کد خبر: ۳۷۲۷۴
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۰
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با صدور پیامی ضمن تسلیت شهادت جمعی از خبرنگاران افغان، برای شفای مجروحان این حادثه آرزوی سلامتی کرد.

متن پیام به این شرح است:

انا لله و انا الیه راجعون

خبر تأثر برانگیز شهادت و مجروحیت شماری از خبرنگارانی که برای پوشش مراسم «مهدویت، و رسانه‌ ، در محل دفتر نمایندگی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی حزب تبیان و خبر گزاری آوا در مزار شریف مورد حمله انتحاری قرار گرفت موجب تألم و تأسف فراوان شد.

این اولین بار نیست که مردم بی‌گناه افغانستان و منطقه، قربانی اعمال وحشیانه غیر اسلامی و ضد انسانی می‌شوند و به نام دین، خون بی‌گناهان بر زمین ریخته می‌شود. بی‌شک این رفتارهای وحشیانه هیچ نسبتی با دین رحمانی اسلام و مرام انسانیت ندارد و اکنون آشکار شده که دشمنان اسلام طراحان و حامیان این جنایت ها علیه مسلمانان هستند و قطعا اسلام و فقه اسلامی از این جنایات بیزار است.

حزب موتلفه اسلامی این حادثه مصیبت سنگین را به محضر مبارک حضرت بقیه الله الاعظم (ارواحنا فداه) و نیز به مردم شریف و ستمدیده افغانستان تسلیت می گوید.

امید است که با طلوع فجر و فرج منجی عالم بشریت ظلمات دنیا پایان یافته و هرچه زودتر صبح ظهور بدمد، همانطور که قرآن کریم می‌فرماید : الیس الصبح بقریب

خداوند متعال، روح پاک شهدای این فاجعه را با حضرت امیرالمومنین (صلوات الله و سلامه علیه) محشور، و به مجروحان شفای عاجل عنایت فرموده و با لطف خویش دوران محنت و مصیبت این مردم شریف را هرچه زودتر به پایان برساند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی
دکتر بادام چیان

تمرکز داعش بر مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغاننشانگر اهمیت کار و تأثیرگذاری و بزرگی حرکت آن‌ها است

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین در تماس تلفنی با رییس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا)، ضمن تسلیت و تبریک به مناسبت شهادت خبرنگارانی در انفجار تروریستی اخیر در دفتر نمایندگی این دو نهاد در مزارشریف و زخمی شدن جمعی از فعالان فرهنگی و رسانه ای، تمرکز گروه داعش نسبت به عملکرد این دو نهاد را نشانه اهمیت کار مرکز تبیان و خبرگزاری آوا و تأثیرگذاری و بزرگی حرکت آن‌ها دانست.

دکتر اسدالله بادامچیان در این گفت‌وگوی تلفنی با حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری، ضمن اشاره به برخی رهنمودهای امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: شهادت باعث قوت و قدرت یک جریان می شود اگردشمن ما را بکشد، قوی تر می شویم.

وی همچنین با اشاره به اهمیت تأمین امنیت مراکز فرهنگی و رسانه ای در افغانستان، به خصوص مرکز تبیان و خبرگزاری آوا، خواستار مراقبت این دو نهاد از یک سو، و همچنین حاکمیت از سوی دیگر شد.

دکتر بادامچیان تأکید کرد که تشکیلات مرکز تبیان باید از سوی مومنان و آزادگان بیشتر مورد حمایت قرار گیرد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: