به‌روز شده در: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۵۰۹۲
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۶
رحیم پور، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی:
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ، به مسئله قاچاق و فروش سهمیه کالا ها به عنوان یکی از دلایل حذف پرداخت مستقیم یارانه به تولید کننده ها اشاره و از دستگاههای متولی، اتحادیه ها و نظارتی که به نوعی مسبب این امر واضح و مبرهن بودند انتقاد کرد و گفت : مسببان این هدر رفت منابع ملی که دانسته زمینه قاچاق را برای سود جویان و فرصت طلبان فراهم کردند باید به عنوان ترک فعل و احیانا تبانی ،پاسخگو باشند و محاکمه شوند.

نفس طرح هدف مندی یارانه ها و واقعی سازی قیمت ها با هدف جلوگیری از هدر رفت منابع ملی و حمایت از اقشار آسیب پذیر، کار پسندیده ای است، اما باید با دقت، ظرافت لازم و نظارت کامل، اجرا شود .

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اعلام این مطلب گفت: جراحی اقتصادی برای اقتصاد بیمار گونه کشور را که در سالهای گذشته با سیاست گذاری های غلط ، به هدر رفت منابع ملی منجر می شد در صورت اجرای درست، باید به فال نیک گرفت .

رضا رحیم پور، افزود : شیوه پرداخت هزاران میلیارد تومان یارانه مستقیم و پنهان در کشور، طی سالهای گذشته ،بدون مطالعه و ارزیابی و سنجش اثر گذاری آن، یک سیاست کپسولی کاهش مقطعی درد مردم بود غافل از اینکه نه تنها این پول پاشی در بلند مدت اثر ملموسی ندارد بلکه بر عکس نقدیگی توسط سود جویان و فرصت طلبان را بیشتر می کرد و به تبع آن باعث تورم میشد.

وی ، به مسئله قاچاق و فروش سهمیه کالا ها به عنوان یکی از دلایل حذف پرداخت مستقیم یارانه به تولید کننده ها اشاره و از دستگاههای متولی، اتحادیه ها و نظارتی که به نوعی مسبب این امر واضح و مبرهن بودند انتقاد کرد و گفت : مسببان این هدر رفت منابع ملی که دانسته زمینه قاچاق را برای سود جویان و فرصت طلبان فراهم کردند باید به عنوان ترک فعل و احیانا تبانی ،پاسخگو باشند و محاکمه شوند.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان زنجان با اشاره به گزارش های بازرسان اخیر در تخلفات برخی نانوایی ها در عر ضه نان مرغوب یارانه ای به مردم، گفت: متاسفانه این گزارشها ، نشان می دهد، نه تنها تخلف فروش آرد و کم فروشی کاملا محرز بوده، بلکه برخی صاحبان نانوایی ها چندین مجوز نانوایی دارند، بدون اینکه خودشان در این صنف ، مشغول باشند که در این زمینه بی نظمی و آشفتگی بازار نانوایی متصور است و متولیان امر باید پاسخگو باشند چرا که نظارت درستی صورت نگرفته است.

دبیر شورای وحدت استان زنجان ضمن دعوت مردم به همراهی و سعه صدر دراجرای طرح دولت برای درست یارانه ها ، گفت : امید است با این طرح، دکان مافیاهای زراندوز محتکر ، بسته شود و در مدت زمان نزدیک ، قدرت خرید مردم که فعلا به ظاهر، کاهش تلقی می شود افزایش یابد .

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: