به‌روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۴۲۹۴
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۵
ابوالفضل توکلی بینا تأکید کرد:
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: در بودجه سال 1401 برای مسئله حقوق های نجومی تدبیری اندیشیده شده است؛ رئیس جمهور بر همین اساس دستور بر شفاف سازی حقوق داده است تا بساط حقوق های نجومی از این طریق در دولت سیزدهم برچیده شود.
ابوالفضل توکلی بینا عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در خصوص ریشه شکل گیری پدیده ناهنجار حقوقهای نجومی گفت: ریشه حقوقهای نجومی به دوره ریاست جمهوری قبل بازمیگردد؛ وقتی نظام پرداختها و همچنین قوه مجریه دارای نظم و انضباط و قانون مداری نیست حقوقهای نجومی شکل میگیرد و یک فرد دویست و پنجاه تا سیصد میلیون دریافتی دارد.

وی با بیان اینکه مسئله حقوقهای نجومی در افکار عمومی بازتابهای نامناسبی داشته است گفت: مسئله دریافت حقوقهای نجومی توسط برخی از افراد برای مردم تلخ و سخت بوده است و ترمیم افکار عمومی می تواند از طریق شفاف سازی حقوق ها مطابق دستور ریاست جمهوری اتفاق بیافتاد این شفاف سازی سبب تعادل دریافتی ها می شود و یک فرد دریافتی نجومی نخواهد داشت و به همین علت شرایط دریافتی ها روشن و واضح به سمع و نظر مردم خواهد رسید.

این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: در بودجه سال 1401 برای مسئله حقوق های نجومی تدبیری اندیشیده شده است؛ رئیس جمهور بر همین اساس دستور بر شفاف سازی حقوق داده است تا بساط حقوق های نجومی از این طریق در دولت سیزدهم برچیده شود.

توکلی بینا در ادامه به ضرورت هماهنگی قوای سه گانه برای مقابله با معضل حقوق های نجومی تأکید کرد و گفت: قوه مقننه می تواند با قانون گذاری بر دریافتی حقوق بگیران دولتی نظارت نماید و به صورت منصفانه دریافتی ها انجام بگیرد؛ زیرا این نوع پرداختی ها سبب می شود فردی با چند سر عائله با حقوق اندکی زندگی کند و فردی حقوق بسیاری دریافت کند.

وی در پایان به این سؤال که شفاف سازی حقوق افرادی نظیر نمایندگان خانه ملت چه تأثیری بر افکار عمومی خواهد داشت، پاسخ داد: حقوق نمایندگان باید شفاف باشد و سر باز زدن از شفاف سازی دریافتی ها قابل قبول و پذیرش نیست زیرا این امر می تواند به احیاء اعتماد عمومی به ویژه پس از افشای فیش های نجومی حقوقی اخیر کمک کند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: