به‌روز شده در: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۵۸۲۸
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۲
اخبار 24 ساعت گذشته:

تعبیر آشوب‌طلبانه از مشارکت سیاسی!
  «علی ربیعی» مشاور اجتماعی خاتمی، در گفت‌وگو با روزنامه قانون گفت: «مشارکت فقط رأی دادن نیست، اعتراض و اعتصاب هم مشاركت است!» بنا بر این گزارش، وی تلویحاً با توجه به نزدیکی زمان انتخابات، ضمن تشویق مردم به آشوب و رأی ندادن در انتخابات درباره مفهوم مشارکت می‌گوید: «در كشور ما وقتي از مشاركت حرف مي‌زنيم، بلافاصله ذهن ما به مشاركت سياسي معطوف مي‌شود. در حقيقت مشاركت سياسي را سمبل مشاركت مي‌دانيم و از مشاركت سياسي هم فقط رأي دادن را نوعي از مشاركت تلقي مي‌كنيم. در صورتي كه اعتراض و اعتصاب يك نوع مشاركت است. حتي به تعبيري رأي ندادن هم، نوعي مشاركت است!»

بی‌بی‌سی به‌دنبال اغتشاش و تحریم
  رسانه سلطنتی انگلیس در آستانه انتخابات یازدهمین دوره ریاست‌جمهوری باز هم با انتشار اخباری درصدد بسترسازی برای ایجاد اغتشاش در کشور است. بی‌بی‌سی به‌تازگی در بخشی از اخبار خود، سه خبر مرتبط با ایران را در کنار یکدیگر درباره یک موضوع خاص منتشر کرد که بخش غالبی از خبر مذکور نیز به‌دروغ مطرح شده است. رسانه ملکه انگلیس در بخش «ببینید و بشنوید» اخبار خود با اشاره به کشته شدگان انتخابات سال 88، فرار برادر یکی از کشته‌شدگان فتنه 88 و تصادفات به وقوع پیوسته در زمان اغتشاشات، ضمن ارائه سه خبر کذب، کاملاً بر عدم حضور مردم در انتخابات و تحریم آن در قالب مصاحبه و تحلیل تأکید کرد. انتشار این اخبار در حالی است که در فتنه 88 عده‌ای از مردم بی‌گناه تهران از سوی عناصر بهائی، ضدانقلاب و فتنه‌گر به شهادت رسیدند. همچنین این حوادث، بستری برای منافقین و اراذل و اوباش به‌وجود آورد تا با صدمه به امکانات عمومی و اموال مردم، به اقتصاد کشور و جامعه لطمه وارد کنند. اخباری از این دست در رسانه سلطنتی انگلیس در حالی مطرح و به‌طور گسترده در قالب کلیپ و گزارش منتشر می‌شود که این رسانه به‌عنوان نخستین بنگاه سخن‌پراکنی انگلیس، کوچک‌ترین خبری درباره برخورد شدید و ضرب و شتم مردم انگلیس به‌دست پلیس این کشور در جریان اعتراضات به اتخاذ سیاست‌های ریاضت اقتصادی منتشر نکرده و نمی‌کند.

ماجرای عکس یادگاری فرمانده کل سپاه در کنار امام زمان!
روزنامه مصری الموجز با استفاده از اظهارات عجیب وزیر فناوری اطلاعات و نیز سوء استفاده ناجوانمردانه از تصاویر منتشره از فرمانده سپاه، به انکار وجود امام زمان(عج) پرداخت و ادعا کرد که انتشار صدا و تصاویر مهدی منتظر، سرو صدای زیادی در محافل اسلامی برانگیخته است. این روزنامه دو روز گذشته (جمعه 3 خرداد) با انتشار گزارشی، از تصاویر مربوط به بازدید «سردار محمدعلی جعفری» فرمانده کل سپاه پاسداران از یک نمایشگاه و نیز اظهارات «محمدحسن نامی» وزیر ارتباطات و فناوری ایران سوءاستفاده کرده و به تمسخر عقاید تشیع پرداخت.
در این گزارش تصویری از سردار جعفری در کنار یک مرد با لباس‏های مرسوم در تعزیه منتشر شده است که آن فرد نقاب بر چهره دارد. این روزنامه سپس مدعی شد: خبرگزاری فارس دیروز تصویری را منتشر کرده و ادعا کرده است که این تصویر مهدی منتظر است که فرمانده سپاه ایران در کنار او ایستاده است!

جذب جاسوس براي انتخابات
بعضي از رسانه هاي ضد ايراني با سوءاستفاده از ايده رسانه اي «شهروند خبرنگار» با راه اندازي صفحه اي به نام گزارشگر با پوشش شهروند خبرنگار به دنبال جذب خبرچين و جاسوس هستند و به دنبال آنند كه گزارش هايي را از داخل كشور با هدف سياه نمايي از اوضاع كشور پخش كنند. اين در حالي است كه از اخبار مثبت و دستاوردهاي بزرگ كشورمان در اين برنامه ها و رسانه هاي مدعي جريان آزاد اطلاعات خبري نيست.

انتشار عکس برهنه از خانم سیاستمدار!
عصرخبر نوشت، پس از انتشار تصاویری مختلف از مرکل از تصوایر شخصی گرفته تا تصاویر حضور وی در جنگ، این بار در یک رسانه فرانسوی تصویر تمام برهنه خانم صدر اعظم منتشر شده است. مشخص نیست که این تصاویر چگونه سر از رسانه ها در آورده است.

فیلتر شدن یوتیوپ به دلیل فیلم رقصیدن رئیس جمهور
دولت تاجیکستان سایت یوتیوپ را به دلیل انتشار فیلم رقصیدن رئیس جمهور این کشور، فیلتر کرد. در این فیلم که از سوی شماری از فعالان اجتماعی و سیاسی چند مرتبه در یوتیوپ منتشر شده است؛ "امام علی رحمان" رئیس جمهور تاجیکستان در مراسم جشن و شادی دخترش، در حال رقصیدن است.
این سایت اضافه کرده است: مقامات مسؤول در تاجیکستان تلاش می کنند چگونگی رسیدن فیلم رقصیدن رئیس جمهور به یوتیوپ را پیدا کنند.فیلم رقصیدن رئیس جمهور تاجیکستان در یوتیوپ با استقبال بسیاری روبه رو شد و حدود 60 هزار نفر این فیلم را دیده اند.
گفته می شود این فیلم برای نخستین بار توسط یکی از مخالفان رئیس جمهور تاجیکستان، در یوتیوپ منتشر شده است.

دستور يک مسئول براي واگذاري زمين جهت قبرستان يک روستا
بر اساس ابلاغيه يک مسئول ارشد دولتي، حق بهره برداري از يک زمين با ۲۰۰۰ متر مربع در يکي از روستاهاي شمال کشور مطابق محدوده و مختصات جغرافيايي مشخص شده بر روي نقشه پيوست آن ابلاغيه، جهت احداث قبرستان اين روستا به وزارت کشور واگذار مي شود و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور موظف است نسبت به صدور سند مالکيت اين زمين به نام دولت جمهوري اسلامي ايران با قيد عبارت "هرگونه تغيير بهره بردار و واگذاري منوط به تصويب هيئت وزيران خواهد بود" اقدام کند.

منبع گزارش هاي آبكي آژانس
يك خبرگزاري آمريكايي فاش كرد كه آژانس بيش از 80 درصد اطلاعات خود را از آمريكا و سپس انگليس، فرانسه و آلمان و همچنين رژيم صهيونيستي كسب مي كند كه خود مهم ترين دشمنان ايران هستند.

دستور جديد دولت به وزرا در مورد جانبازان و فرزندان شهدا
بر اساس دستور جديدي از سوي نهاد رياست جمهوري به وزرا و روساي سازمانهاي دولتي، مقرر شده است هر چه سريع تر به استناد بند "الف" ماده 44 قانون برنامه پنجم توسعه، تبديل وضعيت کارمندان قراردادي و پيماني جانباز يا فرزند شهيد در صورت فراهم بودن شرايط قانوني در دستور کار ادارات دولتي قرار گرفته و نتيجه از طريق سامانه اينترنتي کارمند ايران به دولت اعلام شود تا مشکلي براي اجراي اين موضوع وجود نداشته باشد.

ادعای جدید مقامات بحرینی علیه ایران
شبكه العربيه تصويري از لاشه يك پهپاد را در آب‌هاي بحرين منتشر كرد و مدعي شد اين تصاوير، مربوط به يك هواپيماي بدون سرنشين ايراني است كه در آب‌هاي سرزميني بحرين سقوط كرده است. به گزارش تابناك به نقل از تسنيم، نيروهاي امنيتي بحرين اعلام كرده‌اند كه اين هواپيما را در منطقه فاصل بين بحرين و شمال عربستان سعودي كشف كرده‌اند.
 شيخ راشد آل خليفه وزير كشور بحرين با انتشار يك اطلاعيه كه روز چهارشنبه گذشته در خبرگزاري رسمي اين كشور منتشر شده بود، از رصد هواپيماهاي شناسايي در آسمان بحرين خبر داده و مدعي شده بود كه ايران سياست‌هايي خصمانه در اين منطقه دنبال مي‌كند. كارشناسان معتقدند، مقامات بحريني تلاش مي‌كنند با اتهام زني به جمهوري اسلامي ايران،‌ نگاه‌ها را از بحران داخلي خود و اعتراضات مردمي منحرف كنند.

اهانت بی شرمانه وهابي سرشناس لبنانی نسبت به حضرت امام حسين(ع)
* يكي از چهره‌هاي وهابي لبنان، با به كار بردن جملاتي توهين آميز، حضرت امام حسين(ع) را مورد اهانت و تمسخر قرار داد، "عبدالرحمن محمد سعيد الدمشقيه" از چهره‌هاي سرشناس وهابي لبنان كه به دليل برخي مسائل غيراخلاقي از دانشكده "شريعت اسلامي الازهر" ش?عه لبنان اخراج شد، در اظهاراتي كه در ويدئوي منتشر شده در سايت يوتيوب منعكس شد، امام حسين(ع) را مورد اهانت و تمسخر قرار داد. انتشار اظهارات توهين آميز اين چهره وهابي مزدور آل سعود، همواره انتقادات و واكنش‌هاي بسياري از سوي مسلمانان به دنبال داشته است. اين اظهارات همزمان با اوج گيري درگيري‌هاي فرقه‌اي در شمال لبنان، در راستاي اهداف رژيم صهيونيستي و عربستان سعودي صورت مي‌گيرد.

 اقرار به كفر شيعه از نشانه‌هاي كمال ايمان به خداست!
يك مفتي وهابي به نام "الربيعي" شبكه اجتماعي اينترنتي "تويتر" نوشته است: از نشانه‌هاي كمال ايمان به خدا، اقرار به كفر شيعه و عقائد آنها و مطالب كتاب هايشان و برائت از اين آيين است! به گزارش شيعه نيوز، وي افزود: "از نظر شرعي جايز نيست به شيعيان اجازه ورود به حرمين شريفين داده شود و اينكه به شيعيان اجازه ورود به مكه و مدينه داده مي‌شود نه به اين معني است كه آنها مسلمانند! بلكه اين امر فقط به دلايل سياسي است و حاكمان قديم و جديد از آن پيروي كرده اند؛ شيعه ديني است كه با همه اديان حتي بت پرستي تفاوت دارد." تلاش وهابيون عليه تشيع به خاطر شكست‌هائي است كه اربابان آنها يعني اسرائيل و آمريكا در صحنه‌هاي مختلف براي سركوب شيعيان متحمل شده‌اند.

تمام شهرها و روستاهاي شيعه نشين را نابود و همه را می كشیم
عبدالحميد زكريا، يكي از رهبران ارتش موسوم به "ارتش آزاد" كه براي براندازي حكومت فعلي سوريه توسط دولتهاي عربي مانند قطر و سعودي، و تركيه سازمان دهي شده است، پس از پيروزيهاي مكرر ارتش سوريه در منطقه "القصير" و پاك كردن اين منطقه از عناصر تكفيري و تروريستي در تهديداتي كه حاكي از ناتواني و عصبانيت بود، اعلام كرد: ما تمام شهرها و روستاهاي شيعه نشين را نابود خواهيم كرد و همه را خواهيم كشت.
اين اظهارات براي اولين بار از شبكه سعودي "العربيه" به صورت مستقيم و زنده پخش مي‌شد. شهر استراتژيك القصير در استان حمص در طول يك سال گذشته به پايگاهي براي تروريست‌ها تبديل شده بود كه ارتش سوريه در چند روز گذشته عمليات گسترده‌اي براي پاكسازي اين شهر مهم مرزي را آغاز كرده است. تاكنون خسارت‌هاي مالي و جاني فراواني به تروريست‌ها در اين شهر وارد شده است و ارتش سوريه درحال پيشروي در محورهاي شمالي القصير است.

راهبرد جدید ملی- مذهبی‌‌ها و منافقین برای آشوب
پس از اعلام نتایج احراز صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان و ناامید شدن اصحاب فتنه از سازماندهی اراذل و اوباش برای ایجاد اغتشاش و آشوب در کشور، آنها بر آن شدند تا در پوشش ستادهای انتخاباتی یک کاندیدای خاص جهت جلوگیری از فراگیری این یأس در بدنه فعالان این جریان، به سرعت چند محور عملیاتی را در دستور کار خود قرار دهند. از جمله تحریک و تهییج 2 کاندیدای نزدیک به جریان اصلاح‌طلب‌- فتنه، به انصراف از کاندیداتوری در راستای تقلیل مشارکت و ایجاد بحران مشروعیت برای نظام و موارد دیگری از این دست که شمارش آن از حوصله خارج است.
از جمله برنامه‌های ضدانقلاب می‌توان به تغییر استراتژی این جریان در مواجهه با انتخابات پیش رو اشاره کرد. اپوزیسیون خارج‌نشین طی دستوری تشکیلاتی در رسانه‌های خود، از تغییر راهبرد سخن به میان آورده‌اند. آنها با یادآوری شعار دروغین فتنه‌گران در سال 88 مبنی بر اینکه «رأی من کو؟» شعار و بهانه جدیدی برای ایجاد ناامنی و بی‌ثباتی پیدا کرده‌اند. آنها معتقدند که باید امسال با شعار «کاندیدای من کو؟» و یا «حق من کو؟» به مصاف نظام اسلامی رفت. این شعار که توسط سایت‌های نزدیک به گروهک تروریستی منافقین و گروهک ملی - مذهبی ترویج شده است، نه تنها از عمق ارتباط تنگاتنگ این 2 گروهک با هم خبر می‌دهد، بلکه تلاش‌های مذبوحانه آنان برای توهم براندازی نظام را به نمایش می‌گذارد.

کناره‌گیری عارف به نفع روحانی «با رایزنی خاتمی» تکذیب شد
پس از تکذیب کناره‌گیری محمدرضا عارف از سوی روابط عمومی دفتر وی، دفتر خاتمی نیز کناره‌گیری وی از انتخابات ریاست جمهوری به نفع حسن روحانی را تکذیب کرد. در پی انتشار برخی اخبار مبنی بر کناره‌گیری عارف به نفع حسن روحانی با رایزنی خاتمی، دفتر خاتمی این خبر را کذب محض دانست و تاکید کرد هیچ توصیه‌ای از سوی وی به عارف برای کناره‌گیری از عرصه انتخابات نشده است. این دفتر همچنین تاکید کرده است که نظر خاتمی درباره انتخابات ریاست جمهوری از طریق اطلاعیه دفتر و سایت رسمی وی منتشر می‌شود و به اطلاع عموم خواهد رسید.

سقوط اسد یعنی قوی‌ترین ضربه به ایران در 25 سال گذشت
عضو برجسته مجلس سنای آمریکا گفت: در حال حاضر معادله سوريه به سود بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه، ایران و حزب‌الله لبنان است. این طرف‌ها چیزی جز زبان آهن و آتش را درک نمی‌کنند، پس جامعه بین‌الملل باید مسؤولیت خود را در این باره برعهده بگیرد. به گزارش عصر ایران، جان مک کین افزود: آمریکا نمی‌تواند تنها تماشاچی وضعیت سوریه باشد؛ وضعیتی که روز‌به‌روز بدتر می‌شود. سقوط حکومت بشار اسد می‌تواند قوی‌ترین ضربه به ایران در 25 سال گذشته باشد. این سیاستمدار 77 ساله آمریکايي ادامه داد: نمی‌توان از نشست ژنو -2 انتظار حل بحران سوریه را داشت، بلکه این نشست‌ باعث افزایش بحران می‌شود چرا که میزان قدرت میان 2 طرف به سود ایران، حزب‌الله و نیروهای اسد است.

مسجد جامعی بستری شد
شنیده شد که احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران به‌دلیل عارضه قلبی در بخش CCU بیمارستان امام خمینی بستری شد. همشهری آنلاین نوشت؛ احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران شنبه شب به دلیل عارضه قلبی در بخش CCU بیمارستان امام خمینی بستری شد. به گفته حسن بیادی نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران حال عمومی وی در حال حاضر مناسب بوده اما به توصیه پزشکان قرار است فعلا در بخش CCU بستری باشد. قرار است پس از پایان جلسه شورای شهر، تعدادی از اعضا به ملاقات احمد مسجد جامعی بروند.

تکذیب محکومیت ۳ نماینده در دادگاه کیفری
شنیده شد که سرپرست دادگاه‌ کیفری استان تهران گفت: اخبار منتشر شده درباره محکومیت ۳ نماینده مجلس در دادگاه کیفری صحت ندارد. تسنیم نوشت؛محسن افتخاری درباره آخرین وضعیت پرونده 3 نماینده مجلس هشتم که در رابطه با فساد 3‌هزار میلیارد تومانی محاکمه شده‌اند اظهار داشت: اخباری که برخی رسانه‌ها مبنی بر محکومیت این نمایندگان منتشر کرده‌اند، کذب است و اصلا صحت ندارد. وی ادامه داد: رسیدگی به این پرونده ادامه دارد و دادرسی آن هنوز به پایان نرسیده است.
براساس تبصره ماده 4 قانون تشکیل دادگاه‌های عمومی و انقلاب اصلاحی 81 تنها دادگاه کیفری استان تهران صلاحیت رسیدگی به جرائم برخی از اشخاص را دارد. تاکنون دادگاه انقلاب تهران به اتهامات بیش از 50 نفر از متهمان فساد بزرگ مالی رسیدگی کرده که محکومیت 24 نفر آنها از جمله حکم اعدام مه‌آفرید امیرخسروی و 3 متهم دیگر در دیوانعالی کشور تأیید شده است.

افزایش احتمال حمایت اصولگرایان از ولایتی
شنیده شد که احتمال حمايت جامعتين و جريان اصولگرا از ولايتي افزايش يافت. اخبار محرمانه نوشت؛ در حالي که قرار است تا سه شنبه تکليف کانديداي اصولگرايان مشخص شود؛خبرهاي دريافتي حاکي از آن است که جبهه پيروان و ائتلاف پنج اصولگرايان در حمايت از ولايتي به همگرايي رسيده‌اند. همراهي تيم نزديک به لاريجاني با ولايتي هم حکايت از هم‌پيماني اين دو دارد؛ضمن آن که به احتمال زياد فراکسيون رهروان ولايت هم به حمايت از ولايتي خواهد پرداخت.خبرهاي محافل سياسي اصولگرايان هم دلالت بر احتمال توافق جامعتين روي ولايتي دارد.مجموعه اين اقدامات درحالي صورت مي گيرد که هنوز نتيجه رقابت ولايتي و قاليباف در 2+1 مشخص نيست.

ادعای جدید آمریکا
شنیده شد که منابع خبری آمریکایی مدعی حملات دولت ایران به تعدادی از شرکت‌های انرژی این کشور از طریق فضای مجازی شده‌اند. آخرین نوشت؛ هدف از این حملات نفوذ به سرورهای سایت‌های این شرکت‌ها و کنترل و جمع‌آوری اطلاعات از آنها عنوان شده است. همچنین ادعا شده که در نتیجه این حملات کنترل نرم‌افزار مدیریت کننده برخی خطوط انتقال نفت و گاز به دست ایرانیان افتاده است.

فروش زمين توسط يک کلاهبردار به دو نهاد مهم
شنیده شد که فروش 800 متر زمین به دو نهاد کشوری با پیگیری قضایی همراه شد. خراسان نوشت؛ براساس شکايت هاي واصله از سوي دو نهاد مهم کشوري به قوه قضائيه، يک فرد کلاهبردار اقدام به فروش زميني به مساحت 800متر مربع به اين دو مجموعه کرده است که نهادهاي مذکور نيز با انتقال اين زمين‌ها به افراد ديگر، مبالغ قابل توجهي را دريافت کرده‌اند و اکنون با شکايت مالکان اصلي، خريداران و نهادهاي مذکور به عنوان متصرف غيرقانوني دچار دردسرهاي قانوني شده اند.

عامل گروگان‌گیری ایرانی‌ها در سوریه کشته شد
شنیده شد که گردان فاروق به فرماندهی بلال ادریس مسئول ربودن و به گروگان گرفتن 48 زائر ایرانی در حومه دمشق است که چندی پیش با تلاش جمهوری اسلامی ایران و دولت سوریه در تبادل اسرا، از دست آنها آزاد شدند. جام به نقل از الاخباریه نوشت؛ «بلال ادریس» فرمانده گردان فاروق در سوریه به همراه 100 تروریست دیگر در عملیات نظامی شهر القصیر توسط ارتش این کشور کشته شد. بنابراین گزارش گردان فاروق که از اسلامگراهای تندرو در سوریه تشکیل شده بود جنایات فراوانی را علیه مردم سوریه انجام داده بودند که از جمله جنایات آنها انفجار‌های انتحاری و آدم ربایی و درخواست فدیه از خانواده‌های آنها بوده است.

تبلیغ کارگردان ظهور نزدیک است برای جلیلی
شنیده شد که سایت کارگردان فیلم «ظهور نزدیک است» در اختیار تبلیغ سعید جلیلی قرار گرفته است. زندگی نوشت؛ کارگردان فیلم ظهور نزدیک است در سایت خود، از سعید جلیلی به عنوان ادامه دهنده دولت مهر یاد کرده است. عنوان سایت این کارگردان،«رایحه ظهور» است. «پیش به‌سوی حماسه سیاسی با مردی از تبار حماسه و جهاد/اعتماد به بشارت بزرگ احمدی نژاد» یکی از مطالب این سایت در حمایت از سعید جلیلی است.

تحریم نفت ایران تنها پالایشگاه سریلانکا را تعطیل کرد!
شنیده شد که وزیر نفت سریلانکا با اشاره به توقف فعالیت تنها پالایشگاه این کشور به دلیل تحریم نفت ایران گفت: تحریم‌ها علیه ایران باعث تشدید بحران مالی این پالایشگاه شده است. تسنیم نوشت؛ وزیر نفت سریلانکا تصریح کرد: تحریم‌ها علیه ایران باعث تشدید بحران مالی شرکت نفت سیلون تنها شرکت پالایشگاهی سریلانکا شده است. آنورا یاپا افزود: تولید تنها پالایشگاه سریلانکا که 20 درصد تقاضای انرژی داخلی را پاسخگو بود هم اکنون به دلیل کمبود نفت خام متوقف شده است. وی تاکید کرد کشورش از سال 2012 تاکنون هیچ محموله نفتی از ایران وارد نکرده است.

جلودارزاده: فرزند پسری ندارم
شنیده شد که سهیلا جلودارزاده در واکنش به انتشار خبری مبنی بر اینکه فرزند جلودارزاده در یكی از آخرین افاضات خود در فضای مجازی محمد غرضی را نخودی جریان اصلاحات نامیده است، گفت: بنده اصلا فرزند پسری ندارم. ایلنا نوشت؛ وی بااشاره به اینکه برای آقای غرضی احترام قائل هستم، افزود: پیرو این خبر که در برخی سایت‌ها منتشرشده است باید به اطلاع برسانم که فرزند پسری ندارم. وی همچنین محمد غرضی را از شخصیت‌های برجسته انقلاب برشمرد و تصریح کرد: آقای غرضی از پیشکسوتان و مبارزان قبل از انقلاب و از شخصیت‌های مورد احترام و موثر بعد از انقلاب هستند که خدمات ایشان بر هیچ کس پوشیده نیست.

پرونده سفرپرهزينه رئيس‌جمهور به نيويورك
محمدعلي پورمختار، رئيس كميسيون اصل نود مجلس درگفت‌وگو با خانه ملت، گفت: نادر قاضي‌پور نسبت به سفر سال گذشته رئيس‌جمهور به نيويورك با ۱۲۵ همراه معترض بود از اين رو به كميسيون اصل ۹۰ شكايت كرد.وي افزود: به جز هزينه هواپيما، هزينه هر اتاق كه درهتل محل اقامت رئيس‌جمهور در اختيار همراهانش قرار گرفت شبي ۴۰۰ تا ۷۰۰ دلار بود.وي با بيان اينكه حضور اين تعداد همراه درسفر به نيويورك ضروري نبود، افزود: بسياري از همراهان خانواده و اقوام مسولان دولتي بودند.شكايت قاضي‌پور بررسي نهايي شد و گزارش آن آماده قرائت درصحن است و درصورتي كه تخلفي تشخيص داده شود به قوه قضائيه ارجاع خواهد شد.

آدم‌هاي كوچك را بايد از سر راه برداريم
ايسنا گزارش داد محمود احمدي‌نژاد در گفت‌وگويي به صورت ويدئو كنفرانس به سفير ايران در سوريه گفت: برخي چون خود كوچكند، ملت ما را هم كوچك مي‌پندارند، ما حقيقت اسلام را گرفتيم، اگر به مدعيان گوش مي‌داديم، چيزي نداشتيم. كساني كه الله‌اكبر مي‌گويند در مقابل دوربين سر مي‌برند، يعني همان تعصبات 1400 سال پيش. ايراني‌ها حقيقت اسلام را گرفتند و پايش ايستادند و اين ناسيوناليسم نيست، ذكر نعمت خدا است. احمدي‌نژاد با تاكيد بر ضرورت گسترش ارتباطات گفت: آدم‌هاي كوچك را بايد از سر راه برداريم، آدم‌هاي كوچك نمي‌توانند در سطح ملي و بين‌المللي بينديشند، من ايمان دارم كه در آينده نزديك ايران مرز دانش خواهد شد.

در جست‌وجوي پرونده مهدي هاشمي
محمود عليزاده طباطبايي، وكيل‌مدافع مهدي هاشمي گفت: براي پيگيري پرونده موكلم روزشنبه به دادسراي عمومي و انقلاب تهران مراجعه كردم ولي نمي‌دانم كه پرونده در كدام دادسرا است.وي در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اين مطلب، گفت: در مراجعه‌اي كه به دادسراي عمومي و انقلاب تهران براي پيگيري پرونده مهدي هاشمي داشتم، اطلاعاتي مبني بر اين كه پرونده در كدام دادسرا است، دريافت نكردم.وي افزود: براي پيگيري پرونده موكلم به دادسراي شهيد مقدس ‌رفتم.ايرادات خود را نسبت به اين پرونده به قاضي سراج ارائه كردم، البته ايشان نيز ايراداتي به اين پرونده گرفته است كه در نهايت منجر به اين شد كه پرونده براي رفع ايرادات به دادسرا ارجاع شود.

قرائت كيفرخواست متهمان بانك آريا
فرهاد شهباز وار، وكيل يكي از متهمان بانك آريا در گفت‌وگو با مهر، گفت: قرار بود دومين جلسه دادگاه رسيدگي به اتهامات متهمان پرونده فساد سه هزار ميلياردي در بخش بانك آريا تشكيل شود اما به دليل كثرت كار قاضي پرونده اين جلسه به روز ديگري موكول شد.وي افزود: در اين بخش از پرونده قرار است در هر جلسه 4 يا 5 نفر از متهمان دعوت شوند و به اتهامات‌شان رسيدگي شود.وي افزود:تصور مي‌كنم جلسه بعدي دادگاه حدود يك ماه ديگر برگزار شود اما هنوز زمان دقيق آن از سوي قاضي احمدزاده اعلام نشده است.

تحليل باهنر از شبهات ثبت‌نام در دقيقه 90
محمدرضا باهنر در نشست ماهانه جامعه اسلامي مهندسين با اشاره به آرايش كانديداها در سه دوره قبل از ثبت‌نام‌ها در زمان ثبت‌نام و پس از اعلام صلاحيت‌ها گفت: در بين هشت كانديداي مطرح، برخي از آنها از نظر جامعه اصولگرايي قابل بررسي نيستند.به گزارش ايسنا،وي با بيان اينكه گروه خوني عارف و روحاني به اصولگرايان نمي‌خورد، ادامه داد: انتخاب آقاي غرضي نيز به عنوان كانديداي رياست‌جمهوري تا حدي غيرمترقبه بود.
 البته ايشان نيروي خوبي هستند كه دو دوره وزير بودند.وي با اشاره به ثبت‌نام يك كانديدا در آخرين ساعات افزود: اين ثبت‌نام، شبهه‌هايي را در كشور ايجاد كرد مبني بر اينكه جليلي منتخب نهايي نظام و مسئولان است. در شرايطي كه مقام معظم رهبري به صراحت اعلام كرده بودند كه يك راي دارند و تا زماني كه به صندوق نيندازند،راي ايشان مشخص نمي‌شود و در اين راستا دستورالعمل مكتوبي هم به سپاه و بسيج فرستاده شده و آنها از اينكه به صورت سازماني در انتخابات از كسي حمايت كنند، منع شده‌اند.

انتقاد دختر امير قطر از جنايات تروريست هاي تحت حمايت پدرش
«هند» دختر «حمدبن آل ثاني» امير قطر، در صفحه شخصي خود در توئيتر از حكومت پدرش انتقاد و تأكيد كرد كه دخالت دوحه در امور سوريه، يك رسوايي براي تاريخ قطر به شمار مي آيد. هند در ادامه نوشت: من يك قطعه فيلم ديده ام كه جنگجويان در سوريه آن را منتشر كرده اند. آن ها قلب همنوعان خود را مي خورند. اين تصاوير نمي تواند بيانگر خواست آزادي خواهان باشد، بلكه جنايتي عليه ملت سوريه است. دختر امير قطر در ادامه يادداشت خود از دخالت برخي از جنگجويان سعودي در امور سوريه و فتواي برخي براي كشتار و اعدام شهروندان سوري انتقاد كرده و نوشته است: يك قطعه فيلم به دستم رسيده كه نشان مي دهد يك شهروند سعودي، 21 شهروند سوري را اعدام مي كند و مي گويد كه اين ها نظامي هستند. اين چيزي است كه به نظر من، انقلاب مردمي را به يك انقلاب تروريستي تبديل خواهد كرد.

گلايه هاي سردار
سردار احمدي مقدم، فرمانده كل نيروي انتظامي كشور، با بيان اينكه اگر مقاومت سرسختانه ناجا مقابل هجمه ها نباشد، بي حجابي در ايران رسمي خواهد شد، افزود: ناجا به غير از حمايت امت حزب الله و مقام معظم رهبري و برخي مراجع، پشتوانه و قوت قلب ديگري ندارد. صداوسيما در حالي مسابقه بسكتبال را پخش مي كند كه به نمايش زنان حاضر در سالن مي پردازد وقتي به حراست ناجا گفته مي شود چرا از ورود زنان به ورزشگاه جلوگيري نكرديد، اعلام مي شود اصلاً به نيروي انتظامي اعلام نشده بوده كه چنين مسابقه اي قرار برگزاري دارد. اين در حالي است كه از طرف ديگر رئيس فدراسيون واليبال با نيروي انتظامي دعوا مي كند كه چرا جلوي ورود زنان به ورزشگاه را مي گيريد؟!

تلاش هايي براي ظهور اسلام اردوغاني
چاپخانه هاي تركيه درصدد انتشار نخستين چاپ كتاب جديدي با نام «اسلام و احاديث نبوي» به زبان تركي هستند، اين كتاب كه به تبيين اسلام اردوغاني مي پردازد، در قالب يك دايره المعارف به نتيجه رسيده است.
تركيه تلاش مي كند كه با عنوان ايجاد هماهنگي بين اسلام و دموكراسي مدرن به ترويج اسلام آمريكايي مبادرت كند. در اين زمينه «اوزافسار» مدير اين پروژه، مي گويد: ديدگاه هاي مختلفي در جهان اسلام وجود دارد كه برخي از آنها بسيار تنگ نظرانه است؛ اما ترك ها نگرشي متفاوت به فرهنگ اسلامي دارند
اين نگرش تركي به دين، در واقع در برگيرنده تقليد لائيك منشانه اي است كه به فرد متدين اجازه مي دهد مشروبات الكلي بنوشد و زنان لباس غربي بپوشند؛ اين در حالي است كه جامعه تركيه در زمان حاكميت حزب عدالت و توسعه، محافظه كارتر و متدين تر شده است و در مساجد تركيه، زنان واعظ و نمايندگان مفتي در چند شهر بزرگ اين كشور حضور دارند.

به آقا گفتم چشم
حاج «محمود كريمي» از مداحان ولايي كشورمان در مراسم جشن ميلاد اميرالمومنين علي(عليه السلام) به ديدار خود با رهبر معظم انقلاب در ايام فاطميه اشاره كرد و افزود: اين بار كه من حضرت آقا را زيارت كردم (شام شهادت حضرت صديقه سلام الله عليها) آقا به من فرمودند: «آقاي كريمي ديگه سنج و دمام نزن». و من هم به حضرت آقا عرض كردم: چشم وي در حالي كه بغض كرده بود درباره ولايت مداري خود گفت: اين طوري من «ولايت» را قبول كردم كه به آقا عرض كردم: شما اگر سر بچه من را هم بخواهيد، براي تان مي آورم. فقط يك ذره به او آب بدهم» اين مداح با اشاره به رهنمودها و تذكرات مقام معظم رهبري به مداحان گفت: بعد از مراسم ولادت حضرت زهرا(سلام الله عليها) خيلي ها به من زنگ زدند و ابراز خوشحالي كردند و گفتند كه منظور حضرت آقا شما بوديد و حتي يك روز هم يكي از مسئولان زنگ زد و گفت: آقا به شما چه گفت؟ به آن مسئول كشوري گفتم: 364 روز سال آقا به شما امر مي كنند و عمل نمي كنيد، ولي يك روز آقا به ما مي فرمايند و ما مي گوييم: چشم.

اخبار کوتاه   
  *شبکه الاخباریه سوریه اعلام کرد که «بلال ادریس» رهبر گردان الفاروق ملقب به بن‌لادن دوم، در درگیری‌های شهر القصیر به همراه نزدیک به صد نفر از عناصر وابسته به خود کشته شده است. گروه تروریستی موسوم به گردان الفاروق از جمله مهم‌ترین و بزرگ‌ترین گروه‌های تروریستی فعال در سوریه به‌شمار می‌آید.
 * عضو برجسته مجلس سنای آمریکا گفت: در حال حاضر معادله سوريه به سود بشار اسد، ایران و حزب‌الله لبنان است. این طرف‌ها چیزی جز زبان آهن و آتش را درک نمی‌کنند، پس جامعه بین‌الملل باید مسئولیت خود را در این باره برعهده بگیرد. جان‌مک‌کین افزود: سقوط حکومت بشار اسد می‌تواند قوی‌ترین ضربه به ایران در 25 سال گذشته باشد. نمی‌توان از نشست ژنو 2 انتظار حل بحران سوریه را داشت، بلکه این نشست‌ باعث افزایش بحران می‌شود، چرا که میزان قدرت میان دو طرف به سود ایران، حزب‌الله و نیروهای اسد است.
  * وزیر خارجه بحرین در صفحه توئیترش نوشت: نصرالله تروریست علیه امت اسلام اعلام جنگ داد، متوقف کردن وی و نجات لبنان از چنگال این فرد، وظیفه قومی و دینی همه ما است. دولت منامه دو روز پیش با پیشنهاد نمایندگان مجلس این کشور درباره درج نام حزب‌الله در فهرست سازمان‌های تروریستی موافقت کرد. دولت بحرین در حالی خواستار تلاش برای نجات لبنان شده است که به‌مدت بیش از دو سال با همه ابزارهای داخلی و خارجی، مخالفان را به شدت سرکوب می‌کند و حمله نیروهای امنیتی و نظامی به مردم این کشور تاکنون ده‌ها شهید و صدها مجروح برجای گذاشته است.
 * چهارمین نشست گروهک‌های ضدانقلاب موسوم به «اتحاد برای دموکراسی» در شهر استکهلم سوئد برگزار شد. این تجمع ضدانقلاب با عنوان پوششي «اتحاد برای دموکراسی» حدود یک سال است با هدف جمع‌آوری گروهک‌های مختلف ضدایران و ضداسلام راه افتاده است. دستاورد سه نشست قبلی این تجمعات، تریبون دادن به گروهک‌های تروریست خواهان تجزیه ایران بوده است. تقی‌زاده، از شرکت‌کنندگان در این نشست در گفت‌وگو با شبکه ماهواره‌ای «رها» گفت: این کنفرانس تریبون تجزیه‌طلب‌ها شده است که می‌آیند و مرام خود را تبلیغ می‌کنند و در پایان به میزبان فحاشی کرده و قهر می‌کنند و می‌روند

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
الهه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
0
0
واقعا که دولت دستتونه هرکاری دلتون میخاد میکنید.توهین تحقیرم اضافه کردید به کارنامتون..کاش مردم توده ام به اینترنت درسترسی داشتن تا ماهیت کساییکه دم از عدالت میزدنن رو میشناختن.اما ما باید مردمو بیدار کنیم تا جیلی رو که کپی شده احمدی نژاد است روی کار نیاد.اخلاق را باید از محسن رضایی که نمونه کامل اخلاقمداری است.
سیدحسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۴/۳۱
0
0
چی میگی الهه خانم واسه خودت بلانسبت مردم الاغ نیستند و میفهمند و کاری به اینترنت و ... نداره و مردم ایران همه بیدار و بافهم و شعور هستند و میدونند کی خوبه و انتخاب میکنند و از این دروغهایی که شما میگین مردم زیاد شنیدن ههههههه
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: