به‌روز شده در: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۴۴۷۰
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۴
اظهار نظر متناقض بنزینی اصلاح طلبان

در حالی که پس از اعلام طرح بنزینی دولت رسانه های اصلاح طلب به انتقاد از آن پرداختند و مدعی بودند که این طرح خسارتبار است و نباید انجام شود . محمدرضا خباز (معاون تقنینی در معاونت حقوقی و پارلمانی دولت روحانی) گفت که اختصاص سهمیه بنزین به کد ملی، طرح مربوط به دولت روحانی بوده است.

او مدعی شد که « دولت آقای روحانی این طرح را در قالب لایحه بودجه سال ۹۸ به مجلس تقدیم کرد: براساس این طرح قرار بود به هر ایرانی ماهانه ۲۰ لیتر بنزین داده شود او میتوانست آن را بفروشد یا استفاده کند اما مجلس این پیشنهاد را رد کرد چون نمایندگان تاکید داشتند بنزین باید همان هزار تومان باشد.»

این ادعا در حالی مطرح می شود که دولت روحانی به مدت 4 سال سهمیه بندی بنزین را بدون اینکه نظر مجلس را جلب کند انجام داد و اگر به واقع خواهان تغییر در سهمیه بندی بنزین بود می توانست مانند سال های 94 تا 98 این اقدام را انجام دهد، حال با اظهار نظر متناقض اصلاح طلبان ما باید این طرح را خسارت بار تلقی کنیم و یا پربار و ایده ی دولت روحانی؟!

ترجمه های اصلاح طلبانه

علی بیگدلی از فعالین اصلاح طلب طی مصاحبه ای با روزنامه ی آرمان ادعا کرده است: ایران دیگر وزیرخارجهای همچون محمدجواد ظریف نخواهد داشت که بر دیپلماسی به زبان انگلیسی کاملا مسلط بود. ایران طی ۲۰۰ سال اخیر و از زمان فتحعلی شاه که وزارت خارجه تاسیس شد، هیچگاه وزیرخارجهای به توانایی محمدجواد ظریف نداشته است.

تخریب تیم مذاکره کننده ی دولت سیزدهم در آستانه ی هشتمین دوره از مذاکرات وین در حالی صورت می گیرد که جناب ظریف هم دقت کافی نداشته است به عنوان نمونه «وندی شرمن» عضو سابق تیم مذاکره کننده هستهای آمریکا و مقام ارشد فعلی وزارت خارجه این کشور در حضور «کاترین اشتون» مسئول اسبق سیاست خارجی اتحادیه اروپا با تمسخر درباره توافق هستهای گفت: «اعضای ۵+۱ و اتحادیه اروپا توافق کردند که (با پوزخند) تحریمهای هستهای را «موقتاً متوقف کنند»، lift لغتی است که در زبان انگلیسی به معنی (معلق نگاه داشتن و یا موقتاً متوقف کردن) است اما طرف ایرانی lift را به معنی «پایان دادن و خاتمه دادن ترجمه میکرد» و به همین دلیل هم ما از این لغت استفاده کردیم».

وانگهی توافق برجام و ضمائم آن چیزی حدود 110 صفحه است که از این صفحات 18 صفحه برجام و مابقی جزئیات در 92 صفحهی باقی مانده آمده است و جناب ظریف در مصاحبه ی اخیر خود اعتراف کرد تنها 18 صفحه ی برجام را خوانده و 92 صفحه ی دیگر را که اساسیترین مسائل برجام در آن بوده به حال خود رها کرده است

چرا با عصبانیت رژیم صهیونیستی اصلاح طلبان هم عصبانی می شوند؟

روزنامه ی شرق در مطلبی با قلم مصطفی هاشمی طبا می نویسد: «مقام معظم رهبری روابط خارجی را به شرط حکمت و عزت ایران خواستار شدهاند، اما امروز تصاویری که از ملاقاتهای خارجی ازجمله ملاقات رئیس مجلس با رئیسجمهور ترکیه منتشر میشود و نیز ذوقزدگی از سفر یک مقام امارات به ایران که اسرائیل را به خلیج فارس آورده است، ما را از آینده روابط خارجی مأیوس میکند اگر قرار است در برابر اذناب استکبار چنین باشیم، چه بهتر که در مقابل خود استکبار کوتاه بیاییم تا شاید برخی مسائلمان حلوفصل شود

موضوع اینجاست که طی چند وقت گذشته یک مقام اماراتی به ایران ایران سفر می کند و رژیم صهیونیستی از این سفر به شدت عصبانی می شود سوالی که مطرح می شود این است که چرا با عصبانیت اسرائیل اصلاح طلبان هم عصبانی می شوند؟ آیا منافع مشترکی بین این طیف و رژیم اشغال گر قدس وجود دارد؟

وانگهی دولت گذشته اعلام کرده بود که آمریکا تنها با یک بمب سیستم دفاعی ایران را نابود خواهد کرد آیا این نوع از دیپلماسی در دولت مورد حمایت اصلاح طلبان عزتمندانه است؟ اینکه همه ی مسائل حتی آب آشامیدنی را به برجام گره زدید عزتمندانه بود؟ اینکه به صورت یکجانبه تمامی تعهدات را به اجرا درآوردید و آمریکا به صورت یکجانبه زیر میز زد و از برجام خارج شد و تحریم ها را به دو برابر افزایش داد یک دیپلماسی عزتمندانه است؟

بهتر است طیف اصلاح طلب به جای تدریس مباحث مربوط به دیپلماسی ازکتابی به عنوان عبرت های دیپلماسی رو نمایی کنند تا دولت های بعدی مرتکب اشتباهات فاحش دولت مورد حمایت ایشان نشوند.

تورم دولت اصلاح طلب روحانی یادمان نرفته است

روزنامه آرمان با ژستی که مثلا حامی مردم است در مطلبی می نویسد: چرا حقوقهای دریافتی باید ۴۰ درصد از تورم عقب بیفتد؟ (!)

این روزنامه انگار به کلی فراموش کرده دولت روحانی کشور را به رکورد تورمی بیسابقه تحویل دولت جدید داد و در منطق اقتصاد کنترل تورم مقدم بر افزایش حقوق است چرا که تا زمانی که تورم کنترل نشود افزایش حقوق ها تنها باعث افزایش نقدینگی موجود در جامعه خواهد شد خود این افزایش نقدینگی، به افزایش تورم دامن خواهد زد که فشار آن باز هم به مردم وارد خواهد شد وانگهی تامین افزایش حقوق بیشتر با شرایط کسری بودجه ۴۵۰ هزار میلیارد تومانی، برای دولت غیر ممکن بنظر می رسد و این افزایش در شرایط فعلی تنها باعث افسار گسیختگی تورم و فشار بر مردم می شود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: