logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۴۵۵۵
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰
اعتقاد داریم عوارض خروجی جامعه ورزش مانند عوارض زائران عتبات عالیات باید در سطوحی پایین باشد تا فدراسیون های ورزشی در اعزام ها مشکلاتی عدیده نداشته باشند.
احمد میرزائیان- یکی از مباحث مهم و نیاز اساسی امروز ورزش ،موضوع بودجه سال ۱۴۰۱ و ضرورت توجه دولت و مجلس به این مطالبه جدی جامعه ورزش می باشد.

باید توجه داشت در سال آینده بازیهای آسیایی و پارا آسیایی را پیش رو داریم.

صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی و نیاز به تدارک و اعزام به مسابقات هم مستلزم بودجه کافی است.

دیگر ورزشکاران رشته های مختلف هم برنامه های جامع و اعزام های متعددی دارند.

تکمیل و راهاندازی طرحهای نیمه تمام در جای جای کشور،رسیدگی به اموراشتغال و ازدواج جوانان و توجه به ورزش همگانی در وزارت ورزش و برنامه های جداگانه کمیته ملی المپیک را باید به دقت زیر نظر داشت و بر اساس آن بودجه سال آتی را مصوب کرد.

یقینا با بودجه پیشنهادی دولت و اعتبارات فعلی نمی توان تمام نیازهای جامعه ورزش را برآورده کرد.

متاسفانه شیوع ویروس کرونا و خانه نشینی و کم تحرکی مردم به لحاظ جسمی و روحی و روانی خسارتهای جبران ناپذیری به سلامت جامعه وارد کرد. در اینمیان نوجوانان و جوانان بیش از دیگر آحاد جامعه تهدید شدند و تعطیلی مدارس و دانشگاهها به کم تحرکی و تنبلی جسمانی این قشر دامن زد.

برای جبران مافات و پرورش نسل جوان و پویایی خانواده ها باید ورزش را در اولویت قرار داد و موضوع اساسی سلامت را قبل از درمان در نظر گرفت.

با توجه به موارد مطروحه و تراکم برنامه های جاری دستگاه ورزش و کمیته ملی المپیک باید دولت و مجلس با عزم و اراده جدی تری وارد میدان شوند و از اختیارات قانونی خود به نفع ورزش استفاده کنند.

قرار دادن بخشی از درآمدها در بحث مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر دخانیات به ورزش و کاهش عوارض خروج از کشور از جمله مطالبات است.

در گذشته به بهانه آنکه اساسا ورزش با سیگار و دخانیات مخالف است،این موضوع کنار گذاشته شد!

باید پرسید، در بحث حفظ سلامت جامعه چه دستگاهی مهم تر از وزارت ورزش و جوانان را می توان یافت؟

از طرفی عوارض خروج از کشور در بودجه ۱۴۰۱ افزایشی چشمگیر خواهد داشت.

اعتقاد داریم عوارض خروجی جامعه ورزش مانند عوارض زائران عتبات عالیات باید در سطوحی پایین باشد تا فدراسیون های ورزشی در اعزام ها مشکلاتی عدیده نداشته باشند.

در بحث توسعه ورزش همگانی هم یکی از مشکلات جاری هزینه های سنگین نگهداری اماکن ورزشی است.

این اماکن را باید از بخش خصوصی خارج کرد و در اختیار ادارات کل گذاشت.

در بحث حمایت دولت ومجلس در این زمینه می توان هزینه های آب ،برق و گاز را کاهش داد و یا معافیت هایی در نظر گرفت و در میدان عمل به کمک ورزش شتافت.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: