به‌روز شده در: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۵۰۹۲
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۰
اخبار 24 دساعت گذشته:
ورود دولت به انتخابات کلید خورد!
 چند ماه پس از افشای خبر تصمیم دولت برای برگزاری تجمع انتخاباتی دراستادیوم 100 هزار نفری آزادی تهران، طبق آخرین اخبار و بنا به برنامه‌ریزی صورت گرفته از سوی سازمان میراث فرهنگی، این تجمع روز پنج‌شنبه 2/1/92درمحل استادیوم آزادی با حضور بیش از یکصد هزار نفر ازاعضای سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف سراسر کشور تحت عنوان جشن و مراسم تقدیر از دست‌اندرکاران سفرهای نوروزی برگزار خواهد شد. انتخاب پوشش تقدیر از برگزاركنندگان سفرهای نوروزی! در حالی‌است كه بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قرار است از كاندیدای انتخاباتی حلقه انحرافی نیز با وجود اینكه مسئولیت كنونی او هیچ ارتباطی به این همایش ندارد، رونمایی شود! از سوی دیگر، برای پر كردن ورزشگاه بزرگ آزادی، برای تمام استان‌ها و سازمان‌ها سهمیه مشخص شده است كه از جمله می‌توان به سهمیه‌های اختصاصی زیر اشاره کرد هلال احمر: 30 هزار نفر، سازمان میراث فرهنگی: 20 هزار نفر، سازمان حمل و نقل و راهداری: 10 هزار نفر، وزارت کشور (فرمانداران، بخشداران، شهرداران و ...): 10 هزار نفر، آموزش و پرورش (دانش‌آموزان و کادر استان‌های تهران، البرز، قزوین، قم و...): 10 هزار نفر، بخش خصوصی و گردشگری: 10 هزار نفر و... همچنین گفته می‌شود در پی هماهنگی با وزیر ارتباطات مقرر شده است كه شرکت رایتل وابسته به سازمان تأمین اجتماعی، مسئولیت پذیرایی را به سبک هواپیمایی و از سوی کترینگ هواپیمایی ماهان تهیه و آماده و در میان مدعوین توزیع كند که برای این کار هزینه هر نفر 40 هزار تومان برآورد شده است! تا کنون حدود 250 هزار قطعه کارت‌دعوت چاپ و آماده توزیع شده است که پیش‌بینی می‌شود مدعوین بیش از 120 هزار نفر باشند. سازمان میراث فرهنگی مبالغی را تحت عنوان هزینه‌های سفر نوروزی به استان‌ها به منظور هزینه حمل و نقل و پذیرایی بین راهی مدعوین اختصاص داده است که جمعاً حدود 6 میلیارد تومان تخمین‌زده می‌شود!

خواستگاری یک پیرزن از احمدی‌نژاد!
سفر احمدی نژاد به سمنان چند حاشیه داشت که یکی از آن درخواست ازدواج یک پیرزن از احمدی نژاد بود:
پيرزني كه در محل ورزشگاه به استقبال رئيس جمهور آمده بود به خبرنگاران گفت: فرزندم و همسرش در يك آتش سوزي جان خود را از دست دادند و حالا از رئيس جمهور مي خواهم مرا عقد كند و با خود به تهران ببرد. اين پيرزن اين درخواست خود را خيلي جدي مطرح مي كرد كه موجب خنده خبرنگاران و ساير مردم شد.

استعفاي مدير عامل رايتل در اعتراض به حلقه انحرافي
منابع آگاه از استعفاي حميدرضا فرنگ مديرعامل شركت رايتل در اعتراض به فشار حلقه انحرافي براي بهره برداري انتخاباتي از امكانات اپراتور سوم خبر دادند.
به گزارش نداي انقلاب اين استعفا زماني صورت گرفت كه اعلام شد رايتل پشتيبان مالي تجمع بزرگ انتخاباتي حلقه انحرافي در ورزشگاه يكصد هزار نفري آزادي را برعهده گرفته است.
براين اساس، بعد از روي كار آمدن مديرعامل شركت شستا و پس از ماهها فشار حلقه انحرافي براي در اختيار گرفتن اپراتور رايتل اكنون قرار است يكي از اعضاي هيأت مديره رايتل كه مورد اعتماد حلقه انحرافي است جايگزين وي شود.
پيش از اين نداي انقلاب در خبري از نفوذ حلقه انحرافي در يكي از اپراتورهاي كشور و پيامك شعار اصلي اين طيف يعني «زنده باد بهار» براي شماري از مردم خبر داده بود كه البته اين سامانه پيامكي توسط دستگاه قضايي توقيف شد.

کواکبیان: خاتمی نمی‌آید
فرارو: کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری گفت: تاکنون از خاتمی از سوی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و شورای مرکزی جبهه اصلاح‌طلبان ایران برای نامزدی در انتخابات دعوت شده ولی وی قبول نکرده و بنابراین حضور خاتمی در انتخابات منتفی است.

دولت من دولت «آقا اجازه» نیست
انتخاب: محمدرضا باهنر نامزد عضو ائتلاف اکثریت اصولگرایان در جمع فعالان سیاسی اصولگرای شهرکرد با بیان اینکه به رهنمودهای رهبری عمل می کنم گفت:قطعا دولت من دولت «آقا اجازه» نخواهد بود.

لوموند: ايستادگي رهبر ايران به كابوس غرب تبديل شده است
يك روزنامه فرانسوي تصريح كرد مذاكره با ايران به كابوسي براي قدرت هاي غربي و مايه افسردگي آنان تبديل شده چرا كه نمي توانند رهبر ايران را بترسانند.
لوموند در گزارشي نوشت: از چند سال پيش قدرت هاي غربي، خطر دچار شدن به افسردگي و گفت وگوهاي كابوس آميز را به جان مي خريدند بي آن كه بتوانند نتيجه اي بگيرند چرا كه نمي توانند آيت الله خامنه اي را بترسانند. او هم جلوي آنان مي ايستد.لوموند اضافه كرد: مقاومت ايران، محك آزمايش جهان چند قطبي است. شركت كنندگان كنفرانس آلماتي مي گويند ما دور خودمان چرخيديم و حتي تاريخ جديد مذاكره تعيين نشد.
لوموند مي افزايد: راههاي موازي براي نزديك كردن ايران و آمريكا نمي تواند كارساز باشد چرا كه دعوت آمريكا به مذاكره ديگر اعتباري ندارد و ايران نيز در اين دوران پيش از انتخابات نمي تواند از جهت گيري هاي ملي گرايانه دوري جويد.

این افراد قیافه می‌گیرند
خبرآنلاین: حجت‌الاسلام والمسلمین پورمحمدی عضو ائتلاف اکثریت اصولگرایان گفت:نفت با میانگین 100 دلاری را فروختیم و با پول آن شهر و ساختمان و اتوبان درست کردیم. آن وقت هر کدام از شهردار و وزیر و رئیس جمهور قیافه می‌گیرند و می‌گویند ما چه کردیم و چه کردیم. این که جای افتخار نیست. این پول نفت بود که این‌ها را ساخت.

ادعای سخنگوی دولت مصر
فارس: ایهاب فهمی سخنگوی دولت مصر مدعی شد کشورش تحت تأثیر فشار افراطی‌ها پروازهای گردشگری ایران به قاهره را تعلیق نکرده است.

دورکاري کارمندان بي سر و صدا از رونق افتاد
بر اساس بررسي هاي کارشناسان يک نهاد نظارتي، علي رغم تاکيد اوليه مسئولان دولتي مبني بر ضرورت توسعه دورکاري در دستگاه ها و ادارات اجرايي، مدتي است پيگيري هاي لازم براي اصلاح مشکلات و رفع نيازهاي اين طرح توسط برخي دستگاه ها انجام نمي شود، در عين حال برخي ديگر از ادارات نيز با تفسير موسع از بخشنامه هاي دولت، موضوعاتي چون دورکاري اعضاي هيئت علمي موسسات پژوهشي خود را در دستور کار قرار داده اند.

سنگ اندازي جديد ترکمنستان براي تجار ايراني
بر اساس نامه چندي پيش يکي از مسئولان اقتصادي دولت به وزارت خارجه، گمرک ترکمنستان از چند هفته قبل جلوي ورود کاميون و واگن هاي حامل سيمان از مبداء ايران به اين کشور را گرفته اما انتقال سيمان به مقصد ساير کشورها از طريق اين کشور هنوز آزاد است. اين مقام مسئول از وزارت خارجه خواسته است اين اقدام بدون اطلاع و فاقد دليل مشخص را هرچه سريعتر پيگيري و رفع کند.

طرح شورای منتقدان برای رئیس‌جمهور
شنیده شد که یکی از کاندیداهای احتمالی در انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم گفته است: طرح شورای منتقدان یک طرح ساده است که می‌تواند جلوی تصمیمات غیراصولی را بگیرد. سایت شخصی محمدرضا عارف نوشت؛ مشاوران هر مقدار هم که امین، راستگو و صریح باشند ممکن است به خاطر حجب، حیا یا سابقه دوستی برخی خطاها و اشتباهات یک مدیر ارشد را نبینند یا نگویند. در این سه دهه روسای جمهور، همواره شورای مشاوران تشکیل داده‌اند اما به نظر می‌رسد در دولت بعدی شورای منتقدان نیز باید شکل بگیرد.

سکته قلبی یک روزنامه‌نگار
شنیده شد که دختر هنگامه شهیدی نوشت؛ «به دليل فشارهاى وارد شده به مادرم در ايام اخير بيمارى قلبى وى تشديد شد و از بعد از ظهر پنجشنبه در بخش سی.سی.یو بيمارستان تهران‌كلينيك بسترى شد، براى بهبودى وى دعا كنيد.» امید نوشت؛ شهیدی در زمستان سال گذشته مبادرت به برپایی گالری از نقاشی‌های خود کرد که مورد استقبال مردم به خصوص اهالی سیاست قرار گرفت.

نظر محمد مرسی درباره روابط با ایران
قدس آنلاین: عبدا... اشعل معاون وزیرخارجه سابق مصر از نظر مساعد «محمد مرسی» رئیس جمهور مصر برای ارتقای روابط تهران و قاهره به بهترین شکل ممکن و در همه زمینه‌های سیاسی و اقتصادی خبر داد.

دعا برای رییس جمهور آینده
تابناک: دکتر خوش چهره استاد دانشگاه گفت:باید در نظر داشت وضعیت اقتصاد کشور در هیچ مقطعی از مقاطع انقلاب به این حساسیت شرایط کنونی نبوده است و باید برای کسی که سکاندار مدیریت اجرایی کشور می‌شود پیش از هر چیز دعا کرد.

زاکانی: فعلا فکر می کنم
تسنیم: علیرضا زاکانی دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: فعلا در حال فکر کردن برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری هستم.

می‌توان گفت کمبود فرماندار داریم؟
شنیده شد که نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان از عدم معرفی فرماندار در شهرستان گرمسار گلایه کرد. غلامرضا کاتب گفت: وزیر محترم کشور تاکنون 2 بار حکم صادر کرده‌اند اما دخالت‌های افراد غیرمسئول مانع از معارفه و روی کارآمدن فرماندار گرمسار شده است.
وی با اشاره به اینکه فرمانداری شهرستان گرمسار 8 ماه است که بدون فرماندار اداره می‌شود، افزود: مردم از این موضوع ناراحت و گلایه‌مند هستند مسئولان می‌توانند این قضیه را تحمل نمایند اما این ناراحتی‌ها در ذهن مردم باقی خواهد ماند. کاتب اذعان کرد: ما به مردم می‌توانیم برای اجرایی نشدن پروژه‌ها بگوییم پول و اعتبار نداریم اما آیا می‌توان به مردم گفت که کمبود فرماندار داریم؟!

پخش اذان برای اولین بار از سوئد
شنیده شد که خبرگزاری قطر روز پنجشنبه در گزارشی از استکهلم پایتخت سوئد، آورده است که پلیس استکهلم برای نخستین‌بار به مسجدی در حومه پایتخت اجازه داد تا از روز جمعه ۲۲ فروردین صدای اذان را برای نماز جمعه از فراز مناره‌های این مسجد پخش کند. صراط نوشت؛ براساس این گزارش، این نخستین‌بار است که مقامات کشورهای حوزه اسکاندیناوی چنین تصمیمی را اتخاذ می‌کنند تا یک مسجد مسلمان بتواند هر جمعه از سه تا پنج دقیقه مسلمان را برای ادای فریضه واجب نماز جمعه فراخوان عمومی کند. اسماعیل اوکور، رئیس موسسه فرهنگی اسلامی در بوتکیرکا در جنوب استکهلم در یک گفت‌وگو با خبرگزاری د پ آی آلمان این اقدام دولت سوئد را حرکتی مطلوب و منصفانه توصیف کرد و گفت: گرچه این تصمیم یک سال گذشته گرفته شده بود ولی هیچ‌کس نمی‌دانست از کدام جمعه اجرایی می‌شود که خوشبختانه مناره‌های مسجد این موسسه از جمعه ۲۲ فروردین اذان را پخش کردند.

فرود اجباری هواپیمای ایرانی در بغداد
ایسنا: به دنبال اعلام بغداد مبنی بر تشدید اقدامهای بازرسی از هواپیماهایی که به مقصد سوریه پرواز می‌کنند، برای سومین بار متوالی در هفته گذشته، یک هواپیمای ایرانی مجبور شد در فرودگاه بغداد به زمین بنشیند.
مسوولان عراقی روز چهارشنبه از یک هواپیمای باربری ایرانی که به مقصد سوریه در پرواز بود، خواستند برای بازرسی در فرودگاه به زمین بنشیند.

نشست اضطراری اعراب درباره بوشهر!
قدس آنلاین: با وجود تأکید مسؤولان ایرانی مبنی بر مقاوم بودن نیروگاه اتمی بوشهر در برابر زلزله، کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس در نظر دارند روز یک‌شنبه(فردا) نشست اضطراری را در ریاض به منظور بررسی پیامدهای زلزله اخیر در بوشهر و آنچه آن را احتمال نشت تشعشعات از نیروگاه بوشهر مطرح می‌کنند، برگزار کنند.

مدیرعامل تراکتورسازی هم کاندیدا می‌شود
شنیده شد که مدیرعامل تراکتورسازی درمورد اینکه تراکتورسازی بازی خوبی انجام داد اما در پایان مسابقه هواداران به او اعتراض کردند، گفت: وقتی 5 موقعیت را به گل تبدیل نمی‌کنیم مورد هجمه قرار می‌گیرم. البته خدا را شاکرم که اعتراضات به سوی من است و تیم در آرامش می‌تواند به کار خودش ادامه دهد. صراط نوشت؛ وی افزود: این اتفاقات و جوسازی‌ها مدتی است کلید خورده و برای این است که از زمان حضورم در تراکتورسازی با قدرت کارم را دنبال کردم و توانستم دست مافیا را قطع کنم. به خاطر اینکه متوجه شدند قصد ورود به انتخاب شوراها را دارم و درصورت رقم خوردن این اتفاق می‌توانم روی سایر باشگاه‌ها تاثیر بگذارم و مافیا خیلی از فوتبال دور خواهند شد، عده‌ای چنین حاشیه‌سازی‌هایی انجام می‌دهند.

پاسخ مثبت دولت به 74 درصد نامه‌های استانی
شنیده شد که رئیس ستاد ارتباطات مردمی سفرهای رئیس‌جمهور گفت: دولت به 74 درصد درخواست‏های مردمی سفرهای استانی پاسخ مثبت داده است. عادل محمدیان اظهار کرد: دولت همواره می‏کوشد تا مشکلات آحاد افراد جامعه را در سراسر کشور برطرف سازد و این رو، دقت نظر خاصی در پاسخ به درخواست‏های مردمی وجود دارد.

یک حکایت مدیریتی
در یک شرکت بزرگ ژاپنی که تولید وسایل آرایشی را برعهده داشت ، یک مورد تحقیقاتی به یاد ماندنی اتفاق افتاد : شکایتی از سوی یکی مشتریان به کمپانی رسید . او اظهار داشته بود که هنگام خرید یک بسته صابون متوجه شده بود که آن قوطی خالی است . بلافاصله با تاکید و پیگیریهای مدیریت ارشد کارخانه این مشکل بررسی و دستور صادر شد که خط بسته بندی اصلاح گردد و قسمت فنی و مهندسی نیز تدابیر لازمه را جهت پیشگیری از تکرار چنین مسئله ای اتخاذ نماید.مهندسین نیز دست به کار شده و راه حل پیشنهادی خود را چنین ارائه دادند پایش ( مونیتورینگ ) خط بسته بندی با اشعه ایکس .بزودی سیستم مذکور خریداری شده و با تلاش شبانه روزی گروه مهندسین ،‌ دستگاه تولید اشعه ایکس و مانیتورهائی با رزولیشن بالا نصب شده و خط مذبور تجهیز گردید . سپس دو نفر اپراتور نیز جهت کنترل دائمی پشت آن دستگاهها به کار گمارده شدند تا از عبور احتمالی قوطی های خالی جلوگیری نمایند . نکته جالب توجه در این بود که درست همزمان با این ماجرا ، مشکلی مشابه نیز در یکی از کارگاههای کوچک تولیدی پیش آمده بود اما آنجا یک کارمند معمولی و غیر متخصص آنرا به شیوه ای بسیار ساده تر و کم خرجتر حل کرد : تعبیه یک دستگاه پنکه در مسیر خط بسته بندی!!

پوتین اشتباهی مجرم شد!
ایسنا: پلیس فنلاند اعلام کرد که نام ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه به اشتباه در فهرست محرمانه مجرمان پلیس فنلاند قرار گرفت؛ امری که قاعدتا می‌توانست باعث دستگیری او در مرز فنلاند شود.

هاشمی حمایتش را از روحانی اعلام می‌کند
حجت‌الاسلام علی یونسی وزیر اطلاعات دولت اصلاحات در حاشیه همایش انتخاباتی حسن روحانی در جمع خبرنگاران در مورد کاندیداتوری آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی و سیدمحمد خاتمی اظهار داشت: اطلاع دقیق دارم که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و آقای خاتمی در انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا نمی‌شوند.
 وی در پاسخ به سوال دیگری در مورد اینکه آیا قرار است هاشمی و خاتمی از آقای روحانی حمایت کند؟ گفت: از آیت‌الله هاشمی خبر دارم که گفته‌اند حمایتش را از آقای روحانی اعلام می‌کند اما از خاتمی خبری ندارم.
 وزیر اطلاعات دولت اصلاحات ادامه داد: با توجه به اینکه حضور آیت‌الله هاشمی و آقای خاتمی در انتخابات منتفی است، بهترین گزینه را آقای روحانی می‌دانم.

نماز پاپ برای زلزله‌ زده‌ها!
آرمان: روزنامه الحیات نوشت: پاپ فرانسیس اول رهبر معنوی مسیحیان ضمن ابراز همدردی با مردم زلزله‌زده استان بوشهر گفته که برای قربانیان این فاجعه نماز می‌خواند.

تکلیف نامزدی سیدحسن خمینی
ایسنا: قدرت‌علی حشمتیان دبیرکل جمعیت مستقل ایران اسلامی با اشاره به دیدار اعضای این تشکل سیاسی با نوه امام(ره) گفت: سیدحسن خمینی نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری منتفی دانست.

لغو به خاطر هزینه پذیرایی!
شنیده شد که مشکل بی‌پولی در فدراسیون تیراندازی سایه انداخته و حتی برنامه‌های تمرینی و اردویی این تیم را با مشکل روبه‌رو کرده است. فدراسیون تا آنجا بی‌پول است که هفته گذشته هزینه سفر به کویت برای حضور در تورنمنت جایزه بزرگ کویت را از جیب مبارک ورزشکاران پرداخت کرد.
 بی‌پولی حتی به اتاق‌های فدراسیون هم رسیده و شنیده می‌شود که کارمندان این فدراسیون در فاصله چند روز به پایان سال چندین ماه حقوق عقب‌مانده از فدراسیون طلب دارند. عجیب اینکه این مساله سبب شد تا حتی مجمع عمومی ‌سالانه فدراسیون تیراندازی که قرار بوده در محل فدراسیون برگزار شود، لغو شد. مشکل تا جایی است که فدراسیون توانایی تامین هزینه‌های روزمره را ندارد و همین نکته یکی از دلایل اصلی لغو این مجمع عمومی بوده است!

مهمانی مشروط سفیر ایران در مسکو!
شنیده شد که لاریسا شیریا یوا، یکی از زنان وبلاگ‌نویس روسی می‌گوید: من به‌همراه همسرم بسیار سفر کرده‌ام. قبل از آغاز مرخصی‌های تابستان امسال فکر کردیم که شاید برای سفرهای توریستی ما جالب خواهد بود که به کشور اصیلی همانند ایران برویم. ما اطلاعات کمی درخصوص این کشور داریم و تصمیم گرفتیم با شنیدن حرف و حدیث‌هایی راجع به آن، تصوری از این کشور بسازیم.
 وی افزود: ضمن خواندن یادداشت‌های مسافران روسی که در ایران بودند مشاهده کردیم که آنها با احترام از محمودرضا سجادی سفیر ایران در روسیه می‌گویند، او به مسافران مشاوره داده و در سازماندهی سفر کمکشان می‌کند. این زن روسی تصریح کرد: من و همسرم وبلاگ او را پیدا کردیم، ثبت‌نام کرده و خواندن مطالب را شروع کردیم. آقای سفیر در دعوتنامه خود خاطرنشان کرد: پوشش می‌تواند آزادانه اما نه خارج از حد باشد؛ پیراهن کوتاه و خیلی تنگ نباشد. برای ما این ملاقات بسیار خوشایند بود و فضای کاملا دوستانه داشت.

با احمدی‌نژاد بسیار اختلاف دارم
ایسنا: غلامعلی حدادعادل رییس فراکسیون اصولگرایان مجلس در جمع دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان گفت:من با احمدی‌نژاد از نظر سلیقه و اداره امور بسیار اختلاف دارم، اما مدت‌هاست سکوت کردم و در حال حاضر هم دوستانه این انتقادها را مطرح می‌کنم.

نامزد اعتدالگرا کیست؟
جهان: محمدرضا راه چمنی دبیرکل حزب همکاری و وحدت ملی گفت: در صورتی که خاتمی و هاشمی در انتخابات شرکت نکنند، از میان نامزدهای اصلاح طلب یک نامزد اعتدالگرا را به جامعه معرفی خواهد شد.

تکذیب مسمومیت مرسی
شنیده شد که سخنگوی ریاست‌جمهوری مصر شایعات برخی رسانه‌ها درباره مسمومیت محمد مرسی، رئیس‌جمهور این کشور را رد کرد. الف نوشت؛ «ایهاب فهمی» طی اظهاراتی در سایت اجتماعی خود تاکید کرد که مسمومیت مرسی صحت ندارد. وی که در یک کنفرانس خبری در کاخ الاتحادیه سخن می‌گفت، تاکید کرد: اخبار مربوط به مسمومیت مرسی بی‌پایه و اساس است. از سوی دیگر مرسی دستور داد تا شکایت‌هایی که دفتر وی علیه برخی خبرنگاران درخصوص انتشار شایعات علیه وی ارائه کرده است، پس بگیرند.
 سخنگوی ریاست‌جمهوری در صفحه شخصی خود در سایت توییتر نوشت که مرسی دستور داد تمامی ابلاغیه‌هایی که علیه خبرنگاران به خاطر انتشار شایعات علیه وی ارائه شده، پس گرفته شود. ریاست‌جمهوری علیه تعدادی از خبرنگاران و مجری برنامه‌های تلویزیونی شکوائیه‌ای ارائه کرد و از جمله آن «محمود سعد» است که مهمان برنامه وی خانم دکتر «منال عمر» روانپزشک در یک نامه که به بررسی تاثیرات زندان بر زندانیان اختصاص داشت، گفت که مرسی از مشکلات روانی رنج می‌برد.

متکی: رشوه، بیداد می‌کند
الف: منوچهر متکی نامزدی ریاست جمهوری گفت: رشوه در کشور بیداد می‌کند، در برخی ادارات و محاکم ما ابتدایی‌ترین کار مردم بدون پرداخت پول انجام نمی‌شود.

تیراندازی به خبرنگار ایرانی در دمشق
واحد مرکزی خبر: تروریستهای خارجی در سوریه با تیراندازی به سمت خودروی خبرنگار صداوسیما در حومه دمشق، وی را زخمی کردند.

گشت امنیت اخلاقی از یکشنبه
الف: براساس گفته سردار احمدی مقدم رئیس پلیس کشور از یکشنبه اول اردیبهشت ماه بار دیگر طرح‌های امنیت اخلاقی به اجرا در می آید.

اصلاح طلبان دغدغه نظام را دارند
روزنامه اعتماد نوشت: محمدرضا تابش، نماينده اصلاح‌طلب مجلس در گفت‌وگو با خانه ملت درباره شرايط و چگونگي حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات رياست‌جمهوري گفت: صحبت‌هاي رهبر معظم انقلاب در آغاز سال جديد بسيار حكيمانه بود بنابراين مجموعه‌هاي اجرايي و نظارت و تامين‌كننده امنيت انتخابات بايد سياست خود را درباره چگونگي پياده‌سازي و اجراي اين استراتژي و راهبرد اعلام كنند تا گروه‌ها، جناح‌ها و سلايق مختلف تكليف خود را بدانند. وي تصريح كرد: دل‌نگراني اصلاح‌طلبان اين است كه هيزمي براي گرم كردن انتخابات نشوند؛ اصلاح‌طلبان دغدغه نظام جمهوري اسلامي را دارند و هويت خود را از آن مي‌دانند ولي نگران هستند افراد كوچك و سطح پايين با سوء‌تدبير به سياست متعالي و ارزشمند نظام آسيب بزنند.
عضو كميسيون برنامه و بودجه مجلس درباره