به‌روز شده در: ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۱
logo
تازه های سایت
تحول در مجمع تشخیص مصلحت نظام بلاگر‌های قاچاق به میدان می‌آیند! همسایه بی‌چشم و رو بیمه‌ای که بعد از سرقت بانک ملی متقاضی پیدا کرد آموزش و پروش بدون سند 2030 رییس پلیس تهران: استفاده از نیرو‌های بسیج در گشت‌های ارشاد صحت ندارد سی‌ان‌ان : بدقولی‌های غرب ایران را به آغوش شرق فرستاد فاطمی امین: شاهد بازار سیاه گواهی اسقاط هستیم گره خوردن مذاکرات هسته ای به سفر رئیس جمهور ائتلاف تولید کنندگان روغنی‌ برای گران‌فروشی راز سرو صدای سلبریتی‌ها برای فوت مهسا امینی
ملکه الیزابت، بایدن و ترامپ نماد قهقرای تمدن غرب پیشنهاد حمام گروهی برای صرفه‌جویی انرژی در سوئیس خاشقچی مانع حضور محمدبن‌سلمان در تشییع ملکه اصلاح طلبان موافق گشت ارشاد چگونه امروز مخالف آن شدند؟ دولت بنزین را گران نمی‌کند سیاسی بازی آژانس ادامه دارد؟ نامه فیفا به فدراسیون فوتبال ایران؛ چرا پول ویلموتس را پرداخت نکرده‌اید؟ رسانه های سعودی: بخاطر مرگ مهسا تحریم های ایران را بیشتر کنید وزارت اقتصاد: رشد خلق پول توسط بانک‌ها ۵۷ درصد کاهش یافت مسکن نصف هزینه‌های تهرانی‌ها واکنش بانک مرکزی به خبر افزایش هزینه ارسال پیامک به مشتریان جزئیات قرارداد گازی ایران و روسیه
کد خبر: ۳۵۷۵۰
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۹
مسئول اجرایی كارگروه مد و لباس اظهاركرد: شناسه یكپارچه مد و لباس ایران (شیما) قبلاً فقط برای طراحان بود اما با توجه به تغییر رویكرد كارگروه مد و لباس پیرامون حوزه مدسازی در حال حاضر طراحی و تولید و واردات لباس هم مشمول سامانه شیما شدند.

سجاد لطفی با بیان اینكه شناسه یكپارچه مد و لباس ایران (شیما) برای اهالی طراحی و تولید پارچه و لباس یك شناسه شناخته شده‌ای است گفت: مصوبه اخیر این چتر را وسیع تر و گسترده تر كرد.

وی افزود: شناسه یكپارچه مد و لباس ایران (شیما) قبلاً فقط برای طراحان بود اما با توجه به تغییر رویكرد كارگروه مد و لباس پیرامون حوزه مدسازی در حال حاضر طراحی و تولید و واردات لباس هم مشمول سامانه شیما شدند.

مسئول اجرایی كارگروه مد و لباس خاطرنشان كرد: مصوبه اخیر با امضای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای همه دستگاه‌ها لازم الاجراست.

لطفی علت اصلی و فلسفه وجودی شناسه كالا را مقابله با كالای قاچاق عنوان كرد و گفت: ما در عرصه پوشاك هم سامانه شیما را متصل به شناسه كالا كردیم تا هم افزایی و همگرایی ایجاد شود.

وی با بیان اینكه كمیسیون ماده ۴ (كمیسیون شیما) در كارگروه ساماندهی مد و لباس از سالهای قبل هم وجود داشت اظهاركرد: دبیر كمیسیون، یك كارشناس فرهنگی اجتماعی سبك پوشش ایرانی اسلامی و یك كارشناس فنی طراحی و دوخت لباس نقش داوری و نظردهی را درمورد لباس‌ها ایفا می‌كنند.

مسئول اجرایی كارگروه مد و لباس با بیان اینكه شیما حداقل استانداردهای طراحی و تولید پارچه و لباس است گفت: علاوه بر رویكرد نظارتی و سلبی كارگروه، مصوبه اخیر برای طراحان و تولیدكنندگانی كه شناسه شیما را دریافت می‌كنند نیز یك حالت مشوق و صیانت بخشی دارد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: