به‌روز شده در: ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۱
logo
تازه های سایت
تحول در مجمع تشخیص مصلحت نظام بلاگر‌های قاچاق به میدان می‌آیند! همسایه بی‌چشم و رو بیمه‌ای که بعد از سرقت بانک ملی متقاضی پیدا کرد آموزش و پروش بدون سند 2030 رییس پلیس تهران: استفاده از نیرو‌های بسیج در گشت‌های ارشاد صحت ندارد سی‌ان‌ان : بدقولی‌های غرب ایران را به آغوش شرق فرستاد فاطمی امین: شاهد بازار سیاه گواهی اسقاط هستیم گره خوردن مذاکرات هسته ای به سفر رئیس جمهور ائتلاف تولید کنندگان روغنی‌ برای گران‌فروشی راز سرو صدای سلبریتی‌ها برای فوت مهسا امینی
ملکه الیزابت، بایدن و ترامپ نماد قهقرای تمدن غرب پیشنهاد حمام گروهی برای صرفه‌جویی انرژی در سوئیس خاشقچی مانع حضور محمدبن‌سلمان در تشییع ملکه اصلاح طلبان موافق گشت ارشاد چگونه امروز مخالف آن شدند؟ دولت بنزین را گران نمی‌کند سیاسی بازی آژانس ادامه دارد؟ نامه فیفا به فدراسیون فوتبال ایران؛ چرا پول ویلموتس را پرداخت نکرده‌اید؟ رسانه های سعودی: بخاطر مرگ مهسا تحریم های ایران را بیشتر کنید وزارت اقتصاد: رشد خلق پول توسط بانک‌ها ۵۷ درصد کاهش یافت مسکن نصف هزینه‌های تهرانی‌ها واکنش بانک مرکزی به خبر افزایش هزینه ارسال پیامک به مشتریان جزئیات قرارداد گازی ایران و روسیه
کد خبر: ۳۵۷۴۵
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۵
نماینده شهر قدس، شهریار و ملارد، به تشریح چرایی تشكیل دو استان تهران غربی و شرقی پرداخت و از بررسی‌های بیشتر این طرح در وزارت كشور خبر داد.

حسین حق وردی درباره ایده تبدیل پایتخت به سه استان گفت: این كار در حال بررسی مقدماتی و كارشناسی است.در شهرستان های غرب استان تهران خاصه بهارستان، رباط كریم، شهریار، قدس و ملارد، جمعیت انبوه و متراكمی ساكن هستند كه ساختار اداری موجود پاسخگوی مطالبات آن ها نیست.

وی با اشاره به ۱۷۳هزار نفر جمعیت دانش آموزی در شهریار، گفت: این اداره بزرگ ترین اداره آموزش و پرورش كشور است كه جمعیتی بالاتر از چندین استان دارد.

به گفته این نماینده مجلس تشكیلات اداری و بودجه ای این نهاد پاسخگوی جمعیت فعلی نیست. اما ظرف ماه های آینده زمان انتظارِ پاسخگویی در دادگستری این شهرستان از یك سال و نیم به مدت زمان بسیار كمتری كاهش یافته است.

وی از طرفی تاكید كرد تنها راهكار، ارتقای اداری نهادهای شهری است و یا این كه ادارات كل باید در شهرستان های غرب تهران، مستقر گردند.

پیش از این نیز ادارات كل كرج، به مردم ساكنِ غرب استان تهران خدمت رسانی می كردند و پس از تشكیل استان البرز بخش معدودی از ادارات كل در شهرستان شهریار مستقر شدند.

حق وردی همچنین بخشی از ۳۰۰ هزار تردد روزانه استان تهران را مربوط به مراجعات اداری دانست كه هرچه كاهش یابد، در روان شدنِ مسیرهای ترافیكیِ پایتخت موثر خواهد بود.از طرفی مباحث امنیتی و نظامی نیز مزید بر علت است كه در چند سال اخیر همین شهرستان های غربی وقایع ناخوشایندی را شاهد بوده است.

وی همچنین به سفر اخیر رئیس جمهور به این بخش از استان تهران اشاره كرد و گفت: این شهرستان ها باید بتوانند مسائل خود را حل و فصل كنند.

به گفته حق وردی تهران بالاترین درآمد مالیاتی را دارد كه باید صرف شهرستان های مربوطه شود. در حالی كه بسیاری مسئولان نمی دانند مشكلات شهرهای غرب استان تهران مشابه محروم ترین بخش های كشور است.

لذا اگر ارتقای اداری پیگیری شود، چنین معضلاتی -نظیر آب- حل و فصل خواهد شد. ایده طرح ایجاد دو استانِ تهران غربی و شرقی -با نام ۱۵ خرداد- نیز در اختیار وزارت كشور است و هدف حل مشكلات مردم خاصه در حوزه اداری است.

وی یادآور شد كه شهرهای غرب استان تهران در حال بدل شدن به كلان شهرهایی است كه اگر با ارتقای اداری مواجه نشود، مشكلات آن دوچندان شده و به همین دلیل رئیس جمهور دستور بررسی طرح مذكور را داده است.

حق وردی با اشاره به رشد اجاره بهای منازلِ تهران و كرج تاكید كرد كه سیل جمعیت به سمت شهرستان ملارد و شهریار در حركت است و لذا همه امكانات باید ارتقا یابد تا جوابگوی چنین جمعیتی باشد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: