به‌روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۴۳۰۱
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۵
دستورالعمل برجامی آمریکا به رسانههای فارسیزبان ضدانقلاب

بخش رسانهای وزارت خارجه آمریکا طی دستورالعملی به شورای هماهنگی رسانههای فارسیزبان، محورهای زیر را برای اجرا در مورد مذاکرات برجام ارسال کرده است: عبث بودن خروج ترامپ از برجام و منطقی بودن موضع بایدن در مذاکرات فعلی و تمایل آمریکا به بازگشت به برجام. پیششرطها و مواضع ایران در مذاکرات برجام غیرموجه هستند. آسیبپذیری و شکنندهبودن وضعیت اقتصادی ایران و عدم توجه نظام به وضعیت مردم. بیثبات نشان دادن بازار ارز با تأکید بر تورم و افزایش بالای قیمت ارز در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات وین. گسترش تعاملات اقتصادی یک‌سویه ایران با چین و تعارض این وابستگی با استقلال سیاسی ایران. زمانبر نشان دادن اثرات مثبت توافق احتمالی بر وضعیت اقتصادی ایران (تا ایران از آثار توافق سود نبرد!). اگر مذاکرات به نتیجه نرسد، مقصر تیم مذاکرهکننده ایران است.

جشن عروسی چند هزارنفری در بحبوحه جنگ

در برنامه‌ای کم نظیر، با حمایت انصارالله و دولت مستقر در صنعا، مراسم ازدواج 7200 زوج یمنی، در پایتخت یمن برگزار شد. سید عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله در سخنان کوتاهی به شرکت‌کنندگان تبریک گفت. انصارالله باوجود همه فشارهای ائتلاف سعودی، امنیت بخش‌های مهم یمن را به دست گرفته است و مردم نیز با امید به آینده روشن کشورشان، در کنار انصارالله از تمامیت ارضی کشورشان دفاع می‌کنند.
رسیدگی به پرونده کرسنت به کجا رسید

به گزارش قوه قضاییه، حکم محکومان بخش اول پرونده کرسنت صادر شده و در مرحله اجرا است. بخش دوم پرونده نیز به دادگاه واصل‌شده که بیش از ۱۲ هزار صفحه در قالب ۴۰ جلد است و کار مطالعاتی و مراحل مقدماتی رسیدگی به آن تا ۸۰ درصد به پایان رسیده است.
اتمامِ‌حجت سازمان استخدامی به دستگاه‌های اجرایی

سازمان اداری و استخدامی در بخشنامه جدید خود آورد: «تمامی دستگاه‌های اجرایی، نسبت به ثبت، تکمیل و به‌روزرسانی کارکنان و ثبت حقوق و مزایای مستمر و غیرمستمر و سایر پرداختی‌ها که در آذرماه قصد پرداخت آن را دارند، حداکثر تا ۱۵ آذرماه در سامانه یکپارچه نظام اداری اقدام نمایند. هرگونه پرداخت مازاد بر ارقام ثبت‌شده در سامانه مذکور مجاز نیست».
۹۰ درصد فیلم‌ها نباید پروانه نمایش بگیرند!

«سعید مستغاثی» عضو شوراهای پروانه ساخت و نمایش فیلم‌های سینمایی در گفتگو با خبرگزاری مهر گفت: «به‌عنوان منتقد سینما که نزدیک به ۵۰ سال است فیلم می‌بینم و در جریان سینمای روز دنیا و جشنواره‌ها هم قرار دارم، معتقدم بیش از ۹۰ درصد از تولیدات سالانه سینمای ایران زیر خط استاندارد «سینمایی» قرار دارد. فیلم‌سازی که «ریتم» را نمی‌شناسد، اساساً فیلم‌ساز نیست. اگر قرار است فقط «حرف بزنید»، بروید سخنرانی کنید و مقاله بنویسید. کم‌خرج‌تر هم هست. چرا وقت مردم را می‌گیرید؟ به قول مارتین اسکورسیزی هر فیلم سینمایی متعلق به هر ملیتی باید ارزش‌ها، آیین‌ها و فرهنگ آن ملت را بازتاب دهد؛ اما فیلم ایرانی را می‌بینید متوجه نمی‌شوید این آدم‌ها از کجا آمده‌اند؟ که هستند و چه می‌گویند! اساساً فیلم‌ها نه شروع می‌شود نه تمام! همکاران بنده هم در شورای پروانه ساخت و هم در شورای پروانه نمایش، رئوف و مهربان هستند و سیاست تشویق‌گری دارند. تا جایی که یک فیلم واقعاً فاجعه نباشد از آن جلوگیری نمی‌کنند».

آمریکا نمی‌تواند همه‌چیز را باهم داشته باشد!

«محمد مرندی» تحلیلگر ارشد سیاسی که به همراه تیم مذاکره‌کننده ایران در وین حضور دارد، در مصاحبه با «کریستین امانپور» خبرنگار و مجری شبکه «سی‌ان‌ان»، در پاسخ به اظهارنظر «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا که گفته بود دلیل زیادی برای خوش‌بینی وجود ندارد اما هنوز خیلی دیر نیست، تصریح کرد: «اگر عدم خوش‌بینی وجود داشته باشد، به خاطر اقدامات ایالات‌متحده است. دولت فعلی آمریکا منتقد کارزار فشار حداکثری ترامپ بود اما وقتی به قدرت رسید آن سیاست را ادامه داد و امروز هم به این سیاست ادامه می‌دهد». وی افزود: «آمریکا ناقض آشکار توافق (برجام) و قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل است درحالی‌که ایرانی‌ها در حال اجرای کامل توافق هسته‌ای بودند. حتی بعدازآن که ایالات‌متحده توافق را ترک کرد ایرانی‌ها به تعهد به توافق به‌طور کامل برای مدت یک سال تمام ادامه دادند. حتی بااینکه اروپایی‌ها در عمل توافق را ترک کردند». وی در پاسخ به سؤال امانپور در خصوص استفاده ایران از سانتریفیوژهای پیشرفته در سایت فردو و نقض برجام با این اقدام جدید، گفت: در خصوص فردو این حق ایران در چارچوب آژانس اتمی و پیمان منع اشاعه است و تنها دلیلی که ایران از آن برای غنی‌سازی استفاده نمی‌کرد به خاطر توافق هسته‌ای بود. اگر آمریکایی‌ها نمی‌خواهند ایران از آن استفاده کند، باید پیش‌تر در این خصوص فکر می‌کردند. باید در توافق می‌ماندند؛ اما دولت آمریکا نمی‌تواند همه‌چیز را با هم داشته باشد. نمی‌توانند انتظار داشته باشند که توافق را نقض کنند و عمداً رنج بر مردم عادی روا کنند و بعد این انتظار را هم داشته باشند که ایرانی‌ها کنار بنشینند و به تعهداتشان در چارچوب توافق پایبند بمانند. این انتظاری بسیار عجیب است که آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها دارند».
سناتور آمریکایی: توافق هسته‌ای را دوباره پاره می‌کنیم

«تام کاتن» که مواضع بسیار تندی در قبال جمهوری اسلامی دارد، در توئیتی نوشت: «توافق هسته‌ای بایدن-ایران حتی از آنچه قبلاً حاصل شده بود بدتر خواهد بود و وقتی جمهوری‌خواهان در آمریکا قدرت بگیرند، دوباره پاره خواهد شد». این سناتور تندروی جمهوری‌خواه تلاش‌های زیادی برای لغو برجام انجام داده است و طرح‌هایی نیز برای تشدید فشارها علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح کرده است. این نوع مواضع آشکار از سوی مقامات آمریکایی، اهمیت شرط گرفتن تعهدات الزام‌آور برای بازگشت مجدد آمریکا به برجام را دوچندان می‌کند.
بلینکن: خروج از برجام باعث انزوای آمریکا شد

وزیر امور خارجه آمریکا گفت: «برجام یک توافق بسیار مؤثر بود که برنامه هسته‌ای ایران را مهار کرده بود اما آمریکا با خروج از برجام این وضعیت را تغییر داد. خروج از برجام باعث اختلاف میان آمریکا و متحدانش شد، درواقع این آمریکا بود که با خروج از برجام منزوی شد، نه ایران».
الشرق‌الاوسط: انسجام تیم مذاکره‌کننده ایران واضح است

روزنامه عربی الشرق‌الاوسط در خصوص حضور تیم جدید ایران در مذاکرات وین نوشت: «انسجام تیم مذاکره‌کننده واضح است و این بار از حمایت کاملی از طرف تهران برخوردار هستند. علاوه بر این، تصمیم‌گیران در ایران برای چشم‌انداز به نتیجه نرسیدن مذاکرات آمادگی دارند. از سوی دیگر، تیم آمریکایی سردرگم به نظر می‌رسد. این سردرگمی از اختلاف درون دولت بر سر چگونگی رسیدگی به مسائل ایران به‌طورکلی و به‌طور خاص برنامه هسته‌ای ایران سرچشمه می‌گیرد».
نگرانی صهیونیست
ها از قرارداد گازی جدید ایران

روزنامه صهیونیستی جروزالم پست نوشت: «سوآپ گازی ایران با ترکمنستان و باکو می‌تواند برنامه ایران برای تبدیل‌شدن به مرکزیت انرژی گاز در منطقه را محقق کند. این قرارداد مهم است و میتواند به ایران قدرت بیشتری در آسیای مرکزی بدهد و ایران را به ترکیه و آذربایجان نزدیکتر کند. استفاده از شبکه گاز ایران برای ترکمنستان مزایای بسیاری دارد که بارزترین آن عدم سرمایهگذاری برای احداث خطوط لوله جدید با هزینه‌های گزاف است و تقویت بیشتر روابط می‌تواند اجرای پروژه انتقال مستقیم گازِ ترکمنستان به باکو از طریق دریای خزر را برای همیشه متوقف کند».

جایگاه درآمدی ایران در اعزام نیروی کار

بانک جهانی درآمد ارزی ایران از محل اعزام نیروی کار به خارج در سال ۲۰۲۱ را 1.3میلیون دلار برآورد کرد. ایران در بین کشورهای منطقه از این نظر در جایگاه هشتم قرار داشته است. بنا بر اعلام بانک جهانی، در سال 2021 بالغ‌بر 589 میلیارد دلار از اعزام نیروی کار به خارج درآمد داشته‌اند. درآمد یک میلیارد و 300 میلیون دلاری ایران از این محل تنها معادل 0.22 درصد کل این رقم بوده است. در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، کشور مصر با درآمد 33.3 میلیارد دلاری در صدر کشورهای منطقه قرار داشته و مراکش با 9.3 میلیارد دلار، لبنان با 6.6 میلیارد دلار، اردن با 3.6 میلیارد دلار، فلسطین با 2.9 میلیارد دلار، تونس با 2.2 میلیارد دلار، الجزایر با 1.8 میلیارد دلار، ایران با 1.3 میلیارد دلار، عراق با 0.7 میلیارد دلار و جیبوتی با 0.1 میلیارد دلار به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرارگرفته‌اند. در سطح جهان، هند بیشترین درآمد را داشته است. نیروی کار هندی در سال 2021 بالغ‌بر 87 میلیارد دلار ارزآوری برای این کشور داشته است و چین با 53 میلیارد دلار و مکزیک با 52.99 میلیارد دلار به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم از این نظر قرارگرفته‌اند.
طرح ایران در صورت عدم بازگشت آمریکا به برجام

مشاور تیم مذاکره کننده ایرانی تاکید کرد که در صورت عدم بازگشت آمریکا به برجام، طرح جایگزین ایران ادامه برنامه هسته‌ای و تقویت روابط با کشورهای آسیایی است.شبکه المیادین به نقل از «محمد مرندی» تحلیلگر ارشد سیاسی و متخصص مطالعات آمریکا که به عنوان مشاور به همراه تیم مذاکره‌کننده ایران در وین حضور دارد، گزارش داد، ایرانی ها منتظرند تا سرنوشت دو پیش نویسی که به طرف غربی ارائه شده مشخص شود و بر این اساس به پیش نویس سوم عمل خواهند کرد.وی با بیان اینکه دو پیش نویس ارائه شده در راستای برنامه اقدام مشترک و اجرای توافق(برجام) است افزود: پیش نویس سومی نیز وجود دارد اما هنوز ارائه نشده است.براساس گزارش المیادین، مرندی اضافه کرد: ایرانی‌ها پیش نویس ها را مناسب می‌دانند و آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها نمی‌توانند بگویند که ایران بیش از آنچه در توافق است، مطالبه کرده است.مشاور تیم مذاکره کننده ایرانی در ادامه افزود: در صورت عدم بازگشت آمریکا به برجام، طرح جایگرین ایران ادامه برنامه هسته‌ای و تقویت روابط با کشورهای آسیایی است.مرندی همچنین در واکنش به نارضایتی اروپایی ها از این دو پیش نویس نیز گفت: پیش نویس های ما شب گذشته به طرف غربی ارائه شد و امروز در نشست برجام درباره آن بحث خواهد شد و طرف اروپایی نارضایتی خود را از این دو پیش نویس نشان داده است.

قالیباف: در طرح صیانت، فیلترینگ نداریم

رئیس مجلس در برنامه زنده تلویزیونی گفت: «در طرح حمایت از کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی موضوع فیلترینگ وجود ندارد. الآن خیلی از موضوعات اقتصادی به‌سوی مجموعهای از پلتفرمها رفته است. ما باید آنجا شغل ایجاد کنیم، نه اینکه این فضا را از بین ببریم. گاهی برخی نظر یک نماینده را به‌جای کل مجلس جا می‌زنند؛ اما در کجای دنیا فضای مجازی بیقانون است؟ الآن اگر کسی در این پلتفرمها کلاه‌برداری کرد قوه قضاییه باید چطور به مسئله ورود کند؟ ما میخواهیم امنیت اجتماعی و اقتصادی را فراهم کنیم که کسبوکار مطمئنی آنجا اتفاق بیفتد».
شیطان در جزئیات لانه می‌کند
!

«اولیانوف» نماینده ارشد روسیه در وین، در پیامی توئیتری نوشت: «ایالات‌متحده تأیید کرده که حاضر است تمامی تحریم‌های مغایر با مفاد توافقات صورت گرفته در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) علیه ایران را لغو کند، به این شرط که ایران به‌طور کامل به اجرای شرایط توافقنامه هسته‌ای بازگردد. البته در مذاکرات دیپلماتیک چندجانبه، شیطان در جزئیات لانه می‌کند. در حال حاضر فهرست مشخص تحریم‌هایی که باید لغو شوند، در حال بررسی قرار دارد». وی در توئیتی دیگر از مخالفت طرف روسی با اظهارات شنیده‌شده درباره «نقشه بی» آمریکا در برخورد با ایران خبر داده و نوشته بود: «نمایندگان دولت جدید ایران انعطاف‌پذیری خوبی در رابطه با برخی مسائل مهم نشان دادند. درخواست‌های مقامات تهران در خصوص لغو تحریم‌های آمریکا کاملاً منطقی است».


تلاش برای بودجه‌ریزی بدون کسری

هیئت‌وزیران در ادامه بررسی تبصره‌های لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، دیروز جمعه جلسه فوق‌العاده به ریاست رئیس‌جمهور تشکیل داد. رئیسی چهارشنبه هفته گذشته در نشست مشترک دولت و مجلس بابیان اینکه بودجه ۱۴۰۱ ظرف چند روز آینده تقدیم مجلس خواهد شد، گفت: «ما می‌خواهیم بودجه ۱۴۰۱ کمترین نقص را داشته و کسری نداشته باشد». به گفته رئیس‌جمهوری مهار تورم و رشد اقتصادی قابل‌قبول از دیگر موارد مدنظر دولت در تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۱ است.
طعنه فرهاد مجیدی به سازمان لیگ؛ آنجا بانک است

سرمربی استقلال در نشست خبری قبل از دربی پایتخت طعنه جالبی به ساختمان و مسئولان سازمان لیگ زد. او گفت: «از آقای نوری فر و مسئولان باشگاه برای برگزاری نشست خبری تشکر می‌کنم. آنجایی که نشست خبری در گذشته می‌رفتیم بالای یک بانک است و باید از بانک رد شوید تا به سالن نشست برسید. من یک بار وارد شدم، یک آقایی گفت باید نوبت بگیرید! گفتم می‌خواهم بروم بالای ساختمان

سردار قاآنی: آمریکایی‌ها کوچک‌ترین حرکتی کنند، دندان‌هایشان خورد می‌شود

فرمانده‌‌ نیروی قدس سپاه خطاب به آمریکایی‌های حاضر در منطقه غرب آسیا گفت: «به آمریکایی‌ها می‌گوییم هنوز از جغرافیای اطراف ما وقت دارید که با ذلت بیرون بروید وگرنه از تمام این جغرافیا بدتر از افغانستان اخراج می‌شوید. سال‌های سال آمریکا حرف از تحریم روی میز و زیر میز می‌زند اما توان و ظرفیت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری و اقتدار و عزت این ملت به حدی رسیده که می‌دانند اگر کوچک‌ترین حرکتی کنید دندان‌های شما در دهانتان خورد می‌شود. دورانی که هر کاری می‌خواستید انجام می‌دادید گذشت».
افشاگری یک نماینده: خودروسازان حاضر نیستند تولیدات خود را به بازار بفرستند

لطف‌الله سیاهکلی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: خودروسازان خودروهایی را که تولید کردند، بیرون نمی‌دهند و به بهانه اینکه عرضه خودرو در بازار صرف نمی‌کند، حاضر نیستند این خودروها را به بازار بیاورند. معامله بین خودروسازان و مردم یقیناً معامله یکطرفه و غلطی است که در این معامله غش وجود دارد، چون قیمت خودرو بالا و کیفیت آن پایین است.از طرفی رقابت هم در کشور وجود ندارد و فقط ٢ خوردوساز هستند که با عرضه پایین کفه تقاضا را تحریک می‌کنند.

بیادی: برخی در لایه‌های مختلف چوب لای چرخ حرکت‌ مردمیِ دولت می‌گذارند

دبیرکل حزب آبادگران ایران اسلامی گفت: برخی افراد در لایه‌های مختلف، چوب لای چرخ حرکت‌ مردمی دولت سید ابراهیم رییسی می‌گذارند و تاکنون نگذاشته‌اند مصوبات مجلس شورای اسلامی و دستورالعمل‌های دولت، کامل محقق شود.حسن بیادی روز جمعه در گفت‌وگو با ایرنا، درباره مذاکرات هسته‌ای، گفت: مذاکره کنندگان و مسئولان ایران از ابتدای مذاکرات گفته‌اند که شروط ما رفع همه تحریم‌ها یکجانبه است، زیرا تمامی تعهدات برجامی را صد درصد انجام داده‌ایم و این آمریکاست که به تعهدات خود عمل نکرده و از توافق هسته‌ای خارج شده و آن معاهده را پاره و تحریم‌ها را به‌ویژه در بخش دارو و خدمات درمانی شدت داده است. رسیدگی و تمرکز بر این موارد حتما از اهداف دولت سیزدهم برای ادامه مذاکرات خواهد بود.دبیرکل حزب آبادگران ایران اسلامی در پاسخ به اینکه شروط جدید ایران و آمریکا تا چه میزان بر روند مذاکرات و توافق نهایی اثر خواهد گذاشت، افزود: باتوجه به مصوبات اخیر مجلس، دولت ایران قصد ندارد شرط جدیدی خارج از توافق قبلی از آمریکایی‌ها بپذیرد و حتما از جو بایدن رییس‌جمهوری آمریکا ضمانت کنگره برای بازگشت به توافق هسته‌ای را طلب خواهد کرد. بنابراین تیم مذاکره کننده ایران به شکل منطقی و براساس خواست رهبر انقلاب اسلامی و مردم این موضوع را دنبال خواهد کرد.بیادی، خواسته ایران را رفع کامل همه تحریم‌ها از سوی غرب ارزیابی کرد و گفت: دولت مردمی سید ابراهیم رییسی از همان ابتدا سعی کرده زندگی مردم را با نتیجه این مذاکرات گره نزند، ولی متاسفانه باندهای متصل به قدرت و ثروت با لطایف‌الحیلی همچنان درپی عدم موفقیت دولت در مذاکرات هسته‌ای هستند.

یوری اوشاکوف دستیار امور بین المللی رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد، ولادیمیر پوتین و جو بایدن روسای جمهوری روسیه و آمریکا، در روزهای آینده در فرمت نشست مجازی با یکدیگر گفت و گو می کنند و موضوع برجام و ایران در بین مسائل مهم بین المللی در دستور کار مذاکرات سران دو کشور قرار دارد. اوشاکوف روز جمعه در نشستی خبری در مسکو گفت: رئیس جمهوری روسیه با همتای آمریکایی خود در روزهای آینده نشستی مجازی برگزار می کند و برای اعلام تاریخ باید منتظر توافق در مورد همه پارامترهای این گفت و گو بنشینیم.وی خاطرنشان کرد که نشست ویدئویی سران روسیه و آمریکا پیش از سفر پوتین به هند صورت می گیرد که برای روز شش ماه دسامبر جاری (روز دوشنبه هفته آینده) برنامه ریزی شده است.

‌اخبار روزانه:

*مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: با افزایش حجم جوجه ریزی پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ از دهه سوم آذر کاهش یابد. به گفته اسدا... نژاد، قیمت هر قطعه جوجه یک روزه در هفته‌های اخیراز ۱۲ هزار تومان به ۸۵۰۰ تومان رسیده است.
*بورس در حالی روز‌های رکودی را پشت سر می‌گذارد که روند خروج پول سهامداران حقیقی شدت گرفته است. بر این اساس در تمام روز‌های هفته گذشته خالص ورود پول حقیقی به بورس منفی و در مجموع
۱۶۶۹ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد. از سویی شاهد روند رو به رشد ورود پول حقیقی به صندوق‌های با درآمد ثابت هستیم به طوری که ۲۵۵ میلیارد تومان پول حقیقی به این صندوق‌ها وارد شد که نسبت به هفته قبل از آن، رشد ۴۶۶ درصدی دارد.
*مشرق نیوز گزارش داد که دولت روسیه در اقدامی عجیب، واردات محصولات صیفی از ایران را ممنوع اعلام کرد که به گفته تجار ایرانی، در پشت پرده این تصمیم، رقبای ایران در بازار روسیه از جمله رژیم صهیونیستی قرار دارند. به گفته تاجران ایرانی، در ماه‌های اخیر محصولات صادراتی ایران به رقیب محصولات ترکیه‌ای و اسرائیلی تبدیل شد که بازار روسیه را از دیرباز در اختیار داشتند. رونق گرفتن صادرات محصولات کشاورزی ایران به روسیه و تنگ کردن جا برای رقبای ترکیه‌ای و اسرائیلی، سبب اعمال فشار آن‌ها و اتخاذ تصمیماتی شد تا به بهانه‌های واهی جلوی صادرات محصولات کشاورزی ایران گرفته شود. در همین راستا گمرک روسیه اخیراً واردات محصولات صیفی ایران را ممنوع کرده که موجب ایجاد خسارت گسترده به صادرکنندگان و تولیدکنندگان ایرانی شده که از چند ماه قبل قرارداد صادراتی با تجار روسی منعقد کرده بودند
.
*خدمتکار وزیر جنگ رژیم صهیونیستی که به اتهام جاسوسی برای ایران بازداشت شده است، روز پنجشنبه در اولین جلسه دادگاه، اتهام جاسوسی برای افراد مرتبط با ایران را رد کرد. به‌گزارش تابناک به نقل از وبگاه «اسرائیل نشنال نیوز»، این فرد در جلسه استماع دادگاه که به‌طور آنلاین برگزار شد گفت با مأموران منتسب به ایران در ارتباط نبوده بلکه اطلاعات خود را به «هکر‌هایی در تلگرام» ارائه کرده است. وزارت دادگستری رژیم صهیونیستی اواخر آبان امسال مدعی شد یک نظافتچی در خانه «بنی گانتز» وزیر جنگ این رژیم به جاسوسی برای یک گروه هکری که ادعا می‌شود مرتبط با ایران است، متهم و بازداشت شده است. سازمان جاسوسی داخلی اسرائیل (شین‌بت یا شاباک) روز پنجشنبه ادعا کرد این فرد در اوایل ماه میلادی جاری به ظن ارائه اطلاعات به یک فرد مرتبط با گروه هکری
Black Shadow (سایه سیاه) بازداشت شد.
*یک متهم به سرقت کرمانی در جلسه دادگاه دست به خودکشی زد، اما با تلاش قاضی ناکام ماند. این متهم که برای تحقیق نزد قاضی توکلی رفته بود، هنگام قرائت خلاصه پرونده در جلسه دادگاه به ناگهان رفتار غیرعادی از خود نشان داد و به‌سمت پنجره باز اتاق قاضی رفت. قاضی مسعود توکلی با دیدن این صحنه، خود را به متهم رساند و دست او را پیش از پرت شدن به پایین پنجره گرفت
. متهم از چارچوب پنجره آویزان بود و قاضی هم تا کمر به بیرون خم شده بود. اما با وجود کمک مأمور مراقب هم، متهم از دست قاضی رها شد و به پایین افتاد. متهم کاملاً سلامت ماند و هیچ مشکلی برای او پیش نیامد، اما قاضی توکلی از ناحیه کمر مصدوم و زیر تیغ جراحی رفت و سه ماه استعلاجی هم از سوی پزشک برای او صادر شد. قاضی توکلی در همان لحظات اولیه و زمانیکه حفاظت دادگستری شکایتی را علیه متهم مطرح کرده بود، رضایت خود را اعلام کرد و نامه‌ای رسمی مربوط به مأمور حاضر در صحنه را نیز به حفاظت ارائه کرد تا مشکل اداری برای او ایجاد نشود.
*
«محمدجواد لاریجانی» در گفت‌وگو با تسنیم گفت: «در دولت روحانی اگر مسائلمان را ذیل استراتژی خودمان حل می‌کردیم مشکلی پیش نمی‌‌آمد؛ اما مذاکرات ذیل استراتژی طرف مقابل انجام شد».

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: