کد خبر: ۳۶۱۶۶
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۶
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر:
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه جهان استکبار و دشمنان برای از بین بردن انقلاب برنامه‌ریزی‌های مفصل دارند، گفت: برنامه دشمنان در سابق به صورت مقطعی بود، اما الان برنامه آنها لبالمرصاد هست و پروژه انگشت بر ماشه را دنبال می‌کنند و کوچک‌ترین زمینه‌ای برای تعرض به نظام پیدا کنند متعرض می‌شوند.

حجت الاسلام والمسلمین غلامعلی صفایی بوشهری صبح امروز در درس خارج فقه خود با اشاره به حوادث اخیر کشور، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران یک هدیه الهی به جهان بشریت به‌ویژه مردم ایران است و جهان استکبار به هیچ صورت راضی به وجود، بقا و پیشرفت این انقلاب نیست و هر روز برای انقلاب مشکلاتی ایجاد می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه جهان استکبار و دشمنان برای از بین بردن انقلاب برنامه‌ریزی‌های مفصل دارند که در این ۴۴ سال شاهد آن بوده‌ایم، افزود: برنامه دشمنان در سابق به صورت مقطعی بود، اما الان برنامه آنها لبالمرصاد هست و پروژه انگشت بر ماشه را دنبال می‌کنند و لذا کوچک‌ترین زمینه‌ای برای تعرض به نظام پیدا کنند، متعرض می‌شوند.

امام جمعه بوشهر ادامه داد: دشمنان برای هر برنامه‌ای که دارند، طراحی، فکر و نیروسازی می‌کنند و از یک مسئله‌ای که ایجاد می‌شود یک بحران بزرگ تولید می‌کنند و حتی ابعاد جهانی هم به آن می‌دهند.

وی ادامه داد: اینجاست که انسان باید بصیرت داشته باشد، هوشیار باشد و در منظومه انقلاب بر محوریت ولایت فقیه حرکت کند و به موقع در صحنه باشد، نه اینکه بعد از مدتی تازه بخواهد حرفی بزنند بلکه باید وظیفه شرعی و الهی خود رو به موقع انجام دهد.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری با بیان اینکه عالم یا فقیهی که تشخیص نمی‌دهد در شرایط کنونی وظیفه‌اش چیست باید در اصل اجتهاد او شک کرد، خاطر نشان کرد: عالم یا فقیهی که نمی‌داند جان مردم و ناموس مردم در خطر است و مملکت اسلامی را در معرض تجزیه قرار می‌دهند، نه تنها سکوت می‌کند، بلکه همراهی می‌کند، این در اصل بصیرت، اصل فهم، اصل درک و اگر ادعای اجتهاد دارد اصل اجتهاد او، مشکل دارد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اظهار کرد: جهان استکبار در فکر سوریه‌ای کردن ایران هستند، کدام عالم می‌تواند سکوت کند یا همراهی کند در قبال کسانی که این اندیشه را دارند.

حجت الاسلام والمسلمینصفایی بوشهری خاطرنشان کرد: این حوادث نه جدید هستند و نه تمام خواهد شد، تا آمریکا، اسرائیل، وهابیت، انگلیس و اذنابشان هستند این امور نیز خواهد بود، دشمن دشمنی می‌کند و این ما هستیم که باید با بصیرت، ولایتمداری و مجاهدت از نظام و انقلاب دفاع کنیم.

امام جمعه بوشهر تصریح کرد: من از جامعه روحانیت استان بوشهر تشکر می‌کنم که در همان قدم اول با بصیرت، ولایتمداری و مجاهدت این جریانات را محکوم کرده و می‌کنیم و در کنار مقام معظم رهبری و مردم انقلابی و عزیز ایران هستیم و از اصل نظام حمایت می‌کنیم.

وی افزود: امیدواریم مشکلاتی که در کشور در همه عرصه‌ها وجود دارد با تدبیر، مدیریت و مجاهدت مسئولین محترم برطرف شود و ان‌شاءالله این انقلاب به دست صاحب اصلی‌اش حضرت مهدی آل محمد(عج) نائل شود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: