کد خبر: ۳۷۲۱۹
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۱
قائم مقام دبیرکل حزب موتلفه اسلامی:
ترقی با انتقاد از عدم توجه بدنه دولت به سخن کارشناسان: بسیاری آمادگی دارند به دولت کمک کنند، اما متأسفانه مشاهده می‌کنیم بدنه دولت حاضر به کسب مشورت هم نیست. در حال حاضر چند روز است عده‌ای از کارشناسان که پیشنهادات سازنده‌ای برای مهار قیمت دلار دارند، از این‌رو آنها را به مدیر کل ارزی بانک مرکزی معرفی کرده‌ایم تا بتوانند دقایقی کوتاه با آنها حرف بزنند، اما متأسفانه در بانک مرکزی حتی حاضر به شنیدن تلفنی پیشنهاد این کارشناسان نیستند لازم است مسئولین اقتصادی دولت ذهن خود را باز کرده و نظرات نخبگان و دلسوزان جامعه را بشنوند، یک نشست مشورتی تشکیل بدهند و با یک عقل جمعی برای مقابله با این جنگ اقدام کنند درست است دشمن در جنگ اقتصادی با ایران انواع و اقسام توطئه‌ها را برای مقابله با رشد کشور بکار گرفته، ولی اقتضا می‌کند دولت برای طراحان این جنگ اقتصادی، فرماندهان قوی که از فهم و تجربه بالایی برخوردار بوده و راهکارهای مؤثر برای پیروزی در این جنگ را می‌دانند، استفاده کند
قائم مقام دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: انشاالله توصیه‌های مقام معطم رهبری به دولت و مسئولین اقتصادی کشور مورد توجه جدی قرار بگیرد، زیرا قطعاً نرخ فعلی ارز جواب حضور مردم در ۲۲ بهمن نیست.
حمید رضا ترقی در گفتگو با مهر با اشاره سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای مجلس خبرگان در خصوص اینکه نوبت مسئولین است، وظایف خود را در برابر مردم انجام دهند، گفت: همان طور که مقام معظم رهبری در دیدار اخیرشان با اعضای خبرگان فرمودند و نیز از حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال استنباط شد، مردم وظیفه وفاداری و پشتیبانی خود را از نظام اسلامی و آرمان‌های انقلاب اسلامی به نحوه مطلوبی نشان دادند و موجب یاس و ناامیدی دشمن شدند. دشمنی که توطئه‌های متعدد علیه نظام اسلامی انجام داده است.
وی با اشاره به اینکه فشار گرانی و تورم بر اکثریت مردم ما سنگینی می‌کند، افزود: این اقبال و وفاداری مردم از آرمان‌های انقلاب علی رغم نارضایتی‌های آنان از وضعیت اقتصادی بوده است. نابسامانی‌هایی که در طول دهه گذشته در کشور ما پدید آمده و موجب کاهش قدرت خرید مردم شده است.
ترقی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با اعضای خبرگان رهبری این نکته را تأکید کردند که مردم وظیفه خود را بخوبی انجام دادند و امروز بار سنگین مسئولیت متقابل با مسؤلین اجرایی کشور است که برای قدردانی از همت و وفاداری مردم و در جهت حل مشکلات اقتصادی آنها تلاش کنند.
قائم مقام دبیرکل حزب موتلفه اسلامی خاطر نشان ساخت: همان طور که مشاهده می‌کنید متأسفانه علی‌رغم اینکه تلاش‌هایی از سوی دولت انجام شده و شیوه‌های گوناگونی برای مهار تورم و کاهش قیمت دلار و ارز به کار گرفته شده، اما شاهد افزایش روز به روز قیمت‌ها و نرخ دلار و کاهش ارزش پول ملی هستیم.
قائم مقام دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه با اشاره به سخنان چند سال اخیر رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: مقام معظم رهبری طی این چند سال بارها تاکید کردند که باید دولت‌ها در جهت افزایش پول ملی تلاش کنند و اجازه کاهش ارزش آن‌را ندهند؛ اما متأسفانه در این رابطه و در راهکارهای مسؤلین یک خلاقیت و ابتکار جدیدی مشاهده نمی‌شود تا شاهد کاهش نرخ ارز در کشور باشیم.
وی تأکید کرد: درست است دشمن در یک جنگ اقتصادی با ایران به‌سر می‌برد و انواع و اقسام توطئه‌ها را برای مقابله با رشد اقتصادی کشور بکار گرفته، ولی اقتضا می‌کند دولت برای طراحان این جنگ اقتصادی، فرماندهان قوی که از فهم و تجربه بالایی برخوردار بوده و راهکارهای مؤثر برای پیروزی در این جنگ را می‌دانند، استفاده کند.
حمید رضا ترقی با انتقاد از عدم توجه بدنه دولت به سخن کارشناسان بیان کرد: بسیاری آمادگی دارند در این زمینه به دولت کمک کنند، اما متأسفانه مشاهده می‌کنیم بدنه دولت حاضر به کسب مشورت هم نیست. در حال حاضر چند روز است عده‌ای از کارشناسان که پیشنهادات سازنده‌ای برای مهار قیمت دلار دارند، از این‌رو آنها را به مدیر کل ارزی بانک مرکزی معرفی کرده‌ایم تا بتوانند دقایقی کوتاه با آنها حرف بزنند، اما متأسفانه در بانک مرکزی حتی حاضر به شنیدن تلفنی پیشنهاد این کارشناسان نیستند.
این کارشناس سیاسی ادامه داد: اگر دولت از ظرفیت‌های مشورتی نخبگان جامعه استفاده نکند و فقط بخواهد به عقل خود تکیه داشته باشد. به نظر می‌رسد اینگونه مشکلات مردم افزایش پیدا می‌کند؛ لذا مسئولین اقتصادی دولت لازم است ذهن خود را باز کرده و نظرات نخبگان و دلسوزان جامعه را بشنوند. در این زمینه یک کنفرانسی مشورتی تشکیل بدهند و با یک عقل جمعی برای مقابله با این جنگ  اقدام کنند.
قائم مقام دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اظهار داشت: باید گفت عدم پاسخگویی به این ملت وفادار موجب نارضایتی بیشتر مردم خواهد شد و این به ضرر سرمایه اجتماعی مردم و نیروهای انقلاب تمام خواهد شد.
ترقی با اشاره به افزایش نرخ دلار تأکید کرد: امیدوار هستیم انشاالله توصیه‌های مقام معظم رهبری به دولت و مسئولین اقتصادی کشور مورد توجه کافی قرار بگیرد، زیرا قطعاً ارز ۵۸ هزار تومانی جواب حضور مردم نیست بلکه در واقع بی‌اعتنایی به حضور مردم در ۲۲ بهمن است.
گفتنی است مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای خبرگان در روز پنجشنبه ۴ اسفند ماه ۱۴۰۱ در بخشی از سخنانشان با اشاره به راهپیمایی ۲۲ بهمن، فرمودند: حضور مردم، حجت الهی را بر ما مسئولان و علما تمام کرده است و اینکه فقط به این ثروت ملی افتخار کنیم، کافی نیست، بلکه باید این ثروت را مستمراً حفظ و زیاد کنیم و به وظایف خود در این زمینه عمل کنیم.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: