به‌روز شده در: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۴۴۱۴
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۰
تحریف حاج قاسم توسط رسانه های اصلاح طلب

همزمان با نزدیک شدن به دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی، جریان اصلاح طلب در رسانه های خود مطالبی را منتشر می کنند که حکایت از همکاری حاج قاسم با آمریکا برای نابودی داعش دارد!

روزنامه ی اصلاح طلب اعتماد می نویسد: «در جنگ با داعش، نیروهای تحت امر شهید سلیمانی در عمل نیروی پیاده یک ائتلاف بزرگ بودند که بمباران هوایی آن را ارتش امریکا و متحدانش برعهده داشتند»

این مطالب در حالی بیان می شود که سردار سلیمانی همواره به صراحت از نقش آمریکا در بحران های به وجود آمده در منطقه سخن گفته است. شهیدسلیمانی در طول مدت زمانی که به مجاهدت در منطقه مشغول بود هیچگاه کوچکترین ارتباطی با نیروهای آمریکایی برقرار نکرد که معروفترین آن نامه آمریکا خطاب به حاج قاسم بود که هیچ گاه گشوده نشد و این خبر توسط پمپئو، رئیس وقت سازمان جاسوسی سیا کاملا مورد تایید فرار گرفت.

شهید سلیمانی همواره آمریکا را یکی از اضلاع اصلی توطئه های صورت گرفته در منطقه می دانست که هیچ اراده ای برای مقابله و مبارزه با داعش ندارد. در واقع نوع روابطی که روزنامه اعتماد میان مناسبات ایران و امریکا در منطقه برقرار کرده با توجه به برگزاری مذاکرات وین چیزی جز یک تحریف بزرگ تاریخی برای رسیدن به اهداف سیاسی خود نیست.

گره زدن معیشت مردم به مذاکرات

«محمدتقی فاضل میبدی» فعال اصلاح طلب طی یادداشتی در روزنامه ی آرمان می نویسد: «اگر زمان بگذرد و مذاکرات قفل شود، این قفل به این سادگیها باز نخواهد شد. اگر...پرونده هستهای به شورای امنیت برود و یا خدایی نکرده گزینههای نظامی روی میز بیاید برای ما دردسر ایجاد میشود» او در ادامه می نویسد: شکل معیشت مردم بهراحتی قابل رفع نیست. راهکار کاهش این مشکل برطرف کردن موانع ارتباط با جهان است

همانطور که در مطلب بالا مشاهده می کنید اصلاح طبان در آستانه ی مذاکرات وین سه برنامه را در دستور کار خود قرار داده اند: 1/ گره زدن معیشت مردم به مذاکرات 2/ ایجاد دوگانهی توافق و جنگ 3/ تحریف و سانسور نتیجه ی اعتماد به آمریکا در دولت گذشته.

این در حالی است که عمده مشکلات فعلی کشور نتیجه ی اعتماد بی قید و شرط به آمریکا و گره زدن همه ی امور کشور به غرب بود این سخنان، میل شدید غربگرایان داخلی برای ارسال سیگنال به خارج از کشور را نشان میدهد تا اقدامات و جهتگیریهای دولت گذشته را مثبت جلوه داده و بتواند به عرصه ی قدرت بازگردد.

آیا بین مفسدان اقتصادی و اصلاح طلبان رابطه ای هست؟

روزنامه ی ارمان طی مطلبی می نویسدبدون ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا، با اقدامات امنیتی و بگیر و ببند نمی توان ثبات را به بازار ارز برگرداند... امنیتیکردن بازار و بستن 700 حساب و دستگیری چند نفر که مثلا اعتراف کنند از خارج خط گرفتهاند که شاید هم بگیرند درد بازار نیست. بازار ارز امروز دچار نوسان ناشی از آینده ابهامآمیز مذاکرات و تحریمها است»

این مطلب در مقابل خبر وزارت اطلاعات در ادامه طرح برخورد با فعالان غیرمجاز ارزی نوشته شد که طی آن ۵ تن از اخلالگران شاخص و تأثیرگذار بازار ارز تهران شناسایی و دستگیر شده بودند.

روند حمایت رسانه های اصلاح طلب از نجومی بگیران و دانه درشت های فساد اقتصادی امر تازه ای نیست این رسانه ها قبلا هم در مقابل برخورد با نجومی بگیران موضع گرفته و به حمایت از آنان پرداخته اند ، «ذخیره نظام»، «امانتدار بزرگ کشور»، «نابغه اقتصادی» و...تنها بعضی از عنوان هایی است که رسانه های اصلاح طلب در مدح و ستایش مدیران نجومی بگیر مورد استفاده قرار داده اند و تکرار این روند باعث می شود تا این سوال در بین افکار عمومی پیش بیاید که آیا این حمایت بدین معناست که میان مفسدان اقتصادی و رسانه های اصلاح طلب رابطه ی نزدیکی وجود دارد؟

چشم هایی که موفقیت ها را نمی بینند

جاوید قربان اغلو از جمله فعالین اصلاح طلب در روزنامهی طی یاداشتی در روزنامه ی شرق مدعی میشود که بدون توافق در بحران هستهای ایران، گرهی از مشکلات کشور گشوده نخواهد شد.

این مطلب در حالی مطرح می شود که پس از روی کار آمدن دولت سیزدهم با وجود این ادعا که احیا نشدن برجام و نپیوستن به FATF مانع ورود واکسن کرونا به کشور است محموله های واکسن یکی پس از دیگری وارد کشور شد و واکسیناسیون عمومی به سرعت پیش رفت تا کشور شاهد رکورد واکسیناسیون و رکود فوتی های ناشی از ویروس کرونا باشد، این یک واقعیت است که دولت قبل و اصلاح طلبان حامی دولت به مدت ۸ سال، تمام امور کشور را به مذاکرات برجامی ربط دادند اما در نهایت با امضای برجام نه تنها تحریم ها و مشکلات کشور رفع نشد بلکه به 2 برابر افزایش پیدا کرد و ما شاهد کاهش بیش از حد ارزش پول ملی و شرایط سخت اقتصادی برای مردم و کشور بودیم.

تداوم وحشت اصلاح طلبان از غرب

محمد هاشمی رفسنجانی طی گفتگویی با روزنامهی آرمان در مورد مذاکرات وین و ادبیات تیم مذاکره کننده ایران گفته است: «ادبیاتی که در شــرایـط کنونی بر دولت و مسئولان حاکم است، ادبیات دستوری و از بالا به پایین است و برخی تصور میکنند ما حاکم بر جهان هستیم و به همین دلیل به شکلی صحبت میکنند که فلان کشور باید چنین رفتاری داشته باشــد..»

متاسفانه ترس و حشت حاکم بر جریان اصلاحات از غرب پایانی ندارد. این ترس در زمان های انقلاب هم بر عده ای حاکم بود و اگر امام(ره) هدایت گر مردم نبود یقینا با ترس این جماعت انقلابی به وقوع نمی پیوست،در زمانیکه جنگ علیه ایران با حمایت آمریکا شروع شد، «نهضت آزادی» دولت آمریکا را تشبیه به شیر کرد و استدلال کرد که؛ خدا در مقابل شیر به آهو پای گریز داده است و ما نباید در برابر شیر بایستیم»پاسخ امام‌(ره) اين بود: «آمریکا شیر ضعیفی است که هم میترسد و هم نعره میکشد. هیچ غلطی نمیتواند بکند». رهبر معظم انقلاب نيز تكليف آمريكا و خودباختگان امروزي را بهخوبی مشخص کردهاند: «به دشمن میگوییم، هر غلطی میتوانی بکنی، بکن؛ اما بدان که هیچ غلطی نمیتوانی بکنی»

واقعیت های اثر FATF

روزنامه اعتماد و روزنامه ی شرق طی اقدامی مشترک سعی کردند تا قرارداد سوآپ گازی،میان ایران، ترکمنستان، جمهوری آذربایجان را کم ارزش نشان دهند. روزنامه اعتماد در مطلب خود نوشت» این قرارداد «ناچیز» و «یک شوخی تبلیغاتی برای بزرگنمایی آن» در شرایط سکون فعلی استروزنامه ی شرق هم ادعا کرد که این قرارداد نه دستاوردی دیپلماتیک بلکه احیای توافق پیشین است (!)

پر واضح است که علت اینگونه تخریب کردن دیپلماسی دولت سیزدهم این است که وجود قرارداد های اینچنینی در دولت جدید باعث سود آوری ارزی و تامین کردن نیازهای فصلی گاز در کشور می شود و این امر باعث می شود تا دروغ دولت مورد حمایت این جریان مبنی بر توقف همه تجارت خارجی به برجام و FATF برای مردم روشن شود.


 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: