به‌روز شده در: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۸
logo
کد خبر: ۳۵۳۶۰
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۸
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس پاسخ داد:
قانون مالیات بر خانه های خالی اساسا برای شفاف سازی و رویکردی است که بتوان برای حوزه فعالیت های اقتصادی کشور برنامه ریزی کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، هدف از وضع مالیات بر خانه‌های خالی را سیاست‌گذاری و ایجاد تعادل عرضه و تقاضای مسکن در کشور عنوان کرد.

*** هدف از وضع مالیات بر خانه‌های خالی

به گزارش صنایع، محمدرضا پورابراهیمی با بیان اینکه در این قانون وصول مالیات هدف نیست، اظهار داشت: قانون مالیات بر خانه های خالی اساسا برای شفاف سازی و رویکردی است که بتوان برای حوزه فعالیت های اقتصادی کشور برنامه ریزی کرد.

وی با اشاره به اینکه هدف ما از وضع مالیات بر خانه های خالی سیاستگذاری، تنظیم گری و در کنارش تولید منابع است، بیان کرد:

هدف این بود که بازار سوداگری و رویکرد احتکار در بخش مسکن را که خودش عامل تورم در کشور است اصلاح کنیم.

*** راه اندازی سامانه املاک و اسکان کشور

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به سامانه املاک و اسکان، افزود :اساسا رویکرد اصلی ما این است که وزارت راه و شهرسازی به عنوان اصلی ترین و متولی اصلی این قانون،سامانه املاک و اسکان کشور را راه اندازی کند و بقیه دستگاه ها به آن کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه در روند سامانه مشکلی نیست اما به نظر می رسد چالش اصلی این است که این اطلاعات جامع و کامل نیست، تصریح کرد:یکی از دستگاه هایی که بسیار حائز اهمیت است همان مجموعه ثبت اسناد و املاک کشور است که باید بیاید و گزارش ها را کامل کند و اصلی ترین موضوع همین جاست.

به گزارش صنایع، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان، با بیان اینکه اگر فردی که می خواهد یک بسته بگیرد ، باید محل اسکانش را اعلام کند، افرود:این محل اسکان در سامانه ثبت می شود و ما می توانیم هویت شخص و محل اسکان او را شناسایی کنیم.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: