به‌روز شده در: ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۷۱۵۰
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۲
مجید اکبری
میرحسین موسوی، از سران فتنه88  که هم اکنون در حصر خانگی به سر می برد ، در پی اغتشاشات و ناآرامی‌ها و اعتراضات اخیر طی بیانیه‌ای مدعی شده است که باید به آرا و نظر مردم بازگشت و لازمه ی این کار را برگزاری رفراندوم برای تغییر قانون اساسی و تشکیل مجلس مؤسسان برای تدوین قانون اساسی جدید دانست، او بدون کوچکترین اشاره به جنایات صورت گرفته توسط اغتشاشگران، حرکت  آنان را «جنبش پاک» خواند. در همین راستا و تنها یک روز پس از این بیانیه  که میر حسین در آن رسماً عبور از نظام جمهوری اسلامی ایران را کلید زده بود، محمد خاتمی هم بیانیه ای صادر کرد و ضمن زیر سؤال بردن ساختار‌های قانونی نظام اسلامی، ازجمله شورای نگهبان قانون اساسی، مجلس خبرگان رهبری، مجمع تشخیص مصلحت نظام و نهاد‌های نطامی، خواستار تجدید نظر در این ساختار‌ها شده است . 
 
میرحسین و خاتمی در سال 88 ادعا کرده بودند که در انتخابات تقلب صورت گرفته است و مردم را حضور در خیابان ها و ایجاد آشوب و اغتشاش دعوت کردند ، ادعایی که هیچ گاه ثابت نشد و نتیجه ی آن ادعا تنها مرگ بسیاری از جوانان کشور و افزایش تحریم ها از سوی مدعیان غربی بود. هرچند خاتمی در محافل خصوصی چند بار اعتراف کرده بود که تقلبی اتفاق نیفتاده است اما آنقدر جرأت و حریت نداشت که همین واقعیت را به مردم بگوید. 
اصلاح طلبان و شخص خاتمی و میر حسین موسوی در فتنه ی 88 ثابت کردند تنها زمانی به رای مردم احترام می گذارند که که نتایج دلخواه آنان خروجی صندوق‌های رأی باشد. 
درواقع این جریان ، تا زمانی که قدرت‌ را در دست دارند ، مدافع وضع موجود هستند و به رای مردم احترام می گذارند و در زمانی که از آن خارج شدند .بر کرسی روشنفکری تکیه می‌زنند و مخالف وضع موجود می‌شوند و در این زمان دیگر رای مردم اهمیت و اعتباری برای آنان ندارد. 
واقعیت مسئله این است که دشمن برای ایجاد اجماع در بخش های مختلف جامعه علیه حاکمیت، به شدت شکست خورد. خاتمی و موسوی هم که خود را مردگان سیاسی می بینند تلاش دارند تا از این طریق برای خود اعتبار کسب کنند تا شاید بتوانند دوباره نام خود را مطرح کنند.
برچسب ها: موتلفه ، مردگان ، سیاسی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: