کد خبر: ۳۷۱۶۱
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۱
نامه میرسلیم به رئیس جمهور
سید مصطفی میرسلیم نماینده مردم تهران در مجلس و رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در آستانه سفر رییس جمهور به چین، در نامه ای به حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، نکاتی را متذکر شد.

متن کامل نامه به این شرح است:

حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای حاج سیدابراهیم رئیسی دامت برکاته

رئیس محترم جمهوری

با سلام و با تبریک سالگرد ایام فجر انقلاب شکوهمند اسلامی، به استحضار می‌رساند:

اکنون که جناب‌عالی در رأس هیأتی بلندپایه به¬منظور توسعۀ مناسبات به کشور چین عزیمت می¬فرمایید، برای جناب‌عالی و هیأت همراه آرزوی توفیق و سفری پر برکت می¬کنم.

البته توسعۀ مناسبات با کشورهایی که در دورۀ تحریم¬های ظالمانۀ غرب و در رأس آنها آمریکا، به نحوی با میهن عزیزمان همراهی کرده¬اند، اقدامی است عقلائی و مبتنی بر مصلحت؛ اما موضوعی که باعث نگرانی دوستداران نظام و هر آن¬که ذره¬ای به این آب و خاک و پیشرفت کشور و خروج از مشکلات اعتقاد یا علاقه دارد شده، نادیده گرفتن و یا تحقیر کردن توانمندی¬های علمی و فنی صنعتگران و ظرفیت¬های داخلی کشور است با مطرح کردن عناوین واهی و ارائۀ چهره¬ای غیرمنطقی از مطالبات اجتماعی و نیازهای کشور در قالب مفاهیم و تعابیری نظیر:

- توسعۀ مناسبات با کشورهای دوست،

- شکست دادن تحریم¬های غرب،

- فقدان ظرفیت تولیدات داخلی،

- نیاز مبرم و فوری به فلان محصول صنعتی یا غذایی،

- در مضیقه بودن مردم،

- معطل ماندن کشور؛

در اکثر این موارد چشم دوختن به درآمدهای حاصل از فروش نفت خام و سوء تدبیر اجرایی و مدیریتی، در پی عدم برنامه¬ریزی، و در برخی از موارد انگیزۀ انتفاع از فرایند واردات و حتی طمع ویژه‌خواری به اشکال مختلف آن، مبنای موضع‌گیری و سپس اتّخاذ تصمیم می‌شود. در این میان، تولیدکنندگان باتجربه داخلی که بخصوص در ایام تحریم¬ها علی‌رغم موانع و کمبودها، همواره تکیه¬گاه¬ اصلی دولت و پناه ملت شریف ایران بوده‌اند و نیز کلیۀ آگاهان در حوزۀ صنایع و مطلع از توانمندی¬های ایران اسلامی، با بهت و افسوس نظاره¬گر این قبیل تضییع فرصت‌ها براثر اقدامات توجیه‌گرایانه یا سطحی و شتابزده در بدنۀ دولت و نهادهای خصوصی¬ زیر نظر دولت‌اند.

ازاین‌رو، ضمن هشدار به کسانی که برخلاف مصالح ملی و تدابیر ابلاغی مقام معظم رهبری در امر تولید و تأکیدات جناب‌عالی در این زمینه در ابتدای سال جاری، سعی می کنند با اصرار بر واردات و نه تکیه بر قابلیت‌های اثبات‌شدۀ کشور، بر تنور واردات بدمند، از جناب‌عالی تقاضا می کنم که در سفر پیش¬رو تمهیدی بکارگیرید تا از توافقات و تفاهماتی که برخلاف تدابیر و سیاست¬های یادشده ‌باشد، جلوگیری شود.

البته برای این‌جانب و مطلعان از اوضاع کشور عزیزمان بسیار شگفت¬آور و تاسف‌انگیز است که شاهد تشویق و حتی مسابقه¬ای خطرناک در نهادهای دولتی و غیردولتی در زمینۀ واردات انواع تجهیزات و محصولات و تبلیغات اغواگرانه رسانه‌ای به پشتیبانی از واردات باشیم! این¬گونه حرکات، جفا به توانایی‌های میهن عزیزمان و قابلیت‌های تولیدکنندگان داخلی است.

متذکر می¬شوم که هرگونه تعهد شرکت¬های دولتی و غیردولتی، در مسیری برخلاف مصالح ملی و سیاست¬های کلی ناظر بر امر تولید، علاوه بر خسارات جبران¬ناپذیر به صنعت، کاهش درآمد ناخالص ملی، افزایش تورم، کاهش ارزش پول ملی و کاهش اشتغال و تبعات خطیر آن، امری نابخشودنی و حقیقتاً به معنای پشت کردن به اهداف مهم اقتصادی جمهوری اسلامی است؛ امیدوارم با اشراف جناب‌عالی برمصالح کشور از بروز چنان خساراتی جلوگیری قطعی صورت گیرد.

با تشکر

سیّدمصطفی میرسلیم

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: