به‌روز شده در: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۴۵۳۴
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۵
اخبار 24 ساعت گذشته:


پدرم اگر نظامی نبودند، کشاورز می‌شدند

نرجس سلیمانی در پاسخ به این که اگر پدر نظامی نبودند چه کاری می کردند، گفت: کشاورز می شدند و این شغل را خیلی دوست داشتند. ایشان عشق به پرورش دادن داشت که می تواند هرچه باشد و خداوند این مسیر را برایشان مقدر کرد.سلیمانی درباره اینکه رمز موفقیت سردار چه بود، بیان داشت: توکل. توکل یکی از مهم ترین رموز موفقیت شان بود و اینکه در هر حال حواسشان به هدفی که برایش جنگیده بودند بود. ایشان را هیچ وقت پشت میز نمی بینیم یا اگر در ایران بودند بین مردم یا در میدان بودند. به دست اندازهایی که وجود داشت توجه نمی کردند و نفسشان را کنترل می‌کردند.

وی درباره نوع لباس پوشیدن سردار سلیمانی گفت: پدرم همیشه اصرار داشتند این سر دوشی ها روی دوششان نباشد و می خواستند وقتی مردم ایشان را می بینند ایشان را از خودشان ببینند نه اینکه با رتبه بالاتر. در همان مکان هایی که همه مردم عادی خرید می کردند همانجا می رفتند و خرید می کردند. یکبار دخترم می گفت با بابا حاجی رفته بودیم خرید و همه تعجب کرده بودند که ما برای خرید به آنجا آمدیم.وی ادامه داد: خانواده پدری من کشاورز دامدار و از عشایر کرمان بودند. وقتی به روستای قنات ملک می رفتیم، اصلا فرصتی پیدا نمی کردند حتی صبحانه یا ناهاری با جمع خانواده بخورند. دورشان خیلی شلوغ بود و هر کسی برای پیگیری مشکلاتش به پیش پدرم می آمد. یادم می آید یک لحظه در خانه پدربزرگ دراز کشیدند و گفتند خیلی خسته ام و پدربزرگ گفت خدا را شکر کن که تو می توانی کاری برای مردم انجام دهی. پدرم می گفت این را یادتان باشد و این برای من جرقه ای بود که حتی نباید از مطالبه مردم خسته شوم.


استقبال رسانه‌های عرب‌زبان از دیپلمات‌های ایرانی

انتشار خبر استقرار سه دیپلمات ایرانی در جده برای ازسرگیری فعالیت نمایندگی کشورمان در سازمان همکاری اسلامی پس از ۶ سال وقفه، مورد استقبال گسترده رسانه‌های عربی قرار گرفت. بسیاری از رسانه‌های خبری عربی، این خبر را بازتاب دادند و آن را نشانه‌ای مبنی بر بهبود روابط تهران- ریاض عنوان کردند؛ رسانه‌هایی همچون؛ المیادین لبنان، الجزیره قطر، العربی نیوز، بی‌بی‌سی عربی، العرب الیوم، خبرگزاری آناتولی و ...

پیشنهاد خبرگزاری تسنیم: سگ‌های ولگرد را به چین و کره‌جنوبی صادر کنید

خبرگزاری تسنیم نوشت: "سگهای ولگرد" سالانه جان ۳۵۰۰۰ انسان در کشورهای مختلف را می‌گیرند! کشورهای جهان راهکارهایی از جمله یوتانایز کردن (مرگ بدون درد) عقیم کردن و حتی صادرات این سگها به چین و کره‌جنوبی را برای مهار جمعیت سگ‌های ولگرد اجرا کرده‌اند. مصر یکی از کشورهایی است که بیشترین تعداد سگ‌های ولگرد را در خود جای داده است؛ در این کشور، سگ‌های ولگرد توسط شهرداری‌ها از خیابان‌ها جمع‌آوری و به کشورهایی مانند کره جنوبی و چین که مصرف‌کننده گوشت سگ هستند، صادر می‌شوند! تعداد سگ‌های ولگرد در مصر از سال ۲۰۱۷ که صادرات سگ‌های ولگرد شروع شده است به‌شکل چشمگیری کاهش یافته است.
ایران به‌زودی از رمزارز برای واردات کالا استفاده می‌کند

«مهران محرمیان» معاون فناوری نوین بانک مرکزی می‌گوید: «(درباره استفاده از رمز ارز در واردات کالا) مصوبه مردادماه هیئت‌وزیران بود که در واردات از رمز ارز استفاده کنیم که آیین‌نامه‌های اجرایی آن در حال تدوین است و به‌زودی اجرا و جزییات این موضوع اعلام می‌شود ‌و هدف این است که افرادی که می‌خواهند در واردات از رمز ارز استفاده کنند مشکلی نداشته باشند. فتوای رهبر معظم انقلاب در خصوص رمز ارز راهگشا و دقیق بود و موضوع را به مباحث قانونی واگذار کردند. هم‌اکنون این موضوع به معاونت اقتصادی رئیس‌جمهوری سپرده شده و جلسات متعددی در این خصوص برگزار و پیشرفت خوبی هم داشته است و امیدوارم در هفته‌های آینده خبرهای خوبی را بشنویم»
سردار نقدی: ناشران بزرگ دنیا را به راهیان نور ببریم

سردار نقدی، معاون هماهنگ کننده سپاه با اشاره به اینکه برای کمک به نهضت ترجمه آثار دفاع مقدس، سپاه و بسیج با ساماندهی ظرفیت‌های مردمی به میدان خواهد آمد، اضافه کرد: باید به حوزه دفاع مقدس و صدور پیام انقلاب به جهان بیشتر مبادرت ورزید، زیرا امروز انقلاب اسلامی و رهبری معظم انقلاب در دنیا طرفداران بیشماری دارند و باید به این طرفداران نقش بیشتری داده شود. نقدی ادامه داد: ناشران بزرگ دنیا را به راهیان نور ببریم و برای آنها برای دفاع مقدس بگوییم. باید در دنیا نمایشگاه‌هایی خودمان برپا کنیم و جذابیت‌های دفاع مقدس را به نمایش بگذاریم.

چین: برای مقابله با تحریم‌های قلدرمآبانه، در کنار ایران هستیم

«ژائو لی‌جیان» سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست خبری دیروز، بر مخالفت این کشور با تحریم‌های ایران و همکاری دو کشور برای مقابله مشترک با اقدامات قلدرمآبانه تأکید کرد. به گفته او، «چین قاطعانه با تحریم‌های غیرقانونی یک‌جانبه علیه ایران، دست‌کاری سیاسی در زمینه حقوق بشر و سایر موضوعات و مداخله در امور داخلی ایران و سایر کشورهای منطقه مخالف است»
نماینده مجلس: طبقات پایین، له می‌شوند

کاظم دلخوش، عضو کمیسیون تلفیق بودجه: اوضاع کنونی به هیچ وجه مناسب حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی نیست. دولت به جای پاک کردن صورت مساله باید برای کنترل ارز ۴۲۰۰ تومانی برنامه داشته باشد. این که دولت بگوید ارز ۴۲۰۰ تومانی رانت زاست و باید حذف شود اما برنامه‌ای برای مهار جهش ۵ یا ۶ برابر قیمت کالا ها نداشته باشد و معیشت حداقلی مردم را با تهدید جدی مواجه کند، منطقی نیست. کاملا مخالفیم که ارز به این شکل حذف شود، زیرا اجرایی شدن آن باعث ایجاد مشکلات اساسی برای مردم خواهد شد.ارز ۲۰ تا ۲۵ قلم کالا حذف خواهد شد که بر قیمت ۶۰۰ تا ۷۰۰ کالا اثر نامطلوب می‌گذارد و مردم طبقات پایین له می‌شوند

موشک‌ها دیگر برجام را هوا نمی‌کند!

روزنامه جوان عکس صفحه اول دیروز (27 دی‌ماه) خود را به علی باقری، معاون وزیر امور خارجه و عضو ارشد مذاکره‌کننده کشورمان در وین اختصاص داد و تیتر زد «موشک‌ها دیگر برجام را هوا نمی‌کند!». در این گزارش آمده است: «سید ابراهیم رئیسی که رئیس‌جمهور شد، همچنان کشور روال عادی خود را داشت و دارد. مانور‌های نظامی و موشکی و از قضا همراه با هشدار به اسرائیل و حتی در خلیج‌فارس و نزدیک به آمریکایی برگزار می‌شود، ماهواره‌بر پرتاب می‌شود، روابط ایران با شرق و قرارداد با چین و روسیه پرقدرت‌تر از قبل پیگیری می‌شود، رئیس‌جمهور علیه غرب صحبت و هم‌زمان از رزمایش نظامی و موشکی نیرو‌های نظامی کشور تشکر می‌کند، به اروپایی‌ها و امریکا درباره ضرب‌الاجل‌ها و تکرار در مذاکرات تذکر داده می‌شود، همچنان ایران FATF و پالرمو را نپذیرفته است، مرگ بر آمریکا‌ها سر جایش است، مصوبه مجلس درباره اقدام متقابل همچنان برقرار است، موافقان و مخالفان توافق و مذاکره آزادانه حرفشان را می‌زنند، شخصی‌ترین رفتار‌های اعضای تیم مذاکرات نقد می‌شود، علیه نقش روسیه در مذاکرات خبرسازی می‌شود، سیاست‌های منطقه‌ای با قدرت دنبال می‌شود و احکام قضایی ایران هم طبق قانون اجرایی می‌شود».

علت تاخیر در ازدواج جوانان چیست؟/یامین پور: پول نه، تغییر ادراک دختران ایرانی است!

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان: شاید به نظر برسد مساله اصلی در ازدواج جوانان مسائل معیشتی باشد، در حالی که یافته‌ها نشان می‌دهد، یکی از مهمترین عوامل فروپاشی خانواده‌ها و به تاخیر انداختن ازدواج، تغییر ادراکی است که در دختران جوان ایرانی از خود و نقش‌های اجتماعی که باید ایفا کنند و تخیلی که نسبت به آینده دارند، رخ داده است.
روسیه: محصولات کشاورزیِ ایران مشکلی ندارند

وزیر خارجه روسیه گفت: «بر اساس توافقات موجود، واردات و صادرات اقلام کشاورزی میان ایران و روسیه به‌صورت طبیعی جریان دارد و برای حل مشکل واردات فلفل دلمه از ایران نیز دو کشور در حال هماهنگی‌اند». چندی پیش به دلیل تعریف نشدن 4 نوع سم استفاده‌شده در محصول فلفل دلمه ایرانی در سازمان غذایی روسیه (که استفاده از این سم‌ها در کشورهای اروپایی نیز مرسوم و مورد تأیید است)، کانتینری از این محصول عودت داده شد که رسانه‌های ضدانقلاب از آن با عنوان آلودگی محصولات کشاورزی ایران نام بردند و خواستند از آب گل‌آلود ماهی گرفته و مردم را نسبت به تولیدات کشاورزی نگران کنند.
آمریکا وارد باتلاق یمن شد

روزنامه لبنانی الاخبار گزارش داد: «آمریکا مجبور شده نیروهای خود را در مأرب مستقر کند به امید اینکه بتواند ورق را برگردانده و از پیشروی نیروهای انصارالله جلوگیری کند». تشدید مداخلات مستقیم واشنگتن در جنگ یمن از یک‌سو نشان‌دهنده ناتوانی آن در شکست اراده تیم مذاکره‌کننده یمنی و از سوی دیگر بحرانی بودن وضعیت میدانی ائتلاف سعودی است. سابقه مبارزاتی یمنی‌ها و اراده مستحکم آن‌ها در مبارزه با متجاوز، هزینه حضور مستقیم برای آمریکا را بالا خواهد برد و ویتنامی دیگر را برای سربازان آمریکایی خلق خواهد کرد.
نان گران نمی‌شود

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ مجلس گفت: در مسئله گندم دولت اعلام کرده است که قیمت نان افزایش نخواهد یافت بلکه صرفا روند اصلاح می‌شود و مردم همان قیمت قبلی را می‌پردازند و مابه‌تفاوت قیمت را دولت به نانواها پرداخت می‌کند.

اذعان به بی‌تدبیری دولت تدبیر توسط یک رسانه حامی

روزنامه حامی دولت روحانی اعتراف کرد که فقط در 6 ماهه پایانی آن دولت، 6 میلیارد دلار فرار سرمایه از کشور رخ داده است. روزنامه اصلاح‌طلب اعتماد می‌نویسد: «بر اساس گزارش بانک مرکزی از نماگرهای اقتصادی تابستان خروج حدود 6 ميليارد دلار سرمايه در 6 ماهه نخست سال جاري يكي از مهم‌ترين داده‌هايي است كه در اين گزارش مي‌توان يافت؛ خروج اين ميزان سرمايه از كشور در حالي است كه در كل سال 99 حدود 6 ميليارد و 318 ميليون دلار از كشور خارج شده بود». این روزنامه در ادامه تلاش کرده است تا علت اين امر را به ذهنیت جامعه نسبت به بی‌ثباتی اقتصادی در کشور گره بزند، با این تعابیر که «باوجود اعلام زمان آغاز به مذاكرات پيرامون احياي برجام در تابستان از سوي برخي مقامات مسئول، كشور از نظر سياسي و اقتصادي آمادگي جذب يا نگه‌داشت سرمايه‌هاي دلاري و ريالي را ندارد. البته كه نبود آينده روشن و قابل پيش‌بيني از اقتصاد نيز بر اين تأثیرات منفي گذاشته است». این درحالی‌که به اذعان مسئولین ارشد دولت سابق، کشورمان در یک سال پایانی آن دولت از زیر بار فشارهای حداکثری خارج شده بود؛ با این توصیف اگر بنا بر خروج ارز از کشور بود، می‌بایست در یک‌ساله منتهی به تابستان 99 روی می‌داد نه در دوره‌ای که اثر تحریم‌ها خنثی شده باشد. فارغ از تحلیل و خط دهی این رسانه معلوم‌الحال، علت را باید در بی‌تدبیری دولت به اصطلاح تدبیر دانست که با مدیریت ناکارآمد خود نتوانسته است مانع از خروج ارز کشور در این مقطع شود.
وثیقه گذاری وام‌های زیر
۱۰۰ میلیون تومان تغییر خواهد کرد تا مردم بتوانند تسهیلات خُرد را آسان دریافت کنند.
علی بهادری جهرمی با اعلام این خبر گفت: کسی که کارمند یا حقوق بگیر ثابت دولت است طبیعتا می‌تواند حقوق خود را وثیقه و اعتبار وامش کند. صبح امروز سخنگوی دولت در توییتر خبر داده بود: «‌‏‌تغییر به نفع مردم محور جلسه امروز رئیس جمهور و تیم اقتصادی دولت با مدیران عامل کلیه بانک‌های دولتی و خصوصی است؛ منتظر خبرهای خوب باشید
آیا رئیسی به قولش عمل می‌کند

رئیس‌کل بانک مرکزی در خصوص تأکید رئیس‌جمهوری بر معرفی بدهکاران بانکی گفت: «لیست بدهکاران عمده بانک‌ها در صورت‌های مالی بانک‌ها در سامانه کدال منتشر می‌شود». رئیسی در جلسه دیروز با روسای بانک‌ها که به گفته وزیر اقتصاد بعد از یک دهه توقف برگزار می‌شد، دستور انتشار اسامی ابربدهکاران را داد. پیش از او نیز در دولت‌های گذشته نیز چنین قولی داده شد ولی به آن عمل نشد. با انتشار این اسامی، رئیسی اولین رئیس‌جمهوری خواهد بود که به قولش عمل می‌کند.
سهامداران پول جدید به بورس نیاورند

علی عصاری، کارشناس بازار سهام:امروز شاهد این بودیم که بازار تا حدود ۱۱ صبح حرکت مثبتی داشت و بعد از آن قوی‌تر از حرکت مثبت، منفی شد. این شرایط نشان از این است که یا شاخص در حال کنترل است یا فرصتی برای خروج برخی از سهامداران است. در بازار فردا هم همین برنامه هست. احتمالا اندکی مثبت برای تشویق ورود به بورس و مجدد منفی. البته بازار فردا باید متعادل‌تر از این چند روز باشد، اما متاسفانه خروج نقدینگی بازار را به باتلاقی تبدیل کرده که افراد را به سمت خود می‌کشاند.در میان مدت و بلندمدت توصیه‌ای به ورود پول نمی‌کنم، مگر اینکه روند و حرکت بازار همراه با ورود نقدینگی به بازار عوض شود.

نگرانی وبگاه صهیونیستی از توان پهپادی جبهه مقاومت

یک وبگاه تحلیلی صهیونیستی روز دوشنبه در گزارشی نوشت، با توسعه زرادخانه عظیم پهپادهای رزمی، ایران این توان بالقوه را دارد که بازی را در خاورمیانه تغییر دهد. وبگاه صهیونیستی «جی ان اس» نوشت، این سلاح کشنده جدید نه‌تنها تهدیدی برای اسرائیل، متحد راهبردی واشنگتن در منطقه است، بلکه تهدیدی مهم برای منافع منطقه‌ای آمریکا نیز به شمار می‌رود. بر اساس این گزارش، ایران از زمان جنگ صدام تاکنون چه از طریق مهندسی معکوس یا تلاش‌های مستقل خود، قابلیت‌های عملیاتی بسیار پیشرفته‌ای را در صنعت هواپیماهای بدون سرنشین توسعه داده است. ایران انواع متعددی از پهپادهای رزمی کامیکازه و قابل استفاده مجدد را تولید کرده که قادر به رسیدن به ارتفاع ۴۵۰۰۰ پا، بیش از ۲۴ ساعت پرواز مداوم برد بیش از ۱۵۰۰ کیلومتر (۹۳۲ مایل) هستند. دردسرسازتر گزارش‌هایی است که نشان می‌دهد ایران نیروهای نیابتی خود، حزب‌الله لبنان، حماس و جهاد اسلامی در فلسطین و شبه‌نظامیان شیعه در سوریه و حوثی‌های یمن را به پهپاد مجهز می‌کند. در خاتمه این مطلب آمده است، اسرائیل نگرانی فزاینده‌ای در مورد پهپادهای ایران دارد، زیرا ایرانی‌ها راه‌های تغییردهنده بازی را برای غلبه بر سامانه‌های پدافند هوایی ایجاد کرده‌اند و در حال حاضر مشخص نیست که آیا سامانه گنبد آهنین می‌تواند پهپادهای ایرانی را شناسایی کند یا خیر.
دبیر شورای راهبردی روابط خارجی در پستی اینستاگرامی از علی باقری و مذاکره کنندگان کشورمان در وین حمایت کرد
.
سید عباس عراقچی دبیر شورای راهبردی روابط خارجی در اینستاگرام خود نوشت: دکتر باقری و همکارانش در مذاکرات وین ماموریت سختی را دنبال می کنند. حمایت کامل و دعای خبر همه با ایشان است. همانطور که مقام معظم رهبری در ٢۵ فروردین امسال فرمودند: امیدواریم ان‌شاءالله مسئولین کشور در این زمینه [مذاکرات وین] هم کاملا با چشم باز، با دل محکم و با توکل به خدا و با ذکر «حسبناالله و نعم الوکیل» ان‌شاءالله جلو بروند، ‏توفیقات الهی شامل حالشان بشود و ملت را خرسند و خوشحال کنند.

اخبار روزانه:
*
طحان نظیف، سخنگوی شورای نگهبان: امروز فرصت شورای نگهبان برای بررسی لایحه رتبه بندی معلمان به پایان رسید.شورای نگهبان با اهداف لایحه رتبه بندی معلمان موافق است؛ اما اشکالات و ابهام هایی در مصوبه مجلس وجود دارد.شورای نگهبان از حداکثر زمان قانونی خود برای بررسی این لایحه استفاده کرد.پیگیری‌های متعددی برای رفع ابهام‌ها انجام دادیم
*سخنگوی دولت با اشاره به محور جلسه رئیس جمهور و تیم اقتصادی دولت، تاکید کرد: منتظر خبرهای خوب باشید.علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت در صفحه شخصی خود نوشت: «تغییر به نفع مردم، محور جلسه امروز رئیس جمهور و تیم اقتصادی دولت با مدیران عامل کلیه بانک‌های دولتی و خصوصی است؛ منتظر خبرهای خوب باشید

*دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان آغاز اجرای موافقتنامه ۲۵ساله میان ایران و چین را موفقیتی راهبردی برای تهران دانست. علی شمخانی در توئیتی نوشت: آغاز اجرای موافقتنامه ۲۵ ساله میان ایران و چین به عنوان دومین اقتصاد بزرگ جهان آن هم در شرایطی که آمریکا همچنان با یکجانبه‌گرایی و تداوم فشار حداکثری به‌دنبال محروم کردن ایران از تعاملات اقتصادی با دنیاست، موفقیتی راهبردی برای تهران محسوب می‌شود.

*یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ گفت که برنامه دولت برای حذف ارز ترجیحی در کمیته مشترکی با دولت مورد بررسی قرار می‌گیرد. سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی با اشاره به ارائه برنامه مکتوب دولت برای حذف ارز ترجیحی اظهار کرد: هنوز این برنامه رونمایی نشده است و قرار است آن را در کارگروه مشترکی با دولت به صورت دقیق بررسی کنیم. کمیته هدفمندی کمیسیون تلفیق آن را بررسی کرده و در نهایت گزارش به کمیسیون تلفیق برای تصمیم‌گیری ارائه می‌شود. وی ادامه داد: ما به دنبال این هستیم که با حذف ارز ترجیحی، کارت یارانه کالایی و نه یارانه نقدی به مردم بدهیم. در همین باره محسن دهنوی نایب‌رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ نیز در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت که برنامه اجرایی حذف ارز ترجیحی در کمیسیون تلفیق و کارگروه مشترکی با دولت بررسی و اصلاح خواهد شد و در نهایت مجلس نظر نهایی خود را در راستای تقویت معیشت مردم و کمک به دولت اعلام خواهد کرد.

*معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری مدل توسعه نانو در کشور را یک مدل نمونه‌ای موفق در توسعه فناوری دانست و اظهار داشت: ما کشوری بودیم که با علم جدید نانو مواجه شدیم که نه فرهنگ و نه زیست‌بوم و نه نیروی انسانی داشتیم، ولی پس از ۲۰ سال این توسعه رخ داده است. ستاری با تاکید بر اینکه در اقتصاد دانش‌بنیان هیچ غول چراغ جادویی وجود ندارد که با یک حرکت همه چیز را درست کند، بلکه همه مشکلات می‌تواند در یک حرکت و سیاست درست به نتیجه برسد، اظهار کرد: در حوزه نانو سال قبل ۴ هزار میلیارد تومان و در سال جاری ۱۲ هزار میلیارد تومان فروش داشتیم و تا پایان سال می‌توان به فروش ۲۰ هزار میلیارد تومانی برای شرکت‌ها فکر کرد. معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری تصریح کرد: قانون جهش تولید دانش‌بنیان در مجلس مصوب شده که با حمایت شورای نگهبان می‌توانیم اجرای آن را آغاز کنیم؛ این قانون طی سه سال تدوین شد و جزو یادگاری‌های ۱۵سال آینده خواهد بود، زیرا ظرفیت‌های قانونی دانش‌بنیان‌ها تاکنون محدود بوده است.
*
ایران مهاجران غیرقانونی پاکستانی را به کشورشان بازگرداند. مقامات ایرانی روز یکشنبه ۶۸ تبعه پاکستانی را در مرز تفتان به نیروهای پاکستانی تحویل دادند. منابع رسمی گفتند که این افراد به دلیل نداشتن مدارک معتبر مسافرتی در نقاط مختلف ایران دستگیر شدند. این منابع گفتند پاکستانی‌های دستگیر شده می‌خواستند از طریق ایران برای مشاغل بهتر به ترکیه و اروپا بروند.

*فراهم شدن امکان سفر سه دیپلمات ایرانی به جده برای ازسرگیری فعالیت نمایندگی ایران در سازمان همکاری اسلامی جدیدترین تحولی است که در چارچوب مناسبات پرفراز و فرود ایران و عربستان صورت گرفته است. منابع دیپلماتیک خبر داده‌اند که این سه دیپلمات در روزهای اخیر راهی جده شده‌اند و قرار است بزودی فعالیت خود را مجدداً آغاز کنند. فعالیت دفتر نمایندگی ایران در جده در سال ۱۳۹۴ پس از بروز تنش در سفارت عربستان در تهران و کنسولگری آن در مشهد تعطیل شد. انتشار خبر استقرار سه دیپلمات ایرانی در جده برای از سرگیری فعالیت نمایندگی کشورمان در سازمان همکاری اسلامی پس از ۶ سال وقفه، مورد استقبال گسترده رسانه‌های عربی قرار گرفت و آنها این رویداد را نشان دهنده امکان بهبود روابط و تبادل دیپلمات‌ها میان تهران و ریاض دانستند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: