به‌روز شده در: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۴۵۱۰
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۳
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس :
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: با این حال مسیر اصلی خنثی سازی تحریم‌ها در کنار انجام مذاکرات به جد مورد پیگیری قرار دارد، با این حال واقعیت این است که تحریم امر ظالمانه‌ای است و خلاف حقوق ملتهاست و از این جهت باید برطرف شود؛ بنابراین رفع تحریم‌ها خواسته اصلی ما از طرف‌های غربی در مذاکرات است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:ایران برای عبور از تحریمها چندین راه را یافته، لذا در حال حاضر وضعیت فروش نفت در کشور و همکاریهای ما با کشورهای همسایه بهبود پیدا کرده است.

ابوالفضل عمویی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی «نما» با اشاره به رویکرد طرفهای غربی در جریان مذاکرات صورت گرفته بیان داشت: همه طرفهای غربی که در مذاکرات هستند به شکست سیاست فشار حداکثری علیه ایران اذعان دارند.

وی تاکید کرد: فراتر از این اعترافی که غربیها به شکست سیاست فشار حداکثری علیه ایران دارند، لازم است به تعهدات خود بازگردند و اجزای این سیاست که تحریمها علیه ایران هست را رفع کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: ایران برای عبور از تحریمها چندین راه را یافته، لذا در حال حاضر وضعیت فروش نفت در کشور و همکاریهای ما با کشورهای همسایه بهبود پیدا کرده است.

وی تاکید کرد: همچنین با مقاومتی که مردم علیرغم مشکلات از خود نشان دادند کشور توانسته راههایی را برای مقابله با تحریمها پیدا کند.

این نماینده مجلس اظهارداشت: با این حال مسیر اصلی خنثی سازی تحریمها در کنار انجام مذاکرات به جد مورد پیگیری قرار دارد، با این حال واقعیت این است که تحریم امر ظالمانهای است و خلاف حقوق ملتهاست و از این جهت باید برطرف شود؛ بنابراین رفع تحریمها خواسته اصلی ما از طرفهای غربی در مذاکرات است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: