به‌صورت مداوم در پست‌های مهم دولتی منصوب شد که آخرین آن‌ها، دبیری شورای‌عالی امنیت ملی بوده است. حضور دیرینه او گواه این است که اصول رژیم را قبول دارد و با آیت‌الله علی‌ خامنه‌ای، رهبر عالی ایران، هماهنگ است.» به عبارت دیگر، روحانی با وجودلفاظی‌هایش در زمینه‌ نیاز به «تعامل سازنده» با غرب، نمونه تمام و کمال یک شخصیت همراه با رهبری است.واشنگتن تایمز در پایان نوشت: در عوض، پیروزی روحانی ۶۴ ساله که مورد تأیید رهبر عالی ایران است، به‌نوعی، تأیید طنین‌انداز نظام کنونی حاکمیت در جمهوری اسلامی است.

دوعضو شوراي شهر. دوتن از وزراي كابينه روحاني

شنیده شده که مهدی حجت و احمد مسجد جامعی 2 عضو اصلاح طلب شورای چهارم شهر تهران با تشکیل دولت حسن روحانی به دولت رفته و از شورای شهر تهران انصراف خواهند داد.با رفتن این  2 اصلاح طلب از شورای شهر ۲ نفر بعدی که آنها نیز اصلاح طلب هستند وارد شورای شهر تهران خواهند شد.

فوتباليست‌ها هدف جديد تروريست‌ها
در دور جديد حملات تروريستي عراق كه اين بار فوتباليست‌ها و هواداران فوتبال را هدف قرار داده، تاكنون 50 فوتباليست و تماشاچي فوتبال در اين كشور كشته شده‌اند. به گزارش الجزيره، روز يك‌شنبه چند بمب در ورزشگاه‌ها و اماكن مختلف تماشاي فوتبال در بغداد و چند منطقه ديگر عراق منفجر شد كه اين امر به كشته شدن دست‌كم ده‌ها نفر انجاميد. بنا به گفته منابع امنيتي عراق در بزرگ‌ترين اين حمله‌ها بمبي در يك زمين ورزشي منفجر شد كه اين انفجار باعث كشته شدن 12 نفر كه بيشتر آنها نوجوانان زير 16 سال بودند، شد و 25 زخمي نيز بر جاي گذاشت. با حمله روز يك‌شنبه شمار تماشاچيان و فوتباليست‌هايي كه در روزهاي اخير قربانياني حملات تروريستي هدفمند شده‌اند به 50 نفر رسيد. در روزهاي اخير بيش از 10 حمله تروريستي به ورزشگاه‌هاي عراق و نيز اماكن تجمع تماشاچيان فوتبال انجام شده كه بر اساس گفته منابع پزشكي عراق اين حملات بيش از 50 كشته بر جاي گذاشته است. روز شنبه در يك قهوه‌خانه سنتي عراق مردم در حال تماشاي فوتبال بين عراق و شيلي بودند كه انفجار بمبي جان چهار نفر از آنها را گرفت و شماري نيز زخمي بر جاي گذاشت.

سمت جديد سعيد جليلي در كابينه روحاني

بر اساس شنیده ها، تعیین سمت جدید سعید جلیلی نیز در دستور کار تیم حسن روحانی که مامور تشکیل کابینه شده اند، قرار گرفته است. در این خصوص محتمل ترین گزینه پیشنهادی به او، سفارت ایران در یکی از کشورهای آمریکای لاتین یا افریقایی است.گفته می شود در کنار نام چند کشور افریقایی، کشور ونزوئلا به عنوان جدی ترین مقصد جلیلی در نظر گرفته شده است.

استارت یک اقدام ضدفرهنگی در«فیس بوک»

اخیرا در فسیبوک فراخوانی برای جشن آب بازی دریکی از پارک های تهران  منتشر شده است. گفتنی است سال گذشته نیز اقداماتی مشابه انجام گرفت که در غفلت مسئولین شهرداری تهران و نیروی انتظامی باعث ایجاد فضایی زننده و ضدفرهنگی شد.

مشايي: در انتخابات ما را حذف كردند

اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر سابق رئیس جمهور و رئیس دبیرخانه اجلاس عدم تعهد که به دلیل عدم احراز صلاحیتش از سوی شورای نگهبان موفق به حضور در رقابت‌های یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نشد؛ اخیرا طی سخنانی برای اولین بار نسبت به این موضوع واکنش نشان داده است. مشایی در جلسه‌ای که هفته گذشته در ساختمان سفید نهاد ریاست جمهوری برگزار شده در واکنش به شکست حامیان دولت در انتخابات ۲۴ خرداد ۹۲ گفت: ما در انتخابات شکست نخوردیم بلکه ما را حذف کردند.
وی همچنین بر بازگشت بهار در دوره‌ای دیگر و ادامه دار بودن جریان بهار تاکید کرد. این سخنان مشایی در حالی صورت می‌گیرد که در انتخابات شورای شهر تهران لیست حامیان دولت با نام زنده باد بهار شکست خورده و هیچ یک از افراد منتسب به جریان انحرافی و دولت نتوانستند وارد بهشت شوند

 

شبكه هاي ماهواره اي و بازتولید آشوب‌های خیابانی در کشور

این روزها شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان ضد انقلاب و رسانه‌های مکتوبشان در فضای مجازی، در کنار طرح مسائل حقوق‌بشری و مسئله‌ هسته‌ای، بر روی دیگر موضوعات نیز تمرکز ویژه‌ای کرده‌اند و ظاهراً قصد دارند از این طریق به بازتولید آشوب‌های خیابانی در کشور بپردازند، در همین راستا، شبکه «دویچه وله» آلمانی به‌تازگی با پوشش گسترده مسائل محیط‌زیستی چون آلودگی هوا، خشک شدن دریاچه ارومیه، تخریب پارک زیست بوم نوشهر و...سعی دارند مردم را برای اقدامات اعتراضی در کف خیابان‌ها تهییج کنند!

تخريب دولت فعلي براي كسب جايگاه در دولت آينده

برخي افرادي که در مديريت فرهنگي دولت‌هاي نهم و دهم داراي پست و مقام بودند، اين روزها به منتقد جدي وضعيت فرهنگي در هشت سال گذشته تبديل شده و ژستي مخالف وضع موجود گرفته‌اند! اين در حالي است که اين عده که اغلب در بخش مديريت هنرهاي نمايشي حضور داشتند، به‌دليل عملکرد ضعيفي که از خود نشان دادند، از سمت‌هايشان برکنار شده بودند. گفتني است طي روزهاي پس از برگزاري يازدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري، برخي از افرادي که پيش از اين از حاميان اصلي عملکرد مديران فرهنگي دولت کنوني بودند، ناگهان تغيير موضع دادند و به منتقدان سرسخت وضع موجود تبديل شدند که هدف آن‌ها، کسب جايگاه در دولت آينده است.

آراء روحانی به چه معناست؟!

سایت جرس تحلیلی از انتخابات با عنوان" آراء روحانی به چه معناست " منتشر کرده است که در قسمتی از این یادداشت آمده است: "شرکت در انتخابات نشان داد که مردم صلاح و مصلحت خویش را بسیار بهتر از کسانی می دانند که در آن ور آبها ، از دور دستی به آتش داشته و با تحلیل هایی که فقط به درد پر کردن ساعت برنامه‌های خبری خود و همفکرانشان می رسد ، حکمهای تحریمی ساعتی ! صادر می کنند ، مردم تنها راه پیش رو برای تغییر با کمترین هزینه را انتخاب فردی معتدل به ریاست جمهوری دانسته و در این راه سنگ تمام گذاشتند ."

ماجرای کتک کاری آیدین آغداشلو وعباس کیارستمی
آیدین آغداشلو از 50سال رفاقت با کیارستمی «73ساله» می‌گوید و در پاسخ به سوالی در خصوص خاطره مشترک با عباس کیارستمی می گوید:خودم خاطره‌باز نیستم و گذشته را به‌عنوان یک بخش تاریخی نگاه می‌کنم؛ اما قطعا دوستی 50ساله پر از قصه‌های مختلفی است که خود او هم هرازگاه به یکی از آنان اشاره کرده است. یکی از بامزه‌ترین آن‌ها به دورانی مربوط است که در دبیرستان جم قلهک تحصیل می‌کردیم و اتفاقا خیلی هم، از یکدیگر خوشمان نمی‌آمد و کار و اختلافمان به جایی رسید که در زنگ تفریح داخل یک کلاس رفتیم و نیمکت‌ها را پشت در چیدیم تا کسی نیاید و همدیگر را کتک مفصلی زدیم، اما به‌هرحال دیروز تولد 73سالگی او بود. تولدش مبارک باشد. مطمئن هستم که او همچنان صاحب نیرو و دلبستگی فراوانی به هنر است. فارغ از این‌که شهرتش بیشتر یا کمتر بشود، کار دلخواه خود را ادامه خواهد داد و حتما سال‌های بسیاری را در پیش‌رو خواهد داشت تا بتواند با تجربه‌های مختلف هنری خودش را ارضا کند و باعث خوشحالی دوستدارانش و گسترش فرهنگ معاصر ایران شود.

ستادهاي روحاني و راه اندازي تشكيلات جبهه اعتدال و عقلانيت

جمعي از اعضاي ستادهاي انتخاباتي حجت الاسلام حسن روحاني رئيس جمهور منتخب ملت جبهه "اعتدال و عقلانيت" را به منظور وفاق تشکيلاتي خود راه اندازي کرده اند.اعضاي اين جبهه جديد سياسي پيش از رمضان در ديدار با هاشمي رفسنجاني اعلام موجوديت مي کنند.

خوابيدن پیرمرد جلوي ماشين فوتباليست مشهور

در پایان تمرین امروز پرسپولیس اتفاق عجیبی افتاد که برای دقایقی خیابان ورزشگاه درفشی‌فر را با ترافیک مواجه کرد. در حالی که علی دایی با خودروی خود قصد داشت از درفشی‌فر خارج شود دو، سه هوادار قصد داشتند با او عکس بگیرند اما دایی گفت عجله دارد و نمی‌تواند از خودرویش پیاده شود. در همین حین فرد میانسالی جلوی ماشین دایی ایستاده بود و از سرمربی پرسپولیس خواهش می‌کرد که به او کمک کند.
این فرد که نمی‌گذاشت خودروی دایی حرکت کند به وسیله‌ی انتظامات ورزشگاه درفشی‌فر از جلوی خودرو به سمت دیگری برده شد اما در حالی که دایی قصد داشت حرکت کند بار دیگر مجبور شد متوقف شود. این بار پیرمردی که او هم از علی دایی درخواست کمک داشت وسط خیابان دراز کشید و گفت که از این‌جا بلند نمی‌شوم تا دایی به من کمک کند. باز هم انتظامات درفشی‌فر و این بار به سختی این فرد را از روی زمین بلند کردند تا خودروی علی دایی به مسیر خود ادامه دهد. دایی پس از این‌که از کنار این فرد رد می‌شد با عصبانیت به او گفت: چرا روی زمین می‌خوابی؟ با این کارتان باعث شدید که دیگر به شما کمک نکنم.
در ماه‌های اخیر حضور متکدیان در تمرین دو تیم استقلال و پرسپولیس به شدت افزایش یافته و این مساله مشکلاتی را برای بازیکنان و مربیان این دو تیم ایجاد کرده است. البته در اکثر مواقع اعضای این دو تیم به متکدیانی که واقعا وضعیت نابسامانی دارند،‌ کمک می‌کنند اما افزایش حضور این افراد باعث شده در حق کسانی که واقعا محتاجند، اجحاف شود.

سايت ضد شيعي: توهم اصلاح طلبان فرو مي ريزد

سایت ضد شیعی و ضد ایرانی العربیه فارسی وابسته به دولت سعودی، با انتشار یادداشتی با عنوان «بالاخره توهمات نسبت به حسن روحانی هم فروخواهد ریخت » خاطر نشان کرد که وی مطلوب اصلاح طلبان نخواهد بود.

روايت زيباكلام از پايداري
صادق زيباكلام،استاد دانشگاه تهران در گفت‌وگويي با خبرگزاري آريا، درباره چرخش جبهه پايداري به سمت حسن روحاني گفت: دركنار به اصول پايبند نبودن، مي‌توان گفت ملاك و معيار براي پايداري‌ها قدرت است يعني اگر قدرت در دست احمدي‌نژاد باشد چرخش اين جبهه به سمت احمدي‌نژاد است .
اگر قدرت به سمت آيت‌الله مصباح باشد چرخش آنها به سمت ايشان است، اگر احساس كنند قدرت مي‌خواهد به دست دكتر جليلي بيفتد به سمت دكتر جليلي چرخش نشان مي‌دهند و حالا به سمت حسن روحاني كه رئيس‌جمهور شده است گرايش نشان مي‌دهند.بنده بعيد نمي‌دانم اگر خاتمي هم رئيس‌جمهور مي‌شد پايداري‌ها به سمت ايشان چرخش مي‌كردند و ظرف 24ساعت يادشان مي‌رفت كه 4سال متوالي آقاي خاتمي را به عنوان عامل اصلي فتنه محكوم مي‌كردند.

تهديد روحاني توسط الله كرم

کساني که تا ديروز به چوب عدم بصيرت ديگران را مي نواختند فراموش کردند عتاب رهبري را درباره ممنوعيت اردوکشي خياباني.ظاهرا بعضي ها قصد دارند تا از کسوت استادي خارج شده و دوباره در قامت يک نيروي «کف خياباني» ظاهر شوند. حسين ا...کرم که در دوران احمدي نژاد به کسوت استادي در آمد اين روزها ظاهرا قصد دارد تا دوباره به نقشش در دوران اصلاحات باز گردد. ا...کرم در گفت وگو با فارس صراحتا روحاني راتهديد مي کند که درصورت اجراي سياست هاي اقتصادي دولت اکبر هاشمي رفسنجاني بايد در انتظار «تظاهرات مردمي» باشد.اين عضو ارشد حزب الله پيش از اين هم نشان داده که در سازمان دهي آنچه او «تظاهرات مردمي» مي نامد تبحر خاصي دارد
مشاجره جنجالی در صدای آمریکا
مجری صدای آمریکا که در قبال توهین بیشرمانه کارشناسش به ملت ایران سکوت کرده بود در برنامه این هفته به کارشناس دیگرش به دلیل آن که به این توهین اعتراض می کرد، اجازه سخن گفتن نمی داد. صدای آمریکا برای تحریم انتخابات ریاست جمهوری برنامه های گسترده ای داشت؛ اما اینک از حضور گسترده مردم عصبانی است.
صدای آمریکا که برنامه ای به بهانه پیروزی رئیس جمهوری منتخب و رأی 18 میلیونی ایشان پخش می کرد فکرش را هم نمی کرد که توهین هفته قبل کارشناسش، این برنامه را به چالش بکشد و پشت پرده این شبکه را به رخ مخاطبان بکشد.
گفتنی است صدای آمریکا که ادعای "رسانه بی طرف" را مدام تکرار می کند از بودجه دولت آمریکا استفاده می کند و در برنامه های یک جانبه اش بارها به ملت و مسؤولان جمهوری اسلامی ایران توهین کرده است.
این شبکه مدعی آزادی بیان و رسانه، که جمهوری اسلامی را به سانسور و دیکتاتوری متهم می کند حتی به کارشناس خودش هم اجازه اظهار نظر نمی دهد، سخنانش را قطع می کند، اتهام می زند و تلاش می کند با پخش پشت صحنه برنامه و سخنان شوخی وجدی کارشناسش، وی را به چالش بکشد.
مشاركتي بالاتر از استانداردها
پرويز كاظمي اولين وزيري است كه محمود احمدي‌نژاد از دولت خود كنار گذاشت. در گفت‌وگو با «عصر ايران»با بيان اينكه «مشاركت 72 درصدي ازاستاندارد‌هاي بين‌المللي بالاتر است» گفت: اتفاق خيلي خوبي افتاد و رئيس‌جمهور منتخب هم به واسطه راي بالا، حتما در شرايط و فضاي خوبي كار خود را شروع خواهد كرد و ادامه خواهد داد.
وي با توجه به اشاره به مباحث مطروحه پيرامون اصولگرا يا اصلاح‌طلب بودن رئيس‌جمهور منتخب و دولت آتي گفت: به نظر من مردم در اين چند سال با تمام وجود هزينه‌هاي افراط را حس كردند و به اعتدال و تدبير راي دادند و دنبال اين هستند تا مشكلات موجود به پايين‌ترين حد ممكن برسد تا از اين طريق آرامش و البته آسايش براي عموم فراهم شود.

ما با همه آشتي هستيم
محمدرضا رحيمي در همايش روز ملي صنعت و معدن خطاب به بخشي از صحبت‌هاي رئيس خانه صنعت و معدن ايران گفت: صحبت‌هاي ايشان طوري بود كه گويي در كشور نزاع عمومي وجود دارد كه بايد آشتي كنيم و انگار با مردم جهان قهريم در حالي كه ما با همه دنيا آشتي هستيم و روابط خوبي داريم.رحيمي ادامه داد: شايد وضعيت ظاهري باعث چنين تقاضايي از سوي رئيس خانه صنعت شده است اما در كشور نياز به آشتي ملي نيست و ما در آشتي ملي هستيم كه اگر نبود پيشرفتي حاصل نمي‌شد.

جنگ تبلیغاتی آمریکا علیه ایران؛
فارس: عاشق حسین طوری، مدیر رادیو پشتون گفت: در افغانستان تبلیغات گسترده‌ای علیه ایران صورت می‌گیرد و آمریکا در افغانستان با ایران در حال جنگ تبلیغاتی است.

ملك‌زاده تهديد كرد
به گزارش مهر،محمدشريف ملك‌زاده رئيس سازمان ميراث فرهنگي در واكنش به مخالفان واگذاري مجوزهاي صنايع دستي به بخش خصوصي در بدنه سازمان ميراث فرهنگي گفت: هنرمند مسئول خودش است و اختيار دار است. بخش خصوصي يعني هنرمند جدا از اتحاديه صنوف نيست. برخي در سازمان ميراث فرهنگي مخالف واگذاري‌هاي امور به بخش خصوصي هستند. در اين ميان من دارم با تمام وجود از اين طرح حمايت مي‌كنم و همين جا اعلام مي‌كنم بعضي از دوستان كارشناس كه با اين طرح مخالف هستند را بيرون بيندازيم چون اين كار بايد انجام شود.

اصلاح‌طلبان به دنبال کلیدهای قدرت؛
خبرآنلاین: حجت‌الاسلام احمد سالک، نماینده مردم اصفهان در مجلس در پاسخ به اینکه اصلاح‌طلبان در صدد احراز کلیدهای قدرت در دولت آقای روحانی هستند؟ گفت: بله. بالاخره آنها دولت یازدهم را رها نخواهند کرد، چون در واقع فرصتی است که به نظر خودشان باید از آن استفاده کنند.

محکومیت عامل عرضه خارج از شبکه سوخت

تعزیرات حکومتی استان فارس، عامل عرضه خارج از شبکه سوخت را به پرداخت جزای نقدی محکوم کرد. ماموران انتظامی استان فارس در جریان یک مورد بازرسی، مقادیری سوخت عرضه شده خارج از شبکه، کشف و پس از انجام مراحل قانونی، پرونده را جهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی استان ارسال کردند. پس از بررسی پرونده در شعبه تعزیرات حکومتی استان، تخلف محرز تشخیص داده شد و عوامل تخلف به پرداخت جزای نقدی و ضبط فرآورده‌های نفتی مکشوفه محکوم شدند.

سفر آیت‌ا...‌هاشمی به مشهد

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در سفری ۴ روزه به مشهد خواهد آمد. تسنیم نوشت؛ آیت‌ا...‌هاشمی‌ رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از سه شنبه هفته جاری در سفری ۴ روزه به مشهد سفر می‌کند. وی در این سفر ضمن زیارت حرم مطهر رضوی با آیت‌ا... واعظ طبسی، تولیت آستان قدس‌رضوی و نماینده ولی‌فقیه در خراسان دیدار خواهد کرد. آیت‌ا...‌هاشمی‌ در این سفر همچنین با گروه‌های سیاسی و تشکل‌ها، طلاب و علمای حوزه علمیه دیدار می‌کند.

رایزنی با رضایی برای حضور در کابینه؛
مشرق: ابوالقاسم رئوفیان،سخنگوی جبهه ایستادگی گفت:برای حضور در کابینه دکتر روحانی با آقای محسن رضایی رایزنی هایی شده است .
تسویه حساب ضد انقلاب با یکدیگر

سرکرده کومله کمونیستی به‌تازگی به یکی از بیمارستان‌های شهر سلیمانیه کردستان عراق منتقل شد و گفته می‌شود در وضعیت بحرانی به سر می‌برد.

به گفته پزشکان معالج او، احتمال مرگ وی بسیار زیاد است. وی بر اثر مسمومیت غذایی راهی بیمارستان شده است. بنا بر این خبر ظاهراً در غذای سرکرده کومله سمی مهلک و کشنده ریخته شده و در همین ارتباط نیز تاکنون دو تن از آشپزهای عراقی که سال‌هاست برای این گروه آشپزی می‌کنند، تحت بازجویی قرار گرفته‌اند. در حال حاضر کمیته امنیت احتمال می‌دهد که «عبدالله مهتدی» سرکرده یکی دیگر از شاخه‌های کومله، فرد یا افرادی را اجیر کرده تا سرکرده کومله کمونیستی «ابراهیم علیزاده» را از طریق مسمومیت از بین ببرند. مهتدی همواره قصد حذف سران دیگر شاخه‌های کومله را دارد که به این نام در حال فعالیت هستند. یکی از رقیبان اصلی وی علیزاده است که در اردوگاه «زرگویز» مقر استقرار کومله کمونیستی مورد سوء‌قصد قرار گرفته است.
150
هزار میلیارد بدهی!؛
مهر: آیت‌ا... محمد جواد فاضل لنکرانی گفت: ما باید برای آقای روحانی و همکارانشان دعا کنیم. کشوری که 150 هزار میلیارد بدهکار است، رفع مشکلات آن بسیار دشوار خواهد بود.

حدود 30 پرونده اختلاس در تبریز

دادستان تبریز گفت: حدود ۳۰ پرونده اختلاس در دستگاه قضایی استان در حال رسیدگی است. ایسنا نوشت؛ موسی خلیل‌اللهی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ۷۵۱ هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی و ۱۲ کیلومتر از حریم رودخانه‌های مهرانه‌رود، آجی چای و قوری دره‌سی در استان در سال گذشته آزادسازی شد، افزود: در حریم برخی از جاده‌ها و رودخانه‌ها، باغ، ویلا، کارگاه یا کارخانه ایجاد شده بود که با پشتیبانی نیروی انتظامی و همکاری اداره کل منابع طبیعی و آب منطقه‌ای استان آزادسازی شد. وی افزود: تخلیه خانه‌های سازمانی کوی صفاری تبریز با مساحت ۱۲هزار مترمربع و تحویل آن به اداره کل راه و شهرسازی از دیگر اقدامات آزادسازی اراضی ملی در استان بوده است. خلیل‌اللهی با بیان اینکه حدود ۳۰ پرونده اختلاس در دستگاه قضایی استان در حال رسیدگی است، افزود: برای حفظ مال مردم موسسه اعتماد ایرانیان با بانک قوامین، جوانان خیر با کوثر، مبین آذر و نصر بناب با بانک رسالت و مهر وطن با موسسه مهر ادغام شدند، همچنین میزان اختلاس بانک جوانان خیر تا آخر شهریورماه اعلام خواهد شد.

تعرض به مساجد در بحرین؛
قدس آنلاین: در سایه ادامه تخریب مساجد و حسینیه ها در بحرین، مسجد تاریخی و قدیمی میثم البحرانی در جنوب پایتخت این کشور مورد حمله قرار گرفت.
 
بی‌تابی بیتا در ماهواره
فیلم سینمایی «بی‌تابی بیتا» که هم اکنون در سینماهای تهران و شهرستان‌ها در حال اکران است برای اکران خارج از کشور خود در شبکه «جم تی وی» تبلیغ می‌کند. این فیلم سینمایی که پخش آن به یک شرکت کانادایی سپرده شده است، براساس تبلیغات در شبکه «جم تی‌وی» در کلوپ‌های ایرانی امریکای‌شمالی، جنوبی و اروپا اکران می‌شود. فیلم سینمایی «بی‌تابی بیتا» به کارگردانی مهرداد فرید در مورد دختر جوانی است که به تازگی در یک مطب دندانپزشکی به عنوان منشی، مشغول به کار شده است. همه چیز وفق مراد او است تا اینکه برخی از بیماران به او تهمت‌های ناروایی می‌زنند. امیر که به عنوان دستیار دندانپزشک دل به بیتا بسته است نمی‌تواند این تهمت‌ها را تحمل کند تا اینکه. . .
طلاق با پیامک در عربستان سعودی ؛
العالم: دادگاه های عربستان سعودی در اقدامی عجیب با پیامک متقاضیان، اقدام به ثبت طلاق می کنند. گفته می شود درخواست طلاق ها نیز بوسیله پیامک انجام می شود.

 تکذیب ابطال انتخابات شورای شهر رشت

رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای شهرستان رشت با بیان اینکه انتخابات شورای شهر رشت هنوز باطل نشده است، گفت: هیات نظارت انتخابات شهرستان رشت صحت این انتخابات را تائید نکرده است. سیدکاظم میرحسینی‌اشکوری با اشاره به اینکه برخی از رسانه‌ها به اشتباه خبر ابطال انتخابات شورای شهر رشت را انعکاس داده‏‌اند، تاکید کرد: تا نهایی شدن نتیجه صحت انتخابات از سوی هیات نظارت، رسانه‌ها از درج خبر ابطال انتخابات شورای شهر رشت خودداری کنند. وی با اشاره به اینکه هیات نظارت بر انتخابات شوراهای شهرستان رشت دلایل عدم تائید صحت این انتخابات را هنوز اعلام نکرده است، افزود: هیات عالی نظارت 15 روز فرصت بررسی انتخابات شورای شهر رشت با ذکر دلایل دارد. وی خاطرنشان کرد: هیات عالی نظارت بر انتخابات گیلان ممکن است مشکلات انتخابات شورای شهر رشت را برطرف و یا آن را ابطال کند که در این صورت هیات نظارت مرکز باید اظهارنظر کند.

احمدی‌نژاد عینک نزدیک بینی نداشت؛
خبرآنلاین: مهدی کلهر مشاور پیشین رئیس جمهور اشکال احمدی‌نژاد را «شتاب زدگی اش» در تصمیم گیری‌ها خواند و گفت: اشکال آقای احمدی‌نژاد این بود که عینک نزدیک بینی نداشت. دور بینی‌اش خوب بود ولی خیلی یاران نزدیک خود را ندید.

تیمی به روحانی پیشنهاد نکردم

نایب‌رئیس مجلس٬ ضمن تکذیب خبر انتخاب خود به عنوان نماینده مجلس برای تعامل با دولت‌جدید گفت: مباحث مطروحه برای معرفی تیم‌ پیشنهادی از طرف من به رئیس‌جمهور منتخب صحت ندارد. محمدرضا باهنر درباره معرفی تیم پیشنهادی برای دولت یازدهم اظهارکرد: مباحث مطروحه برای معرفی تیم‌ پیشنهادی حدس و گمانه‌زنی‌هایی است که در برخی رسانه‌ها منتشر شده و صحت ندارد. وی تصریح کرد: بدون هماهنگی با مجلس٬ رایزنی‌ با رئیس دولت یازدهم نداشته‌ایم واگر ماموریتی در این زمینه ابلاغ شود رایزنی‌هایی صورت می‌گیرد که هنوز چنین برنامه‌ای در دستور کار وجود ندارد ضمن آنکه درخواستی نیز از سوی رئیس‌جمهور منتخب داده نشده است.

هشدار احمدی مقدم به کارکنان متخلف؛
جهان: سردار اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی در همایش سراسری معاونان نیروی انسانی گفت: نیروی انتظامی مکانی برای اصلاح و تربیت نیست؛ نباید برای خطاهای کوچک کارکنان که قابل اغماض است، پرونده تشکیل داد و آن‌ها را به دادگاه معرفی کرد بلکه باید آنان را تأدیب کرد، اما برخی از خطاها مانند رشوه و تبانی با قاچاقچیان تخلفات غیر قابل چشمپوشی است و مأمور متخلف از سازمان اخراج می‌شود.

میزبانی روحانی از پوتین و امیر قطر

با توافقی که در مسکو صورت گرفت آذرماه امسال ایران میزبان نشست کشورهای صادر کننده گاز جهان خواهد بود به این ترتیب این نشست را می‌توان اولین نشست بین‌المللی به میزبانی تهران در دولت روحانی دانست. کشورهای الجزایر، بولیوی، مصر، گینه استوایی، ایران، لیبی، نیجریه، قطر، روسیه، ترینیداد و توباگو، ونزوئلا و عمان از اعضای مجمع جهانی صادرکنندگان گاز به شمار می‌روند. بنا به تصمیمی که کارشناسان این اجلاس در مسکو گرفته‌اند، ایران در ماه نوامبر- آذرماه وتقریبا 5 ماه پس از استقرار دولت یازدهم- میزبانی سران کشورهای صادر کننده گاز را باید به عهده بگیرد. نشستی که با حضور ولادیمیر پوتین و به احتمال قوی امیر جدیدقطر و مادورو رئیس جمهور جدید وئزوئلا، مرسی -اگر تا آن زمان اتفاق خاصی در مصر نیفتند- و عبدالعزیز بوتفلیقه باید برگزار شود

آنچه صدای امریکا سانسور کرد
کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا با دعوت از سه تحلیلگر و کارشناس مسائل ایران، نظرات آنان راجع به انتخابات ریاست جمهوری ایران را شنید.
"
سوزان مالونی" کارشناس سیاست خاورمیانه در مؤسسه بروکینگز (Brookings) ، "علیرضا نادر" تحلیلگر ارشد سیاست بین الملل در مؤسسه رند (Rand) و "کریم سجادپور" عضو بنیاد کارنگی (carnegie) مهمانان کمیته روابط خارجی کنگره امریکا بودند.
اما نکته قابل تأمل اینجاست که تلویزیون فارسی صدای امریکا بخش مهمی از اظهارات کریم سجادپور را که در انتقاد از کارکرد این رسانه دولتی بیان شده بود، پوشش نداده است.
حذف سخنان مورد اشاره بار دیگر اثبات کرد که این رسانه وابسته به وزارت امور خارجه امریکا، از "سانسور" به عنوان ساده ترین راه برای پنهان کردن آنچه مورد پسندش نیست، بهره می گیرد.
سجادپور خطاب به نمایندگان حاضر در جلسه گفته بود: «شبکه های ماهواره ای از ابزارهای مهمی هستند که به ایرانیان برای دسترسی به اطلاعات مستقل کمک می کنند. متأسفانه بخش فارسی صدای امریکا (VOApnn) در این‌ زمینه در قیاس با بخش فارسی بی بی سی (BBCPersian) خیلی ضعیف کار می‌کند. مدیریت ناکارآمد، نیروهای غیرمتخصص و ناکارآمد، تولیدات ضعیف و عاری از محتوا و... گوشه ای از مشکلات این رسانه است. اکتفا کردن به تغییرات سطحی در رده کارمندان ارشد و جابجایی و اخراج گاه و بیگاه نیروهای رده پایین نیز تا کنون بی فایده بوده است

مرعشی: به میراث فرهنگی برنمی‌گردم ؛
فرارو: حسین مرعشی، رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در دولت خاتمی درباره احتمال بازگشت خود به سازمان در دولت روحانی گفت: در هیچ شرایطی به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برنمی‌گردم.

سه نفر از كابينه احمدي نژاد در كابينه حسن روحاني

برخی منابع آگاه خبر می دهند نفرات موردنظر دکتر روحانی برای هر سمت به 2 یا 3 نفر رسیده و وی در نظر دارد ظرف روزهای آینده با آنها جلسه ای برگزار و برنامه های آنها را مطالعه و بررسی نموده و پس از مشورت با مقامات عالیرتبه . شخصیت های حامی خود نظر نهایی را اعلام کند.به گزارش سایت خبری فردا همچنین گفته می شود قرار بر این است که نظر نمایندگان و رصد فضای عمومی مجلس شورای اسلامی درباره گزینه های مطرح به صورت غیرمستقیم توسط نزدیکان رییس جمهور منتخب در مجلس بررسی شود .مهمترین نکته در خصوص کابینه آتی این است که در میان گزینه های تصدی وزارت نام 3 نفر از کابینه دولت احمدی نژاد به چشم می خورد . حاجی بابایی در وزارت آموزش و پرورش و محمد عباسی در وزارت جدیدالتاسیس ورزش از جمله گزینه هایی هستند که گفته می شود مورد نظر مشاوران حسن روحانی قرار گرفته اند . وزیر سوم هم علی اکبرصالحی است که وزارت امور خارجه دولت دهم را در اختیار دارد و با توجه به نزدیکی اش به حسن روحانی از گزینه های اصلی وزارت خارجه در کابینه جدید به شمار می آید

تکذیب استعفای مدیر عامل مترو؛
باشگاه خبرنگاران: احسان مقدم، مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: استعفای مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران شایعه ای بیش نیست و وی به کار خود ادامه می دهد.

فائزه هاشمي تعيين كننده وزير ورزش كابينه روحاني

در حالی که رئیس‌جمهور منتخب در حال بررسی پیشنهادها و گزینه‌های مختلف برای انتخاب وزرا و همکاران و معاونان رئیس‌جمهور است، شنیده‌ها حاکی است که فائزه هاشمی رفسنجانی سعی دارد با نفوذ در کمیته‌های مربوط بررسی وزرا و نزدیکان رئیس‌جمهور منتخب، فرد مورد نظر خود را برای مدیریت ورزش معرفی کند.فائزه هاشمی با معرفی اعضای کمیته انتخاب وزیر ورزش، پس از 12 سال در صدد است به حوزه مدیریت ورزش بازگردد

سرکرده کومله در آستانه مرگ؛
بولتن نیوز: ابراهیم علیزاده، سرکرده کومله کمونیستی و عضو هیأت اجرایی حزب کمونیست ایران در اردوگاه زرگویز، مقر استقرار کومله، از سوی اطرافیانش مورد سوء قصد قرار گرفت. سرکرده کومله، که نیمه های شب به دلیل مسمومیت شدید غذایی، به یکی از بیمارستان های شهر سلیمانیه کردستان عراق منتقل شده، در شرایطی بحرانی بسر می برد و به گفته پزشکان معالجش، احتمال مرگ وی بسیار زیاد است.

فتواي مفتي وهابي در صفحه توئيترش

یکی از مفتیان افراطی وهابی، در صفحه اینترنتی شخصی خود در «توئیتر» دستور دوباره تخریب قبر حضرت زینب(س) را داده است. وی خطاب به پیروانش می‌گوید: قبر[حضرت] زینب[سلام‌الله علیها] منبع الهام شیعیان جهان است؛ به‌همین دلیل برای نزدیکی به خدا آن را خراب کنید. با این کار صدمه‌ای به شیعیان می‌زنید که پیروزی در چند میدان جنگ هم با آن برابری نمی‌کند. وی این حرم را کانون شرک خواند!

 

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: