به‌روز شده در: ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۴
logo
تازه های سایت
تعجب نماینده ترکیه از جایگاه زنان در ایران قانون جوانی جمعیت شکست نخورده است آمریکا پا پس کشید بانک مرکزی: رشد نقدینگی آذرماه کاهش یافت بازداشت مشاور مولوی عبدالحمید از صهیونیستها فاصله بگیرید شهروندان سه شهر در انتظار کالابرگ یک فریم ایران‌ستیزی در نروژ اقتصاد رژیم صهیونیستی در معرض فروپاشی است توقیف ۵ شناور با ۴۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق صهیونیست‌ها به حالت آماده‌باش درآمدند اوکراین آزمایشگاه تسلیحات غربی سال خونین در سرزمین‌های اشغالی اظهار نگرانی رئیس سابق تروریست‌های سنتکام
کد خبر: ۳۶۷۰۶
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۰
جام جهانی زیر سایه سیاست :
با درنگ کوتاهی از روزهای گذشته جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر به این واقعیت می رسیم که هیچ عرصه ای به اندازه ورزش آلوده به سیاست نیست وشعار جدایی ورزش از سیاست شعاری توخالی و پوچ است!

محمدرضا تهرانی

رئیس کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی

با نزدیک شدن به زمان این رویداد بزرگ جهانی رسانه های غربی- صهیونیستی به پرچمداری شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان معاند بی.بی.سی،ایران نشنال و.... تصاویر ناخوشایندی از حوادث و اغتشاشات اخیر کشور در ذهن ما ایجاد کردند ودر این راستا شایعاتی مبنی بر اخراج تیم ملی فوتبال کشورمان از جام جهانی قطر منتشر کردند ودولت هایشان هم به این مساله دامن زدند ،اما با تمام این تلاش‌های مذبوحانه نتوانستند مانع حضور تیم ملی جمهوری اسلامی ایران ازاین مسابقات شوند.

پس از شکست مفتضحانه این پروژه شوم، مجددا رسانه های معارض و معاند غربی- صهیونیستی و گردانندگان آن کمپین گستاخانه پروژه تحریم سرود ملی کشورمان را در دستور کار خود قرار داده اند! وتوجیه بی شرمانه آنان این بود که خواندن سرود باعث تقویت روحیه واعتماد به نفس بیشتری شده وسبب ایجاد شادی وهمبستگی ملی خواهد شد و در چنین اوضاع و احوالی نباید به آن ها اجازه خواندن سرود واین خوشحالی راداد! بنابراین با همه توان روی ناامید کردن بازیکنان و علاقه مندان ورزش متمرکز شدند.

علت تاثیر این ترفند ناجوانمردانه دشمن در بازی نخست برابر انگلیس به دلیل ضعف درونی ما بود! متاسفانه در این بین تعدادی به ظاهر روشنفکر، هنرمند وبرخی ورزشکار و مربی فریب خورده وقتی که دیدنددشمن دنبال عملیات روانی والقای ناامیدی وسلب آرامش تیمی از ملی پوشان کشورمان در مسابقات مهمی مثل جام جهانی هستند با آنان هم‌صدا شدند و همراهی کردند!

معارضان و معاندان از این شکاف و ضعف های داخلی ما برای تأثیرگذاری تحریم سرود تیم ملی در فکر وذهن بازیکنان بهره برداری کردند وبه اهداف شوم و پلید خود رسیدندواین در حالی است که هیچ کشوری باهر بهانه ای سرود ملی کشور خود را تحریم نمی کند.

ملی پوشان فوتبال کشورمان وقتی دیدند که مردم ما باختن و شکست های سنگین در صحنه‌های جهانی را می توانند تحمل کنند، اما بی تفاوتی و بی توجهی به هويت ملی و

تاریخی خود را هرگز وبه هیچ وجه تحمل نخواهند کرد ، در بازی دوم برابر ولز از حالت انفعالی وبی اراده گی خارج شدند وبا وحدت و همدلی سرود پر افتخار کشورشان را خواندند و نتیجه این همدلی را به خوبی دیدندو توانستند بهترین نتیجه تاریخی را هم در جام جهانی رقم بزنند!

مسولین ورزش و فوتبال کشورمان باید بدانند: فوتبال درایران نه یک مقوله ورزشی بلکه یک حقیقت هويت بخش ، غیرت آور وشادی بخش است، بنابراین باید با یک برنامه مشخص وبرخورد قاطع و هوشمندانه برای ایران قوی بهره گرفت.


 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: