به‌روز شده در: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۴۵۰۸
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۷
حسن لاسجردی:
کاری که انصارالله یمن در گرفتن این کشتی انجام داد نشان داد عربستان و امارات نه تنها در ادعای خود صادق نیستند بلکه با محموله های حامل سلاح و تجهیزات نظامی یکی از عناصر اصلی ایجاد ناآرامی در یمن و حتی منطقه هستند.
لاسجردی با اشاره به توقیف کشتی اماراتی حامل تجهیزات نظامی به یمن توسط انصارالله گفت: این محمولهها برای نیروهای تروریستی همچون القاعده در برخی از شهرهای یمن منتقل می شدند تا باعث ناامنی و درگیری بیشتر در این کشور شوند.

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفتوگو در خصوص توقیف کشتی اماراتی حامل تسلیحات نظامی توسط انصارالله یمن با دکتر حسن لاسجردی، کارشناس مسائل سیاسی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

حسن لاسجردی با اشاره به تلاش امارات برای ایفای نقش و بازیگری در تحولات یمن گفت: چند ماه پیش که موضوع یمن جنوبی و شمالی مطرح بود، اماراتی ها در حال تلاش برای لابی بودند تا در شکل گیری یمن جدید نقش داشته باشند و در میدان تحولات یمن بازیگری موثر در حوزه سیاسی، نظامی، امنیتی و اقتصادی باشند.

وی با اشاره به توقیف کشتی جنگی اماراتیها توسط نیروهای یمن اظهار کرد: این کشتی حامل تجهیزات و مهمات به مقصد یمن بود تا از آن ها علیه انصارالله یمن استفاده شود. هنوز نیروهایی از القاعده و برخی از کشورهای عربی جهت تشکیل یمن جنوبی در این کشور وجود دارند و این تجهیزات قرار بود به دست این نیروهای تروریستی برسد.

این کارشناس مسائل سیاسی در مصاحبه تلفنی با رادیو گفتوگو با بیان اینکه کشورهای عربستان و امارات که نقش اصلی را در بحران یمن دارند تلاش می کنند نقش خود را در افکار عمومی تسهیل کننده و آرامش بخش نشان دهند، عنوان کرد: کاری که انصارالله یمن در گرفتن این کشتی انجام داد نشان داد عربستان و امارات نه تنها در ادعای خود صادق نیستند بلکه با محموله های حامل سلاح و تجهیزات نظامی یکی از عناصر اصلی ایجاد ناآرامی در یمن و حتی منطقه هستند.

وی افزود: برخی از کشورهای منطقه تلاش کردند بر این واقعه سرپوش گذاشته شود اما انصارالله یمن این موضوع را رسانه ای کرد تا به گوش جهانیان و افکار عمومی برسد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: