کد خبر: ۳۷۲۱۷
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۴
خاتمي و اصلاح ‌طلبان بايد بدانند با پاك كردن حافظه تاريخي ملت نمي‌شود با «دوقطبي‌سازي موهوم» مسير تاريخ انقلاب اسلامي را به ستم و استبداد گذشته منحرف كرد. اگر باج دادن به دشمن یک راه حل بود در سه دولت یاد شده اصلاح طلبان حتما جواب می داد.به عزم، اراده ، قدرت و صدای ملت در 22 بهمن امسال احترام بگذارید.

محمدكاظم انبارلويي

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی

محمد خاتمي، رئيس‌جمهور پيشين كشورمان طي بيانيه در كنگره حزب مردم‌سالاري از يك دوقطبي موهوم پرده‌برداري كرده و بدون اين‌كه بگويد قطب سوم چه راه‌حلي براي مشكلات كشور دارد پيام را رها كرده است.

او مي‌گويد:« يك قطب آنچه هست و جاري است خوب و دلخواه و حتي مقدس مي نمايد و قطب ديگر راهي جز براندازي نمي‌بيند.و ايستادن در قطب راه خردورزي و دورانديشي را بسته‌اند . آنچه هست جمهوري اسلامي است. منتها يكي مي‌گويد ؛ بايد آن را به هر قيمتي نگاه داشت ، ديگري مي‌گويد بايد به هر بهايي آن را برانداخت. جمهوري اسلامي اينك در غربت و عزلت و ابهام‌آلود خود به سر مي‌برد.»

يك سياستمدار وقتي وارد حوزه روشنگري مي شود بايد يا «خبر» از يك واقعيت سياسي بدهد يا براساس عقل و منطق و داده‌هاي خبري «تحليل» درستي از آنچه اتفاق مي‌افتد را ارائه بدهد. آنچه آقاي خاتمي از فهم خود از اوضاع ايران و جهان بيرون از ذهن خود ارائه مي‌دهد مبتني بر «خيال» و «وهم» است و نشاني ازواقعيت نه در «خبر» و نه در «تحليل» دارد.

اين كه او مي‌گويد يك قطب آنچه هست و جاري است را خوب و دلخواه و حتي مقدس مي‌داند، يك حرف نادرست و خلاف واقع است هيچ سياستمدار و مسئولي هرگز به آن تفوه نكرده است. حتي اينكه قطب ديگر مي‌گويد به هر بهايي بايد جمهوري اسلامي را برانداخت هم واقعيت ندارد. مخالفان نظام، طاقت يك سيلي را ندارند چه رسد به اينكه براي براندازي بخواهند جان خود را فدا كنند.

پس اين تصويرسازي موهوم در ذهن مبارك آقاي خاتمي چه فايده‌اي دارد؟ او چه واقعيتي را مي‌خواهد پنهان كند.

صورت مسئله واقعي مسائل ايران چيست كه او اصرار دارد از آن فاصله بگيرد؟ صورت مسئله اين است يك ملت به رهبري امام (ره) اراده كرد مستقل، آزاد و وفق احكام الهي و قرآني زندگي كند. آمريكا و اذنابش در جهان و منطقه در برابر او ايستادند و نمي‌خواهند اين اتفاق، شكل عملي به خود بگيرد.

ملت در پاسخ به نداي آزادي‌خواهي و استقلال‌طلبي و عزت‌جويي امام (ره) به ميدان آمدند و بهاي استقلال و آزادي را با خون فرزندان پاك و سرافراز خود دادند . انقلاب اسلامي ايران كم‌هزينه‌ترين انقلاب چه به لحاظ انساني و چه به لحاظ مادي نسبت به ديگر انقلاب هاي جهان بود.

اشكال فهم آقاي خاتمي در تحليل اوضاع ديروز و امروز و فرداي انقلاب اين است كه او دوقطبي «حق و باطل» ، «توحيد و شرك» ، «آزادي و اسارت» ، «استقلال و وابستگي» و «عزت و ذلت» را با حذف دشمن اصلي يعني آمريكا نمي‌خواهد ببيند و انكار مي‌كند و در پيام خود حاضر نشده است يك كلمه از مظالم آمريكا علیه ملت سخن بگويد. به جاي اين حقيقت و واقعيت روشن يك دوقطبي جعل مي‌كند كه در عالم واقع وجود ندارد. اين تحريف واقعيت تاريخي ايران در پيام او به جايي مي رسد كه مي‌‌گويد، «جمهوري اسلامي در غربت و عزلت و ابهام‌آلود خود به سر مي‌برد.»؟!آقای خاتمی نباید مصداق این کلام رهبری باشد که فرمود:« کسانی که شخصیتشان ویران است،شرایط را ویران می بینند.»

آمريكا و اذنابش در منطقه 44 سال است عليه ملت ايران و جمهوري اسلامي توطئه مي‌كنند و همه قدرت خود را به كار گرفته تا ايران را شكست دهد نتوانسته است اين چه عزلت و غربتي است كه از اتاق جنگ آمريكا و اروپا سخن از بسط و توسعه امپراطوري ايران در منطقه و جهان است و به التماس افتاده‌اند و دستور مذاكرات با تهران را محدود كردند، فعاليت‌هاي هسته‌اي ، قدرت منطقه‌اي و قدرت نظامي قرار داده‌اند.

اين چه عزلت و غربتي است كه مشت آهنين ايران از يمن گرفته تا لبنان ، سوريه ، عراق و افغانستان بر سينه و سر آمريكا سنگيني مي‌كند، دشمن آن را مي‌بيند اما آقاي خاتمي آن را حاضر نيست ببيند.

حالا با اين «دوبيني» و «دوقطبي سازي» آقاي خاتمي چه بايد كرد و چه راه‌حلي وجود دارد. به نظر مي‌رسد آخرين راه حل و راه چاره را بايد از يكي از اصلاح‌طلبان صادق شنيد كه هفته گذشته گفت : «اگر نخواهيد به خارجي باج بدهيد بايد به داخلي امتياز بدهيد . يكي را انتخاب كنيد نمي‌توانيد بگوييد نه به خارجي امتياز مي‌دهيم و نه به داخلي»!!

راه‌حل برون رفت از دوقطبي از ديدگاه اصلاح‌طلبان «باج‌دهي» به دشمن است اگر آن را هم نپذيرفتيد باج را به كسي بدهيد كه مي‌گويد به دشمن بايد باج داد!!

كارنامه اصلاح‌طلبان در دولت‌هاي گذشته همين منطق بوده است. نتيجه‌ اين باجي كه در دولت هاشمي، خاتمي و روحاني به دشمن در حوزه هسته‌اي و حوزه‌هاي ديگر داده شد چه بود؟!

آقاي خاتمي و اصلاح‌طلبان بايد به اين سؤال پاسخ دهند كه آيا جمهوري اسلامي را با باج‌دهي به دشمن مي‌شود اداره كرد. آيا منطق امام (ره) در پديداري انقلاب اسلامي در ايران و جهان اين بود؟!

آقاي خاتمي به اين سؤال هم پاسخ دهد چرا در پيام‌هاي خود هيچ تكيه‌اي به كلام امام (ره) ندارد و از همه مهمتر كلمه اي از مظالم آمريكا در پيام‌هاي او ديده نمي ش ود؟!

خاتمي و اصلاح ‌طلبان بايد بدانند با پاك كردن حافظه تاريخي ملت نمي‌شود با «دوقطبي‌سازي موهوم» مسير تاريخ انقلاب اسلامي را به ستم و استبداد گذشته منحرف كرد.

اگر باج دادن به دشمن یک راه حل بود در سه دولت یاد شده اصلاح طلبان حتما جواب می داد.به عزم، اراده ، قدرت و صدای ملت در 22 بهمن امسال احترام بگذارید.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: