کد خبر: ۳۴۹۷۳
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۷
تولیت حرم حضرت معصومه (س):
تولیت حرم حضرت معصومه (س) شب قدر را شب آشتی با خداوند و فرصتی برای جبران خطاهای گذشته و شب تقرب به ذات اقدس الهی برشمرد.
تولیت حرم حضرت معصومه (س) شب قدر را شب آشتی با خداوند و فرصتی برای جبران خطاهای گذشته و شب تقرب به ذات اقدس الهی برشمرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید محمد سعیدی شامگاه جمعه در مراسم احیای شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) اظهار داشت: امام علی (ع) زمانی که در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان ضربت خورد فرمود به خدای کعبه رستگار شدم و در شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان به لقاءالله پیوست.

تولیت حرم حضرت معصومه (س) با بیان اینکه در شب قدر می‌بایست پیوند خود را با ولایت مستحکم کنیم، افزود: درس گرفتن از مکتب علوی از بهترین کارها در شب قدر است و در این شب‌ها است که مقدرات انسان‌ها مشخص و به امضای امام زمان (عچ) می‌رسد.

وی شب قدر را شب آشتی با خداوند برشمرد و افزود: شب قدر در واقع شب جبران خطاهای گذشته و شب تقرب به ذات اقدس الهی است که در این میان جوانان از آنجا که نزد خداوند جایگاه ویژه ای دارند از امتیاز ویژه ای نیز برخوردار هستند.

آیت الله سعیدی بیان کرد: گناهکاران نباید از رحمت الهی ناامید شوند چرا که خداوند رحیم است و خطاها را خواهد بخشید و در روایات نیز، انسان نسبت به ناامیدی از رحمت الهی برحذر داشته شده است.

وی با بیان اینکه ناامیدی و یاس از رحمت الهی از جمله گناهان کبیره است، افزود: رحمت خداوند در ماه مبارک رمضان و به خصوص در شب‌های قدر بیش از هر زمان دیگری است و انسان باید از فرصت ماه رمضان برای جبران خطاها استفاده کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: اگر انسان خود را از رحمت الهی ناامید ببیند در این صورت به معاصی بیشتری روی خواهد آورد و انسان باید با توبه و اظهار ندامت نسبت به گذشته برای جبران آن تلاش کند و باید همواره خود را بنده خدا بداند.

تولیت حرم حضرت معصومه (س) با بیان اینکه توبه از گناهان اخلاقی، اقتصادی، سیاسی و غیره امری ضروری است افزود: کسانی که در این عرصه‌ها کوتاهی کرده و خیانت می‌کنند و به اسلام و کشور پشت می‌کنند باید از معاصی خود نزد پروردگار توبه کنند تا بتوانند از رحمت پروردگار بهره مند شود و این اقدام می‌بایست قبل از فرارسیدن مرگ صورت گیرد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: