به‌روز شده در: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۸
logo
تازه های سایت
رئیس‌جمهور فردا به دانشگاه می‌رود تحقق 311 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی رئیسی بنزین ارزان به خارجی‌ها می‌دهد؟ زمان واریز سود سهام عدالت‌ اعلام شد بازدید دبیر ستاد حقوق بشر از زندان‌های تهران علت نبود بنزین سوپر چیست؟ پلمب طلافروشی علی دایی به‌دلیل همراهی با فراخوان ضدانقلاب پلمب یک شهربازی در تهران به دلیل هنجارشکنی احضار دو چهره مشهور به دادسرا عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: نتیجه اقدامات برخی سلبریتی‌ها مستقیماً به جان و مال مردم آسیب زد رشد تولید غلات در ایران انجام مذاکره ایران و عربستان درباره حج
پاسخی به یک شبهه افکنی استاندار کردستان:با سفر رئیس جمهور به سنندج ضد انقلاب آچمز شد معوقات بازنشستگان کارگری تا پایان سال تسویه می‌شود دستگیری ۲ نفر از عوامل ترور بسیجی اصفهانی خسارت ۱۷۰۰ میلیارد تومانی اغتشاشات واردات طلا به هر میزان آزاد شد ۸۰ درصد بازداشت‌شدگان در اغتشاشات دچار آسیب‌های اجتماعی بودند شکست کمپین‌های دروغین سردار نقدی: شعارها، از جنس مسائل اقتصادی نبود مهلت یک ماهه وزارت کار برای ساماندهی مشاغل غیرمستمر چند منظوره
کد خبر: ۳۴۵۳۹
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۹
اگر دولت نخواهد این صحبت ها را بپذیرد و نام آنها را بهانه و یأس بگذارد، دیگر هیچ دلسوزی به خودش اجازه حرف زدن نمی‌دهد اما اگر دولت اجازه حرف زدن داد و به این حرف ها گوش کرد، قطعا نقادان راهکار هم برای حل مشکلات دارند، البته اگر از آنها خواسته شود.
احمد کریمی اصفهانی- اگر نقدی نباشد و دولت فکر کند هر آنچه انجام میدهد هیچ کس نباید صحبت کند، قطعا بداند نردبان ترقی را بالا نخواهد رفت. دولت باید نقدهای کارشناسی را بپذیرد و گرنه در جا میزند. دولت نباید درباره کسانی که نقادی می کنند بگوید «آنها دارند بذر یأس در جامعه میپاشند». بعضی ها به لحاظ عملکرد، تیم دولت را هماهنگ نمی دانند. به عنوان نمونه معاون اقتصادی رئیس جمهور اعلام کرد «یارانه ها دو برابر می شود» اما فردای آن روز یکی دیگر از اعضای تیم اقتصادی دولت بیان کرد«این اختیار فقط با معاون اول است». اختلاف بین اعضای تیم اقتصادی دولت مشخص است. حال آنکه قبل از اعلام هر تصمیمی باید بررسی لازم کارشناسی درباره آن موضوع انجام شده باشد و بعد اعلام کنند.

نکته دیگر آنکه افزایش 25 درصدی قیمت دلار از آغاز شروع کار دولت آقای رئیسی به همین نسبت تورمی در جامعه ایجاد کرد چون دلار تعیین کننده قیمت تمامی کالاها است. آیا میتوان در این رابطه چیزی نگفت؟ معتقدم دولت باید هم از کسانی که دلسوز جامعه و نظام هستند تشکر کند و نقدهای آنها را درباره این موضوع ترتیب اثر دهد.

ما امکانات داریم و توانمند هستیم به دولت نیز مکرر اعلام کردیم «اول تصمیمات را از جوانب مختلف کارشناسی بررسی و سپس اعلام کنند». اینکه تصمیمات رسانه ای شود، فضای اقتصادی به هم بریزد اما بعد آن تصمیمات عمل نشود، خودش ایجاد یأس در جامعه می کند. مثلا گفته شد «قیمت خودرو کاهش پیدا میکند» اما بعد مدتی می بینیم خود دولت روی گرانی خودرو صحه می گذارد.

بارها درباره اهمیت قیمت مرغ در زندگی مردم صحبت شد اما آیا دیدیم قیمت مرغ ارزان شود؟ خیر هر روز شاهد افزایش قیمت مرغ بودیم.

در کل اگر دولت نخواهد این صحبت ها را بپذیرد و نام آنها را بهانه و یأس بگذارد، دیگر هیچ دلسوزی به خودش اجازه حرف زدن نمیدهد اما اگر دولت اجازه حرف زدن داد و به این حرف ها گوش کرد، قطعا نقادان راهکار هم برای حل مشکلات دارند، البته اگر از آنها خواسته شود.

دولت باید بپذیرد در کار اقتصادی اش نتوانسته آن وحدت رویه را داشته باشد و این موضوع موجب شده که امروز شاهد گرانی های متعدد در حوزه کالا و خدمات باشیم.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: