logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۴۵۵۲
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۷
سیدعلی یزدی‌خواه:
عضو كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل اینكه این قوانین - قوانین در زمینه فضای مجازی - در مجلس تصویب نشده، محاكم، دادستانی‌ها به عنوان مدعی العموم در برخورد با این پدیده در بسیاری از جاها دچار خلاء قانونی هستند.
عضو كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل اینكه این قوانین - قوانین در زمینه فضای مجازی - در مجلس تصویب نشده، محاكم، دادستانیها به عنوان مدعی العموم در برخورد با این پدیده در بسیاری از جاها دچار خلاء قانونی هستند.

سیدعلی یزدیخواه عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفتوگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری نما، با اشاره به مقابله با رهاشدگی و لجام گسیختی فضای مجازی و ضرورت برخورد مسئولین با این موضوع، گفت: بحث رهاشدگی فضای مجازی مختص این هفته و آن هفته نیست و امسال و پارسال ندارد.

وی تاکید کرد: متاسفانه حدود 25 سال است که اینترنت وارد کشور شده و هنوز قوانین مورد نیاز در این حوزه تصویب نشده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: به دلیل اینکه این قوانین - قوانین در زمینه فضای مجازی - در مجلس تصویب نشده، محاکم، دادستانیها به عنوان مدعی العموم در برخورد با این پدیده در بسیاری از جاها دچار خلاء قانونی هستند.

این نماینده مجلس بیان داشت: مجلس یازدهم به جد به این عرصه ورود کرده و انشاءالله بتواند قدمهای خوبی را در بحث قانونمند کردن و ساماندهی فضای مجازی بردارد.

وی با بیان اینکه همه دلسوزان کشور نظامند کردن فضای مجازی را قبول دارند، بیان داشت: همه آنهایی که دلشان برای نظام، خانواده، کودکان و گروه های آسیب پذیر میتپد به این موضوع واقفاند که فضای مجازی دچار یک رهاشدگی بوده و باید این فضا قانونمند شود.

این نماینده مجلس ادامه داد:حتما باید رها شدگی فضای مجازی اصلاح شود. البته بسیاری از دولت ها و کشورهای خارجی هم چنین قوانینی را دارند و این قوانین هم یک الی دو قانون نیست و برخی کشورها حتی 200 قانون در زمینه نحوه برخورد با عملکرد افراد در فضای مجازی دارند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: حتی بسیاری از کشورهای غربی با برنامه هایی از جمله فیس بوک و تلگرام مشکل دارند، بنابراین این بخش نیازمند اصلاح است و باید به جد مورد پیگیری قرار گیرد.


 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: