کد خبر: ۳۴۲۷۰
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۴
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی:
بادامچیان همچنین با گرامیداشت یاد آیت الله مدرس و شهدای قوه مقننه، با اشاره به روز مجلس از نمایندگان و هیات رییسه مجلس خواست که در وظایف مقرره در قانون اساسی و تکالیف مجلس، راهی نو را در پیش بگیرند زیرا انتظارات مردم از این مجلس هنوز باقی است.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به مذاکرات برای رفع تحریم ها گفت: مذاکره برای نتیجه است و امیدواریم دولت آیت الله رییسی در اولین مذاکرات خود قاطعانه بر نتیجه بخش بودن این مذاکرات پافشاری کند.

توصیه به دولت برای مذاکرات

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، دکتر اسدالله بادامچیان در بیان مواضع هفتگی این حزب تصریح کرد: دولت باید آمریکا و سه دولت اروپایی را متوجه سازد که ایران راه استوار خود را ادامه خواهد داد و نیازی به آمریکا ندارد.

وی اضافه کرد: در این مسیر، ایران قطعا راستی آزمایی خواهد کرد و از آمریکا هم پیگیری می کند که چرا به تعهدات خود در برجام عمل نکرده و نمی کند.

راهگشای تیم مذاکره کننده

بادامچیان تاکید کرد: راهگشای تیم مذاکره کننده رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، مصوبات مجلس شورای اسلامی و مطالبات به حق ملت قهرمان ایران است و دوران مذاکرات مماشاتی به پایان رسیده است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی درباره گزارش مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی از سفر به تهران گفت: وی به خوبی می داند که ایران در مسیراستفاده نظامی از دانش هسته ای نیست و تعهدات خود را عمل کرده است و هنگامی که طرف مقابل به تعهداتش عمل نکرد راه مستقل خود را پیمود.

هیچ کوتاهی قابل قبول نیست

وی ادامه داد: ایران ثابت کرده است که در پی سلاح هسته ای نبوده و نیست و در استفاده صلح آمیز از توان هسته ای بر اساس حقوق حقه ملت ایران نیازی به اجازه دیگران ندارد و اجازه طرح ادعاهای واهی را هم نمی دهد.

بادامچیان با گرامیداشت یاد وخاطره شهید دکتر فخری زاده و سایر شهدای هسته ای ایران تاکید کرد: خون پاک این شهدا و خواسته به حق ملت ایران تضمین کننده فعالیت های دانش هسته ای است و هیچ قصور و کوتاهی قابل قبول نیست.

حاصل قصور جریان اصلاحات

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از این گفت وگو درباره تجمع کشاورزان اصفهان و چهارمحال و بختیاری گفت: دولت محترم رسیدگی قاطع و همه جانبه ای را درباره خواسته های به حق آنها و حل مشکلاتشان در نظر دارد که مورد حمایت موتلفه اسلامی و مردم دو استان می باشد.

وی اظهار داشت: متاسفانه در دولت اصلاحات و اصلاح طلبان اعتدالی، نسبت به حل مساله کم آبی و جبران آن و نوع کشت، کوتاهی و قصور فراوان رخ داد و نتیجه آن مشکلات پدید آمده برای این دو استان است و دولت فعلی به ناچار باید آن قصورها و تقصیرها را چاره کند.

حق آبه در خشکسالی باید بر حسب شرایط کم آبی باشد

وی افزود: حل این مشکل به طرحی علمی و استوار برای توزیع صحیح آب و مصارف آن نیاز دارد که مستلزم طی شدن زمان لازم است.

بادامچیان تصریح کرد: مردم منطقه می دانند که خشکسالی، عواقب خاص خودش را دارد و اکتفا به آب موجود نیازمند همراهی و همکاری آنها با دولت دلسوز و مسوولیت پذیر است و حق آبه در خشکسالی باید بر حسب شرایط کم آبی باشد.

وی تاکید کرد: آنچه مهم است تفاهم و همراهی مردم منطقه با دولت و طرح های عملیاتی است که پاسخ مثبت می دهد و در این موضوع مردم خودشان عناصر ماجراجو و نفوذی های جریانات منحرف را شناسایی کرده و از جمع خود طرد کنند.

کاهش فوتی های کرونا نتیجه نشانه عزم جدی دولت

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه دو رقمی شدن درگذشتگان ناشی از کرونا را از موفقیت های دولت سیزدهم دانست و گفت: آمار فوتی ها در اول شهریور 700 نفر بود و کاهش چشمگیر آن نشانه عزم جدی دولت و مسوولان برای حل مشکلات جاری است.

وی اظهار امیدواری کرد با فراگیری واکسن و همت مردم در رعایت شیوه نامه های بهداشتی، این بلیه از کشور ما زایل شود و به زودی آمار درگذشتگان کرونایی به صفر برسد.

مجلس راهی نو در پیش بگیرد

بادامچیان همچنین با گرامیداشت یاد آیت الله مدرس و شهدای قوه مقننه، با اشاره به روز مجلس از نمایندگان و هیات رییسه مجلس خواست که در وظایف مقرره در قانون اساسی و تکالیف مجلس، راهی نو را در پیش بگیرند زیرا انتظارات مردم از این مجلس هنوز باقی است.

وی ادامه داد: نمایندگان مجلس قوانین و مقرراتی که مانع تولید هستند و برای معیشت مردم مزاحمت ایجاد کرده اند را احصاء کرده و آنها را به قوانین راهگشا تبدیل کنند.

مانع بزرگ در راه تولید و رفع مشکلات اقتصادی

بادامچیان اضافه کرد: مردم و کارکنان بانکها همه از قانون چک ناراضی هستند و آن را مانعی بزرگ در راه تولید و رفع مشکلات اقتصادی می دانند که باید نمایندگان در این زمینه اقدام کنند و گرنه نارضایتی ها در آینده به نمایندگان آسیب می زند.


 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: