کد خبر: ۳۴۲۸۲
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۵
سیاست کنونی رژیم صهیونیستی بیشتر روی اعمال فشار بر حماس و مردم غزه متمرکز شده است و سایر اقدامات مخرب خود، مثل یهودی‌سازی قدس را به آرامی پیش می‌برند.
حسن لاسجردی- رژیم صهیونیستی در طول تاریخچه مجعول خود همواره سیاستهایی تبعیضآمیز علیه مردم فلسطین داشته است. اما در سالهای اخیر، سران این رژیم با درک بیشتر مقاومت مردم فلسطین، با فاصله گرفتن از افکار تند نسل اول خود همانند «آریل شارون» و... تلاش کردهاند از میزان جنایات عملی و ظاهری خود علیه مردم فلسطین کم کنند و به جای آن به سیاستهای فشار و ارعاب رو آوردهاند. زیرا میدانند، این کار میتواند سقوط آنها را زودتر از آنچه که اکنون هست، رقم بزند.

از همین رو همان طور که میبینیم، سیاست کنونی رژیم صهیونیستی بیشتر روی اعمال فشار بر حماس و مردم غزه متمرکز شده است و سایر اقدامات مخرب خود، مثل یهودیسازی قدس را به آرامی پیش میبرند. زیرا به خاطر دارند که چنین اقداماتی در گذشته چگونه باعث خشم مردم فلسطین شده است. برای مثال انتفاضه دوم زمانی رخ داد که در بحبوحه نگرانیها و خشم مردم فلسطین از تخریب اماکن مقدس خود، «آریل شارون» وارد مسجدالاقصی شد.

این دست اقدامات که خط قرمزهای مردم فلسطین را زیر پا میگذارد میتواند منجر به فوران خشمی شود که انتفاضه سوم را رقم بزند. بنابراین به زعم من، رژیم صهیونیستی تلاش خواهد کرد، با کاهش اثرات جانبی عملیات استشهادی اخیر از خروش احتمالی فلسطینیان در امان بماند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: