logo
کد خبر: ۳۴۲۹۲
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۲
آقای نبوی یادشان رفته که میرحسین موسوی در پاسخ سوال امام خمینی(ره) که پرسیدند وضع اقتصاد چگونه است؟ ‌به صراحت جواب داد" اقتصاد زیر صفر است و نمی توانیم جنگ را ادامه دهیم." که امام در نامه پذیرش قطعنامه ۵۹۸ و جام زهری که نوشید به این نامه به عنوان یکی از دو علت اصلی پذیرش قطعنامه اشاره کرد.
مسلم مومن- بهزاد نبوی اخیراً پیشنهادی خنده دار داده است و آن اینکه دوباره سهمیه بندی کوپنی کالاها برقرار شود! وی ادعا می کند ما هرگز تا این حد مشکل اقتصادی و معیشتی نداشتیم و برای حل این مشکلات اقتصادی بایستی

۱- در سیاست خارجی تجدیدنظر کنیم، این مشکل فعلی از راه رفع تحریم ها حل می شود. راهش مذاکره با جهان خارج و حل مشکلات سیاست خارجی است.

۲- تا زمانی که تحریم ها از بین نرفته حکومت یک طرح شبیه سهمیه بندی را اجرایی کند.

این تئوریسین اقتصادی دولت موسوی اعتراف می کند که در دوران دولت موسوی تحریم اقتصادی نداشتیم ، تحریم تسلیحاتی داشتیم. از سال ۵۹ تا ۶۴ درآمد نفتی خوب بود، حدود ۲۰ میلیارد دلار و ۴۰۰ میلیون دلار هم درآمد صادرات غیر نفتی بود. بعد درآمد نفتی تا ۷ میلیارد دلار رسید.

آقای نبوی یادشان رفته که میرحسین موسوی در پاسخ سوال امام خمینی(ره) که پرسیدند وضع اقتصاد چگونه است؟ به صراحت جواب داد" اقتصاد زیر صفر است و نمی توانیم جنگ را ادامه دهیم." که امام در نامه پذیرش قطعنامه ۵۹۸ و جام زهری که نوشید به این نامه به عنوان یکی از دو علت اصلی پذیرش قطعنامه اشاره کرد.

یعنی نتیجه سیاست های بهزاد نبوی و همفکرهایش رساندن اقتصاد کشور به زیر صفر بود. حالا هم حاصل پیشنهاد وی اقتصاد زیر صفر با تورم بالا و رکود اقتصادی است.

بهزاد نبوی البته راه حل اصلی را مذاکره با آمریکا و پذیرش شرایط آمریکا میداند و خودش میداند که 8 سال مذاکره دولت روحانی به هیچ جا نرسید و مذاکرات اگر از موضع ضعف امثال او باشد موجب تشدید مشکلات می شود که شد.

بهزاد نبوی دو گاف بزرگ هم داده است:

۱- امداد غیبی را تمسخر کرده و میگوید حقوق وزرا 7 هزار تومان بود ما میگفتیم با امداد غیبی زندگی می کنیم یعنی هرروز چیزی در خانه کسی غیبش میزند! می بریم به سمساری میفروشیم. وی میگوید"اوزال یک کیف چرم ساخت ترکیه هدیه داده بود بردیم و به مبلغ ۸ هزار تومان فروختیم که به زخم بعضی هزینهها بزنیم."

2- از میرحسین موسوی یاد می کند که زندگی اش بسیار فقیرانه بود! توضیح آنکه میگوید خانه در سعادت آباد داشت شریکش به او یک میلیون تومان پول داده بود و بقیه قضایا. بهتر است ایشان الان دارایی خودش و موسوی را بیان میکرد!

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: