کد خبر: ۳۷۲۸۲
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۷
دونالد ترامپ گفت که از واشنگتن نمی‌خواهد تا از «تغییر رژیم» روسیه حمایت کند، بلکه می‌خواهد چنین چیزی در داخل خود آمریکا رخ دهد.

تاکر کارلسون، مجری شبکه خبری فاکس نیوز، در توییتر پاسخ‌ها به پرسشنامه‌ای از نامزدهای جمهوری‌خواه و نامزدهای احتمالی آمریکایی برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ درباره جنگ در اوکراین را منتشر کرد.

دونالد ترامپ در پاسخ به این پرسش که آیا واشنگتن باید از «تغییر رژیم» در روسیه حمایت کند، نوشت: خیر ما باید از تغییر رژیم در ایالات متحده حمایت کنیم، این خیلی خیلی مهم‌تر است. دولت بایدن کسی است که ما را وارد این آشفتگی کرد.

این رئیس‌جمهوری سابق آمریکا بار دیگر ادعاهای خود را تکرار کرد که اگر رئیس‌جمهور آمریکا شود، درگیری میان روسیه-اوکراین طی ۲۴ ساعت به پایان خواهد رسید.

وی با استدلال بر اینکه دفاع از اوکراین منافع حیاتی اتحادیه اروپا را به دنبال دارد نه آمریکا، افزود: آن‌ها باید دست‌کم برابر با آنچه آمریکا به اوکراین کمک می‌کند، پرداخت کنند.

ترامپ در ادامه تاکید کرد: اگر رئیس‌جمهور بشوم، کی‌یف باید انتظار پول کمتری از سوی آمریکا داشته باشد و به نظرم گفت‌وگوها با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه جهت پایان دادن به این تخاصم باید انجام شود.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین دیروز با اشاره به دیدار احتمالی ولادیمیر پوتین با دونالد ترامپ تاکید کرد: هنوز هیچ گفت‌وگوی سازنده و یا ابتکاری جهت این ملاقات احتمالی وجود ندارد.

ترامپ که تصمیم گرفته در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا شرکت کند، پیشتر نیز گفته بود که کمک‌های اضافی به اوکراین به برگزاری جلسه با پوتین بستگی خواهد داشت.

برچسب ها: موتلفه ، ترامپ ، آمریکا
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: