کد خبر: ۳۷۲۷۸
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۳
معاون دبیر کل حزب‌الله:
معاون دبیر کل حزب‌الله ضمن تاکید بر حمایت از هرتوافقی که موجب اتحاد امت اسلامی در مقابله با دشمنان واقعی این امت شود، اعلام کرد، توافق ایران و عربستان ضربه مهلکی به پروژه آمریکایی-صهیونیستی در منطقه است.

شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیر کل حزب‌الله لبنان در مراسم چهل و دومین سالگرد تاسیس انجمن علمای مسلمان طی سخنانی به توافقی که اخیرا ایران و عربستان سعودی برای ازسرگیری روابط دیپلماتیک امضا کرده‌اند پرداخته و اظهار داشت، توافق ایران و عربستان نور امیدی برای همکاری و امنیت کشورهای منطقه و نیز توسعه اقتصاد و تقویت استقلال آنهاست.

توافق ایران و عربستان ضربه مهلکی به پروژه خصمانه آمریکا و اسرائیل در منطقه است

وی تاکید کرد، این توافق ضربه مهلکی به پروژه خصمانه‌ای است که رژیم صهیونیستی با همکاری آمریکا علیه ایران به راه انداخته و می‌خواستند کشورهای منطقه و در راس آنها کشورهای خلیج فارس را جمع کرده و وانمود کنند که دشمن آنها ایران است نه اسرائیل. اما اکنون با این توافق میان تهران و ریاض، رژیم صهیونیستی همچنان به عنوان دشمن کشورهای عربی و اسلامی باقی خواهد ماند و ما همه جهان را علیه اسرائیل بسیج می‌کنیم و به کسی که وجدان دارد می‌گوییم نگاه کنید که این رژیم خطری برای انسانیت و بشریت است.

شیخ نعیم قاسم افزود، این روند یکی از نتایج توافق تهران و ریاض می‌باشد. شاید برخی تعجب کنند که ما قبلا (از عربستان) انتقاد می‌کردیم اما اکنون قصه چیست؟ در پاسخ باید بگوییم ما فقط از برخی رفتارها و اقدامات انتقاد می‌کردیم اما همواره خواستار هر توافقی هستیم که بتواند موجب ایجاد قدرت، اراده و همکاری برای مقابله با دشمنان واقعی امت اسلامی شود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: