به‌روز شده در: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۵۲۱۶
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۷:۵۷
خاتمي؛ وجه المصالحه اموات سياسي خواهد شد؟
در حالي كه خاتمي ادعا مي كند نگران نظام و انقلاب است، شماري از وابستگان گروهك ها و عناصر فراري ضمن نامه اي از وي براي نامزدي انتخابات دعوت كردند.امضاكنندگان با بيان اينكه حامي فتنه سبز هستند، نوشته اند: امضاكنندگان اين نامه اميدوارند جنابعالي كه در چهار سال سخت گذشته، دوشادوش خواسته ها و رنج هاي حاميان جنبش سبز مانده ايد، با اعلام نامزدي خود در انتخابات آتي، به تداوم دموكراتيزاسيون ياري رسانيد.
در ميان اسامي امضاكنندگان نام بابك اميرخسروي (از اعضاي مركزيت حزب توده و از چپ هاي آمريكايي)، عبدالعلي بازرگان (عضو گروهك نهضت آزادي)، حسن يوسفي اشكوري و شمار ديگري از اعضاي گروهك هاي نهضت آزادي و ملي-مذهبي ديده مي شود.
خاتمي به عنوان رئيس شوراي مركزي مجمع روحانيون هرگز توضيح نداده كه كدام سنخيت باعث تجانس و همراهي وي با گروهك هاي قسم خورده ضدانقلاب شده است؟ براساس برخي قرائن اين گروهك ها با قطعي دانستن رد صلاحيت خاتمي، درصددند كه وي را براي نوعي انتحار سياسي به عرصه فرستاده و پيشمرگ اهداف خود كنند. آنها پيش از اين و به نوعي ديگر همين معامله را با بني صدر كردند تا جايي كه او مجبور شد با لباس زنانه از كشور بگريزد و به مجموعه اموات سياسي خارج كشور الحاق شود.
تايم: انقلاب‌هاي خاورميانه، ميدان جنگ ايران با ایالات متحده آمريكا
يك مجله آمريكايي مواضع آمريكا در قبال تحولات خاورميانه را متناقض توصيف كرد. هفته‌نامه تايم با اشاره به ادعاي آمريكا مبني بر حمايت از تغييرخواهي و انقلاب‌هاي منطقه خاورميانه نوشت: موضوعي كه اين مساله را متناقض و پيچيده مي‌كند، اين است كه اوباما مخالفتي با سركوب فريادهاي دموكراسي‌خواهان در يمن و بحرين ندارد.
 تايم افزود: آمريكا از اعراب حاكم بر اين كشورها حمايت مي‌كند و تصورش اين است كه ايران جنبش‌هاي مردمي را در كشورهاي منطقه تقويت مي‌كند. تايم تصريح كرد: انقلاب در كشورهاي عربي كه از سال 2011 آغاز شده ميدان جنگ نيابتي ايران با آمريكاست. اين نبرد همچنان ادامه خواهد داشت.
شایعه مخالفان اسد درباره شمشادی
ندای انقلاب: برخی رسانه‌های ضد انقلاب و حامی تروریست‌ها در سوریه به دروغ پردازی روی آورده‌اند. در این خبر آمده بود که خبرنگار صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، حسن شمشادی، در منطقه زینبیه دمشق توسط تک تیراندازان تروریست کشته شده است.
سیاست خارجی جای بچه بازی نیست
فرارو: منوچهر متکی در همایش هفتمین رئیس جمهور در مسیر پیشرفت، مقاومت و عدالت که به همت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، با اشاره به اینکه دیپلماسی و سیاست خارجی جای بچه بازی نیست، گفت: سیاست خارجی جای حرف خوب زدن و خوب حرف زدن است.
آمادگی آلمان برای ميزباني منافقین
دولت آلمان آمادگی خود را برای پذیرش و اسکان 100 تن از اعضای گروهک تروریستی منافقین اعلام کرد. به گزارش ایسنا بر اساس بیانیه‌ دفتر نمایندگی سازمان ملل در عراق، مارتین کوپلر، رئیس نمایندگی سازمان ملل در عراق گفت: دولت آلمان رسما آمادگی‌اش را برای پذیرش 100 تن از اعضای سازمان مجاهدین خلق (گروهک تروریستی منافقین) در ضمن روند اسکان این افراد در خارج از عراق، اعلام کرده است. وی ادامه داد: من در اینجا از ساکنان کمپ لیبرتی می‌خواهم برای اتمام هر چه سریع‌تر و امن‌تر روند اسکان در خارج از عراق با کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل همکاری کنند. کوپلر تاکید کرد: پیشنهاد آلمان مبنی بر پذیرش 100 تن از اعضای کمپ لیبرتی در خاک خود بعد از پیشنهاد مشابه دولت آلبانی مبنی بر پذیرش 210 تن از اعضای این کمپ در خاک کشورش مطرح شده است. وی افزود: من از هر دو کشور به دلیل ارائه راه‌حل‌های دائم جهت اسکان ساکنان این کمپ تشکر می‌کنم.

یارگیری پژاک از میان کومله، دموکرات و منافقین
 شکست‌های ایدئولوژیک پی‌در‌پی احزاب کرد یکی از زمینه‌های ریزش نیرو و جذب شدن آنها به دیگر احزاب است. برخی احزاب نیز از این فرصت سوء‌استفاده کرده و به نفوذ و یارگیری می‌پردازند. این رویه به اشکال مختلف در میان گروهک‌ دموکرات رایج بوده که اخیراً پژاک به آن روی آورده است. به گزارش موسسه راهبردی دیده‌بان؛ چند سالی است زمزمه یارگیری پژاک از میان اعضای سایر گروهک‌های کرد شنیده می‌شود؛ جریان از این قرار است که پژاک برخی اعضای تروریست دوره‌دیده‌اش را با حمایت سرویس‌های اطلاعاتی با هدف عضوگیری، جلب همکاری یا جمع‌آوری کمک‌های مالی از اعضای سایر گروه‌های کرد به مدت چند سال روانه‌ کشورهای اروپایی، آمریکا، استرالیا و... می‌کند.

 پژاک بعضاً در خود عراق نیز عناصرش را در گروهک‌های دموکرات و کومله نفوذ داده است، چنانکه پیوستن دموکراتی‌ها به پژاک مسبوق به سابقه است از قبیل هادی صوفی‌زاده و...! نمونه مشهود آن مانند روژه، عنصر ناراضی طیف جنوبی‌های حزب دموکرات است که هنوز از راه نرسیده آتش اختلافات را برافروخته است. البته نباید غافل شد که حملات اخیر سپاه به مواضع پژاک و موضع‌گیری مسؤولان گروهک دموکرات و اعلام مخالفت آنان با اقدامات انجام گرفته از جانب پژاک و مسکوت گذاشتن موضوع ارسال پیشمرگان گروه به قندیل، منجر به منفعل شدن بسیاری از پیشمرگ‌ها شده است.
دعواي 450 يورويي دو دستگاه مشهور
بر اساس پرونده شکايتي که هم اکنون توسط دو دستگاه اجرايي مشهور در حال پيگيري است، هر يک از طرفين، ديگري را متهم به هزينه کرد نادرست مبلغ 450 يورو بابت رزرو هتل در يکي از کشورهاي همسايه به منظور پيگيري يک پرونده اداري مي کنند. بر اساس محتويات اين پرونده، کارشناس مذکور در زمان مقرر به کشور مذکور مسافرت نکرده و همين موضوع باعث شده مبلغ فوق توسط هتل ضبط شود. دستگاه ديگر نيز مدعي است برنامه ريزي اين سفر نادرست بوده و آنها از ابتدا مخالفت خود را اعلام کرده بودند.

تلاش بانک مرکزي براي حذف يک وظيفه مهم از دوش خود
در حالي که بر اساس آيين نامه اجرايي ماده 80 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه، بانک مرکزي موظف است سقف کل تسهيلات هر يک از موسسات عامل براي پرداخت تسهيلات جهت اجراي طرح هاي اشتغالزايي را در ابتداي هر سال و با رعايت بسته سياستي ـ نظارتي نظام بانکي مصوب شوراي پول و اعتبار ابلاغ کند، مسئولان بانک مرکزي در نامه اي به اعضاي ارشد دولت از آنها خواسته اند اين بخش از آيين نامه مذکور حذف شود.
انتقال محکوم ایرانی از قزاقستان به کشور
شنیده شد که مشاور وزیر و سرپرست اداره‌کل ارتباط با قوه قضائیه وزارت دادگستری از انتقال یکی از اتباع ایرانی محبوس در قزاقستان به کشورمان خبر داد. ایسنا نوشت؛ هدایتی با بیان این مطلب اظهار کرد: یکی از محکومین ایرانی زندانی در کشور قزاقستان پس از طی تشریفات و هماهنگی‌های لازم بین مقامات قضایی قزاقستان، وزارت امورخارجه و وزارت دادگستری، بامداد روز جمعه 30 فروردین‌ماه، برای گذراندن ادامه محکومیت، تحویل مقامات قضایی کشورمان شد. وی خاطرنشان کرد: سال گذشته در زمینه انتقال محکومین ایرانی محبوس در سایر کشورها اقدامات خوب و قابل‌توجهی صورت گرفت و پس از هماهنگی‌های لازم و طی تشریفات اداری، 62 نفر از اتباع ایرانی از کشورهای آذربایجان، ارمنستان، چین، قطر و سوریه به کشور انتقال یافته‏‌اند.

بستن حساب بانکی ایرانی‌ها در لبنان
شنیده شد که تعدادی از بانک‌های لبنان حساب بانکی ایرانیان را به خاطر تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران می‌بندد. به گزارش العربیه، یکی از شهروندان ایرانی که سال‌هاست در لبنان اقامت دارد و هیچ پولی از خارج از این کشور دریافت نمی‌کند، به این سایت گفته که از بانک محل حسابش، با او تماس گرفته شده و گفته‌اند که این حساب بسته خواهد شد. به گفته این شهروند ایرانی، او از بانک خواسته است که دلیل بستن حساب را به صورت مکتوب در اختیار او قرار دهند، اما کارمند بانک به او گفته است که هیچ دلیل مکتوبی ارائه نخواهد شد و دستورالعمل مشخصی در اینباره وجود ندارد. بنا بر این گزارش، کارمند بانک تاکید کرده که تحریم‌ها و بیم بانک از قرار گرفتن در معرض تحریم‌های اتحادیه اروپا و آمریکا، اقدام به این کار کرده است.

معتدلینی از قم می‌آیند
شنیده شد که جمهوری اسلامی نوشت؛ جمعی از فعالان فرهنگی و سیاسی قم اقدام به تشکیل یک جریان سیاسی با خط مشی اعتدالی در این شهر کرده‌اند. این جریان، بعد از آنکه یک گروه افراطی در سخنرانی 22 بهمن علی لاریجانی، رئیس مجلس در شبستان حرم حضرت معصومه اخلال کرد، شکل گرفته و درنظر دارد این گروه افراطی را منزوی نماید. گفته می‌شود ممکن است این جریان برنامه‌هایی هم برای حضور درانتخابات داشته باشد.
احتمال نامزدی هاشمی تا 15 روز آینده
الف: محسن هاشمی، فرزند آیت ا... هاشمی گفت: فشارها و درخواست‌ها به آیت ا... هاشمی برای نامزدی افزایش یافته است و ایشان در 15 روز باقیمانده در این زمینه تصمیم گیری خواهد کرد.
احتمال نامزدی عارف ضعیف است
مشرق: برخی اصلاح طلبان با اشاره به نامزدی روحانی، جهانگیری، شریعتمداری، کواکبیان و... می‌گویند، احتمال نامزدی عارف ضعیف شده است. عارف در دیدار نامزدها با ضرغامی حضور نداشت.
زمان ارایه گزارش حوادث 22بهمن قم
ایسنا: حقیقت‌پور نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در مورد آخرین وضعیت گزارش کمیته ویژه کمیسیون برای پیگیری حوادث 22 بهمن قم، گفت: اکنون این کمیته در حال جمع‌بندی برای ارایه گزارش به کمیسیون است. وی ابراز امیدواری کرد تا پایان هفته جاری این گزارش به کمیسیون ارایه شود.
درخواست آرژانتین از ایران برای آمیا
شنیده شد که وزیر امورخارجه آرژانتین پیشرفت ایران درتصویب یادداشت تفاهم منعقده میان دو طرف درخصوص حادثه آمیا را خواستار شد. آفتاب نوشت؛ پایگاه اینترنتی « آیرس هرالد» با اشاره به این خبر گزارش داد که هکتور تیمرمان، وزیر امورخارجه آرژانتین این‌طور درنظر می‌گیرد که پارلمان ایران این یادداشت تفاهم را ظرف 30 تا 45 روز آینده تصویب کند با این حال «پارلمان هنوز سراغ این مساله نرفته است چراکه قانونگذاران بر بودجه سالانه متمرکز هستند. وی ادعا کرد که تاخیر در زمان تصویب باعث تردید درخصوص نیات ایران در اینباره خواهد بود و افزود که این توافق به دنبال یافتن معترضین حمله آمیا و تحویل آنها به دستگاه قضایی آرژانتین برای محاکمه است.

پنجمین هواپیمای ایرانی مجبور به فرود شد
شنیده شد که عراق بار دیگر یک هواپیمای ایران را که راهی سوریه بود، مجبور به فرود در بغداد کرد . جام نوشت؛ این هواپیما، تهران را به مقصد دمشق ترک کرده بود که هنگام عبور از آسمان عراق وادار به فرود شد. در یک ماه گذشته، این پنجمین‌بار است که عراق هواپیماهای ایران را مجبور به فرود می‌کند. جت ۷۴۷ ایران حامل ۳۰ مسافر و ۲۰ خدمه پرواز، برای ۱۰ دقیقه متوقف و توسط مأموران عراقی بازرسی شد. این هواپیما بعد از بازرسی دوباره راهی دمشق پایتخت سوریه شد. پنجشنبه ۲۲ فروردین (۱۱ آوریل) عراق یک هواپیمای دیگر ایران را مجبور به فرود کرد. مشاور رسانه‌ای نوری المالکی، نخست وزیر عراق گفته بود که در هواپیما فقط کالاهای غیرنظامی بوده است.

آزادی یک استاد ایرانی در آمریکا
شنیده شد که دکتر عطاردی، استاد بازداشتی ایرانی در آمریکا تا یک هفته آینده آزاد می‌شود. باشگاه خبرنگاران نوشت؛ دکتر روستاآزاد، رئیس دانشگاه صنعتی شریف گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته دکتر عطاردی ظرف یک هفته آینده آزاد و به کشورمان باز می‌گردد. وی افزود: دادگاه آمریکا حکم آزادی وی را اعلام و به او یک هفته فرصت داده تا خاک آمریکا را ترک کند. روستاآزاد تصریح کرد: درنظر داریم طی مراسمی به‌همراه اساتید دانشگاه و دانشجویان دانشگاه صنعتی‌شریف به‌همراه برخی از مسئولان کشور و خانواده این استاد دانشگاه صنعتی‌شریف با حضور در فرودگاه به استقبال وی برویم.

درخواست ارمنستان برای دریافت فیلم ایرانی
شنیده شد که هرانوش ‌هاکوپیان، وزیر دیاسیورای ارمنستان که مسئول رسیدگی به امور ارامنه در کل جهان است، عصر جمعه با سیدمحمد حسینی دیدار و خواهان دریافت فیلم‌های تلویزیونی و سینمایی ایران برای پخش در تلویزیون دولتی و شبکه‌های خصوصی کشورش شد.
ایسنا نوشت؛ عضو کابینه دولت دهم در این دیدار ارامنه‌ ایران را هموطنانی پرکار، دلسوز، وفادار و ستودنی توصیف کرد و با اشاره به تلاش‌های انجام‌شده در بازسازی و مرمت کلیساهای ایران و نیز ثبت جهانی برخی از آنها مانندقره کلیسا، خواهان همکاری ارمنستان در ثبت جهانی مسجد کبود ایروان شد. در این دیدار خانم ‌هاکوپیان ضمن تشکر از تشریک مساعی جمهوری اسلامی ایران، اضافه کرد بعد از دعوت از کارشناسان میراث‌فرهنگی دو کشور، تلاش‌های لازم برای ثبت مسجد کبود در فهرست میراث جهانی یونسکو انجام خواهد شد.

شرط سیاسی هاشمی برای جشن آزادی
جهان: سید جواد هاشمی، مجری مراسم «تجلیل از خادمین سفرهای نوروزی» که روز جمعه 30 فروردین با حضور رئیس جمهور در ورزشگاه آزادی برگزار شد، گفت: شرکت من در مراسم تجلیل از زحمتکشان خادم مردم در سفرهای نوروزی به هیچ وجه حمایت از شخص خاصی نبود و اعلام کرده بودم، اگر قرار است فلانی بیاید یا کسی تبلیغاتی حرفی بزند جلسه را ترک می‌کنم، اما نه فلانی آمد و نه کسی تبلیغی حرف زد.
از موضوع هولوکاست صحبت نمی‌کنم!
تابناک: محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع دانشجویان دانشگاه ارومیه گفت:اگر من رئیس جمهور شوم رژیم صهیونیستی باید برای مقابله راه‌های دیگری انتخاب کند، چون آنها ما را می‌شناسند که اهل افراط و تفریط نبوده اما قاطع هستیم. نه از موضوع هولوکاست صحبت می‌کنم نه سایت نطنز را می‌بندیم، اما با قدرت و قاطعیت، توان دفاع از خود را داریم.
لاریجانی و قالیباف ائتلاف می‌کنند؟
شنیده شد که علی لاریجانی، رئیس مجلس علامت‌های متناقضی را در انتخابات 92 ارسال می‌کند. سراج 24 نوشت؛ دکتر علی لاریجانی برای انتخابات 92 با ارسال سیگنال‌های متناقض باعث ناراحتی دوستان مجلسی خود شده است . بنا بر این گزارش از سویی اعضای مهم ستاد قالیباف با اعلام اینکه از طریق کاظم جلالی با لاریجانی در ارتباط بوده و قرار است که لاریجانی اعضای فراکسیون رهروان ولایت را با حدود 150 رای بسوی آنها هدیت کند؛خبر از ائتلاف پنهان لاریجانی با قالیباف را می‌دهند. بعضی از روسای کمیسیون‌ها از ابراز تمایل شخص لاریجانی برای کاندیداتوری خبر می‌دهند.

توزیع کارت هدیه شائبه انتخاباتی داشت
شنیده شد که مجتبی ذوالنور، مشاور ویژه نماینده ولی‌فقیه در سپاه معتقد است اصل برگزاری همایش دولتی‌ها در ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی و دادن کارت هدیه 50 هزار تومانی به همه حاضران در همایش غیرمجاز و دارای شائبه سوءاستفاده‌های انتخاباتی از امکانات دولت و کشور برای جریان انحرافی است. ایلنا نوشت؛ پس از برگزاری همایش جریان دولت در ورزشگاه یکصدهزار نفری آزادی با عنوان تجلیل از خادمین تسهیلات سفرهای نوروزی که بسیاری از شخصیت‌های سیاسی آن را میتینگ بزرگ تبلیغاتی دولت برای حمایت از کاندیدای موردنظر محمود احمدی‌نژاد می‌دانستند و در جریان بازگشت اتوبوس‌های حامل حاضران در ورزشگاه‌های آزادی به استان‌های مختلف کشور یک کارت هدیه 50 هزار تومانی به همه حاضران در ورزشگاه آزادی داده شد.
دليل انتخاباتي نشدن ميتينگ آزادي
احمد خورشيدي آزاد دبير كل جمعيت خدمت‌گزاران انقلاب و پدر داماد احمدي‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار پارسينه، به دليل عدم استفاده انتخاباتي از همايش اشاره كرد و گفت: به نظربنده دليل عدم استفاده انتخاباتي از همايش 100 هزار نفري به خاطر انتقادات گسترده نبود بلكه به دليل اين بود كه دولت نتوانست جمعيت مدنظر را جمع كند. اگر دولت مي‌خواست جواب مثبتي به انتقادات مطرح شده بدهد اين همايش را برگزار نمي‌كرد اما به‌رغم همه انتقاداتي كه شد اين همايش را برگزار كردند ولي نتوانستند به هدفشان برسند و چون ديدند كه نتوانستند جمعيت مد نظر را جمع كنند و اقبال چنداني ندارند از اهداف‌شان گذر كردند.

واكنش به افتتاح بيمارستان نيمه كاره
شمس‌الله بهمني نماينده مردم رامهرمز و رامشير در مجلس، به فارس گفت: بيمارستان دوم و نيمه تمام اين شهرستان كه قرار است در سفر رئيس‌جمهور به خوزستان مورد افتتاح قرار گيرد غير‌اصولي است و بايد پس از تكميل و تجهيز افتتاح شود.وي افزود: با توجه به اينكه تاكنون 18 سال از آغاز ساخت اين پروژه گذشته، بي‌انصافي است كه هم‌اكنون بدون هيچ‌گونه امكاناتي مورد افتتاح صوري قرار گيرد.
وي خاطرنشان كرد: در صورت افتتاح صوري اين بيمارستان متاسفانه اين پروژه از رديف بودجه‌اي خارج خواهد شد و همچنان پس از 18 سال آرزوي مردم در تكميل و تجهيز آن برآورده نخواهد شد.براي اين بيمارستان هنوز پرسنل و تخصص‌هاي مورد نياز نيز استخدام نشده است.

افشاگری همایون علیه نوری زاده
جام: شهرام همایون، مدیر یک تلویزیون ضد انقلاب، که تا چندی پیش همکاری نزدیکی با علیرضا نوری زاده داشت و از وی در این برنامه‌ها استفاده می‌کرد، به افشاگری علیه وی اقدام کرد.
 با زاکانی دوست‌ترم
رجا: غلامعلی حداد عادل، عضو ائتلاف پیشرفت گفت: ما با دوستانی مثل جلیلی و زاکانی اختلافی نداریم و بنده با اینکه با ولایتی و قالیباف هستم با زاکانی از همه دوست‌تر هستم و هر روز در مجلس یکدیگر را می‌بینیم و مشورت دقیق داریم.
زاکانی نهایی شد
مهر: مجتبی شاکری، سخنگوی جبهه حماسه سازان انقلاب اسلامی، از برگزاری اولین نشست خبری این جبهه در 31 فروردین ماه خبر داد و گفت: زاکانی نامزد نهایی جبهه حماسه سازان است.
ادامه رسيدگي به پرونده فساد 3 هزار ميلياردي
ناصر سراج، قاضي پرونده فساد 3 هزار ميلياردي گفت: هنوز دادگاه ۴۶ نفر از متهمان بانك صادرات كه در پرونده فساد ۳‌هزار ميلياردي نقش داشتند برگزار نشده است.وي افزود: هنوز نوبت به رسيدگي به اتهامات اين افراد فرا نرسيده است.پيش از اين دادستان عمومي و انقلاب تهران عباس جعفري دولت آبادي در حاشيه مراسم توديع و معارفه سرپرست دادسراي ناحيه يك شميران عنوان كرده بود كه براي 46 نفر از كارمندان و مديران بانك صادرات كيفرخواست صادر شده است.
به گزارش مشرق،دولت آبادي عنوان كرده بود اتهام اين افراد نقش داشتن در وقوع پرونده فساد 3 هزار ميليارد توماني بوده است كه پس از رسيدگي به پرونده از سوي بازپرس براي اين افراد قرار مجرميت صادر شده و سپس پرونده با كيفرخواست به دادگاه ارسال شده است.

احمدي‌نژاد پيشگام است!
احمد توكلي نماينده مجلس در مصاحبه‌اي با پنجره گفت: احمدي‌نژاد در عهدشكني و خلاف گويي پيشگام است. هنجارشكني‌هاي حكومتي و ساختار شكني‌هاي اداري او بي‌سابقه است و در هرج و مرج فكري هم پيشگام است؛يعني اگر هاشمي نئوكلاسيسم صندوق بين‌المللي پول را پياده مي‌كرد، مي‌دانستيم با چه چيزي طرفيم؛ ولي دولت احمدي‌نژاد هيچ سمت وسوي مشخصي ندارد.
دلال سياسي آمريكا از ایران رفت
هوشنگ اميراحمدي، كه به دلال سياسي آمريكا معروف است، بعد از آنكه متوجه شد كسي او را به عنوان نامزد رياست جمهوري تحويل نمي‌گيرد، به آمريكا برگشت. وي اخيراً به ايران آمده و اعلام كرده بود براي حل مشكلات كشور احساس تكليف مي‌كند نامزد رياست جمهوري شود.

آمار 90 درصدی سوءاستفاده از زنان مهاجر در امارات
 90 درصد زناني كه به امارات مهاجرت مي‌كنند مورد سوءاستفاده قرار مي‌گيرند. نتايج يك گزارش رسمي دولت امارات با عنوان "مبارزه با قاچاق انسان در امارات" نشان داد از هر 10 زني كه براي زندگي بهتر به اين كشور مهاجرت مي‌كنند، 9 زن مورد سوءاستفاده فيزيكي و جنسي قرار مي‌گيرند.

براساس اين گزارش 94 درصد قربانيان قاچاق انسان در امارات از سوي قاچاقچيان مورد ضرب و شتم قرار مي‌گيرند و 89 درصد نيز اذعان مي‌كنند كه از سوي خلافكاران مورد سوءاستفاده جنسي قرار گرفته‌اند. اين آمارها از طريق مصاحبه با قربانيان قاچاق انسان در "بنياد دبي براي زنان و كودكان" به دست آمده كه يك مركز شبانه روزي نگهداري قربانيان را از سوي دولت اداره مي‌كند.
واکنش ده‌نمکی به توقف «رسوایی» در قم
ایسنا: مسعود ده‌نمکی، کارگردان فیلم سینمایی«رسوایی» درباره انصرافش از اکران این فیلم در شهر قم گفت: برای اکران این فیلم بین مسؤولان شهر اختلاف وجود داشت.
 مخالفت بنیاد شهید با تحقیق و تفحص
فرارو: مجتبی رحماندوست، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه این هفته طرح تحقیق و تفحص از بنیاد شهید مورد بررسی قرار می‌گیرد، گفت: مسؤولان بنیاد شهید از این اقدام مجلس ناراضی و مخالف هستند.
 بازداشت اعضای فرقه شیطان پرستی
مشرق: اعضای یک کلیسای خانگی در رشت به اتهام ترویج شیطان پرستی دستگیر شدند. این فرقه متعلق به ویلیام ماریون از منحرفان مسیحیت در آمریکا بودند که ادعای پیامبری آخرالزمان دارد و به پرستش نمادهای شیطانی می‌پردازند.
شستشوی مغزی جوانان تونسی برای حضور در صف تروریست های سوریه
فريب دادن جوانان تونسي توسط القاعده و سلفي‌ها علاوه بر كشاندن آنها به صف تروريست‌ها در سوريه به فساد اخلاقي بزرگي به نام "جهاد نكاح" هم منجر شده و همين امر موجب واكنش مفتي تونس شده بطوري كه اعلام كرد اعزام دختران به سوريه براي رفع نيازهاي جنسي تروريست‌ها نه تنها جهاد نيست بلكه فحشا و زنا است. به گزارش افكارنيوز، "شيخ عثمان بطيخ" مفتي تونس گفت: همه اطلاعات و دلايل نشان دهنده آن است كه جوانان تونسي كه به جنگ در سوريه كشانده مي‌شوند، فريب خوردگاني هستند كه مغز آنها شستشو داده شده است. مفتي تونس تأكيد كرد: دعوت جوانان براي جهاد در سوريه، اشتباه بزرگي است. زيرا هيچ مسلماني حق ندارد با برادر مسلمانش بجنگد.
از اين رو، ضروري است افرادي كه درصدد رفتن به سوريه هستند براي روي آوردن به جهاد اكبر يعني جهاد با نفس قانع شوند. گزارش‌هاي رسانه‌اي از حضور حدود سه هزار تونسي در سوريه خبر مي‌دهند كه تاكنون شمار قابل توجهي از اين تروريستهاي اعزام شده به سوريه به قتل رسيده‌اند. مفتي سوريه با اعلام اينكه 16 دختر تونسي براي "جهاد نكاح" به سوريه رفته‌اند، از دولت تونس خواست با اين پديده "خطرناك و عجيب" مقابله كند، پديده‌اي كه محصول بي‌اطلاعي دختران از دين است.
انتشار گزارش منوط به اجازه لاریجانی
تسنیم: منصور حقیقت پور، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه 95 درصد گزارش حادثه قم نهایی شده است، گفت: این گزارش دارای طبقه بندی است و تنها تقدیم رئیس مجلس خواهد شد و وی تصمیم گیرنده نهایی برای انتشار آن است.
بی‌مبالاتی در دولت زیاد شده
خبرآنلاین: حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به سؤالی درباره افزایش فساد در دولت نسبت به دولتهای گذشته گفت: البته آمار دقیقی در این زمینه نداریم، لیکن بی‌مبالاتی در دولت زیاد شده و عده‌ای به فساد و تخلف روی آورده‌اند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: