کد خبر: ۳۷۲۰۰
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۹
سخنگوی وزارت خارجه:
سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص انتقال شبکه اینترنشنال از انگلیس به آمریکا گفت: «ماجرای مطرح شده در خصوص انتقال این شبکه از انگلیس به آمریکا، یک خیمه شب بازی و اقدام نمایشی جدید و تقسیم کار میان سرویس‌های اطلاعاتی چند کشور است.»

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال تسنیم مبنی بر فعالیت شبکه اینترنشنال علیه ایران و انتقال این شبکه تروریستی به واشنگتن گفت: تحولات مرتبط با شبه رسانه تروریستی اینترنشنال نشان می‌دهد این شبکه توسط سرویس‌های اطلاعاتی چند کشور مشخص از جمله انگلیس حمایت و مدیریت می‌شود.

وی در خصوص کارکرد این شبه رسانه گفت: کارکرد و عملکرد این شبه رسانه نیز حکایت از ایفای نقش آن به عنوان بازوی عملیاتی و حتی آموزشی برای تحریک و دامن زدن به اغتشاش و ناامنی و اقدامات ضد امنیتی در ایران و تریبون دادن به عناصر شناخته شده گروهک‌های تروریستی و تجزیه طلب بوده است و به همین دلیل و بر اساس مصادیق و اسناد متقن، این شبه رسانه در ردیف یک موجودیت تروریستی قرار گرفته است.

سخنگوی وزارت خارجه درباره انتقال این شبکه به آمریکا تاکید کرد: ماجرای مطرح شده در خصوص انتقال این شبکه از انگلیس به آمریکا، یک خیمه شب بازی و اقدام نمایشی جدید و تقسیم کار میان سرویس‌های اطلاعاتی چند کشور است.

وی ادامه داد: از نظر ما حتی در صورت انتقال این شبکه از لندن به آمریکا، چیزی از مسئولیت دولت‌های حامی و میزبان این شبه رسانه به خصوص دولت انگلیس در ارتباط با فعالیت‌های تروریستی، تجزیه طلبانه و ضد ایرانی آن کاسته نمی‌شود.

کنعانی با اشاره به نقش شبکه اینترنشنال در اغتشاشات اخیر ایران گفت: بویژه نقش آتش افروزانه این شبه رسانه در اغتشاشات ماه‌های اخیر علیه مردم ایران، اقدامات مجرمانه شناخته شده‌ای است که موجب مسئولیت حقوقی، قانونی و بین‌المللی برای آن و میزبان و حامیان پیدا و پنهان آن شده و جمهوری اسلامی ایران آن‌ها را تحت پیگرد حقوقی و قانونی قرار داده و استمرار خواهد داد.

سخنگوی وزارت خارجه تصریح کرد: به دولت ایالات متحده آمریکا موکدا توصیه می‌کنیم که متوجه کلیه مسئولیتهای حقوقی- بین‌المللی خود در میزبانی از یک شبه رسانه خشونت طلب و تروریستی باشد. بدون تردید جمهوری اسلامی ایران تمامی حقوق خود را برای پیگیری‌های آتی محفوظ می‌داند و اقدامات مقتضی را معمول خواهد داشت.

به گزارش تسنیم، شبکه تروریستی اینترنشنال که مرکز فعالیت آن در لندن است شرایط جدیدی را تجربه می‌کند؛ کارکنان این شبکه بعد از تحولات اخیر و توقف حمایت‌های مالی، سیاسی و معنوی از سوی شبکه پشتیبان با مشکلات جدیدی مواجه شده‌اند.

شبکه اینترنشنال گفته است که می‌خواهد برای ادامه فعالیت بولتن خبری خود را به واشنگتن منتقل کند و برخی دیگر پیشنهاد ریاض را به آنها داده‌ و گفته‌اند ممکن است سرنوشت لندن در واشنگتن برای‌شان تکرار شود چون تاریخ مصرف این شبکه حداقل 2 ماه است که منقضی شده است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: