logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۴۴۶۹
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۳
مسلم مومن

تجلیل از روزنامه نگار غربزده

صدرالدین الهی روزنامه نگار غربزده در سن ۸۷ سالگی در آمریکا در گذشت. طبق مرسوم اصلاح طلبان از این عنصر هم دست رژیم دیکتاتوری شاه و قلم به دست مورد حمایت مصباح زاده مدیر مسئول روزنامه کیهان در دوران طاغوت تجلیل کردند. او را پایه گذار روزنامه نگاری مدرن و انسان پیشرو لقب دادند. این شخص کیهان ورزشی را در دهه ۳۰ راه اندازی کرد مقالات روشنفکری مورد پسند رژیم شاه و غرب مینوشت و قبل از پیروزی انقلاب از ایران گریخت و این چهل و اندی را در آمریکا گذراند. حالا اصلاحطلبان در ایران از او تبلیغ و ترویج می کنند کاش می نوشتند کاشکی این آدم غیرت ملی را در سرزمین آمریکا حفظ میکرد و لااقل در این چهل و چند سال یک نوشته کوتاهی مینوشت که این اصلاح طلبان غرب زده برای خالی نبودن عریضه به آن اشاره می کردند.

اعتراف اصلاح طلبانه

روزنامه شرق در این هفته در روز شنبه یازدهم دی ماه دو مصاحبه از محمدرضا خاتمی و دکتر ظفرقندی نوشت که هر دو فاتحه اصلاح طلبان را خواندند. ظفرقندی بیپروا به شورای نگهبان حمله کرد و به غیر اصلاحطلبان تهمت زد که ایران را برای همه ایرانیان نمی دانند و بعد گفت به جای آیه یاس خواندن باید به فکر چاره بود و باید چشمها را شست و جور دیگر دید و افراد و احزاب اصلاحطلب باید همراه مردم، حامی مردم و جلودار مردم باشند! سپس سخنان محمدرضا خاتمی را نوشت که گفت باید قدری به خودمان فکر کنیم که چرا به این وضعیت رسیدهایم و بعد تقسیم بندی سیاسی کرد 1- گروه براندازها 2- گروه با تعریف خاص از دین که کانون های قدرت را در دست دارند. 3- اصلاحات است که کار سختی در پیش دارند و نمی دانیم چگونه باید به خواسته هایمان برسیم. باید از خودمان بپرسیم اصلاحاتی که روزگاری مجلس، دولت و نهادهای مدنی را در اختیار داشت چرا شرایط کنونی را تجربه می کند. ما اشتباه فکر میکردیم. امروز نسل تازه و بچههایمان با ما فاصله گستردهای دارند. مردم میگویند کاری از شما بر نمی آید. مسئله دیگر هم محدودیت های عقلانی، اخلاقی و سنتی ماست. ما ناچاریم ادبیات خود را تغییر دهیم. ما تا اطلاع ثانوی باید از حضور در قدرت چشمپوشی کنیم.

توضیح - هفته گذشته دکتر محمدرضا تاجیک هم همین موارد را صریحتر بیان کرده بود که اصلاحات و اصلاح طلبان به انتها رسیده اند.

اشرف غنی تازه فهمیده

اشرف غنی گفت دلیل سقوط افغانستان اعتماد به آمریکا بود، زیرا آمریکا زیر پای دولت مرا خالی کرد و به من گفتند اگر شما در برابر طالبان مقاومت کنید همه کشته میشوید!

محمدرضا شاه در سال ۵۷ فکر می کرد آمریکا زیر پای او را خالی کرده و به سفرای آمریکا و انگلیس التماس میکرد ولی آمریکا هیچ غلطی نمی توانست بکند و شاه و ملکه فرار کردند.

مصدق هم در روز ۲۷ مرداد ۳۲ در دیدار هاریمن سفیر کبیر آمریکا در ایران دریافت که بیهوده به آمریکا امید بسته بود زیرا هاریمن به او گفت ما با انگلستان با هم توافق کردیم. فردا در ایران کودتا می شود شما هم اگر مقاومت کنید کشته می شوید و مصدق هم سکوت کرد تا کودتای آمریکایی- انگلیسی ۲۸ مرداد بر ایران حاکم شد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: