logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۴۵۰۳
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۰
همسر آیت‌الله شهید مطهری:
هیچ‌وقت مثل مطهری ندیدم. هیچ‌وقت در خانه به ما امر نمی‌کرد. بچه‌ها را بسیار خوب تربیت کرد. بعد از شهادتش برای تربیت بچه‌ها زحمتی نکشیدم. خدا را شکر می‌کنم که مطهری برای من زنده است.
برای صحبت پرهیز دارد اما مگر میشود نامی از مطهری برده شود و او حتی کوتاه وارد صحبت نشود بانو عالیه روحانی؛ همسر آیتالله مطهری در خصوص همراهیاش در جریان سفرها و فعالیتهای سیاسی با شهید میگوید: من به سیاست وارد و تجسسگر بودم. هنگامیکه جلسات شورای انقلاب بهطور مخفیانه در همین اتاق برگزار میشد، من متوجه بودم که این افراد برای انقلاب کار میکنند. هنگامیکه علامه طباطبایی برای مداوای بیماری خود به لندن رفتند من هم همراه شهید به لندن رفتم. شهید مطهری اصرار میکرد با ایشان به پاریس هم بروم ولی من به خاطر بچهها به پاریس نرفتم. او حتی برای من بلیط هم گرفته بود.

مثل مطهری ندیدم

خانم روحانی درباره خصوصیات اخلاقی شهید مطهری میگوید: شهید مطهری از یازدهسالگی تا ۵۷ سالگی که به شهادت رسید، دائماً وضو داشت، مادرش گفته بود که شهید مطهری از یازدهسالگی حتی در سرما و برف وضو میگرفت. شهید مطهری به مادرش گفته بود که همیشه دوست دارم با وضو باشم زیراکسی که با وضو باشد قلبش نورانی میشود و در حال عبادت خدا قرار میگیرد. به یاد ندارم یک حبه قند و یک لیوان آب بدون وضو خورده باشد. یککلام حرف بیربط از ایشان نشنیدم. غیبت نمیکرد. به من میگفت هر طور دلت میخواهد لباس بپوش و من هم چادر را انتخاب کردم. هیچوقت مثل مطهری ندیدم. هیچوقت در خانه به ما امر نمیکرد. بچهها را بسیار خوب تربیت کرد. بعد از شهادتش برای تربیت بچهها زحمتی نکشیدم. خدا را شکر میکنم که مطهری برای من زنده است. او برای من پدر و معلم بود و مرا آموزش داد. شهید در اوایل دوران زندگی مشترکمان به من گفت که اگر توفیق نوشتن پیدا کردم یا خداوند به من فرزندانی عطا کرد، این دعا را بگو که اثرات یا ثمرات من طوری نباشد که از خدا بخواهم که به دنیا بیایم و بچههایم را تربیت کنم یا کتابهایم را تصحیح کنم.

همسر معلم شهید انقلاب اسلامی در پایان همسران شهدا را به صبر، گذشت و یاد خدا توصیه کرد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: