به‌روز شده در: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۵۰۹۱
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۴
مقدم، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی :
احمد علی مقدم گفت: دلیل اقتدار و احترام بشار اسد در نزد ملت و دولت ایران، مقابله وی با زورگویان جهان است و از آن طرف هم این سفر، با توجه به بحران منطقه ای و شرایط آشفته سیاسی و امنیتی اسرائیل، همه تاکیدی بر اخراج کامل اشغالگران از سوریه است.

احمد علی مقدم گفت: دلیل اقتدار و احترام بشار اسد در نزد ملت و دولت ایران، مقابله وی با زورگویان جهان است و از آن طرف هم این سفر، با توجه به بحران منطقه ای و شرایط آشفته سیاسی و امنیتی اسرائیل، همه تاکیدی بر اخراج کامل اشغالگران از سوریه است.

احمد علی مقدم در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به دیدار حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای با رئیس‌جمهور سوریه، گفت: دیدار مستقیم رهبر معظم انقلاب با بشار اسد و تکریم و احترام او، بدلیل مقاومت مقتدرانه مردم سوریه و عدم سرسپردگی و وادادگی بشار اسد در مقابل آمریکا، انگلیس، صهیونیست‌ها، سعودی‌ها و داعشی‌ها است لذا این سفر نوید بخش تحولات مهمی در آینده است.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان کرمان گفت: طبق بیانات حکیمانه معظم له مقاومت و ایستادگی ملت و نظام سوریه و پیروزی در یک جنگ بین‌المللی، زمینه‌ساز افزایش اعتبار و سرافرازی سوریه بود بنابراین دومین سفر غیر رسمی بشار اسد به تهران با بکارگیری همه ظرفیت های دیپلماتیک دو طرف، نشانه تقویت روز افزون روابط این دو کشور در سایه دیپلماسی همسایه مداری دولت جدید است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با تاکید بر گسترش همکاری ها و روابط دو کشور ایران و روسیه، افزود: دلیل اقتدار و احترام بشار اسد در نزد ملت و دولت ایران، مقابله وی با زورگویان جهان است و از آن طرف هم این سفر، با توجه به بحران منطقه ای و شرایط آشفته سیاسی و امنیتی اسرائیل، همه تاکیدی بر اخراج کامل اشغالگران از سوریه است.

مقدم با بیان اینکه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی با رهبری مدبر و عدم تسلیم در برابر قدرت های پوشالی دنیا، الگویی برای مستضعفان و مظلومان جهان شده است، بیان کرد: آمادگی بیش از پیش جبهه مقاومت و تیرگی روابط کشورهای قدرتمند با اسرائیل و امریکا، همه نشان دهنده این هست که زمان کنونی، زمان صف آرایی و مقابله تمام قد شرقی ها در مقابل غربی ها و کنار زدن اسرائیل و ایادی استکبار است.

وی تاکید کرد: سوریه با موفقیت‌های بزرگی که در میادین سیاسی و نظامی بدست آورده، سبب شده است تا قوی تر از قبل باشد بطوریکه مقام معظم رهبری فرمودند «سوریه امروز، سوریه قبل از جنگ نیست، اگرچه آن زمان خرابی‌ها نبود اما احترام و اعتبار سوریه اکنون بسیار بیشتر از گذشته است و همه به این کشور به‌عنوان یک قدرت نگاه می‌کنند»؛ لذا راز اقتدار و سرافرازی سوریه، عدم ذلت پذیری و نوکری استکبار و استعمار جهانی و اعتماد بنفس بالای بشار اسد است.

وی با اشاره به روابط ننگین و ذلیلانه برخی کشورهای مرتجع عربی با استکبار جهانی و ایادی آن، مطرح کرد: سردمداران خودفروخته این کشورها با امریکا و رژیم جعلی صهیونیستی رابطه برقرار می کنند و پیمان می بندند اما این درحالیست که حتی خود مردم این کشورها از حکامشان و روابط حقارت مندانه آنها بیزار هستند؛ لذا همه مردم جهان از جنایت و ظلم این کشورها خسته شده اند و خواهان نابودی استکبار هستند.

دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری استان کرمان با اشاره به اینکه مهمترین حمایت ایران از سوریه، تقویت روحیه مقاومت و تاکید بر استمرار پایداری است، خاطر نشان کرد: در سفر اول بشار اسد به تهران سردار شهید سلیمانی حضور داشت اما در این سفر جای وی بسیار خالی بود اما حضور سردار قاآنی، تاکیدی بر اهمیت رابطه دیپلماتیک و نظامی سوریه برای ایران است که نشان داد این راهبرد همچنان با اقتدار ادامه دارد چراکه موضوع سوریه برای ما یک وظیفه و واجب مقدس است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: