کد خبر: ۳۷۲۲۲
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۱
هشدار شدیداللحن فرمانده‌کل سپاه خطاب به اروپایی‌ها:
فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ‌خطاب به اروپایی‌ها گفت: دامنه تحمل ملت ایران هم حد و حدودی دارد، اروپایی‌ها با داشتن نفت و امنیت زنده هستند، باید مراقب باشند و خودشان را به خطر نیندازند.

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی در همایش کاروان‌های راهیان نور که با حضور جمعی از فرماندهان سپاه‌های استانی و استانداران کشور در اردوگاه شهیده مریم فرهانیان آبادان برگزار شد، با ابراز اینکه "امروز در ماجرای جنگ اوکراین با اتهام‌زنی برای ما غوغا به‌پا کردند"، افزود: اما همین اروپا باید به تاریخ رفتار خودش در دوران دفاع مقدس نگاه کند، هنوز تاول روی پوست بدن رزمندگان ما مانده است، چه‌کسی زرادخانه‌های شیمیایی عراق را پر کرد؟ این اروپایی‌ها بودند که سلاح شیمیایی را در جنگ در اختیار عراق قرار دادند و جوانان ایرانی را با آن شرایط دردناک شهید یا راهی بیمارستان‌ها کردند.

سردار سلامی تصریح کرد: شما آلمانی‌ها که حامی اصلی این جریان بودید و شما انگلیسی‌ها و فرانسوی‌ها که تجهیزات جنگی دادید، انگلیسی‌ها سیستم دفاعی عراق را سر و سامان می‌دادند و آمریکایی‌ها همه را در حمایت از صدام و مقابل ما بسیج کردند، اینها جریان نفت ما را مورد حمله قرار می‌دادند، اگر جوان ایرانی این تاریخ را نداند فکر می‌کند که مقام‌های اروپایی که شیک لباس می‌پوشند و شیک حرف می‌زنند، واقعیت آنها نیز همین است.

وی خاطرنشان کرد: در طول تاریخ از بیش از 100 سال گذشته در ایران شاه تعیین و تبعید می‌کردند و قحطی در کشور ما راه انداختند و میلیون‌ها نفر را قتل‌عام کردند، جوان ایرانی باید این را بداند، تمام فراری‌ها و همه مقامات گروه‌های سیاسی تجزیه‌طلب، جنایتکاران جنگی تاریخ و تروریست‌ها، همه اینها اروپا را به میدان جنگ علیه جمهوری اسلامی ایران تبدیل کردند، از همان موقع تا الآن نجابت به‌خرج دادیم، حتی برد سلاح‌هایمان را به‌گونه‌ای تنظیم کردیم که اروپا تهدید نشود، اروپا در حال گرفتن نفت از خلیج فارسی است که امنیتش را ما تأمین می‌کنیم، این را جوان ایرانی و مقام اروپایی باید بداند که از هیچ کدام از ابزارهای خود علیه آن‌ها استفاده نکردیم اما آنها از تمام ابزار خود علیه ما استفاده کردند.

وی اضافه کرد: رسانه‌های خودشان و رسانه‌هایی که در دیگر کشورها هستند کاملاً رسمی و به‌زبان فارسی از براندازها حمایت می‌کنند و به آنها امکانات و سلاح می‌دهند، در دفاع مقدس در همین سرزمین، گلوله‌های توپ اینها بر زمین فرود می‌آمد، اروپا در تحریم اقتصادی ملت ما پیشگام است در حالی که ما می‌توانستیم با اهرم‌های اقتصادی که داریم یک نبرد اقتصادی بزرگ را علیه آنها آغاز کنیم، نبردی که تحمل آن را ندارند.

سردار سلامی عنوان کرد: ما می‌توانیم برد سلاح‌هایمان را افزایش دهیم ولی این کار را نکردیم، چرا از این خویشتن‌داری سوءاستفاده می‌کنند؟ مگر ملت ایران چقدر صبر دارد؟ این را در جنگ تحمیلی نیز می‌توان دید، به این‌ها می‌گوییم بیشتر از این ادامه ندهند، خویشتنداری کنند و آرام باشند، دامنه تحمل ملت ایران هم حد و حدودی دارد، اروپایی‌ها با داشتن نفت و امنیت زنده هستند، باید مراقب باشند و خودشان را به خطر نیندازند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: