کد خبر: ۳۷۲۶۴
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۸
ترقی:
قائم مقام دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: نسبت به افزایش ارزش پول ملی و جلوگیری از افزایش قیمت دلار که متاسفانه تاثیر قابل ملاحظه‌ای در گرانی‌ها در کشور ما دارد گام های خوبی را درحال برداشتن است که امیدواریم تداوم پیدا کند. حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، درخصوص نقش دولت در کنترل بازار ارز، گفت: نسبت به افزایش ارزش پول ملی و جلوگیری از افزایش قیمت دلار که متاسفانه تاثیر قابل ملاحظه‌ای در گرانی‌ها در کشور ما دارد و ما هنوز نتوانستیم دلار را از قیمت‌گذاری در کشور حذف کنیم گام های خوبی درحال برداشتن است که امیدواریم تداوم پیدا کند.

وی ادامه داد: گام های مهم این است کهقیمت‌گذاری کالاها و نفتبر اساس قیمت فوب خلیج فارس است و دولت میخواهداین را ملغی کند؛ تا وقتی که قیمت کالاهای ما براساس قیمت آزاد نفت و بنزین در منطقه تنظیم می‌شود و مبنای آن هم دلار است این گرفتاری و مصیبت را همچنان خواهیم داشت.

ترقی افزود: بنابراین با توجه به شروع این اقدام امیدواریم روز به روز وابستگی ارز کشور و قیمت گذاری کشور به دلار کاهش یابد و از تاثیرگذاری آن در اقتصاد کشور جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه کشورهایی که تمام قیمت گذاری هایشان مبتنی بر دلار است دچار یک آسیب جدی در اقتصاد خود شدند، گفت: آمریکا درصدد جمع آوری اسکناس‌های خود در دنیاست که این مسئله موجب خواهد شد که اقتصاد دنیا آسیب جدی ببیند.

قائم مقام دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اظهار داشت: برای اینکه اقتصاد ما از این تکانه ها آسیب نبیند وموجب گرانی و رشد تورم در کشور نشود امیدوار هستیم این روند را دولت همچنان با سرعت ادامه دهد و وابستگی خود به دلار را به حداقل برساند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: