به‌روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۴۲۷۳
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۰
حسین انواری در نشست خبری عنوان کرد:
سیزدهمین مجمع عمومی حزب موتلفه اسلامی هفته آینده 18 آذر در روز پنج شنبه در شهر مقدس قم برگزار خواهد شد، شعاری که برای این دوره انتخاب شده است «تحقق گام دوم انقلاب اسلامی در تحزب، جامعه و دولت اسلامی» خواهد بود.
نشست خبری سیزدهمین مجمع عمومی حزب موتلفه ی اسلامی صبح سه شنبه 9 آذر ماه با حضور حسین انواری در دفتر مرکزی این حزب برگزار شد.

ابتدا آیاتی از کلامالله مجید تلاوت شد و در ابتدای این نشست، "حسین انواری" از اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه به حضار خوشآمد گفت.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی و رییس ستاد برگزاری سیزدهمین مجمع عمومی حزب موتلفه با اشاره به اینکه خبرنگاران پیام رسانان جامعه هستند و باید با صداقت پیام ها و اخبار را به جامعه منتقل کنند، گفت: سیزدهمین مجمع عمومی حزب موتلفه اسلامی هفته آینده 18 آذر در روز پنج شنبه در شهر مقدس قم برگزار خواهد شد، شعاری که برای این دوره انتخاب شده است «تحقق گام دوم انقلاب اسلامی در تحزب، جامعه و دولت اسلامی» خواهد بود.

وی گفت: مجمع عمومی حزب موتلفه اسلامی هر سه سال یکبار تشکیل می شود و در صورت نیاز به جلسات فوق العاده نیز اقدام می شود. در این مجمع به گزارش عملکرد سه ساله پرداخته خواهد شد و دستاوردهای به دست آمده در این مدت مورد بررسی قرار می گیرند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: اعضای شرکت کننده در جمع می توانند برای بهبود و پیشرفت وظایف حزب پیشنهادهای خود را ارائه کنند و به نقد عملکرد موجود بپردازند.

وی افزود: در مجمع پیش رو نزدیک به 500 نفر از اعضا دعوت شده اند،علت دعوت این تعداد هم، نبود جای کافی برای حضور تمامی اعضا بود. از سوی دیگر در این فضا باید با رعایت پروتکل های بهداشتی صورت می گرفت و مجبور شدیم برای رعایت هرچه بیشتر پروتکل ها به تعداد محدود نسبت به فضای موجود بسنده کنیم.

انواری ادامه داد: افراد دعوت شده شامل مجموعه ای از دبیران استان ها و شهرستان ها و اعضای منتخب هستند، در این مجمع انتخاباتی برگزار خواهد شد که طی آن شورای مرکزی آینده حزب مشخص و خط مشی آینده نیز تثبیت می شود. در ابتدای دوره، شورای مرکزی جدید، دبیرکل، دبیر اجرایی، مشاوران شورا و برنامه های اجرایی خط مشی سه ساله نیز مشخص می شود.

انواری ادامه داد: حزب تلاش دارد ارتباط امت و امامت را برقرار کند، نظام ما نظام ولایی است و حزب موتلفه در طول این مدت در راستای هدایتهای امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی و تبیین این ارتباط با امامت شکل گرفته است.

وی، یادآور شد: حزب موتلفه معتقد است مردم سالاری در نظام اسلامی، بدون تحزب امکان پذیر نیست. مردم سالاری یعنی رعایت قانون و اجتماع مردم که دو روی یک سکه هستند.

انواری با اشاره به تقویت ادبیات مبنایی انقلاب و همچنین توسعه ارزشهای اسلامی به عنوان یکی از اهداف حزب موتلفه گفت: یکی از کارکردهای حزب، سرمایهگذاری و کادرسازی و هدایت افراد در جامعه برای تحقق اهداف نظام اسلامی براساس هدایتهای رهبر انقلاب است. تلاش میکنیم پیام رهبر انقلاب را توسعه و انتقال دهیم تا مردم سالاری دینی را تبیین کنیم تا افکار عمومی در تقویت این اهداف بتوانند نقش داشته باشند و مبنای جاری شدن آموزشهای دینی و شناسایی اهداف اسلامی باشیم.

وی وحدت و همگرایی مردم با نظام را از اهداف دیگر حزب موتلفه عنوان کرد و افزود: نظارت یکی دیگر از وظایف احزاب محسوب می شود. این نظارت در واقع مدافع منافع مردم و تامین نیاز آنهاست. حزب تکلیف خود می داند که نظارت را بر تامین نیاز مردم داشته باشد و مراقبت کند تا قانون درست اجرا شود و از مسیر خارج نشویم.

وی در مورد نگاه دولت ها به احزاب و فعالیت گفت: در شرایط فعلی احزاب شناسنامه دار کم هستند. موتلفه از جمله احزابی است که از پشتوانه قوی برخوردار بوده و قدمت آن به پیش از انقلاب می رسد و این نشان دهنده ثبات و استحکام آن است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ادامه داد :متاسفانه در کشور ما احزاب به شکل فصلی در فصل انتخابات خودنمایی میکنند. بیشتر این قبیل فعالیتها که از سوی احزاب بدون شناسنامه قانونی صورت میگیرد و در واقع تنها قیافه حزبی دارند اما اعمال قدرت در تصمیمات نظام کرده و در مجلس برای تعیین برخی نامزدهای مجلس و دولت تلاش می کنند و اداره کشور را دستخوش نوسان می کند بطوریکه از ظرفیتهای نظام نمیشود به خوبی استفاده کرد. در حالی که احزاب می توانند پشتوانه خوبی برای انتصاب افراد شایسته و پاسخگوی نیاز مردم باشند. معتقدم احزاب در شرایط حاضر، حضوری کمرنگ داشته و دولتها با احزاب خیلی همراهی ندارند.

وی درباره حضور سایر کشورها در مجمع عمومی سیزدهم حزب موتلفه، گفت:برای تمام کشورهایی که با آنها تعامل داریم، دعوت نامه ارسال شده و از گروه های خارجی و یا نمایندگان و سفیران آنها در این مجمع حضور دارند که از جمله احزاب کشورها می توان به احزاب مقاومت و حزب کمونیست چین اشاره کرد.

انواری، جوان گرایی را یکی از اهداف حزب موتلفه اسلامی توصیف کرد و گفت:جوان گرایی امری تدریجی در حزب موتلفه است و ما از تجربیات بنیانگذاران حزب و افرادی که تجربیات سالیان زیاد را دارند، استفاده کرده و به تدریج این تجربیات را به جوانان منتقل می کنیم. موتلفه تلاش می کند استعدادها و ظرفیت های جوان را جذب کرده و در کنار حرکت با حزب تجربیات قدما را به آنها منتقل کند. بسیاری از اعضای حزب از توانمندی و استعداد بالایی برای مسندهای مختلف در اداره کشور و یا استانداری برخوردار هستند و همگی دارای تحصیلات عالیه و یا حوزوی و تجربیات خوب در مدیریت های مختلف هستند.


 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: