به‌روز شده در: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۸
logo
کد خبر: ۳۵۴۱۶
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۳
دبیر حزب مؤتلفه اسلامی قزوین:
دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان قزوین گفت: یکی از جنایات آمریکا ترور سردار رشید شهید قاسم سلیمانی است که خود به‌عنوان برجسته‌ترین پرچمدار حقوق بشر بود، کسی که نابودی داعش وحشی را رقم زد، او برای اینکه ارزش انسان را اثبات کند دل به صحرای عراق و سوریه داد و با نیروهایش در مقابل این گروه وحشی آدمکش قرار گرفت و آن‌ها را نابود کرد. اما چنین انسانی را کشور مدعی حقوق بشر در یک کشور ثالث هدف حمله قرار می‌دهد و ترور می‌کند.
دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان قزوین گفت: یکی از جنایات آمریکا ترور سردار رشید شهید قاسم سلیمانی است که خود به‌عنوان برجسته‌ترین پرچمدار حقوق بشر بود، کسی که نابودی داعش وحشی را رقم زد، او برای اینکه ارزش انسان را اثبات کند دل به صحرای عراق و سوریه داد و با نیروهایش در مقابل این گروه وحشی آدمکش قرار گرفت و آن‌ها را نابود کرد. اما چنین انسانی را کشور مدعی حقوق بشر در یک کشور ثالث هدف حمله قرار می‌دهد و ترور می‌کند.

محمدحسین شفیعی‌ها در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: حادثه ۱۲ تیر توسط کسانی اتفاق افتاد که خودشان مدعی رعایت حقوق بشر هستند و در شعارها و تبلیغاتشان فریاد می‌زنند، اما از آن مهم‌تر سکوت مجامع بین‌المللی و کشورهای غربی و پیشرفته‌ای است که مدعی حقوق بشر هستند؛ اما هیچگاه حاضر به محکومیت چنین رفتارهایی نشدند.

وی افزود: در خصوص رویداد تلخ ۱۲ تیر که یادآور حمله وحشیانه ناو آمریکایی در خلیج‌فارس به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی است که باعث به شهادت رسیدن تعداد زیادی از هموطنانمان شد. علی‌رغم تلخی آن حادثه که هیچگاه فراموش نمی‌شود، یکی از مظاهر جدی و برجسته نقض حقوق بشر توسط دنیای غرب است.

شفیعی‌ها ادامه داد: آمریکا در طول دوران سلطه‌ای که بر دنیا داشته با توان رسانه‌ای و تبلیغات گسترده‌ای که برای خودش ایجاد کرده به‌نوعی یک چهره ظاهرپسند و حقوق بشری از خودش نشان می‌دهد اما در عمل آن طور که نشان می‌دهد نیست. یکی از نکات بسیار مهمی که در حادثه انقلاب اسلامی می‌توان از آن به نیکی یاد کرد؛ رسوا کردن چهره تمدن غربی و تمدن آمریکایی است که مدعی است امروز میراث‌دار فرهنگ بشر است.

وی بیان کرد: حادثه حمله ناو جنگی به هواپیمای مسافربری ادعاهای دروغین استکبار را مبنی بر رعایت حقوق بشر، رعایت حقوق زنان، رعایت حقوق کودکان را افشا و برملا کرد و نشان داد واقعیت آن‌ها ددمنشی، دشمنی با بشریت، دشمنی با زنان و کودکان و دشمنی با انسان است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی یادآور شد: به دنبال همین حادثه بود که در سال‌های اخیر این هفته را هفته «دفاع از حقوق بشر» نام گذاشتند. نه تنها در این هفته بلکه در تمام ایام سال دستگاه‌ها و سازمان‌های مربوطه و همین‌طور مجموعه‌ها و تشکل‌های مردمی، تلاششان بر این باشد که با افشای چهره واقعی‌ استکبار و جنایت‌های عظیمی که در طول سالیان آمریکا و تمدن غربی در حق بشر روا داشتند، اجازه ندهند که آن‌ها با ادعای حقوق بشر در حق انسانیت ظلم کنند.

وی گفت: آمریکا در ظلم‌ به انسان‌ها یا مستقیماً نقش داشته و یا اینکه از عوامل اصلی و مهم پشتیبانی‌کننده جنایت‌ و ظلم بوده است. نمونه‌های زیادی را در اقصی نقاط دنیا داریم؛ کشتارهایی که در قاره سیاه آفریقا انجام دادند، کشتارهایی که در آسیای غربی شاهد بودیم، جنایت‌هایی که در فلسطین توسط اسرائیل انجام شد، اسرائیلی که جرثومه فساد، غده سزطانی و دست‌آموز آمریکاست که توسط تمدن به‌اصطلاح غربی در دل آسیای غربی و خاورمیانه قرار داده شد تا نگذارند این منطقه حیاتی دنیا روزگار خوش داشته باشد.

دبیر حزب مؤتلفه اظهار کرد: ازجمله دیگر جنایت‌هایی که این رژیم جعلی در طول حیات منحوس از خود به‌جای گذاشت، این است که صدها فلسطینی مظلوم را آواره و بی‌خانمان کردن و به خاک و خون کشید یا دوران جنگ تحمیلی که با تجاوز صدام ملعون و جنایتکار و با حمایت و پشتیبانی قدرت‌های غربی اتفاق افتاد؛ این‌یک واقعیت انکارناپذیر است که صدام هرگز خود به‌تنهایی توان، قدرت و ادعای این را نداشت که با ایران وارد جنگ شود. آن‌ها صدام را تحریک و پشتیبانی کردند و صدام از این قصه استفاده کرد و آن جنایت‌ها را در حق ملت ایران روا داشت.

وی افزود: یکی دیگر از جنایات استکبار حمایتی است که تمدن غربی و آمریکایی از تروریست‌ها در ایران داشتند، منافقین در سال ۱۳۶۰؛ ۱۷ هزار انسان بی‌گناه را بی‌جهت و بدون دلیل در کوچه و بازار ترور کردند و به شهادت رساندند؛ اما استکبار با تمام قوا از این تروریست‌ها و جنایتکارها حمایت کرده و می‌کند. امروز سازمان منافقین علی‌رغم اینکه هویتی ندارد اما همچنان غرب آن‌ها را به‌عنوان برگ برنده در اختیار دارد که هرکجا خواستند علیه جمهوری اسلامی از آن استفاده کنند.

شفیعی‌ها در ادامه بیان کرد: ازجمله نمونه‌های دیگر که در همین روزها با آن سروکار داشتیم، تحریم ظالمانه و محروم‌سازی ایران در دسترسی به منابع مالی برای مدیریت امور و اقلام بهداشتی مربوط به مدیریت ویروس کووید ۱۹ بود؛ که استکبار حاضر نشد منابع مالی را آزاد کند تا جمهوری اسلامی بتواند با واردکردن واکسن، از کشتاری که توسط این ویروس داشت صورت می‌گرفت، جلوگیری کند.

وی اضافه کرد: یکی از جنایات آمریکا ترور سردار رشید شهید قاسم سلیمانی است که خود به‌عنوان برجسته‌ترین پرچم‌دار حقوق بشر بود، کسی که نابودی داعش وحشی را رقم زد، او برای اینکه ارزش انسان را اثبات کند دل به صحرای عراق و سوریه داد و با نیروهایش در مقابل این گروه وحشی آدمکش قرار گرفت و آن‌ها را نابود کرد. اما چنین انسانی را کشور مدعی حقوق بشر در یک کشور ثالث هدف حمله قرار می‌دهد و ترور می‌کند.

دبیر حزب مؤتلفه تأکید کرد: تمام مواردی که ذکر شد از موارد نقض آشکار حقوق بشر توسط آمریکاست و اگر انسان‌ها چشم بیدار داشته باشند متوجه خواهند شد که آن چیزی را که آمریکا در مورد حقوق بشر ادعا می‌کند، چیزی جز دروغ و فریب نیست. خود او منشأ ضدیت با حقوق بشر است، خود او منشأ و سردمدار نقض حقوق بشر در کشور خودش و در اقصی نقاط دنیاست.

وی افزود: جنایت‌هایی که امروز در یمن اتفاق می‌افتد، کشتارهایی که در یمن صورت می‌گیرد؛ هیچ‌گاه در قاموس حقوق بشر آن‌ها نمی‌گنجد و دفاعیاتی از آن صورت نمی‌گیرد. کودکان یمنی از سوءتغذیه و نبودن امکان تغذیه مناسب نابود می‌شوند و آمریکا خود را در دنیا با ابزار رسانه با عنوان حقوق بشر مطرح می‌کند.

این مسئول افزود: امروز از دوران افول قدرت آمریکایی سخن گفته می‌شود و این سخن از جانب عناصر بیرون از نظام آمریکا نیست؛ اندیشمندان و صاحب‌نظران خود آمریکا هم به این افول و زوال اقرار می‌کنند؛ این افول ناشی از دوگانگی‌ها و تضادهایی است که همواره در نظام ضد بشری آمریکا وجود داشته و نتیجه جنایت‌ها و بی‌حرمتی‌ها به ساحت انسان، موجب شده که ما امروز علائم و نشانه‌های این زوال را به‌روشنی ببینیم. یقیناً آمریکای قرن ۲۱ دیکر آمریکای گذشته نیست بلکه آمریکایی است که تمام قدرت و ابهتش فروریخته و امروز می‌بینیم که در موضوعات مختلف در به نمایش گذاشتن اقتدار خود عاجز است.

وی تصریح کرد: برای فهم اینکه چرا حقوق بشر غربی به بن‌بست کشیده شده، می‌توان همین اعلامیه حقوق بشری که همه قدرت‌های استکبار روی آن نظر دارند را مشاهده کرد؛ این اعلامیه، سازمان ملل و شورای امنیت سازمان ملل همه مرکز فساد، تجاوز و نقض حقوق بشر در اقصی نقاط جهان است و عرضه و توان این معنا را ندارد که بتواند در مقابل تجاوز به حقوق بشر در نقاط مختلف دنیا بایستد.

شفیعی‌ها در پایان گفت: حقوق بشر غربی ریشه در فرهنگ الحاقی و نگرش اومانیستی مبتنی بر مؤلفه‌های مختلفی همچون خود مالکی و نادیده انگاری مبدأ هستی و خدا و انکار فرجام هستی است و در نهایت انسان‌ها روزی باید پاسخ‌گوی اعمال خود باشند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: