کد خبر: ۳۷۲۲۳
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۲
علیرضا اسلامی كارشناس مسائل سیاسی:
دکتر علیرضا اسلامی با اشاره به توهمات جمشید شارمهد و گروه تروریستی وابسته به آن برای سرنگونی جمهوری اسلامی ایران بیان كرد: جمهوری اسلامی ایران یك نظام مردمی است و به همین جهت اقدامات آنها آسیبی به كشور نمی‌زند.

این کارشناس مسائل سیاسی به سابقه فعالیت‌های گروه‌های تروریستی اشاره و بیان كرد: از ابتدای انقلاب شاهد فعالیت چپ‌ها مانند توده‌های فدایی خلق علیه انقلاب اسلامی در قالب فعالیت‌های تروریستی بودیم و امروز همچنان این گروه‌ها به علاوه گروه‌های دیگر به روش‌های مختلف این اقدامات را ادامه می‌دهند.

وی با اشاره به اقدامات تروریستی گروه تندر به سركردگی جمشید شارمهد اظهار كرد: این افراد یك گروه سلطنت طلب هستند كه سال ۸۳ تشكیل شد. آنها فكر می‌كردند خود یا حامیانشان می‌توانند نظام را ساقط كنند و جمشید شارمهد مدعی بود در حفاظت كامل اف بی آی قرار دارد و هرگز جمهوری اسلامی نمی‌تواند به او دسترسی داشته باشد ما در نهایت شاهد بازداشت و دستگیری او هستیم.

اسلامی از حمایت آلمان از جمشید شارمهد گفت و بیان كرد: این حمایت ناشی از تابعیت آلمانی شارمهد است و این اقدامات در تداوم اقدام انگلیس علیه ایران پس از اعدام جاسوس خود است. اعدام این افراد باعث از بین رفتن سرمایه‌های دشمنان می‌شود زیرا همین گروه تندر دارای تجهیزات رسانه‌ای رادیویی و تلویزیونی بود.

وی با بیان اینكه گروه تندر ۲۳ اقدام علیه ملت ایران انجام داد، اظهار كرد: تعدادی از این اقدامات توسط نیروهای امنیتی قبل از رخ دادن حادثه‌ای كشف شد اما در نهایت پنج اقدام این گروهك موثر بود كه یكی از آنها انفجار در حسینیه سیدالشهدا است كه ۱۴ شهید و ۲۱۵ مجروح نتیجه آن اقدام جنون آمیزشان بود كه خودشان به صراحت به آن اعتراف كردند.

اسلامی با تصریح بر اینكه گروه تندر و شخص جمشید شارمهد از جهالت جنگ نرم به جنگ سخت كشیده شدند گفت: از یك زمانی به بعد این گروه به اقدامات رسانه‌ای و تبلیغی بسنده نكرد و دست به اقدامات تروریستی زد كه مجموعه اقدامات آنها نشان می‌دهد قصد داشتند تروریسم ضد دینی را تئوریزه كنند.

این كارشناس مسائل سیاسی با اشاره به توهامات جمشید شارمهد و گروه تروریستی وابسته به آن برای سرنگونی جمهوری اسلامی ایران تصریح كرد: جمهوری اسلامی ایران یك نظام مردمی است كه از پشتوانه‌ای قوی برخوردار است و به همین جهت اقدامات این گروهك‌های تروریستی آسیبی به نظام و كشور نمی‌زند و تنها سبب می‌شود خودشان به هدر بروند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: