به‌روز شده در: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۴۳۵۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۴
در بیانیه پایانی سیزدهمین مجمع عمومی حزب موتلفه اسلامی عنوان شد؛
حزب موتلفه اسلامی در پایان برگزاری سیزدهمین مجمع عمومی خود بیانیه ای صادر کرد.
حزب موتلفه اسلامی در پایان برگزاری سیزدهمین مجمع عمومی خود بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی ، متن بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با سپاس به درگاه ایزدی که به ما توفیق حیات و خدمت در گام دوم انقلاب اسلامی را عنایت فرموده است و با درود به روح امام خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی و سلام بر ارواح پاک شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی از ستارگان درخشنده ۲۶ خرداد ۴۳ حزب موتلفه اسلامی تا سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و دانشمند جلیل القدر هسته ای دکتر فخری زاده، یاد درگذشتگان صدیق و انقلابی دوره دوازدهم فعالیت حزب موتلفه اسلامی به ویژه دبیرکل فقید مرحوم محمد نبی حبیبی، مرحومه سرکار خانم فاطمه رهبر، مرحوم محمد کرمی راد، مرحوم مهدی سعید محمدی، مرحوم جواد رفیق دوست، مرحوم هاشم امانی و شهید حجت الاسلام خرسند را گرامی می داریم.

سیزدهمین مجمع عمومی حزب موتلفه اسلامی همزمان با ولادت حضرت زینب کبری سلام الله علیها پرچمدار مقاومت و ایستادگی در کربلا در شرایطی برگزار گردید که سیزدهمین دولت نظام جمهوری اسلامی با انتخاب فقیه شایسته آیت الله رئیسی توسط مردم عزیز و بصیر کشورمان شکل گرفته و عمر ۱۰۰ روزه خود را پشت سر گذاشته است.

شرایط بیسابقه در تاریخ انقلاب

اینک با هدایت ها و مدیریت خردمندانه رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای که خداوند وجود همراه با سلامت و اقتدار معظم له را برای انقلاب اسلامی حفظ فرماید، برای اولین بار پس از ۴۰ سال شاهد یکپارچگی قوای سه گانه و نهادهای حاکمیتی در مسیر اهداف و آرمانهای انقلاب اسلامی هستیم. شرایطی که در هیچ مقطعی تاکنون به خاطر اقتضائات جمهوریت و مردم سالاری پدیده نیامده بود.
بخشی از این یکپارچگی مرهون اثبات ناکارآمدی جریان های زاویه دار با اصول انقلاب و آرمان های آن در طی چهار دهه گذشته و انباشت چالش های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی حل نشده ناشی از سیاست ها و برنامه های ناموفق آنها در این مدت بود که مردم را به سوی تغییر در انتخابشان رهنمون ساخت و بخشی مرهون تلاش و وحدت ائتلاف نیروهای انقلاب در استفاده صحیح و به موقع از سرمایه اجتماعی خود در اوج نارضایتی مردم از عملکرد مجریان زاویه دار با انقلاب اسلامی بود.
بدیهی
است بخش قابل توجهی هم مربوط به عنایات خداوندی در پاسداری همیشگی از انقلاب اسلامی ایران است که بر پایه تقوا و ایمان شهدا و امام راحل استوار گردیده است. اینک قوای سه گانه، نهادهای انقلابی و جریان انقلاب با شرایطی سخت در حوزههای اقتصادی، مدیریتی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی روبرو است که باید به حول و قوه الهی و روحیه انقلابی، جهادی و تشکیلاتی از آنها عبور کرد و کشور را در مسیر سیاستهای کلان رهبری معظم انقلاب اسلامی سوق دهیم.
حفظ
یکپارچگی بینظیر و کارآمدسازی دستگاه حکمرانی کشور برای حل مشکلات مردم و جامعه و پرهیز از اختلاف، تشتت، تفرقه و چند دستگی و پرداختن به تغایر های موهوم و فاقد سندیت اهمیت تعیینکنندهای دارد که غفلت از آن قابل جبران نیست.

شعار مجمع سیزدهم

حزب موتلفه اسلامی سیزدهمین مجمع عمومی خود را با شعار «تحقق گام دوم انقلاب اسلامی در تحزب، جامعه و دولت اسلامی» برگزار و خط مشی سه ساله آینده خود را برای عملی کردن این شعار به تصویب رساند تا نقشه راه سه ساله خود را برای ایفای وظیفه حزبی در فرآیند انقلاب اسلامی مشخص کند
این شعار با سخنان حکیمانه حضرت آیت الله محسن اراکی در مجمع مبنی بر ویژگیهای تشکل و تحزب الهی که می تواند تداوم بخش نهضت انبیاء و اولیای الهی و تحقق بخش اهداف امام و رهبری باشد تکمیل گردید.
مجمع
عمومی پس از بررسی و نقد عملکرد حزب در دوره دوازدهم، شورای مرکزی جدید را انتخاب و در پایان موارد زیر را در بیانیه پایانی جهت اطلاع افکار عمومی ایران و جهان متذکر می گردد و از مدعوین محترم به ویژه علما، اندیشمندان سیاسی، احزاب و نمایندگان تشکلهای کشورهای خارجی و منطقه آسیا به ویژه جبهه مقاومت اسلامی که با حضور خود بر شکوه این مجمع افزودند تشکر می نماید.

مواضع

1- یکپارچگی کم نظیر قوای سهگانه و دیگر نهادهای حاکمیتی فرصتی گرانسنگ و مغتنم برای اصلاح روند مدیریت کشور و ارتقاء کارآمدی حکمرانی در جمهوری اسلامی و مبارزه جدی با فساد، لیبرالیسم و سکولاریزم و تحقق پیشرفت و عدالت همه جانبه است که با استفاده از همه نیروهای ارزش گرا میسر خواهد شد.
2-
تورم بالای ۴۰ درصد، گرانی سرسام آور، کاهش ارزش پول ملی، مفاسد اقتصادی و اداری متعدد، گره خوردن مشکلات اقتصادی و اجتماعی به برجام و کسری بودجه ۱۴۰۰ به خاطر سیاست های غلط دولت دوازدهم، رشد منفی اقتصادی و سردی روابط با همسایگان و کشورهای آسیایی میراث آن دولت برای دولت سیزدهم بوده است که باید با تدبیر انقلابی و جهادی اصلاح، چاره اندیشی و بهبود یابد.
3- ایجاد تحول در نظام اجرایی ناکارآمد و مریض و با بهرهوری کم و پرهزینه که سرشار از ذهنیتهای مرعوب و سیستم کاغذ بازی و مبتلا به تعلل در تصمیم گیری ها و گرفتار مافیاهای اقتصادی و سیاسی انحصارگر در هر بخش از آن است و همچنان آثار نفوذ عوامل بیگانه در آن به چشم می خورد کار دشوار و زمانبری خواهد بود؛ اگرچه ملت عزیز بدان آگاهند، ولی انتظار این است که با اقدامات ضربتی و طرح تحول و دولت این مشکلات برطرف گردد.
4-
نقش احزاب در ساختار مردمسالاری دینی کشور بعد از ۴۰ سال همچنان مبهم و نارسا مانده است. در حالی که احزاب ولایی و مثبت می توانند نقش ویژهای در افزایش و ساماندهی مشارکت سیاسی مردم و اعمال حق حاکمیت آنها داشته و دولت را در کادر سازی، کادر یابی و گردش نخبگان تراز انقلاب کمک کنند.
5-
با شروع به کار دولت سیزدهم به حمدالله شاهد تغییر رویکردها و گشایش های موثر در سرنوشت کشور و انقلاب هستیم. همین انتظار را ملت از حرکت انقلابی مجلس یازدهم لازم می داند و فعالیت مناسب شوراهای اسلامی شهر و روستا در بهسازی خدمات شهری میتواند زمینه رضایتمندی ملت از نیروهای انقلاب را تضمین کند.
6-
حزب موتلفه اسلامی با حمایت از رویکردهای مجلس یازدهم در جهت اصلاح ساختاری بودجه، افزایش نظارت کارآمد، تفریغ به موقع بودجه، تعقیب ترک فعل های دولتمردان، تحول ساختاری مجلس، پایان دادن به امتیازدهی به غرب از طریق قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و اولویت دادن به معیشت مردم و شروع به حل مشکلات اقتصادی، بر ضرورت اولویتبندی در طرحها و نهایی کردن طرح شفافیت آرا نمایندگان و حفظ شئون نمایندگی و پالایش قوانین تاکید می نماید.
7- حزب موتلفه اسلامی از رویکردهای بسیار ارزشمند و عدالت مدارانه ریاست محترم قوه قضاییه و شروع به تحول مطلوب در این قوه را که منشاء امیدآفرینی در مردم و عدالت خواهان و گرهگشایی از روند دادرسی شده است تقدیر می نماید و رجاء واثق دارد که ادامه این روند دستگاه عدلیه را به پناه واقعی مظلومان و احقاق کننده حقوق عامه تبدیل و جامعه را برای متخلفان و قانون گریزان و مفسدان ناامن خواهد کرد. امیدواریم در فرایند این تحول، ضمن فساد زدایی از بدنه دستگاه قضایی، نسبت به پیشگیری از جرائم، کاهش زمان دادرسی ها، کیفرهای جایگزین زندان و برخورد با ترک فعل های مجریان اقدامات لازم را صورت دهند.
8- حزب موتلفه اسلامی که حمایت خود را از ابتدا نسبت به ریاست جمهوری محترم حضرت آیت الله رئیسی رسما اعلام و تمام دفاتر خود را در سراسر کشور به ستاد تبلیغاتی ایشان تبدیل و نامزدهای این حزب به نفع ایشان از ادامه رقابت انتخاباتی کنار رفتند، بر حمایت و پشتیبانی خود تاکید و امیدوار است دولت سیزدهم به تعبیر رهبر معظم انقلاب دولت وفاق و کاهش دهنده تغایر های موهوم بین نیروهای انقلاب بوده و از تمام ظرفیتهای ارزشمند و نخبه نیروهای انقلاب برای بهبود شرایط و حل مشکلات انباشته کشور استفاده نموده و امیدی را که در دل مردم نسبت به آینده پدید آمده افزایش دهد.
بی
شک عبور از چالش های موجود اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی موجود که ناشی از ناکارآمدی ها و تهدیدات و تحریم های دشمن است جز با هم افزایی قوای سهگانه، مردم و احزاب میسر نخواهد بود؛ لذا موتلفه اسلامی وظیفه خود میداند که در هم افزایی، همکاری و کمک به دولت محترم و مدیران انقلابی آن از هیچ تلاشی دریغ نکند. بدیهی است پذیرش این اعلام آمادگی از سوی دولت محترم نسبت به احزاب انقلابی و پایبند به اصول و آرمانهای انقلاب لازمه ی توسعه این همکاری صادقانه خواهد بود.
9- حزب موتلفه اسلامی موضع عزتمندانه و مقتدرانه تیم مذاکره کننده دولت سیزدهم را در صیانت از حقوق ملت ستوده و ترکیب تخصصی، فنی و جامع آن تیم و دقت های کارشناسانه رئیس تیم مذاکره کننده در نحوه حضور، برخورد و مدیریت مذاکرات را خردمندانه دانسته و معتقد است در مقابل زیاد زیادهخواهیهای زور مدارانه غرب جز از موضع تهاجمی و طلبکارانه نباید برخورد کرد.
ما از دولت محترم انتظار داریم با قاطعیت عزتمندانه، بدون اینکه حل مشکلات اقتصادی کشور را به برجام گره بزند به موازات مذاکرات مقتدرانه، مسیر خنثیسازی تحریمها و تقویت مولفههای قدرت ملی را دنبال کند و دشمنان کشور را از توطئههای خود مایوس و ناامید نماید.
10- حزب موتلفه اسلامی، وحدت و ائتلاف بین نیروهای انقلاب اسلامی را با استفاده از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و روحانیت انقلابی لازمه این مقطع حساس و مهم از گام دوم انقلاب می داند و بر این باور است که ظرفیت های حزبی و مردمی متشکل و سازماندهی شده جریان نیروهای انقلاب با کنار گذاشتن تغایر ها و اختلافات و برخوردار از روحیه انقلابی، حق مداری، ولایت پذیری و گذشت باید به هم افزایی و تعامل سازنده و صادقانه برای پیشبرد اهداف نیروهای انقلاب پرداخته و جاذبه را به حداکثر و دافعه را به حداقل رسانده و تجربیات نسل گذشته را به نسل جوان و انقلابی انتقال دهند تا این نسل بتواند با آمادگی کامل زیر بار مسئولیتهای سنگین انقلاب برود.

خط مشی سه ساله آینده این حزب در نوسازی و بازسازی درونی و جامعه سازی و دولتسازی اسلامی ماموریتی است که در سایه وحدت و ائتلاف با همه نیروهای انقلاب و پرهیز از حرکتهای تکروانه محقق خواهد شد؛ لذا دست دوستی و ائتلاف و وحدت این حزب به سوی همه دلسوزان این جریان دراز و آماده همکاری و هم‌ افزایی با همه آنها هستیم.

مجمع عمومی سیزدهم حزب موتلفه اسلامی

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: