به‌روز شده در: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۶۲۳۷
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۲
اخبار 24 ساعت گذشته:

راهیابی یک بلال فروش به شورای شهر

علی رغم گذشت یک هفته از اعلام نتایج انتخابات شورای شهر همچنان اخباری در خصوص این جریان شنیده می شود سایت زندگی نوشت: در انتخابات این دوره شورای شهر مهاباد، 205 نفر نامزد شدند و 80 درصد مردم هم شرکت کردند و آقای محمد ابراهیمی ملقب به ممد چکول به معنی «ممد کوچولو» که یک بساط بلال فروشی در میدان ساعت شهر داشت، توانست به عنوان نفر دوم به شورای شهر راه یابد.وی مدرک لیسانس شیمی دارد و با توجه به شرایط زندگی‌اش فقط دست فروش بوده... ابراهیمی در بخشی از شهر که بساط داشت و در برخی مناطق عشایرنشین شهر بسیار محبوب بود. او در قسمتی از شهر (میدان استقلال) زندگی می‌کند که منطقه فقیرنشین مهاباد محسوب می‌شود.

رس عربستان از فروپاشی وضعیت تروریست‌های سوری
رويترز در گزارشي نوشت: «زماني «شاهزاده مقرن» وزير سابق اطلاعات عربستان سعودي، به ديپلمات‌هاي آمريکايي گفته بود که هرچه نفوذ ايران در منطقه به‌اصطلاح هلال شيعه خاورميانه بيشتر مي‌شود، اين هلال بيشتر به‌سمت ماه کامل شدن ميل مي‌کند، ولي اين هراس اين بار درباره بحران سوريه به‌خوبي رخ نموده است؛ زيرا نيروهاي بشار اسد، رئيس‌جمهور سوريه که مورد حمايت ايران هستند با کمک جنگاوران حزب‌الله در مقابل شورشيان تحت حمايت عربستان سعودي به پيروزي‌هاي بزرگي دست يافتند. اين گزارش مي‌افزايد: رياض به جنگ داخلي سوريه به‌عنوان يک اهرم مبارزه ژئوپلیتيکي گسترده‌تر عليه ايران مي‌نگرد؛ از اين‌رو چنانچه دولت سوريه در اين جنگ موفق شود، براي ديگر کشورها محرز خواهد شد که ايران به‌خوبي مي‌تواند از هم‌پيمانان خود در منطقه حمايت کند. به اعتقاد «عبدالعزيز الصقر» رئيس مرکز مطالعات خليج‌فارس مستقر در جده، همين امر موجب تضعيف ائتلاف غربي و هم‌پيمانان عربي آن‌ها خواهد شد. به اعتقاد تحليل‌گر رويترز، عربستان سعودي در خلال اين شورش‌ها واهمه دارد از اينکه جنگ‌هايي مشابه آنچه که در عراق و افغانستان اتفاق افتاده بود، بار ديگر در سوريه تکرار شود، چون بيم آن مي‌رود تعداد کثيري از سعودي‌هايي که با احساس تکليف جهاد به سوريه رفته و مي‌روند، روزي به ميهنشان بازگردند و عليه حکومت خودشان دست به اسلحه ببرند. در پايان اين تحليل آمده است: مقامات رياض به‌خوبي واقفند که شورشيان در سوريه به‌شدت از هم گسيخته شده‌اند.
روحانی خود منتقد عملکرد برخی اصلاح‌طلبان است
مواضع حسن روحانی در روزهای اخیر که خود را مدام فراجناحی و اعتدال‌گرا معرفی کرده، باعث عصبانیت عناصر افراطی اصلاح‌طلب در سیستان‌وبلوچستان شده است. یکی از اعضای متصل به یکی از نزدیکان آقای روحانی که به‌تازگی دیداری نیز با وی داشته، طی جلسه‌ای با برخی اعضای ستاد روحانی گفته است: «نباید از رئیس‌جمهور منتخب انتظار مواضع اصلاح‌طلبانه مانند سال‌های اصلاحات داشته باشیم؛ زیرا وی نه‌تنها خود را کاملاً اصلاح‌طلب نمی‌داند، بلکه یکی از منتقدان عملکرد برخی اصلاح‌طلبان در دوران اصلاحات و پس از آن هست
وی گفته است: «اوضاع آنچنان که فکر می‌کردیم نیست و خطر بزرگی که برخی از ماها را تهدید می‌کند، این است که ما نیز در نگاه تیم نزدیک به وی جزیی از افراطیون اصلاح‌طلب محسوب می‌شویم
این عنصر اصلاح‌طلب که این روزها در محافل مختلف، خود را از ابتدای دوران فعالیت سیاسی‌اش یک اعتدال‌گرا معرفی می‌کند، همچنین تأکید کرده برخی مسئولیت‌های کلان در استان سیستان و بلوچستان قطعاً به چهره‌های اصلاح‌طلب تابلودار این سال‌ها نخواهد رسید و بهتر است که ما نیز طی هفته‌های آینده از برخی انتظارات که بوی افراط‌گری می‌دهد، پرهیز کنیم. وی همچنین گفته است نگرانی جدی ما از سوابق ثبت شده برخی چهره‌های ستاد است که در آینده قطعاً دردسرساز خواهد شد و قطعاً جریان رقیب از برخی از این سوابق در ماه‌های آینده به‌خوبی استفاده خواهد کرد و گروه تصمیم‌ساز نزدیک به حسن روحانی را مجاب به دوری از ما خواهد کرد.
رئیس جمهور با دو تاریخ تولد
دکتر حسن روحانی رئیس جمهور منتخب ایران دو تاریخ تولد دارد. یکی 21آبان ماه و دیگری 9دی ماه. به گزارش مهر، در شناسنامه روحانی، تاریخ تولد او 21 آبان ماه 1327 درج شده اما خودش می گوید که متولد 9دی ماه همین سال است. روحانی در کتاب خاطراتش که تیرماه سال 1388 توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی به بازار آمد ماجرای تاریخ تولدش را اینطور تعریف می کند: «طبق شناسنامه‌ای که در اختیار من است، متولد 21 آبان 1327 هجری شمسی هستم که این تاریخ با دهم محرم‌الحرام 1368 هجری قمری منطبق است. دربارۀ تاریخ دقیق تولدم از مادرم سوال کردم که آیا تولد من در روز عاشورا بوده است؟ ایشان گفتند: نه، در شب بیست و هشتم ماه صفر بوده، لذا متوجه شدم که تاریخ تولد شناسنامه‌ای من با تاریخ تولد واقعی من منطبق نیست. در واقع تاریخ تولد را در شناسنامه چهل و هشت روز زود‌تر از تولد واقعی ثبت کرده‌اند. طبق نظر مادرم که قاعدتا نظر او دقیق است، من صبح روز 28 صفر 1368 قمری، مطابق با پنجشنبه 9 دی 1327 و برابر با 30 دسامبر 1948 متولد شدم. مادرم می‌گوید موقع اذان صبح و حدود ساعت 4:30 متولد شده‌ام
پفک با طعم حشیش
ماموران ایستگاه شهید مدنی مهریز استان یزد با متوقف کردن یک خودرو 35 کیلو حشیش را کشف کردند.سرهنگ ستوده نیا رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان یزد با اعلام این خبر گفت: ماموران ایستگاه شهید مدنی مهریز در حین کنترل خودرو های عبوری با متوقف کردن یک دستگاه نیسان موفق شدند 35 کیلو حشیش را از سوداگران مرگ کشف و ضبط کنند.وی تشریح کرد: این مقدار مواد در لابلای بار پفک و ساندیس جاسازی شده بود که با تیز بینی و هوشیاری مامورین کشف شد.
ثبت رکورد طولانی‌ترین سخنرانی در گینس
یک مرد آمریکایی موفق شد توانایی خود را در شکستن رکورد طولانی‌ترین سخنرانی به نمایش بگذارد.این مرد در سخنرانی که حدود 34 ساعت طول کشید در مورد موضوعات مختلفی از جمله زندگی شخصی و سفرهای خانوادگی‌اش صحبت کرد و رکورد طولانی‌ترین سخنرانی جهان را از آن خود کرد.به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی ثبت رکوردهای جهانی گینس، این رکورد در ماه جاری میلادی در آمریکا به دست آمد.
معاون قالیباف، گزینه جدی ریاست کل بانک مرکزی
معاون مالی و اداری شهرداری تهران جز گزینه های اصلی تصدی ریاست بانک مرکزی در دولت آینده است.به گزارش قانون، دکتر حسین محمد پورزرندی که ریاست انجمن علمی اقتصاد ایران را نیز برعهده دارد، یکی از گزینه های رییس جمهوری منتخب برای حضور در سمت ریاست بانک مرکزی است.وی که در سال های گذشته در چند نوبت به عنوان مدیر اقتصادی نمونه کشوری برگزیده شد، حضور در هیات مدیره تعدادی از بانک های کشور را نیز به همراه تاسیس چند بانک خصوصی همراه دارد.
اخاذی با سوء استفاده از نام مدیران فوتبالی!
به تازگی اتفاق‌هایی در فوتبال رخ می‌دهد و از اهالی فوتبالی و مردم عادی کلاه‌برداری انجام می‌گیرد. افرادی سودجو خود را مدیران باشگاه‌ها و یا مدیرانی از فدراسیون معرفی می‌کنند و به بهانه کمک به نیازمندان و آزادی زندانی‌ها از اهالی فوتبال و مردم عادی پول با رقم‌های بالا می‌گیرند. فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ با هشدار دادن به مردم اعلام کردند که هیچ وقت مدیری از فوتبال برای گرفتن پول جهت کمک به نیازمندان و آزادسازی زندانیان اقدام نکرده و مردم باید مراقب این کلاه‌برداران باشند.
ماجرای کتک کاری آیدین آغداشلو وعباس کیارستمی
آیدین آغداشلو از 50سال رفاقت با کیارستمی «73ساله» می‌گوید و در پاسخ به سوالی در خصوص خاطره مشترک با عباس کیارستمی می گوید:خودم خاطره‌باز نیستم و گذشته را به‌عنوان یک بخش تاریخی نگاه می‌کنم؛ اما قطعا دوستی 50ساله پر از قصه‌های مختلفی است که خود او هم هرازگاه به یکی از آنان اشاره کرده است. یکی از بامزه‌ترین آن‌ها به دورانی مربوط است که در دبیرستان جم قلهک تحصیل می‌کردیم و اتفاقا خیلی هم، از یکدیگر خوشمان نمی‌آمد و کار و اختلافمان به جایی رسید که در زنگ تفریح داخل یک کلاس رفتیم و نیمکت‌ها را پشت در چیدیم تا کسی نیاید و همدیگر را کتک مفصلی زدیم، اما به‌هرحال دیروز تولد 73سالگی او بود. تولدش مبارک باشد. مطمئن هستم که او همچنان صاحب نیرو و دلبستگی فراوانی به هنر است. فارغ از این‌که شهرتش بیشتر یا کمتر بشود، کار دلخواه خود را ادامه خواهد داد و حتما سال‌های بسیاری را در پیش‌رو خواهد داشت تا بتواند با تجربه‌های مختلف هنری خودش را ارضا کند و باعث خوشحالی دوستدارانش و گسترش فرهنگ معاصر ایران شود.
عرضه قلیان در هواپیماهای الامارات!
شرکت هواپیمایی الامارات امارات متحده عربی در ابتکاری جدید قلیان در خطوط پروازی خود عرضه می‌کند.این طرح فقط در هواپیماهای A380 اجرا شده است که مسافران می‌توانند طی پرواز، قلیان با تنباکو با طعم‌های مختلف استعمال کنند. مسافران هنگام تهیه بلیت می‌توانند برای استفاده از قلیان درخواست دهند.
نقش "ستاره داوود" در فرودگاه مهرآباد!

مناسبات ایران و رژیم اسرائیل در این سالها زمینهای مختلفی گسترش می‌یافت. ولی عمده تبادلات صورت گرفته بین ایران و رژیم اسرائیل مربوط به معامله سلاح و تجهیزات نظامی بوده است. همانند آمریکا، رژیم اسرائیل نیز اساس معاملات خود با ایران را به فروش سلاح به ایران در ازای دریافت نفت از این کشور نهاده بود. اهمیت ادامه این رابطه در زمان تحریم صادرات نفت از جانب اوپک بیشتر آشکار گشت. دولت ایران سالانه بیش از 500 میلیون دلار سلاح از اسرائیل خریداری می کرد که همه نوع سلاح و تجهیزات نظامی را شامل می‌شد.در زمان سلطنت پهلوی دوم تعداد زیادی از شرکت های اسرائیلی در زمینه ساخت و ساز و پیمانکاری تاسیسات بزرگ فعالیت داشتند.

پارسینه برای نخستین بار تصویری از یکی از تاسیسات ساخته شده توسط مهندسان اسرائیلی که در آن نقش ستاره داوود به وضوح مشخص است را منتشر می کند. بنای فوق ساختمان اصلی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران ایر) می باشد. جالب آنکه با گذشته حدود سی و دو سال از پیروزی انقلاب، نقش ستاره داوود در ساختمان فوق همچنان دست نخورده باقی مانده است.

راهبرد حصر، عصر و قصر در سوريه
سرعت عمل، پنهانكاري و توان رزم بالاي حزب الله لبنان در عمليات آزادسازي القصير، دستگاه هاي جاسوسي و نظامي غرب را به حيرت واداشته است. حضور شيعياني از كشورهاي مختلف در دفاع از اماكن مقدسه و مناطق شيعه نشين سوريه سبب موجي از گرايش مردم سوريه به سوي شيعيان شده است. راهبرد سوريه در آزادسازي مناطق اشغال شده شامل سه مرحله حصر، عصر و قصر است. ارتش در مرحله اول محل معارضان را محاصره مي كند، بعد فشار مي آورد و در مرحله پاياني با حمله فراگير آن ها را به زانو در مي آورد. اين راهبرد جنگي قرار است در حلب هم پياده شود كه در صورت موفقيت دومينوي پيروزي ها را در سوريه رقم خواهد زد.
تئوري هاي توطئه اردوغان
استمرار جنبش اعتراضي در تركيه و عدم موفقيت دولت در مديريت اعتراضات، اتهام زني به مخالفان و طرح تئوري هاي توطئه درباره اين اعتراضات، به جريان غالب در ميان دولتمردان آنكار تبديل شده است. در اين ميان، همچون هميشه، نقش رجب طيب اردوغان از همه پر رنگ تر است. اگر سخنان رجب طيب اردوغان، نخست وزير تركيه را باور كنيم، مقصران وقوع اعتراضات اخير در اين كشور، عبارتند از: «لابي ها و گروه هاي نفوذ»، «دستان خارجي» و «همدستان داخلي» آن ها. برخي از هواداران اردوغان، گزينه هاي ديگري را نيز مطرح مي كنند: عوامل اطلاعاتي انگليس، فرانسه، ايران، رژيم صهيونيستي، روسيه، سوريه و آمريكا. البته اينكه چگونه جاسوساني از اين گستره وسيع از دولت ها با يكديگر عليه تركيه همراه شده و به اين سادگي و سرعت در بي ثبات كردن تركيه توفيق يافته اند، خود جاي سوال دارد تناقض اصلي در تئوري توطئه اردوغان اين است كه وي با همان نيروهاي بين المللي در تقابل قرار گرفته كه به تثبيت حاكميتش در درون و گسترش نفوذ تركيه در منطقه كمك كرده است. پس پرسش اينجاست كه چرا اردوغان اكنون چنين اظهارنظرهايي را مطرح مي كند؟
شاخص سنجش عملكرد روساي جمهور
قرار است مراسم تنفيذ رئيس جمهور منتخب در روز 12 مرداد انجام پذيرد و پس از آن روحاني در 13 مرداد با حضور در مجلس شوراي اسلامي در حضور مردم و نمايندگان آن ها سوگند ياد خواهد كرد. متن سوگندنامه رئيس جمهور ايران به شرح ذيل است: بسم الله الرحمن الرحيم: «من به عنوان رئيس جمهور در پيشگاه قرآن كريم و در برابر ملت ايران به خداوند قادر متعال سوگند ياد مي كنم كه پاسدار مذهب رسمي و نظام جمهوري اسلامي و قانون اساسي كشور باشم و همه استعدادها و صلاحيت خويش را در راه ايفاي مسئوليت هايي كه برعهده گرفته ام به كار گيرم و خود را وقف خدمت به مردم و اعتلاي كشور، ترويج دين و اخلاق، پشتيباني از حق و عدالت، گسترش عدالت سازم و از هرگونه خودكامگي بپرهيزم و از آزادي و حرمت اشخاص و حقوقي كه قانون اساسي براي ملت شناخته است، حمايت كنم. در حراست از مرزها و استقلال سياسي، اقتصادي و فرهنگي كشور از هيچ اقدامي دريغ نورزم و با استعانت از خداوند و پيروي از پيامبر اسلام و ائمه اطهار(عليهم السلام)، قدرتي را كه ملت به عنوان امانتي مقدس به من سپرده است، همچون اميني پارسا و فداكار نگاه دار باشم و آن را به منتخب ملت پس از خود بسپارم.» اكنون مردم ايران براساس اين سوگند به ارزيابي عملكرد رئيس جمهوري مي پردازند كه روزهاي آخر خدمت را مي گذراند و در طول چهار سال آينده نيز براي رئيس جمهور جديد آن را مدنظر دارند. يادمان باشد كه اين سوگند تشريفاتي نيست.

شعار احمدی‌نژاد تغییر کرد
شنیده شد که محمود احمدی‌نژاد با حضور در شهر جدید هشتگرد استان البرز 10هزار واحد مسکن مهر این شهر را افتتاح کرد.598 نوشت؛ در این مراسم شعار معروف دولت‌های نهم و دهم، «ما می‌توانیم» با تغییر به «ما توانستیم» روی بنری بزرگ با عکس محمود احمدی‌نژاد نقش بسته بود.
روحانی تخطی نمی کند
تسنیم: محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس با اشاره به نامه قبل از انتخابات روحانی به رهبر انقلاب گفت: روحانی آدمی نیست که از سیاستهای اساسی نظام تخطی کند، قطعاً وی کسی نیست که به‌دنبال حاشیه‌ها و حرفهای تند باشد. وی حتی 8-7 روز پیش از انتخابات نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب نوشته و روی آرمانهای نظام تأکید و بیان کرد همیشه همراه نظام بوده و در حال حاضر نیز همراه نظام است.

ریاست دانشجو 4ساله است
فرارو: محمدحسین یادگاری عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره برخی گمانه زنی‌ها در خصوص خداحافظی فرهاد دانشجو از صندلی ریاست دانشگاه آزاد،گفت: فرهاد دانشجو برای یک دوره 4 ساله رئیس دانشگاه آزاد می‌ماند.

تصميمات دشمن شاد كن مرسي
حسنين هيكل، نويسنده برجسته مصري در مورد جبهه گيري شديد رئيس جمهوري مصر عليه سوريه گفت: مرسي به اين طريق تلاش مي كند، رضايت برخي از كشورها از جمله آمريكا و طرف هاي نفتي از جمله عربستان سعودي و قطر و رضايت سلفي هاي مصر را جلب كند و اين موضوع بسيار عجيبي است، به نظر من وي هرگونه كه مي خواهد مي تواند، آن ها را راضي كند، اما نه در چنين مواردي. هيكل در پاسخ به پرسش ديگري درباره اقدام مرسي به دعوت مردم مصر به جهاد در سوريه گفت: اين موضوعي غيرقابل تصور است. من مي خواهم اين سخن رئيس جمهوري آمريكا را به ياد مرسي بياورم كه در اين اواخر گفته بود كه آمريكا نمي خواهد خود را در بطن نزاع و درگيري موجود بين اهل سنت و شيعيان در جهان اسلام ببيند. وي افزود: هنگامي كه محمد مرسي از نظامي تحت عنوان نظام رافضي (شيعي) ياد مي كند، اين يك فاجعه است. اين نويسنده برجسته مصري ايران را قدرتي در منطقه به شمار آورد كه بايد براي آن حساب جداگانه اي باز كرد.
جهان نتوانست انتخاب ايرانيان را حدس بزند
رجب صفراوف، مدير مركز مطالعه ايران معاصر در مصاحبه با خبرگزاري «روس بالت» گفت: پيروزي حسن روحاني در دور اول انتخابات خبر هيجان انگيز ناگهاني بود و هيچ كارشناسي در سراسر جهان نتوانست اين نتيجه انتخابات را درست حدس بزند. وي افزود: جامعه غربي روحاني را طرفدار اصلاحات، ليبرال و كسي كه مي توان به او اتكا كرد، قلمداد مي كند. با وجود اين همه اشتباه، اين برداشت را درك مي كنند كه روحاني هرگز به جناح اصلاح طلب تعلق نداشته ولي از سوي ديگر، هرگز به اين جريان بد و بيراه نگفته است.
اولین رهبر خارجی ملاقات کننده با روحانی
شنیده شد که روزنامه لبنانی المستقبل به نقل از منابع آگاه سیاسی نوشت که نوری مالکی نخست‌وزیر عراق به زودی با سفر به تهران در راس هیات بلندپایه‌‌ای قصد دارد با حسن روحانی رئیس جمهور منتخب گفت وگو کند. ایران دیپلماتیک نوشت؛ هدف از این ملاقات کسب اطلاع از نظرات وی درباره عراق و تحولات در سوریه اعلام شده است. به نوشته روزنامه المستقبل، با انتخاب روحانی در داخل و خارج ایران آرامش حکمفرما شده است.

نجات 13 ایرانی توسط گارد ساحلی هند
شنیده شد که منابع هندی اعلام کردند گارد ساحلی هند شنبه گذشته ۱۶ خدمه یک شناور ماهیگیری که شامل ۱۳ ایرانی و ۳ پاکستانی بودند را نجات داده است. تسنیم نوشت؛ این قایق ماهیگیری در روز 16 می، از بندر کناره در ایران حرکت کرده بود و در منطقه سوکوترا، توسط دزدان دریایی سومالیایی ربوده شده بود.
پس از استفاده از این کشتی برای 25 روز، دزدان دریایی این قایق را در روز 10 ژوئن آزاد کردند. این قایق در روز 21 ژوئن از گارد ساحلی هند تقاضای کمک کرد. کشتی وارونا، متعلق به گارد ساحلی هند روز 22 ژوئن به منطقه رسیده و به رغم وضعیت نامناسب جوی توانسته بود کمک‌های لازم را به این قایق و خدمه آن برساند.

جریمه شرکت ‌ژاپنی به خاطر ایران
شنیده شد که میتسوبیشی ژاپن به علت حذف اطلاعات مبادلاتی مربوط به ایران و برخی کشورهای تحت تحریم، مجبور به پرداخت 250 میلیون دلار به ایالت نیویورک آمریکا شد. فارس به نقل از رویترز نوشت؛ اندرو کمو فرماندار ایالت نیویورک گفت: بانک توکیو- میتسوبیشی ژاپن 250 میلیون دلار برای نقض قوانین بانکداری دولتی آمریکا در مورد مبادلات با کشورهای تحت تحریم از جمله ایران، سودان و میانمار به این ایالت پرداخت خواهد کرد. براساس این گزارش، این مبلغ برای حذف اطلاعات مبادلاتی به ارزش 100 میلیارد دلار از سوی این بانک پرداخت خواهد شد.
قرضاوی مات شد
العالم: یوسف قرضاوی مفتی قطر که در برنامه زنده شبکه الجزیره حضور یافته بود، برای گریز از پاسخ به پرسشی که یک ایرانی در تماس تلفنی با این شبکه مطرح کرد، به شکل کودکانه‌ای خود را به نفهمیدن زد و گفت: سوال را نفهمیدم! شخص ایرانی پرسیده بود با توجه به اینکه اسلام، شرب خمر و فساد و دیکتاتوری و فتنه گری را حرام کرده، نظر شما در مورد حاکمانی همچون امیر قطر و پادشاه سعودی که به نام اسلام حکومت می کنند و این کارها را انجام می دهند، چیست؟

مرتضوی رئیس نیست
فارس: منتظری رئیس دیوان عدالت اداری گفت: ما حضور مرتضوی را با عنوان رئیس تأمین اجتماعی غیرقانونی اعلام کردیم.

درخواست تشکیل وزارت فرش
شنیده شد که معاون سابق صنایع دستی کشور از رئیس جمهور منتخب خواست تا برای صنعت فرش و صنایع دستی، وزارتخانه‌‌ای در دولت خود تشکیل دهد. جهان نوشت؛ محمدحسن صالحی مرام گفت: الزاما کوچک کردن بدنه دولت به معنای کار خوب و درست نیست باید به فکر این باشیم جایی که مزیت نسبی وجود دارد ورود کنیم، چون اصل توانمندی ما در حوزه صنایع دستی است اما در این زمینه کشورهایی مانند هند بهتر از ما کار کرده‌اند به عنوان نمونه هند، وزارتخانه صنایع دستی دارد اما کیفیت محصولاتش مانند ایران نیست. صالحی مرام گفت: صنعت فرش از صنایع دستی جدا مانده است در حالی که می‌توان آن را برادر بزرگ صنایع دستی به شمار آورد این دو صنعت باید در کنار هم یک وزارتخانه را تشکیل بدهند چون در این صورت حرکت های رو به جلو اتفاق می‌افتد.

اعزام 57 افسر آمریکایی به سوریه
شنیده شد که صبح دیروز یک هواپیمای C-130 آمریکایی در استان «هاتای» ترکیه فرود آمده است. بولتن نوشت؛ این هواپیمای آمریکایی حامل یکسری تجهیزات مخابراتی برای کمک به تروریست‌ها در سوریه بوده و 57 افسر بازنشسته ارتش آمریکا را نیز برای فرماندهی عملیات‌های نظامی تروریست‌ها به هاتای برده است. این افسران آمریکایی پس از استراحتی کوتاه به همراه تجهیزات فوق به ریحانلی رفته و از آنجا وارد خاک سوریه شده‌اند.
کلاشنیکف بستری شد!
الف: «میخائیل کلاشنیکف» طراح 93 ساله اسلحه معروف آ- ک- 47 پس از آنکه در خانه‌اش در شهر ایژوسک روسیه بیمار شد، به منظور معالجه و بستری در بیمارستان با هواپیما به مسکو منتقل شد.


درخواست جالب از منتخب ملت
مهر: محمدحسن صالحی - معاون سابق صنایع دستی کشور- از رئیس جمهور منتخب خواست برای صنعت فرش و صنایع دستی، وزارتخانه ای در دولت خود تشکیل دهد.

تاثیر انتخاب روحانی بر صنعت توریسم
شنیده شد که آژانس‌های توریستی در بریتانیا اظهار امیدواری کرده‌اند که انتخاب حسن روحانی میانه رو به عنوان رئیس جمهور منجر به بازگشت و احیای گردشگری ایران و البته لغو ممنوعیت سفر به ایران توسط وزارت خارجه انگلیس می‌شود. دیلی تلگراف نوشت؛ جیسن بلبالی مدیر شرکت وایلد فرانتیز می‌گوید: اکثر مردم خواهان اصلاحات هستند.
اکنون وضعیت خیلی آرامتر است اما بی انصافی است که وزارت خارجه انگلیس توصیه می‌کند به هیچ نقطه از ایران سفر نکنید. ما در حال مذاکره با وزارت خارجه برای لغو ممنوعیت سفر به ایران هستیم. گردن استیر مدیر شرکت ورد اکپسپدیشن می‌گوید: تمام کسانی که به ایران سفر کرده‌اند از شدت استقبال و رفتار دوستانه مردم این کشور شوکه شده اند. البته ناگفته نماند که این کشور به طرز غیرقابل باوری زیباست.

اسامی کمیته تحقیق از تأمین اجتماعی
شنیده شد که 15 عضو کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی در کمیسیون اجتماعی مجلس مشخص شدند. تسنیم نوشت؛اعضای کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی شامل 2 گروه طراحان و نیز کسانی که می‌خواهند در طرح شرکت کنند، است.
براین اساس بهروز نعمتی نماینده اسدآباد، سیدحسین دهدشتی نماینده آبادان، نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه، عبدا... سامری نماینده شوش و دانیال، سیدسعید زمانیان نماینده شهرکرد، امیرحسین قاضی‌زاده نماینده مشهد، ضرغام صادقی نماینده شیراز، مهدی‌عیسی‌زاده نماینده میاندوآب، محسن علیمردانی نماینده زنجان، سیدمحمدمهدی‌پورفاطمی نماینده دشتستان، عباس قائدرحمت نماینده درود و ازنا، ایرج عبدی نماینده خرم‌آباد، علی‌رضا‌محجوب نماینده تهران، نعمت‌ا... منوچهری نماینده پاوه و شهروز افخمی نماینده ملکان به عنوان اعضای کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی مشخص شدند.
اسامی اعضای کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی باید ابتدا به دفتر رئیس مجلس ارسال شود و پس از صدور احکام توسط وی، هیات رئیسه این کمیته مشخص خواهد شد و ظرف 6 ماه گزارش این کمیته باید آماده بررسی در صحن علنی مجلس شود. این طرح 18 اردیبهشت 92 با 116 رأی موافق، 28 رأی مخالف و 9 رأی ممتنع از مجموعه 198 نماینده حاضربه تصویب خانه ملت رسید.

کشف دستگاه مهم دولتي با سه معاون بازنشسته
بر اساس بررسي هاي يک نهاد نظارتي، يکي از دستگاه هاي مهم دولتي که نقش موثري در اجراي برنامه دولت دارد، از ساختاري غلط رنج برده و هم اکنون سه معاون مهم رييس اين دستگاه، از ابتداي سال جاري بازنشسته شده و با تاييد دولت، در سمت خود باقي مانده اند که اين موضوع نشان مي دهد مسئولان اجرايي تدبيري براي اصلاح اين موضوع و انتخاب افراد جايگزين نکرده اند.

دستور دولت درباره کارمندان در معرض ريزگرد
بر اساس ابلاغيه يکي از مسئولان ارشد دولتي به تعدادي از وزراي کابينه، مقرر شده است موضوع اصلاح ضرايب فوق العاده بدي آب و هوا براي کارمندان شاغل در مناطق متأثر از پديده ريزگرد شامل استانهاي ايلام، خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سيستان و بلوچستان مورد بررسي کارشناسان قرار گرفته و نتيجه براي تصويب به هيئت دولت ارائه شود.

انتخابات ۹۲ پرونده شبهه تقلب را براي هميشه بست
محمدرضا عارف، كانديداي يازدهمين انتخابات رياست‌جمهوري با تاكيد بر اينكه آفت يك جريان سياسي توهم شكست است، خاطرنشان كرد: ‌بنده اجماع را در ضرورت حيات اصلاح‌طلبان مي‌دانستم و در آن مقطعي كه اصلاح‌طلبان توهم شكست را داشتند و نمي‌دانستند چه كنند، وارد رقابت‌ها شدند. به گزارش مشرق وي به سخنان مقام معظم رهبري مبني بر حق‌الناس بودن آرا اشاره كرد و تصريح كرد: اين انتخابات 92 سلامت انتخابات را بيمه كرد و پرونده شبهه تقلب و تخلف را براي هميشه بست.

علت مرگ ستار بهشتي به روايت پزشكي‌قانوني
احمد شجاعي، رئيس سازمان پزشكي‌قانوني درخصوص پرونده ستار بهشتي به فارس گفت:پرونده ستار بهشتي يكي از پرونده‌هاي بسيار پيچيده و مشكل بود كه علت فوت در وهله اول آنقدر واضح نبود كه قابل تشخيص باشد، در اينگونه پرونده‌ها معمولا مي‌گويند علت فوت نامشخص است اما چون بحث اين پرونده خيلي حساس بود مدام آزمايشات و كميسيون‌هاي مختلف تخصصي تشكيل شد و آنقدر متخصصان رشته‌هاي مختلف روي علائم آزمايشات بحث كردند تا توانستند جواب نهايي را ارائه دهند.البته ما هم روز اول همين نظر را داديم كه احتمال قوي وجود دارد كه بر اثر شرايط خاص و فشارهاي روحي ستار بهشتي فوت‌كرده است اما نبايد فراموش كرد كه ما اصلا در كار كارشناسان دخالت نمي‌كنيم و فقط نظريات را بيان مي‌كنيم.

تدريس را از من بگيرند سكته مي‌كنم
آيت‌الله احمد خاتمي، عضو هيات رئيسه خبرگان رهبري در جمع فرهنگيان شيراز با اشاره به اينكه آموزش و پرورش ما بايد نظام امام زماني باشد، ويژگي‌هاي آموزش و پرورش امام زماني را تبيين كرد.به گزارش مهر،وي گفت: 30 سال است كه خود من تدريس مي‌كنم و اگر قرار باشد تمامي سمت‌ها و القابي كه به من داده‌اند از من بگيرند هيچ مشكلي نيست اما اگر تدريس را از من بگيرند سكته مي‌كنم.
آيت‌الله خاتمي گفت: قبل از آيت‌الله علم‌الهدي، امام جمعه‌اي مشهد را به من پيشنهاد دادند و من هم در جواب اين پيشنهاد اعلام كردم كه اگر امر شود مي‌روم ولي زودتر از زمان مقرر عمرم به پايان مي‌رسد چرا كه بخشي از كار امام جمعه فعاليت اجرايي است در حالي كه من دلبسته به تدريس هستم.

توضيحات پسر درباره حضور پدر!
در پي انتشار خبري مبني بر حضور بدون دعوت علي فلاحيان، وزير اطلاعات هاشمي رفسنجاني در همايش تقدير از ستادهاي انتخاباتي حسن روحاني،ابراهيم فلاحيان، اين خبر را تكذيب كرد.پسر وزير اطلاعات دولت هاشمي رفسنجاني در گفت‌وگو باشريان نيوز ضمن رد اين خبر گفت: از حجت‌الاسلام فلاحيان براي حضور در همايش حسن روحاني دعوت رسمي شده بود.دكتر نعمت‌زاده از پدرم براي حضور در همايش دعوت كرده بود.شخص دكتر حسن روحاني نيز از حجت‌الاسلام فلاحيان به خاطر حضورشان قدرداني كردند.

واكنش ياسر هاشمي به خبر حضورش در كابينه
ياسر هاشمي درخصوص طرح نام خود در رسانه‌ها براي تصدي وزارت‌خانه نوپاي ورزش و جوانان گفت: «حضورم در ستاد دكتر روحاني را براي خود يك وظيفه ملي مي‌دانستم. انتشار ليست‌هاي عجيب و غريب، گمانه‌زني رسانه‌هايي است كه به اعتقاد من هدف‌شان آشتي ملي نيست. كساني كه اين شايعات را مطرح مي‌كنند مي‌خواهند طوري وانمود كنند كه دايره انتخاب آقاي روحاني بسيار محدود است. بايد بگويم به خاطر مردم اجازه سهم‌خواهي در دولت تدبير و اميد نداريم
به گزارش خرداد نيوز،وي در ادامه گفت: «با توجه به تاكيد آقاي روحاني بر تشكيل دولت فراجناحي، برقراري آشتي ملي و مشي اعتدالي قوه مجريه فقط كساني كه مهر افراط و تفريط به پيشاني دارند از اين دايره بيرون خواهند بود. دايره انتخاب رئيس‌جمهور يازدهم براي كابينه و دولت بسيار وسيع خواهد بود چرا كه اين كابينه بايد نمادي از آشتي ملي باشد

توصيه سيدحسن خميني به روحاني
حجت‌الاسلام سيدمحمود علوي، عضو مجلس خبرگان رهبري با اشاره به ديدار اعضاي هيات نمايندگي رئيس‌جمهور منتخب با حسن خميني، گفت:سيدحسن خميني در اين ديدار گفت كه، هر يك از روساي جمهور يك پايگاهي در جامعه داشتند، يعني جامعه يك خصيصه آنها را مد نظر قرار داده و برمبناي آن خصيصه، به وي راي داد از اين رو جدايي از آن پايگاه مي‌تواند آسيب‌رسان باشد.
پايگاه اجتماعي روحاني مشي اعتدالي وي بود و از آنجا كه جامعه از درگيري‌ها و منازعات جناحي و تخاصم جريان‌ها خسته شده بود، به مشي اعتدالي روحاني راي داد و اگر رئيس‌جمهور منتخب از اين پايگاه به خوبي عمل كند، مي‌تواند آن را حفظ كرده و دل‌هاي مردم را همچنان همراه داشته باشد. ضمن اينكه دولت و رئيس‌جمهور منتخب نبايد از پايگاه اعتدال جدا شوند.
به گزارش تسنيم،علوي همچنين تاكيد كرد: در اين ديدار اعضاي هيات نمايندگي و شخص سيدحسن خميني تصريح كردند كه با توجه به شناخت و هوشمندي‌اي كه از رئيس‌جمهور داريم، وي از جايگاه اجتماعي خود يعني اعتدال جدا نمي‌شود و كارها را با اعتدال پيش مي‌برد.
وهابيون دست به اسباب بازي بردند
گروه هاي وهابي مصر كه به شدت در حال مبارزه با تشيع هستند در جديدترين اقدام ضدشيعي خود، بر روي گردن بندها جمله «لافتي الا علي لاسيف الا ذوالفقار» (جوانمرد شجاعي چون علي(ع) و شمشيري چون ذوالفقار وجود ندارد.) را به عبارت «لانبي الا علي» (هيچ پيامبري جز علي نيست) تغيير داده تا چنين وانمود كنند كه شيعيان، امام علي(ع) را پيامبر خود مي دانند.
«
ناصر رضوان» هماهنگ كننده ائتلاف فرزندان صحابه در گفت وگو با روزنامه الوطن گفت: اين گردنبندها پس از كشف و ضبط تفنگ هاي اسباب بازي كه با فشار دادن دكمه روي آن عبارت «عايشه را بكشيد» را به عربي تكرار مي كند به بازارهاي مصر رسيدند. وي مسئولان مصري را مقصر ورود اين گردنبندها عنوان كرد و گفت: ائتلاف فرزندان صحابه همانطور كه نسبت به ورود تفنگ هاي اسباب بازي به مسئولان و تاجران مصر هشدار داد اين بار نيز نسبت به مقابله با گردنبندها هشدار جدي مي دهد.
جشن هاي پول باران دولت تمامي ندارد
اين روز ها بدعتي از سوي دولتمردان باب شده است كه چندان به مذاق مردم خوش نمي آيد و آن هداياي مادي بي حدوحصر و مجوز واردات خودرو براي قدرداني از ملي پوشان است. براساس اعلام سازمان تربيت بدني ورزشكاراني كه مدال طلاي المپيك را كسب كردند 150 سكه، ورزشكاران نقره اي 75 سكه و برنزي ها 50 سكه بهار آزادي به عنوان پاداش دريافت خواهند كرد. در مراسم تجليل از المپيكي هاي كشتي وزير اقتصاد و دارايي 39 سكه به كشتي گيران پاداش داد. هديه عباسي به فوتباليست ها پس از بازي با قطر هر نفر 150 ميليون ريال بود. وزير ورزش به هر يك از فوتباليست ها پس از بازي با كره در بازي رفت 200 ميليون ريال هديه داد. رئيس جمهور به فوتباليست ها براي صعود به جام جهاني 50 ميليون تومان پول نقد اعطا و اجازه واردات خودرو را صادر كرد!
نيازمند بازتعريف اصولگرايي هستيم
امير محبيان، تحليلگر سياسي در جلسه ماهانه جامعه اسلامي مهندسين در مورد شخصيت هاشمي رفسنجاني گفت: هاشمي داراي شخصيتي زيرك و از سوي ديگر كلاسيك است و در پي انتقام‌گيري شخصي و عقده‌گشايي نيست. مثلا موقعي كه عدم احراز صلاحيت ايشان اعلام شد، مي‌توانست در اين مورد مسئله‌سازي كند ولي اين كار را نكرد.
به گزارش ايسنا،اين تحليلگر مسائل سياسي در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود با بيان اينكه «نيازمند بازتعريف اصولگرايي هستيم»، ادامه داد: بايد واقعيت را بپذيريم كه 16 سال است كانديداي متعلق به جريان اصولگرا در انتخابات شكست مي‌خورد و اصولگرايان لازم است يك بازنگري جدي در مورد وضعيت خود داشته باشند و بررسي كنند كه اشكال كار كجاست، چراكه اگر زنجيره شكست‌هاي آنها ادامه پيدا كند، به يك جريان حاشيه‌اي تبديل مي‌شود.وي افزود:بدنه اجتماعي اصلاح‌طلبان در انتخابات از روحاني حمايت كرد ولي در داخل همين جريان، برخي از اصلاح‌طلبان بودند كه به خاتمي انتقاد مي‌كردند كه چرا يك نيروي دانشگاهي را كه مي‌توانست نزديك‌تر به آنها باشد مجبور كرد به نفع حسن روحاني كنار برود.محبيان با بيان اينكه «خاتمي در چارچوب عقلانيت و اعتدال عمل كرد و اجازه نداد افراطيون ميدان‌داري كنند»، گفت: همانطور كه اشاره شد، در درون اصلاح‌طلبان دو گروه در جريان انتخابات حضور داشتند كساني كه از روحاني حمايت كردند و افراد ديگري كه چاره‌اي جز حمايت نداشتند و براي ايجاد فضاي تنفس براي خودشان از حسن روحاني حمايت كردند.
به شکایات رسیدگی می کنیم
خانه ملت: ابراهیم نکو عضو هیات عالی نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستای استان تهران با بیان اینکه احتمال ابطال انتخابات شوراها در برخی حوزه‌ها وجود داردگفت: در رسیدگی به شکایات بر اساس مر قانون عمل خواهیم کرد.

افشاگری صدا وسیما
ایسنا: دفتر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در لبنان، با ساخت مستندی از ابعاد تازه‌ای از ترور رفیق حریری پرده برداشت.
پیشنهاد بی شرمانه بازيگر فاسد آمريكايي به تروريست‌ها
رفتار زشت و غيرانساني تروريست‌ها در سوريه، عراق، مصر و... تحت عنوان "جهاد در راه خدا" چنان دين اسلام را زير سؤال برده كه مورد تمسخر دشمنان اسلام قرار گرفته است. ساني لين، يكي از بازيگران فاسد آمريكايي كه در فيلم‌هاي پورنو بازي مي‌كند، نسبت به اقدامات تروريست‌ها عكس‌العمل نشان داده و در گفتگو با شبكه فاكس گفته: من به تروريست‌ها پيشنهاد مي‌كنم به جاي اينكه براي رفتن به بهشت و رسيدن به حوري‌هاي بهشتي خود را ميان افراد بي‌گناه منفجر كنند، من خودم را در اختيار آنها قرار ميدهم تا هم آنها زنده بمانند و هم كمتر شاهد كشته شدن افراد بي‌گناه باشيم.

تأكيد دبيركل جامعه اصناف بر مشي اعتدالي
دبيركل جامعه اصناف و بازار تهران هم بر نياز جامعه به مشي اعتدالي تأكيد كرد. احمد كريمي اصفهاني در مصاحبه با ايلنا گفت: آنچه باعث بسياري از مشكلات كشور شده تندروي‌هاست، هيچگاه نبايد از اعتدال خارج شد. وي افزود: هيچ كس حق اهانت به هاشمي و ديگر شخصيت‌ها را ندارد اين كار افراط گرايان است كه تلاش مي‌كنند كشور را همواره دچار التهاب كنند.
كريمي گفت: اگر بخواهيم مشكلاتي كه دولت نهم و دهم براي ما ايجاد كرد را بيان كنيم كتاب قطوري خواهد شد. متأسفانه دولت احمدي نژاد علي‌رغم شعارهاي عدالت گستر علاوه بر اينكه به مبارزه با فساد و مفسدين نپرداخت حتي از برخي افراد كه مشكل اقتصادي داشتند نيز حمايت كرد و اين امر زماني افزايش پيدا كرد كه خود احمدي‌نژاد عنوان كرد "اطرافيان من خط قرمز هستند."
معاهده صلح مصرواسراییل درتورات!
مشرق: عمرو موسی، نامزد سابق ریاست جمهوری مصر در گفت وگو با رادیو صدای رژیم صهیونیستی مدعی شده معاهده صلح مصر و اسراییل در عهد قدیم یعنی تورات و عهد جدید یعنی انجیل یاد شده است.

اخبار کوتاه
*یکی از مفتیان افراطی وهابی، در صفحه اینترنتی شخصی خود در «توئیتر» دستور دوباره تخریب قبر حضرت زینب(س) را داده است. وی خطاب به پیروانش می‌گوید: قبر[حضرت] زینب[سلام‌الله علیها] منبع الهام شیعیان جهان است؛ به‌همین دلیل برای نزدیکی به خدا آن را خراب کنید. با این کار صدمه‌ای به شیعیان می‌زنید که پیروزی در چند میدان جنگ هم با آن برابری نمی‌کند. وی این حرم را کانون شرک خواند!
*
شیرین عبادی به‌تازگی در توجیه مشارکت گسترده مردم در انتخابات 1392 بعد از دروغ تقلب 88 گفت: این دوره با توجه به اینکه نارضایتی عمومی بسیار زیاد بود، حاکمیت تصمیم گرفت انتخاباتی «نسبتاً» عادلانه برگزار شود! این اظهارات متناقض در حالی صورت گرفته که هیچ اشاره‌ای به این موضوع نشده که اگر به گفته وی در انتخابات 88 نارضایتی زیاد نبود، چرا نظام مجبور شد 11 میلیون رأی تقلب[!] کند، ولی در انتخابات 92 در کمتر از 300 هزار رأی نتوانست تقلب کند! گفتنی است عبادی در آخرین اظهارات خود قبل از انتخابات اخیر، انتخابات در ایران را آزاد ندانسته بود و معتقد بود انقلاب 57 در ایران انقلاب مردان بود علیه زنان!
*
روز گذشته چهار شیعه در روستایی در استان «جیزه» مصر به شهادت رسیدند. به گفته پلیس، شماری از شیعیان در خانه‌ای در روستای «ابومسلم» گرد آمده بودند که افرادی ناشناس، خانه را محاصره کردند و از آن‌ها خواستند که از آنجا خارج شوند. با خارج شدن این افراد، جمعیت خشمگین به آن‌ها حمله کرده و به طرز وحشیانه‌ای چهار نفر از آن‌ها را کشتند و تعدادی را زخمی کردند. به‌تازگی برنامه‌ای از سوی شبکه تکفیری «وصال» با عنوان «اخطر الکلام» در مصر پیوسته پخش می‌شود که در آن، مکان‌های شیعه‌نشین مصر در شهرها و روستاها را مشخص و مردم را به کشتن آن‌ها و حمله به خانه‌هایشان تشویق می‌کند!


 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: