به‌روز شده در: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۸
logo
کد خبر: ۳۵۰۶۲
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۳
دبیر کل حزب الله لبنان:
دبیر کل حزب الله لبنان در کمپین انتخاباتی صور و نبطیه ضمن دعوت از لبنانی ها برای حضور در پای صندوقهای رای در ۱۵ ماه مه از آماده باش رزمندگان حزب الله برای مقابله با هر تحرک تل آویو خبر داد.

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در کمپین انتخاباتی صور و نبطیه لحظاتی طی سخنانی گفت: از همه حاضران در نبطیه و صور و کسانی که در روستاهای جبل عامل و همه شهرها و شهرک ها در کمپین انتخاباتی حضور پیدا کردند، تا صداقت و وفاداری و اخلاص خود را بیان کنند، تشکر می کنم. هنگامی که به این گردهمایی بزرگ نگاه می کنم آروز می کنم که من میان شما و همراه شما بودم و به شکل مسقیم با شما گفتگو می کردم.

نصرالله اعلام کرد: برخی گروههای سیاسی از سلاح مقاومت برای کارزار انتخاباتی خود بهره برداری می کنند و دغدغه های مردم برای آنها اهمیتی ندارد. لبنانی ها باید بدانند که چه طرفی خواهان خلع سلاح مقاومت و رها شدن از حزب الله است. آنها جنوب لبنان و رنجهای ساکنان جنوب را نادیده می گیرند.

وی در ادامه تصریح کرد: هنگامی که نبیه بری دعوت به گفتگو کرد و ما اجابت کردیم و درباره استراتژی دفاعی بحث کردیم، یکی از آنها گفت که اسرائیل به لبنان حمله نمی کند. در چنین روزهایی در سال ۴۸ رژیم صهیونیستی به روستاهای جنوبی وارد شد. رژیم صهیونیستی در چنین روزهایی دست به کشتار در روستای حولا زد و بسیاری از ساکنان جنوب را بیرون راند.

نصرالله گفت: برخی از سیاستمداران به اسرائیل به عنوان طرفی که دشمن است و به آبها و گاز لبنان چشم طمع دارد، نگاه نمی کنند.

دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد: ساکنان جنوب لبنان از زمان اشغال فلسطین به دست رژیم صهیونیستی دچار رنج شدند. خطاب به کسانی که می گویند علت حملات اسرائیل واکنش به عملیات مقاومت است می گویم که تا دهه شصت که عملیاتی وجود نداشت. امام موسی صدر پایه مقاومت را بنا نهاد و از زمان رسیدن به لبنان از دولت لبنان خواست که حامی جنوب در برابر حملات اسرائیل باشد.

وی افزود: امام موسی صدر از دولت خواست که جوانان جنوب آموزش ببینند تا از اراضی خود طی ده سال دفاع کنند اما آنها اهمال کاری کردند و توجهی نکردند و از این رو گزینه مقاومت مسلحانه در نتیجه شانه خالی کردن دولت لبنان و کشورهای عربی از جنوب لبنان بود. و ساکنان جنوب به این خاطر به مقاومت روی آوردند. امام موسی صدر گفت که آموزش استفاده از سلاح یک واجب مانند نماز است.

نصرالله تاکید کرد: امام موسی صدر تاکید کرد که دفاع از خود و کرامت نیازی به اجازه دولت ندارد. امام موسی صدر تاکید کرد که خواهان این است که جنوب صخره استواری باشد که رویاهای اسرائیل را نابود کند. اما موسی صدر تاکید کرد که زندگی بدون قدس به مثابه مرگ و ذلت است و هنگامی که انسان مسلمان یا مسیحی از قدس دست برارد به مفهوم دست برداشتن از دینش است.

وی افزود: علما و رهبران ما خواستار این بودند که تحت لوای دولت بجنگند اما دولت به جنوب و ساکنان آن پشت کرد. هر آنکه که امروز خواهان حذف مقاومت است همه دستاوردهای ملی و دستاوردهای بزرگ در تاریخ لبنان را نادیده می گیرد. مقاومت اراضی لبنانی را آزاد کرد و اسیران را با کرامت و عزت آزاد کرد. مقاومت با آزادی لبنان، اسرائیل را درهم شکست.

نصرالله گفت: دولت لبنان طرح دفاعی در برابر دشمن اسرائیلی از سال ۱۹۷۵ تا به امروز نداشته است. بزرگترین دستاورد در تاریخ لبنان آزادی جنوب و بقاع غربی در سال ۲۰۰۰ بود که به دست مقاومت رخ داد. این مقاومت به تنهایی همه اراضی اشغالی لبنان را آزاد کرد و این پس از آن بود که دشمن به بیروت و جبل لبنان رسیده بود. مقاومت در لبنان آخرین میخ را به پروژه «اسرائیل بزرگ» زد.

وی افزود: مقاومت در سال ۲۰۰۶ پروژه اسرائیل بزرگ را درهم شکست و فلسطینی در غزه هم اینکار را کردند. فلسطینی ها در حال حاضر همه روزه وجهه اسرائیل را درهم می شکنند. مقاومت به لبنان و ملتهای منطقه اعتماد به نفس و احساس کرامت و عزت و آزادی و حاکمیت داد. دستاوردهای مقاومت با خون و فداکاری رقم خورده است. مقاومت حامی جنوب و روستاهای مرزی و همه لبنان از دشمن اسرائیلی است.

نصرالله گفت: آنکه معادلات بازدارندگی ایجاد می کند مقاومت است. امنیت جنوب و ساکنان جنوب را مقاومت ایجاد کرده است. داز سال ۲۰۰۶ به دنبال تحویل سلاح مقاومت هستند و طرحی برای حمایت کشور در برابر دشمن اسرائیلی ندارند. ما آماده بررسی راهبرد دفاعی ملی هستیم زیرا ما اهل منطق و استدلال و واقع نگری هستیم. اگر مردم از مقاومت دست بردارند و سلاح مقاومت گرفته شود کی حامی مردم است؟ کسانی که به دنبال خلع سلاح مقاومت هستند هنگامی که جایگزین را از آنها جویا می شود، جایگزینی ندارند.

وی افزود: در میز گفتگو استراتژی دفاعی ارائه شد و هنگامی که نبیه بری رئیس پارلمان از آنها خواست که جواب بدهند جلسه را تمام کردند و از آن هنگام جوابی نداده اند. هنگامی که میشل عون رئیس جمهور لبنان دعوت به گفتگویی کرد که در آن راهبرد دفاعی بود کسانی که خواهان خلع سلاح مقاومت هستند آنرا تحریم کردند. آنان که خواهان سلاح مقاومت هستند خواسته یا ناخواسته به دنبال این هستند که لبنان در عرصه دریایی، زمینی و هوایی بی دفاع باشد.

نصرالله گفت: آیا هواپیماهای دشمن جرات بمباران داخل لبنان را دارند؟ جواب دهید چرا نمی تواند؟ قطعنامه های شورای امنیت مانع آن شده است؟ تنها مقاومت مانع دشمن است و آنها می خواهند که نقطه قوت لبنان را از آن بگیرند.

وی افزود: لبنان امروز به شدت به استخراج منابع و ثروتهای آبی است که صدها میلیارد برآورد می شود پس چرا استخراج نمی کند؟ ما فرصت طلایی برای استخراج ثروت هایمان در آبهایمان را به ویژه با توجه به جنگ اوکراین و نیاز به گاز، داریم. شما مقاومتی دارید که می تواند به دشمن بگوید که اگر مانع بهره و حفاری انرژی لبنان شوید مانع شما خواهد شد و هیچ شرکتی به میدان کاریش نخواهد آمد و ما اجازه حفاری به شما هم نمی دهیم. اگر حزب الله تهدیدی روشن درباره ممانعت دشمن اسرائیلی از حفاری کند هیچ شرکتی در دنیا برای حفاری برای صهیونیستها نمی آید.

نصرالله گفت: مقاومت اگر دشمن مانع از استخراج گاز لبنان شود، دشمن را مجبور به دادن تاوان خواهد کرد. میانجی گر آمریکایی بی طرف نیست و حامی رژیم صهیونیستی است و گفتگو با آنها ثمری برای لبنان نخواهد داشت. هر آنکه خواهان خلع سلاح مقاومت است، آمریکا از آن خواهد خواست که اسرائیل و عادی سازی با آن را به رسمیت بشناسد. آمریکا به این اکتفا نخواهد کرد. برخی می گویند که خلع سلاح مقاومت بحران اقتصادی ما را حل خواهد کرد چگونه این رخ خواهد داد؟ آیا مصر، اردن و تشکیلات خودگردان در رفاه اقتصادی هستند؟

دبیر کل حزب الله لبنان اظهار داشت: هدف از جنگ ۳۳ روزه نابودی مقاومت بود و این خواسته ها درباره خلع سلاح مقاومت در تبلیغات انتخاباتی مطرح می شود در همین راستاست. ای ساکنان جنوب شما بودید که در جنگ ۳۳ روز با پایداری و شجاعتتان پیروز شدید و امروز ما در همه حوزه های انتخاباتی خواهان آن هستیم که در جنگ سیاسی تموز با صداقت و وفاداری پیروز شوید.

وی افزود: ما باید در ۱۵ ماه مه به پای صندوقها رفته و مقاومت سیاسی را به خاطر مقاومت نظامی رقم بزنیم. برخی می گویند که به سبب بحران اقتصادی به مقاومت رای داده نخواهد شد و ما می گوییم که مقاومت ضامن استخراج نفت و گاز از آبهای منطقه ای برای حل بحران است.

نصرالله گفت: از شما امروز دعوت می کنم که در کنار مقاومت و متحدان آنها بایستید و این مقاومت امام موسی صدر و شر الدین و سید فضل الله و شیخ شمس الدین است. این مقاومت حاصل خونهای شهدا و ایثارگری جانبازان و شکنجه اسیران است. در روز انتخابات مقاومت سیاسی را رقم می زنیم تا مقاومت نظامی باقی بماند. این مقاومت موقت نیست که برخی به دنبال امکان رهایی از آن هستند. مقاومت خلاصه سالها آوارگی، ترس، خون دادن و شهیدان و آوارگان است. هر آنکه که خواهان حفظ لبنان است به مقاومت و متحدانش رای دهد. هر که می خواهد لبنان در دنیا قابل احترام باشد و در قلب معادله منطقه ای باشد به مقاومت و متحدانش رای بدهد. مقاومت متعلق به همه لبنانی هاست و هر آنکه خواستار حمایت لبنان و استخراج منابع نفتی آن است، به مقاومت و متحدانش رای دهد.

وی افزود: همانطور که در روز قدس درباره رزمایش های اسرائیل گفت امروز و در ساعت هفت ما از تشکیلات مقاومت اسلامی در لبنان خواستیم که همه پرسنل و تجهیزات آماده باشند. مقاومت در اوج آمادگی است. ما از رزمایش های دشمن هراسی نداریم و در مقابله با هر خطایی علیه لبنان، درنگ نخواهیم کرد. به دشمن صهیونیست می گوییم که هر خطایی علیه لبنان از تو سر بزند در مقابله با آن درنگ نخواهیم کرد ما از مانورهایت و از خودت هراسی نمی ترسیم ما کسانی هستیم که از بیست سال قبل گفتیم تو سست تر از خانه عنکبوت هستی. ای مردم شریف لبنان وعده ما ۱۵ ماه مه در پای صندوقهای رای گیری.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: