کد خبر: ۳۴۵
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۲:۱۶
عسگراولادي:
عضو شورای داوری جبهه متحد اصولگرایان بر اهميت انتخابات و تبديل آن به جشن بزرگ ملي تاكيد كرد.
حبيب‌الله عسگراولادي كه در جمع دبيران استان‌هاي حزب موتلفه اسلامي سخن مي‌گفت، با اشاره به بيداري اسلامي و خيزش مستضعفان در آمريكا و اروپاي غربي اظهاركرد: اين خيزش بي‌نظير است و بعد از انقلاب فرانسه و انقلاب روسيه چنين اتفاقي بي‌سابقه است.
وي ادامه داد: حدود يك درصد از افراد در اين كشورها بهره‌مند و 99 درصد ديگر محروم هستند كه البته بايد گفت كه بسياري از اين محرومان ساكت هستند و جزو ساكتين در آ‌مريكا مي‌باشند.
وي در ادامه با اشاره به انتخابات آ‌تي مجلس شوراي اسلامي در كشور گفت: بيداري اسلامي نشان مي‌دهد كه كشور ما الگو شده است و ما بايد اين انتخابات را طوري برگزار كنيم كه الگوسازي در كشورهاي ديگر ادامه يابد.
عسگراولادي تصريح كرد: ملت بصير و ‌آ‌گاه ايران اين انتخابات را به يك جشن ملي تبديل خواهد كرد و البته سليقه‌هاي مختلف بايد بدانند كه سه گفتمان اصول‌گرايي، اصلاح‌طلبي و منفردين، هيچ كدام به ناحق دنبال برتري‌جويي نباشند.
وي افزود: وقتي فردي را هيات‌هاي اجرايي و شوراي نگهبان تاييد مي‌كند يعني او براي قانون‌گذاري و تصميم‌گيري در مجلس شايستگي‌ دارد و صالح است، اين‌كه ما بگوييم ما اصول‌گرايي ناب هستيم و ديگران نيستند اين برتري‌جويي به ناحق است. حتي نبايد اين روش را در مقابل اصلاح‌طلبان به كار ببريم. البته منظور ما اصلاح‌طلباني نيستند كه براندازي كردند و ديگر جايي در انتخابات ندارند.
رييس جبهه پيروان خط امام و رهبري افزود: آن اصلاح‌طلبي كه اعلام مي‌كند، متعهد به قانون اساسي و ولايت‌ فقيه و خط امام است، مي‌تواند بيايد و نبايد او را حذف كرد.
وي افزود: بايد فضا براي كساني كه صلاحيت‌شان تاييد شده باز باشد و طبيعي است كه نظرات جبهه‌ اصول‌گرايي و اصلاح‌طلبي و منفردين از هم متفاوت است و اگر مجلس آينده محل رقابت اين سه جريان باشد در تضارب آراء نظرات پخته مي‌شود، البته بايد گفت‌ مساله كساني كه شوراي نگهبان مي‌گويد به ثروت و قدرت نزديك شده‌اند و يا در گذشته امتحان خوبي نداده‌اند فرق دارد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاكيد بر تبديل انتخابات به يك جشن ملي گفت: وقتي ما پاي صندوق مي‌رويم، طبيعي است كه به اصلح راي خواهيم داد، اين نشان مي‌دهد كه در انتخابات ما بين حق و باطل انتخاب نمي‌كنيم. چراكه اگر انتخاب ما بين صالح و فاسد بود، ديگر انتخابات تبديل به جشن ملي نمي‌شد.
وي ادامه داد: شوراي نگهبان وقتي فردي را احراز صلاحيت كرد، آن فرد صالح است و شان رفتن به مجلس را دارد. ما مي‌توانيم براي كسي كه فكر مي‌كنيم، اصلح است تبليغ كنيم.
عسگراولادي در ادامه به ساز و كار 5+6 در انتخابات مجلس هشتم اشاره كرد و گفت: ما با آ‌ن ساز و كار توانستيم بيش از 200 نماينده به مجلس بفرستيم و چنين موفقيتي بي‌سابقه بود. هر چند كه اصلاح‌طلبان نيز در مجلس هشتم فعال بودند و به نظر من به مجلس كمك زيادي كردند.
وي در ادامه خاطرنشان كرد: اقليت اصلاح‌طلب به طرح‌ها و لوايح نگاه انتقادي داشت و اين باعث مي‌شد كه طرح‌ها و لوايح پخته‌تر شود. حال آ‌ن كه اگر در مجلس هشتم تمامي 290 نفر نماينده از جبهه متحد بود مجلس بهتر نمي‌شد، به نظر من بايد از هر سه گفتمان در مجلس حضور داشته باشند و تضارب افكار شكل گيرد تا تصميمات پخته شود.
عسگراولادي با تشكر از رسانه‌ها در انعكاس ديدگاه‌هاي جريان‌هاي سياسي گفت: به نظر من در مجلس هشتم رسانه‌ها عملكرد موفق‌تري در انعكاس اخبار مجلس داشته‌اند و من معتقدم كه بايد به نقادي‌هاي خبرنگاران و حتي انتقادهاي تندشان توجه كرد. هر چند كه برخي رسانه‌ها به جاي انتقاد كردن نيش مي‌زنند، اما ممكن است در ذهن خبرنگاري موضوعي جرقه‌اي بزند كه آن را در سوالات تند و نيش‌دار خود مطرح كند و آن مساله موجب افزايش آگاهي شود.
وي در پايان به بيان خاطراتي از دوران مبارزه عليه رژيم پهلوي پرداخت.حبیبی در اجلاس دبیران استانهای حزب موتلفه اسلامی:
انتخابات مجلس نهم پیچیده تر از مجلس هشتم است

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی گفت: انتخابات مجلس نهم پیچیده تر از مجلس هشتم است و تلقی ما از انتخابات باید موضوعی قیامتی باشد.
به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی که در اجلاس سراسری دبیران استانهای این حزب سخن می گفت با اشاره به انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: حفظ کیان جبهه متحد اصولگرایی که جامعتین در آن حضور دارند مساله بسیار مهمی است و هر خسارتی که به جبهه متحد اصولگرایان وارد شود خلاف اصولگرایی است.
وی افزود: حزب موتلفه اسلامی با ظرفیت کامل در خدمت جبهه متحد اصولگرایان است و ما حفظ آبروی جامعتین را مصلحتی بالاتر از مصلحت حزب موتلفه اسلامی می دانیم. تصمیمات جبهه متحد اصولگرایان در مورد نامزدها فصل الخطاب است.
حبیبی تصریح کرد: در حال حاضر در نظر سنجی ها جبهه متحد اصولگرایان جلوتر از دیگران قرار دارد.
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در ادامه تاکید کرد: هنوز راه برای پیوستن جبهه پایداری به مجموعه جبهه متحد اصولگرایان باز است، وظیفه شرعی ما این است که در خدمت جبهه متحد اصولگرایی و جامعتین باشیم و اگر در مجموعه انقلاب، پیشوایی روحانیت را فراموش کنیم آثار انحرافی بزرگی خواهد داشت. وی با تاکید بر اینکه تمام سعی خود را برای جبهه متحد اصولگرایی انجام می دهیم بیان داشت: ما بر اساس تکلیف شرعی خود در خدمت جامعتین و جبهه متحد اصولگرایان هستیم و همواره وظیفه داریم پای پرچم روحانیت بایستیم .

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: