به‌روز شده در: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۸
logo
کد خبر: ۳۵۲۹۳
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۷
در نشست هم اندیشی کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی با مسئولین ورزش بسیج و سپاه مطرح شد:
ورزش اصلح است و باید دست مدیران صالح باشد. یکی از ماموریت های بسیج مبارزه با فساد است. برای همین منظور باید از مدیران دارای حسن سابقه و امتحان پس داده در مسئولیت های مختلف استفاده شود
ششمین نشست اعضای کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی با حضور دکتر میرجلیلی رییس بسیج ورزش کشور، سرداریزدانی ریاست تربیت بدنی سپاه محمدرسول الله(ص) و دکتر بادامچیان دبیرکل حزب برگزار شد.

در این نشست هم اندیشی که با موضوع نقش و جایگاه بسیج و سپاه در ورزش و لزوم همگرایی و اشتراک مساعی ارگان های مختلف برگزار شد.

دکتر بادامچیان: ایرانیان از دیرباز به ورزش اهمیت می دادند

دکتر اسدالله بادامچیان دبیر کل حزب موتلفه اسلامی نخستین سخنران این نشست بود که با اشاره به پیشینه ورزش در ایران تاکید کرد: ایرانیان از هزاران سال پیش به مقوله ورزش و تربیت بدنی اهمیت می دادند. این امر پس از ظهور اسلام و با توجه به ارزش و اهمیتی که این دین مبین برای تقویت جسم و روح و سلامت جامعه قائل بود، مورد تاکید قرار گرفت.

وی افزود: اکنون نیز نظام جمهوری اسلامی تلاش ویژه ای برای گسترش ورزش و تقویت روح و جسم از خود نشان می دهد. نمونه بارز این مسئله حضور موثر و مفید سپاه و بسیج در عرصه ورزش کشور است. اهتمام ما باید بر این قرار گیرد که جنبه های پهلوانی ورزش بر جنبه قهرمانی برتری داشته باشد. ضمن اینکه باید تاکید کنم،یکی از وظایف متولیان ورزش ارج نهادن به جنبه های معنوی آن و تقویت بیش از پیش رشته هایی چون کشتی و ورزش های زورخانه ای است.

وی در پایان از مسئولین ورزش بسیج و سپاه حاضر در جلسه خواست ضمن تشریک مساعی با اعضای کارگروه ورزش حزب موتلفه در جهت گسترش ورزش ارزشی بیش از پیش تلاش کنند.

دکتر میرجلیلی: ورزش باید دست مدیران صالح باشد

دکتر میرجلیلی رییس سازمان بسیج ورزش کشور با اشاره به نقش بسیج در ورزش تصریح کرد: بسیج ارگان مردمی برخاسته از میان مردم و در خدمت مردم است. ما به عنوان خدمتگزار مردم در بخش ورزش تلاش داریم به وظیفه ای که بر عهده گرفته ایم، عمل کنیم با این وجود لازم است در راستای دستیابی به هدف مورد نظر، بین نهادهای مختلف متولی، وحدت رویه وجود داشته باشد. به اعتقاد من برای رسیدن به این هدف باید قرارگاه مشترک فرهنگی، ورزشی داشته باشیم زیرا امروزه نقش فرهنگ در ورزش بسیار کم رنگ است و باید جدی گرفته شود. وی ادامه داد: ورزش اصلح است و باید دست مدیران صالح باشد. یکی از ماموریت های بسیج مبارزه با فساد است. برای همین منظور باید از مدیران دارای حسن سابقه و امتحان پس داده در مسئولیت های مختلف استفاده شود هر چند باید اذعان کنم در این زمینه متاسفانه بانک اطلاعات مدیران را نداریم. موضوع مهم دیگری که باید به آن اشاره کنم این است که باید سازوکاری فراهم کنیم تا ورزش را ارزان و در دسترس عموم قرار دهیم. برای این منظور پی گیر ایده پردازی، خلاقیت و برنامه هستیم و از اعضای همین کارگروه تقاضا می کنم در راستای گسترش ورزش، عمومیت بخشیدن به آن و فرهنگ سازی ما را یاری دهند.

سردار یزدانی: نگاه ما به ورزش باید تغییر کند

سردار یزدانی ریاست تربیت بدنی سپاه محمد رسول الله(ص) سخنران بعدی این جلسه هم اندیشی بود که طی اظهاراتی تاکید کرد: امروزه جوامع جهانی به مسئله ورزش و تربیت بدنی توجه ویژه دارند زیرا این مهم با سلامت مردم، حفظ محیط زیست، نشاط، اقتصاد، تفریح سالم و پویایی جامعه ارتباط مستقیم دارد. ما نیز در راستای تحقق این مهم نیاز به تلاش ویژه و اتحاد بین ارگان های مختلف داریم. برای دستیابی به نقطه مطلوب، لازم است ارگان ها و وزارتخانه ها برنامه های منظمی را جهت گسترش ورزش در دستور کار قرار دهند.

وی تشریح کرد: متاسفانه در برخی از وزارتخانه ها امکانات ورزشی بلا استفاده مانده و بهره گیری بهینه از آنها صورت نمی گیرد. ما برای رسیدن به جایگاه مطلوب و فراگیر کردن ورزش در میان جامعه باید برنامه منظم، هدف مشخص و امکانات کافی داشته باشیم. با فراز و نشیب و نوسان نمی شود به اهداف مورد نظر دست یافت. معادلات پیچیده و کارکرد گسترده ورزش در جهان امروز حکم می کند تا نگاه مان را نسبت به این امر تغییر دهیم. ورزش قهرمانی خوب است اما برای سلامت جامعه باید ورزش همگانی را بیش از پیش گسترش دهیم. از اعضای این کارگروه که ایده های خوب و اهداف بلندی دارند تقاضا می کنم ما را در مسیر مورد نظر همراهی کنند.

محمدرضا تهرانی: لزوم گسترش تربیت بدنی در میان جامعه

همچنین محمدرضا تهرانی رییس کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی با اشاره به نقش تاثیرگذار بسیج و سپاه در عرصه ورزش کشور، این امر را در راستای اهداف سازمانی ارگان های یاد شده و به منظور گسترش مقوله تربیت بدنی در میان جامعه عنوان کرد.

در ادامه، جمعی از اعضای کارگروه ورزش از جمله غلامحسین زمان آبادی، مجید ندیری، مهدی محمد نبی، مهدی شکری، دکتر امیر ساعد وکیل، دکتر علی محمدی، حسن علیرضایی، حسن نوایی، سامان علی عسگری و...نقطه نظرات و دیدگاههای خود را در ارتباط با لزوم گسترش نقش نظارتی بسیج در ورزش، تعامل و همگرایی بیش از پیش سپاه و بسیج با ارگان های دیگر از جمله ورزش شهرداری ها و آموزش و پرورش به منظور بهره مندی افراد جامعه از امکانات ارزان، اهمیت فراگیر شدن ورزش همگانی و پی گیری این مهم از سوی بسیج و سپاه، ضرورت فرهنگ سازی در ورزش، تلاش برای گسترش فرهنگ پهلوانی و اشاعه آن در میان قهرمانان بیان کردند.

در پایان این نشست مقرر شد اعضای کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی و مسئولین حاضر در جهت گسترش ورزش و پیشبرد اهداف مورد نظر تعامل و رایزنی بیشتری داشته باشند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: